Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за покупка на лаптоп 2ра ръка

Препоръчан отговор

Здравейте днес разгледан няколко заложни къщи и се спрях на 2 модела лаптопи единият е Леново G560 а другия Toshiba Satellite C675.

Ако може да ме посъветвате кой е по добрия засега клоня към Тошибата поради 17 инчовия екран а другият плюсът му е нвидия видео картата . Лаптопът не ми трябва за игри а за програмиране и най много някой филм да гледам и да браузвам. 

ПС. Не искам съвети да си събирам повече пари, за нов нямам възможност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте днес разгледан няколко заложни къщи и се спрях на 2 модела лаптопи единият е Леново G560 а другия Toshiba Satellite C675.

Ако може да ме посъветвате кой е по добрия засега клоня към Тошибата поради 17 инчовия екран а другият плюсът му е нвидия видео картата . Лаптопът не ми трябва за игри а за програмиране и най много някой филм да гледам и да браузвам. 

ПС. Не искам съвети да си събирам повече пари, за нов нямам възможност.

Не бих взел от заложна къща лаптоп. А тези двата модела имат различни варианти. Без конкретна информация за точната конфигурация, не може да се каже кой би бил по-изгоден.

Ако споменте бюджет, ще мислим за други варианти. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бюджета е до 350 лв. иначе и 2та бяха по 4гб рам и 2та бяха i3 процесорчета .Точно такива търсих лаптопи със i3 ,защото знам че по заложните се продават доста стари лаптопи.

Поправям се Леновото беше 3гб рам. Също се спрях и на този лаптоп цък.

И двата бяха по 500 хард.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Леново 

Нищо лично но лаптопите които си пратил са с ужасни характеристики и на не по малко от 5 годинки да не говорим че дисплейте на 2 от 3 те лаптопа са ужасно малки. Предпочитам да е без гаранция но да е поне на 2-3 години максимум лаптопа. Така и не получих отговор за 3те лаптопа кои си заслужава най-много а като цяло темата беше за това, защото утре съм решен да купувам. Данеби да са прекалено чупливи или бъгави че не получавам мнения за тях не знам :( 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От заложна къща никога не бих си взел техника защото не ти дават никаква гаранция и като се скапе след 1 2 месеца отиди ремонта за един нов пич има си специални магазини явно не знаеш къде се намираш че да се сетиш за тях техномаркет , технополис и други подобни хипермаркети за техника има голямо разнообразие в заложните съм сигурен че лаптоп с по малко от 1 гб рам ще намериш и то на висока цена сигурно а за 400 лв къде къде са на светлинни години

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съвет. Никога лаптоп втора ръка. Виж, настолна щайга може, но и там е по-добре част по част, а не накуп. Щом нямаш пари, изобщо не купувай. На бас, че ще дадеш повече пари за лаптопи втора ръка, отколкото за нов, но веднъж за дълго време. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както бях написал ИЗРИЧНО нямам пари за нов и не искам да получавам съобщения от типа събери пари и си купи нов, а тези които съм изброил са във категорията 350 лв. Трябва ми спешно подобно лаптопче ,явно няма да получа съвет кои от трите модела е най-добре да взема.

ПС Взимал съм лаптоп от заложна къща преди 2 години на познат и с лаптопчето не е са ставали и минимални проблеми, работи като пушка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни тук , в частност Latitude L6410 и Fujitsu Celsius H270 може и Lifebook-а преди целзиуса-аз лично бих избрал целзиуса, 20 лв. е над бюджета обаче- по-стабилни машини от посочените от теб, разбира се много е важно и сътоянието в което се намират-добре е ако имаш възможност да ги тестваш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора !! Един свестен човек да се намери който да ми препоръча това което искам ,но за съжаление и 10 лв отгоре не мога да добава към бюджета си защото това са ми последните пари а ми трябва спешно. Точно за това постнах тези лаптопи които днес лично ги разгледах. Единствено ми се стори бавен тошибата който видях че нов във щатите е вървял по 390$ , но надявам се след преинстал да работи нормално за сега към него клоня(заради големия екран) и се надявах някой да ме разобеди ако не си струва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

To верно, че парите са малко, ма какви антики предлагате, които даже нямат HDMI порт чак се чудя!Автора е писал, че ще се гледат и филми, а лаптоп и за такава цел без HDMI си е.....Едва ли само на лаптопа ще гледа филмите.Кой в днешно време купува лаптоп без такъв порт?

То лаптоп без HDMI си е като жена без цици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора !! Един свестен човек да се намери който да ми препоръча това което искам ,но за съжаление и 10 лв отгоре не мога да добава към бюджета си защото това са ми последните пари а ми трябва спешно. Точно за това постнах тези лаптопи които днес лично ги разгледах. Единствено ми се стори бавен тошибата който видях че нов във щатите е вървял по 390$ , но надявам се след преинстал да работи нормално за сега към него клоня(заради големия екран) и се надявах някой да ме разобеди ако не си струва.

Моят съвет е да се опиташ 20 лв да намериш от някъде- не може да става дума за сравнение между Целзиус и Сателит, другият вариант е-потърси още малко, но следните серии- Thinkpad T/W/X последното, ако те устройва по-малък екран, Dell Latitude и Precision, HP Elitbook, споменатите Celsius на Fujitsu, на Тошиба здравата/хубава серия са Portage. Разгледай по форумите може да изникне нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще потърся , но ще гледам минимум i3 процесорче и ако не намеря ще взимам Леновото или Тошибата, защото вчера испуснах за 1 час един лаптоп който беше над всичките изпроени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе купувай си квото си искаш..........ти за 350 кинта нямаш голям избор.Лаптоп 2-ра ръка се купува ДЕЛЛ.HP,ThinkPad.......може и Фуджицу.Другия па HDMI  иска.........ами ко няма тв с такъв изход за какво му е .Драскате коментари само да си чешете езиците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване