Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Много ми трябва надежден 1TB хард диск, който ще издържи поне 2 години. Бюджета ми е до 160 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми трябва надежден 1TB хард диск, който ще издържи поне 2 години. Бюджета ми е до 160 лева.

На какви изпитания ще се подлага ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-надеждния, който съм тествал лично е ST1000NM0033, но е извън бюджета. В бюджета единствения надежден е ST1000DM003

Какво означава, че си го тествал лично ?

Какво му тества ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия е монтиран на един сървър в работата, на когото преди това смених поне четири комплекта (RAID 1) дискове, докато не стигнах до този модел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-надеждния е с най-дългата гаранция - WD Black

Всичко, което може да се повреди се поврежда.

Колкото по-важна е информацията, толкова по-голяма е вероятността от повреда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз този си харесах.

На какви изпитания ще се подлага ?

Ще се ползва за съхранение на голяма част от данните (като втори хард диск).

Най-надеждния, който съм тествал лично е ST1000NM0033, но е извън бюджета. В бюджета единствения надежден е ST1000DM003

Категорично отказвам да купя какъвто и да е Seagate хард диск. Пропуснах да отбележа, че ще сменям точно ST1000DM003 ... Едвам издържа половин година и сега на него има 6683 лоши сектора и не може да се ползва от замръзвания на операционната система заради него...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдите дискове могат да се повредят по ред причини. Ако ви се повреди и новият диск, имайте едно наум. Скапал се контролер на твърдия диск или скапано захранване, могат да доведат до скорошна смърт на твърдият диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ги чупите тия дискове бе хора ? Аз карам със дискове на 10 години  и нямат 1 лош сектор пък съм  ги спукал от форматирания и рестарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко  явно е да случиш на добра бройка . И аз имам един такъв ST1000DM003 преди беше системен , но сега съм със SSD и харда остана за склад само и на всяко пускане на компа трябва да му спирам акустиката че иначе много досадно му се паркират главите през няколко секунди . Най добре е ако си паралия 2 SSD та едно OS и 1 TB склад и си перфект :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е до късмет работата, може да има производствен дефект какъвто и да е.

Имам един IBM на 15 години е и си бачка.

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече явно и техниката стана по принципа на лотарийните билети :( :X само където не даваш 2-5лв а даваш много повече xD пък и също така е много важно и фирмата от която си купил продукта да има добри гаранционни условия че иначе само те разиграват .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдите дискове могат да се повредят по ред причини. Ако ви се повреди и новият диск, имайте едно наум. Скапал се контролер на твърдия диск или скапано захранване, могат да доведат до скорошна смърт на твърдият диск.

Как да проверя дали са някои от двете изброени причини проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-здрави са Хитачи "HGST" но струват скъпо. Seagate са с най-голям брак следвани от WD които са малко по-добре.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да проверя дали са някои от двете изброени причини проблема ?

За захранването - трябва да се измери с мултицет напрежението, което подава. Визуална проверка може да се направи, като се погледне за надути кондензатори. Ако качите снимка с колегите ще можем да ви кажем колко вероятно е то да е причина.

За контролера - тук вече не знам. Инфото съм го чел от интернет. Трябва с някой колега, работил/работещ в сервиз да говорите. Аз съм с малко практика и по-скоро статут на напреднал любител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Elite 400W няма какво да му мери на всеки с минимум познания му е ясно че става дума за боклук.

Под по-сериозен товар се дъни вярно тук няма такъв но съм безкрайно учуден че някой които може 

да си позволи глезотии като отключен процесор при това ей тъй да си го има е купил тая бомбичка...

пс. Хитачито е около 200 лв. за 1ТБ в зависимост от модела. Ако ти е много взимаш от стандартните трошляци и палиш свещички. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрият хардуер е каато добрата съпруга - трудно се попада на него. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Elite 400W няма какво да му мери на всеки с минимум познания му е ясно че става дума за боклук.

Под по-сериозен товар се дъни вярно тук няма такъв но съм безкрайно учуден че някой които може

да си позволи глезотии като отключен процесор при това ей тъй да си го има е купил тая бомбичка...

пс. Хитачито е около 200 лв. за 1ТБ в зависимост от модела. Ако ти е много взимаш от стандартните трошляци и палиш свещички.

Захранването не е купувано отделно, ами в комплект с кутията и подлежи на смяна при първа възможност, както и заключеното дъно. За момента (Временно) процесора работи на стокови бързини, така че не създава допълнителен товар на захранването. Редактирано от ProudlyTM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова понятие като надежден с цел да издържи еди колко време.

В общи линии надеждност = бекъп.

В твоя случай или правиш райд, или се абонираш за външно бекъп решение. В тия варианти пак няма 100% гаранция, че няма да загубиш нищо, но просто шансът ще пренебрежимо малък, спрямо това да намериш яката далавера за 160 лева.

Вече другият момент е колко ще загубиш лично ти, ако данните ти се загубят безвъзвратно. Ако това са 160лв (какъвто таван си си сложил) - купувай си какъв да е диск и си бичи с него.

Вярно е, че някои производители/модели/класове дискове имат по-нисък failure rate, но теб това не те грее. Тези статистики се правят на база десетки/стотици хиляди бройки. И top enterprise клас да вземеш, пак можеш да паднеш в (0~1% failure, който обикновено дават). При теб failure rate-a с един диск ще е 50% (или ще се счупи, или не).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването не е купувано отделно, ами в комплект с кутията и подлежи на смяна при първа възможност, както и заключеното дъно. За момента (Временно) процесора работи на стокови бързини, така че не създава допълнителен товар на захранването.

По между другото, щом като туко що пуснах Prime95 на Maximum Power Consumption и системата не крашна, значи захранването ми е стабилно :D

Редактирано от ProudlyTM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда замина като се появат и надути кондензатори по-дъното може да ти дойде акъла.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм най-доволен от Сигейт! Бързи и тихи са, но модела ST1000DM003 (7200.14) излезе тъкмо след наводненията дето вдигнаха цените и първите серии, явно калпав материал са използвали бая фира дадоха. 2 броя от тях ми заминаха, а 4 от преди наводненията от малко по-стария модел 7200.12 нямат никакъв проблем все още. 14-ката са съвсем малко по-бързи и малко по-гладко работят. 2 хитачита ми умряха в рамките на 1 месец, а една тошиба след внезапно спиране на тока изобщо повече не запали и са по-бавни дори от 12-ката на Сигейт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...