Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ:Програма за намаляне размера на песни (merged)

Препоръчан отговор

Абе имам едно тук едно .mp3 плеърче та той 128 MB и се чудя какво да му кача.Викам да сложа малко песни пък те на Metallica песните са по 10,15MB.Разбира се с добро качество.Има ли някаква програмка с която мога да ги компресирам та поне 1/3 от размера им да сваля.Благодаря ви предварително.

Редактирано от Nattramn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 71
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Абе имам едно тук едно .mp3 плеърче та той 128 MB и се чудя какво да му кача.Викам да сложа малко песни пък те на Metallica песните са по 10,15MB.Разбира се с добро качество.Има ли някаква програмка с която мога да ги компресирам та поне 1/3 от размера им да сваля.Благодаря ви предварително :)

<{POST_SNAPBACK}>

Виж тази програмка. Има и free версия, която върши достатъчно добра работа.

Ето ти и повече инфо от download.bg :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Изкам да си намаля Mp3ката за GSM ,но не мога да се справя. Пробвах с неро,но формата ,който се получи беше много странен.Ако някой знае програма или може да ми даде линк за Help ще съм благодарен.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е "Mp3 Splitter" .... Много малка , а и удобна :) Ако я искаш , пиши на ЛС да ти я пратя , че да не флуудим :)

Редактирано от CoMMeRCiAl (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

inosi, с Nero-то също може, но преди да запазиш файла, трябва да посочиш формат .mp3 (save as type). Аз лично така си ги правя и се получава.

Успех. :bye:

Редактирано от Maximilian (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как с неро?? ражиш или я компресираш?? аз се пробвах да я отрежа от; "CD Extra" после уж я режа, но не мога да разбера от каде да я запазя като мп3. Или май не се прави от там а???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах дали искаш да я резнеш или да я прекодираш тая песничка? Но което и да е от двете е вазможно с Неро. Така че мисля не ти се налага да инсталираш други програми. С WaveEditor режеш и като запазваш избираш формат и битрейт. С Encode Files можеш да я прекодираш в друг формат или същия, но с по-нисък битрейт, от което и се намалява и размера разбира се. Въпреки, че аз не съм ги правил тези упражнения с Неро сега пробвах и не ми се струва сложно. Пробвай и ти, че вече ще ти остарее телефона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да с неро разбрах как да намаля големината От 5.3mb-2.35mb ,но сега се опитвам да разбера как и от каде става рязането. А колкото до 6230 Май вече не е първа младост моделчето,но пък си е супер. :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да ти обясня как става номера с Nero.

Стартираш Nero StartSmart. От там в Audio избираш Edit Audio. Отваря ти се прозореца за обработка. Избираш File после Open и си отваряш песничката, която желаеш да обработваш. От лупичката горе си увеличаваш, за да може по прецизно да си я резнеш от там където искаш ти. След това поставяш курсора там където искаш да я резнеш, натискаш ляв бутон на мишката и влачиш за да маркираш часта, която искаш да резнеш/махнеш. След това избираш горе Edit и след това Delete. Сега остава да я запазиш само. Горе File->Save As. Вкарваш някакво име на песента, избираш Save As Type да е на mp3 и запазваш новополучения файл. Надявам се да съм полезен.

Успех! :bye:

Редактирано от Maximilian (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПОМОЩ !! сега пък се оказа,че някакъв Plug-in изка,защото бил изтекъл срока :"Your mp3PRO trial encoder Has exspired. To add UNLIMITED mp3PRO and standard MP3 encodinc all you need to do is purchase the Nero mp3 Pro encoder Plug-in." а иначе всичко друго по нерото си бачка?? от каде да го изтегля това или ми трябва някакво кракче??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си с "Nokia MultiMedia Convertor" може всичко , също така може да я превърне в формат .amr , който става 10 пъти по малък от мп3-то ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде сега за тая MP3 ще трябва и продуктите на Adobe да инсталираш. И ако ти се наложи някоя снимка да резнеш или намалиш, да знаеш - само Adobe Photoshop ще ти свърши работа. Ама я първо опитай с Неро. Не използвай mp3PRO кодека, а PowerPack Lame MP3 Encoder. Ако пак не стане давай наред с Adobe, Soundforge, Easy CD-DA, всичките MP3 splitter и cutter, които откриеш и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно хората за прости операции какви сложни програми си инсталират. На мен ми е по-удобно да си обърна mp3-ката в WAV с LAME и RazorLame frontend-а, после я зареждам в Sound Recorder-a и си изрязвам участъка, който ми трябва. Записвам го във WAV и отново с LAME и RazorLame си го енкодирам в MP3 с каквито настройки си искам. Да, за сложни изрязвания, където трябват отделни откъси е по-тромаво "рязането" със Sound Recorder, но за 1 откъс е хем лесно, хем безплатно. Не се инсталират тежки пакети и не се мъчиш с интерфейси.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не опиташ с Adobe Aoudition (Cool Edit).

Не се налага да използваш 10 програми и ства мого лесно (специално рязането на парчето).

Инсталираш си програмата зареждаш песента (mp3,wav,...стандартен audio формат),след това с мишката си маркираш пасажа който ти трабва (има zoom за по рпецизно рязане),след това COPY на това което си маркирал,отиваш на NEW там даваш PASTE и след това save as.. (wav,mp3,... имаш избор в какъв формат да бъде),все стандарти операции copy,paste,save.. , нищо сложно.

Подобно е на това което те съетва Night Raven,само дето се прави с една програма.

Ако решиш да опиташ и нещо те затруднява пиши ми ЛС да помагам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ПОМОЩ !! сега пък се оказа,че някакъв Plug-in изка,защото бил изтекъл срока :"Your mp3PRO trial encoder Has exspired. To add UNLIMITED mp3PRO and standard MP3 encodinc all you need to do is purchase the Nero mp3 Pro encoder Plug-in." а иначе всичко друго по нерото си бачка?? от каде да го изтегля това или ми трябва някакво кракче??

Не трябва крак а един файл който го слагаш в папката на Nero да стане ето така:

C:\Program Files\Ahead\Nero\NeMP3Enc.dll

и после не ти иска повече да плащаш.

http://rapidshare.de/files/18691628/NeMP3Enc.dll.html

Това кодека Fraunhofer който всички би трябвало да ползват, но напрактика в безплатните програми се ползва LAME за мое най-голямо съжаление.

cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това кодека Fraunhofer който всички би трябвало да ползват, но напрактика в безплатните програми се ползва LAME за мое най-голямо съжаление.

cool.gif

Може би аз те разбирам погрешно, но не може да се използва платен енкодер в безплатен продукт и той да остане безплатен. Това е една от причините да се ползва LAME - той е безплатен.

Другата причина е, че е по-добър. Просто си в голяма заблуда ако вярваш, че Fraunhofer е наистина по-добър от LAME. Сподели предимства на Fraunhofer пред LAME. Ако има такива, де.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://rapidshare.de/files/18691628/NeMP3Enc.dll.html

Така и не можах да разбера как точно да го сваля файла от там ?? за 2-ри път ми се случва да попадна на " RapidShare". Но ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване