Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вируси в новинарски сайтове

Препоръчан отговор

Абе от време на време се случва (днес например, затова и ми хрумна да пиша) като браузвам новини в различни сайтове касперският ми (Pure 3.0) да засича троянци - след което сайтът се отваря, а доколкото разбирам от логовете проблемът е в разни приставки към тях, онези формуляри за социологически проучвания на гемиус и пр. които явно се зареждат автоматично с някои сайтове.

Качвам лога от днес някой ако има време и желание да го прегледа и да си каже мнението: http://dox.bg/files/dw?a=5c3f7f3e09

* И сайта file.bg не ми работи, при вас така ли изглежда http://snag.gy/BD6tE.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Файл бг, не се поддържа още от есента на миналата година...Индеска практически е опразнен и повечето от останалият код също липсва. Все пак в заглавието става на въпрос за ""вируси" в новинарски сайтове", този сайт какво общо има с новини?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това за файлбг беше просто добавка между другото, послепис :) иначе основния въпрос си е за вирусите, затова и темата е в този раздел :) засега се надявам че касперският ме пази (по-сериозно отколкото в песничката на Веселин маринов  :P )

но все пак е доста смущаващо че вирусите идват от източници в България, които при това си функционират съвсем публично и  уж легално (т.е. необезпокоявано). Може би трябва да сигнализирам тази служба https://www.esmis.government.bg/белким ги нагреят, щото на кво го прилича - ако някой фрийлансър се занимава с подобни дейности ще сърба чорбата, а тези -  безнаказано?

Искаше ми се обаче някой по-навътре в материята да си каже мнението..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако самият новинарски сайт, не е хакнат, не разпространяват вируси. Това, което при теб се получава, е някакъв проблем. Било със сертификат на сайта, било някакъв проблем с Касперски. Имаше случай, когато Касперски, не позволяваше да отвориш google.bg. Виж в темата на Касапа. Наскоро, и Аваст пищеше за вируси, в сактовете за новини. И беше бъг това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, просто някои от рекламите, които се показват на сайтовете събират и доста информация за потребителя, а някои се опитват и да инсталират програмки, подобни на спайуер. Тези неща се засичат от антивирусните. Те тези реклами не са в самите сайтове, а идват със скриптовете за реклама. Често една добавка към браузъла за блокиране на реклами върши чудеса в подобни случаи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, просто някои от рекламите, които се показват на сайтовете събират и доста информация за потребителя, а някои се опитват и да инсталират програмки, подобни на спайуер. Тези неща се засичат от антивирусните. Те тези реклами не са в самите сайтове, а идват със скриптовете за реклама. Често една добавка към браузъла за блокиране на реклами върши чудеса в подобни случаи.

Или китайският браузър на Quihoo. :D  Това чудо, убива всяка реклама. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече "подобни" на спайуер? И ако все пак установим че са незаконни, кой носи отговорността за скриптовете за реклама, те тези реклами в случая пак са български. Иначе аз имам Адблок и като се замисля май проблемът се получава когато съм в инкогнито, така че ще го имам предвид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване