Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Играта излезна вчера, а днес вече я има в мрежата.

Ето един трейлър:

Инсталирах я и първи впечатления:

• Графиката е доста добре
  • Играта е много тежка (и все пак върви по-добре от Crysis3)
  • Физиката също не е зле
  • Опцията View Distance като е 0 кадриде скачат доста.

Играта ползва само CPU1 и трябва да се направи следното:

Клипа който съм направил е преди да направя това от горния клип. След като направих да се ползват всички CPU играта държи 55-60FPS. Обаче при мен картата не се товари на 100% и не знам защо.

Общо взето играта върви гладко и тук таме има дроп на кадрите при зареждане на текстурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажа че тая игра определено не е оптимизирана за АМД карти, на Open World ФПС пада доста, на места ми удря 20, не е истина, явно ще се чака някакъв фикс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си изключил вертикалната синхронизация. Вижда се от настройките ти. А дропа в кадрите е нормален за много игри, които не могат да се спрвят добре с вертикалната синхронизация. пробвай с адаптивната вертикална синхронизация от настройките на драйверите или направо с изключена вертикална синхронизация. Тая игра ми напомня за Dead Island. Ако е на същата компания, игрите им е добре да се играят с изключена вертикална синхронизация. Ако не е, значи е съвпадение.  Но оправи си кадрите с включване на адаптивната вертикална синхронизация. Ако не се оправят, вероятно е виновен процесора.  Мисля и аз да я пробвам. Заплюх си я преди няколко месеца в STEAM,  но докато цената падне, не знам колко време ще мине. Аз още чакам за FC4 и заради това не я играя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нарочно съм включил Vsync, че като е изключен и има насичане. (µнасичане) Кадрите се оправиха след като направих трика от горния клип и разреших на играта да ползва CPU1+2+3+4. Вече 8GB RAM са малко, май трябва да добавям още. Без излишни процеси RAM отива на 7.5GB ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм изключил синхронизацията, както и глупостите на Нвидия включени в менюто и въпреки това пада голяма сеч на опен уърлд, а при мен определено не е от процесора, а като гледам из форумите за тая игра всички със АМД карти реват на умряло, в интерес на истината като качих най новите омега драйвъри фпс се качи със 5-8 фреима, но пак не е достатъчно, ще се чака фикс, или просто играта си е супер бъгава. Билдера играта според мен е едно към едно със Dead Rising, но иначе текстурите и графиката са добри, готино е това със паркура, но ме дразни мудното развитие, да не говорим че и зомбитата са някакви артритни, но както казах за сега ще изчакам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е едно от интересните заглавия, дано по-бързо му падне цената и смятам да го взимам. Гледах доста клипчета и според мен е обещаващо заглавие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със i7 и тази програма от клипа не ми работи, има ли някакъв друг фикс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не говорим че и зомбитата са някакви артритни

Артритни ли? Я излез през вечерта  :D  

Иначе да, играта хич не е лоша. Само че, май ще трябва да поизчакам малко, че тук вече му идва зор на лаптопчето. От Unity и FC4 насам, започва да става проблемно  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не знам, цъкам си я, но честно казано разлика между нея и Dead Rising не намирам голяма освен малкото подобрение в графиката, доста си приличат и като гейм плеи, и в другите неща, вярно че светът във DL е по голям и с повече възможности но това със чувствителноста малко ме дразни.. Докато не пуснат читав фикс за амд карти мисля да я зарежа, дразни ме. В интерес на истината очаквах повече.

Редактирано от COBRA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намали view distance-а, ако още не си. Много пада fps-то от него, а разлика има много малка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия, дето се чудят защо играта върви така, както си върви:

Dying Light Grapics & Prformance Guide.

А за играта ще кажа, че се оказа оная игра, която ме закова за стола две седмици, поставяйки рекорд след рекорд за дълго игране. Ха, ха. Стигнах на 96% и когато трябваше по някакъв начин да видя края, предпочетох да се откажа от тоя край, защото нямам нерви да натискам няколко клавиша бързо в определен порядък, само и само да видя края. Та ако някой е стигнал до края, нека преразкаже какво става. Аз я почнах отначало, защото игри от типа CoD и BF с еднопосочен геймплей, изобщо не ми се нравят, макар д ами харесва някой път ей така да стрелям. Само че при DL  са се престарали с края - едно и също се повтаря след вдеки рестарт на чекпойнта. Няма проблем да се бия до несвяст срещу извиращите мутанти. Проблемът е, че в един момент стигам до някакви греди, които трябва да прескоча. Нещеш ли, въпреки че катеря небостъргачи и кули, въпреки че скачам от 50 метра без да се наранявам, то тук не мога да се задържа и на една греда! Няма запис докъдето съм стигнал и пак отегчителното начало на чекпойнта. Играх си час или два преди окончателно да зарежа края на играта. Не ме интересува толкова тоя край, макар че ми е интересно да се върна пак в града след края, макар че не знам какъв точно е тоя край и дали случайно не поумиргам ей така малко. 

Иначе за геймплея ще кажа следното. Който е играл над 100 часа Dead Island  като мен, няма изобщо да се стресне от трудността при DL. Напротив, имам чувството, че играя на минимална трудност и все ровичкам мен'то да видя, дали няма опция за настройка на трудността. Твърде бързо напредвам, твърде рано достигнах 24-25 ниво, твърде рано отворих всички способности. Единствено малко преди края стигнах 24 ниво на ловкостта, но с него и без него все тая. В един момент на 50-60% от кариерата почнах просто да си търся площади с 66 зомбита, да ги трепя и след това да броя труповете. Да, оказаха се наистина 66! Случайност или не, не знам. Добре че не са 666. Това с оръжията отначало зарибява. Търсиш, пазиш, ъпгрейдваш...но в един момент разбираш, че повече от 3-4 оръжия не ти трябват, за да превъртиш играта след 50% кариера. Получи се така, че нарочно търсех места да "износя" старите оръжия, че язък за барута и новите. И вместо да играя с ъпгрейднати оръжия, аз доизносвах старите е та на пук на мен, все се възстановяваха. При DeadIsland  с напредване в кариерата противниците ставаха по-трудно убиваеми. Тук няма и помен за трудно убиваеми зомбита. Единствено появата на 1-2 по-големи мутанта води до повишение на трудността, но това е капка в морето.  Просто тръгваш с меч срещу 66 зомбита и докато не им отрежеш главите на всички не спираш. Супермен и Батман ряпа да ядат.  Една от причините оръжията да не се износват е и тая, че има прекалено много способности за убийства, които са по-интересни от това, да трепеш наред с меч. Споменавам само мечове, защото огнестрелни оръжия не ползвам нито в тая игра, нито в Dead Island. Мястото им не е в тия игри, не знам защо са ги поставили там. Абсолютно ненужни предмети.  Всъщност, ако играта бе направена без оръжия, щеше да бъде още по-добре. Може би само някоя ножка да ги дозаколваш щеше да е достатъчна.  Хубавото на тая игра е в това, че има доста странични мисии. Лошата е, че тия странични мисии почти никога нямат никаква връзка с главното действие и ако това не бе игра със зомбита, щеше да изглежда така, все едно е направено лирично отклонение за 8 годишни деца.  Примерно имаше една мисия да отида до мазата, да събера кубчетата на едно дете и така между другото да разбера, че в мазата е затворена жената на собственика, та трябва ей така пак между другото да и отрежа главата. В един момент това просто ме отегчи. И лошото в цялата работа е, че тия странични задания са разтегнати във времето доста. Може да го почнеш в началото на играта и да не го довършиш и до края, щото си забравил по пътя за какво си тръгнал.  И когато се сетиш към края на играта, че има някаква мисия, то се оказва, че си губиш времето за някаква мижава награда, примерно 1000 лева или 5000 опит. При положение, че отдавна си на 24 ниво по всички показатели и че се чудиш какво да правиш милионите и как да износваш старите оръжия...сори, ама това е недомислено.  Трябва и някой сериозен мод на тая игра, но не да се въвеждат нови и нови оръжия и нови и нови способности, а да се завиши малко тая трудност, да се орежат ненужните странични задачи.  Само така играта ще ми стане интересна. Иначе да. Хубави ефекти понякога, добри способности и трикове за забавление и общо взето може да накара човек да разпусне със смазване главите на 100-200 зомбита за 10 минути. 

Ето малко интересни  нещица:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Човек да не напише някоя критика...ето че излезе пач 1.5, а аз тъкмо бях почнал да играя играта отначало. Какво включва:

Patch 1.5 - 'Hard Mode' - release notes
10 МАРТ - MODLIN_TECHLAND
Features: 

* Hard Mode added 
* National outfits added 
* 4 outfits as a reward for finishing the story campaign added 
* Over 50 new weapons added 
* New weapon rarity level – extremely rare Gold weapons added 

Gameplay: 

* Various balance tweaks of weapons, loot chests, shops and crafting 
* Various improvements to game quests 
* Improvements in natural movement flow 

Technical: 

* Resolved various stability issues including co-op 
* Improved overall game performance 

Visuals: 

* Various improvements in world and character art 

Be the Zombie: 

* New option to enable zombie invasions with co-op disabled added 

Linux specific improvements: 

* Added AMD Radeon support (Please note - the NPC dialogue lip-sync will be enabled in a future patch) 
* Improved performance significantly 
* Fixed glitch when changing resolution 
* Improved mouse scroll speed in map menu 
* Disabled SSAO and AA options (TBD) 
* Fixed minor rendering issues 
* Fixed screenshots capturing 
* Fixed crashed related to audio driver 

Сега я пускам само да се изтегли пача. Това първото ми е интересно какво представлява - Hard Mode Added. Дано да е това, което си мисля. Обаче  - Over 50 new weapons added  изобщо не ми е по вкуса. Дано поне има за какво да се ползват.

Редакция: Първото, което ми прави впечатление, е намаленото влияние на процесора. Вече може да се играе с много кадри дори при увеличена дистанция на видимост. Или може би не точно влиянието на процесора е намалено, а работата му в многопоточност. Вече натоварването на 6-7 нишки е почти изравнено и по тоя начин при мен рядко се оказва ограничаващото звено.  Явно разработчиците са се заели сериозно с продукта си. Гледам има и нови опции за картината, но каква точно е разликата не съм сравнявал.  Но допускам, че заради повечето детайли видеото се товари повече, което и води до по-равномерно и ниско натоварване на процесора. Това си личи много добре привечер, когато натоварването на видеокартата удря тавана, а кадрите падат дори малко под 60. Преди го нямаше това или по-скоро се дължеше на натоварения процесор, докато видеото си почиваше. Както и да е, така играта по ми харесва като вървеж.

Даааа. Хубаво, че има възможност за избор на трудност. Сега зомбитата се убиват поне три пъти по-трудно. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирал съм Ъпдейт 1.5, но играта продължава да ми върви с между 18-30 ФПС. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта ползва само CPU1 и трябва да се направи следното:

Клипа който съм направил е преди да направя това от горния клип. След като направих да се ползват всички CPU играта държи 55-60FPS. Обаче при мен картата не се товари на 100% и не знам защо.

Общо взето играта върви гладко и тук таме има дроп на кадрите при зареждане на текстурите.

Аз не разбрах какво трябва да направя, за да работят и 4 CPU?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах какво трябва да направя, за да работят и 4 CPU?

Играта си ползва 8 ядра мнооого отдавна. 

2015-07-11_210458.jpg

Редактирано от FORD МанЯк (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирал съм Ъпдейт 1.5, но играта продължава да ми върви с между 18-30 ФПС. Някакви идеи?

Яз съм с 760 и 4 ядра

С какъв процесор беше? Ако искаш да ти върви добре играта и ако се съмняваш, че процесора е причина, просто намали влиянието му:

2015-07-11_210950.jpg

2015-07-11_211013.jpg

Макар че процесора го пооправиха след първите седмици, намалявайки детайлите на картината. Иначе играта си е тежка за видеокарта и ако се опитваш да я играеш с много детайли на 1920х1080 с тая GTX 760, няма да стане.

Първо обаче трябва да разбереш кое те ограничава - дали процесор или видеокарта. Пусни си Riva Tuner Statistic Server  по време на игра. Инсталира се заедно с MSI Afterburner и се настройва пак от там. 

По убития начин е директно да гледаш след като излезеш от играта какво ти показва самият MSI Afterburner  или в краен случай таскмениджъра за някаква приблизителна ориентация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е i5 Haswel 3.2Ghz. View distance е намален до край.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи видеото издиша. А как е при намалени детайли? Пак ли имаш до 30 fps?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал на намалени. Но с програмата като следя видеото се товари до 60-65% а процесора към 90-100%

Редактирано от Versace (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал на намалени. Но с програмата като следя видеото се товари до 60-65% а процесора към 90-100%

Странна работа. Я кажи точните модели на процесор и видео. На каква честота работи процесора, да не е заседнал на 1.6 GHz щом няма промяна при намаляване на детайлите? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5-4570 3.2Ghz

Няма начин да те спъва при тая игра, особено при дръпнат плъзгач на минимум. Провери на каква честота работи процесора по време на натоварване. дали достига работната си честота. Да не би да загрява и от там да тротва. Провери ги тия неща. Не е нормално играта да върви с тия fps, а процесора да е на 100% натоварен. Освен ако не играеш на някаква супер ниска резолюция, но пък тогава пак трябва да имаш доста кадри. 

А ако искаш да включиш принудително 4-те ядра на процесора, може да ползваш програмата Process Lasso. Намираш процесора на играта и му задаваш да ползва винаги 4 ядра. Вдигаш и приоритета му. 

Я кажи и с какъв монитор си, да не би да като мен да имаш проблем с една програма на Philips,  която донатоварва процесора по време на игра, а от там и кадрите падат.  Провери и да няма някой процес на заден план, който товари процесора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът е Dell P2414H. Как да проверя товара на процесора по време на игра? Като намалих малко детайлите играя на 20-45 ФПС, но ми се струва малко а и картата стига не повече от 62-3% товар.

Редактирано от Versace (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване