Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем : Page file overflow -непрекъснато се пълни

Препоръчан отговор

Пейдж файла непрекъснато се пълни, достига максимума, изписва "low virtual memory" и след определено време забива. RAMа ми е 512MБ, настроил съм максимума на пейдж файла да е 4ГБ, препълва с бклук за около 2ч. При рестарт се чисти. Въпросът ми е мога ли да го чистя без ретарт или поне какъв може да е проблема за тоя "overflow" ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С колко RAM е машината, колко е свободното дисково пространство на дела, където е pagefile.sys? Пробвай да зададеш автоматично управление.

Не, не може да се променя pagefile.sys без рестарт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С колко RAM е машината, колко е свободното дисково пространство на дела, където е pagefile.sys? Пробвай да зададеш автоматично управление.

Не, не може да се променя pagefile.sys без рестарт.

Пробвах с автоматично управление - не става. Пробах и без пейдж файл, но не се полчи. RAMa e млко - 512МБ, но до скоро не ми правеше проблем. На "С" имам 20ГБ свободни - достатъчно мисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пейдж файла непрекъснато се пълни, достига максимума, изписва "low virtual memory" и след определено време забива. RAMа ми е 512MБ, настроил съм максимума на пейдж файла да е 4ГБ, препълва с бклук за около 2ч. При рестарт се чисти. Въпросът ми е мога ли да го чистя без ретарт или поне какъв може да е проблема за тоя "overflow" ?

И файлът се пълни без нищо да правиш ли ?

Какви програми работят по това време ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И файлът се пълни без нищо да правиш ли ?

Какви програми работят по това време ?

Пълни се каквото и да правя. Вървят си стандартните Windows процеси, avast, opera, ccleaner, нищо особенно. Ето процесите, ако виждаш нещо нередно http://prikachi.com/images.php?images/197/7886197f.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пълни се каквото и да правя. Вървят си стандартните Windows процеси, avast, opera, ccleaner, нищо особенно. Ето процесите, ако виждаш нещо нередно http://prikachi.com/images.php?images/197/7886197f.jpg

Аз виждам много непознати процеси.

Пробвай как ще е в Safe mode. Съмнява ме че имаш приложение, което има проблем с паметта - memory leak.

Свали Process Explorer на SysInternals и виж там, какво ще се появи за заетата памет. Да се види, кое приложение я изяжда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай как ще е в Safe mode. Съмнява ме че имаш приложение, което има проблем с паметта - memory leak.

Свали Process Explorer на SysInternals и виж там, какво ще се появи за заетата памет. Да се види, кое приложение я изяжда.

Safe mode е OK 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Process Explorer: http://prikachi.com/images.php?images/470/7886470O.jpg Кое яде паметта според теб ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване