Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Spam по старомодния начин

Препоръчан отговор

Аз съм от Хасково. В града се строи голям магазин от известна верига. Сградата още не е построена, но от горе долу един месец всяка седмица получавам рекламен вестник, в който са описани стоки и услуги предлагани в този магазин. В интернет е лесно да се справиш с спам съобщенията. Но когато пускат вестника в старомодна пощенска кутия не мога да намеря решение. Чувал съм за хора, които са били глобявани за това, че разпространяват спам по интернет. Какви мерки могат да се вземат в случай като моя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти ако само един вестник получаваш си супер :wors:

Я ела да видиш при нас в София какво е чудо laugh.gif

Всеки ден кутията ми е пълна до горе с най-различни брошури :wors:

Много от тях са безсмислени-реклама на стоки в магазин,който е на другия край на София,все едно ще се замъкна чак дотам да пазарувам.

Повечето от съседите ги хвърлят по земята (май трябва да сложат кошче под кутиите :nono: ),но аз ща не ща си ги прибирам да ги проверя.Много често между тях се оказва и някоя сметка затова.После се превръщат в WC на котетата ;)

P.S.А в интернет не знам какво му е по-лесното.Кутията ми в абв-то има опция за спам,но май се размножават още повече.Просто не работи.

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хората се отнасят много..... и аз не знам как. Аз работя точно това и като ме видят да пъхам поредните реклами и ме питат " Защо ми пълниш кутията с боклук ". Все пак никой не ви кара да ги четете. Можето просто да си ги приберете и да ги изхвърлите или да ги ползвате във WC-то.

Редактирано от diksi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не искаш да получаваш писма в пощата си просто я затвори някак си и няма да получиш и едно

писмо (брошурка).А иначе няма начин да "избягаш" от спам-а на брошури и т.н.Аз не виждам как ще го напрариш.Единствения начин за който се сещам в момента е да напишеш на твоята кутия "Не желая брушури" или нещо от този сорт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, интересен въпрос. Тука си слагаме надписи на пощенските кутии.

А като цяло проблемът засягащ ЕС е уреден тук (Directive 2002/58/EC of the European Parliament and of the Council of 12 July 2002 concerning the processing of personal data and the protection of privacy in the electronic communications sector (Directive on privacy and electronic communications), но трудно може да намери практическо приложение sad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Не съм ви следил постовете,но вижте.Намерих това

До 4000 лева глоба за спам

09 юни 2006 / News.dir.bg

С глоба от 250 до 1500 лева ще се наказва доставчик на услуги, който изпраща непоискани търговски съобщения по електронната поща без предварителното съгласие на получателя и не е осигурил недвусмисленото разпознаване на търговското съобщение като непоискано още с постъпването му при получателя.

Това реши парламентът, който прие днес окончателно на второ четене закона за електронната търговия, предаде БТА. Ако нарушителят е юридическо лице или едноличен търговец, ще се налага имуществена санкция от 500 до 2000 лева. При повторно нарушение глобата ще бъде съответно от 500 до 2500 лева - за граждани, и от 1000 до 4000 лева - за фирми и еднолични търговци. Актовете за нарушенията ще се съставят от служители на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС), а наказателните постановления ще се издават от председателя на КРС или от изрично оправомощен от него член на комисията. КРС ще си сътрудничи и взаимодейства по въпросите на услугите на информационното общество с компетентните органи на държавите от ЕС и с Европейската комисия. Комисията ще организира и поддържа информация за закона за електронната търговия и за неговото приложение, която ще се публикува на официалната й интернет-страница. Цялостният контрол по спазването на този закон също е поверен на КРС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха изпредвари ме!!! Точно като отивах за изпитите си в София и погледанх пощенската кутия си помислих да пусна такава тема. Честно! ;)

Иначе няма как да се спре май.

То даже лелките и чичковците дето ти бутат в ръцете реклами за курсове по английски език и бригади в щатите може да се приемат като Pop-Up прозорци :hush:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие какво сега, искате тестови мостри на продуктите ли да Ви пускат в кутийте. Много ясно че ще е някоя шарена хартийка с цел реклама. Лошото е, че разпространителите ги мързи да обикалят и да пускат на всекиго по едно, ами като им писне и в някой фходове оставят цели тестета да ги носи вятъра.

За мен много по-досадно е дългите "промоционални" реклами по телевизора за разни уреди, които да се чуди човек защо ги няма все още у дома си! Уж телевизионното време било скъпо... Грабвайте телефоните и си поръчайте сега лепенки против "досадна реклама и спам"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

P.S.А в интернет не знам какво му е по-лесното.Кутията ми в абв-то има опция за спам,но май се размножават още повече.Просто не работи.

Решението е да не си даваш и-мейла навсякъде. Аз на сериозната ми поща я получа спам веднъж годишно, я не. Виж, това с пощенските кутии е ужасно. Няма как да си я скрия. В старата ни квартира кутията беше нонстоп така претъпкана, че незнам изобщо как получавах сериозна поща.

Вие какво сега, искате тестови мостри на продуктите ли да Ви пускат в кутийте. Много ясно че ще е някоя шарена хартийка с цел реклама. Лошото е, че разпространителите ги мързи да обикалят и да пускат на всекиго по едно, ами като им писне и в някой фходове оставят цели тестета да ги носи вятъра.

Да, бе! Как така??? Ами то ако всеки магазин в София прати някой да ми пусне по едно листче (а някои са като списания големи), каква пощенска кутия трябва да имам? 1 кубичен метър? Аз ще трябва на вторични суровини да ги нося laugh.gif ... хмм... наистина не бях се замислял за това :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Хасково. В града се строи голям магазин от известна верига. Сградата още не е построена, но от горе долу един месец всяка седмица получавам рекламен вестник, в който са описани стоки и услуги предлагани в този магазин. В интернет е лесно да се справиш с спам съобщенията. Но когато пускат вестника в старомодна пощенска кутия не мога да намеря решение. Чувал съм за хора, които са били глобявани за това, че разпространяват спам по интернет. Какви мерки могат да се вземат в случай като моя?

за Кауфланд ли говориш ... спокойно , не само ти получаваш такива работи ... целия град сме така biggrin.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен много по-досадно е дългите "промоционални" реклами по телевизора за разни уреди, които да се чуди човек защо ги няма все още у дома си! Уж телевизионното време било скъпо...

На телевизора можеш да смениш канала. Никой не те задължава да гледаш. Ако не ти харесва не гледаш. Но при пощенската кутия и да ти харесва и да не ти харесва пак я гъчат с "вторични суровини" :snowballfight:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хората се отнасят много..... и аз не знам как. Аз работя точно това и като ме видят да пъхам поредните реклами и ме питат " Защо ми пълниш кутията с боклук ". Все пак никой не ви кара да ги четете. Можето просто да си ги приберете и да ги изхвърлите или да ги ползвате във WC-то.

Да, никой не ни кара да ги четем, но защо трябва да си длъжен ежедневно да си почистваш пощата от глупави реклами. И един въпрос - ако на пощата има надпис " Не искам да получавам рекламни материяли" , ти лично би ли пуснал флаера с цел по бързо да ги сършиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор
Не съм ви следил постовете,но вижте.Намерих това

Да беше прочел! Говорим за offline спама. И този парадокс, че за реклама в електронната поща се глобява, а физическата ти поща могат да я тъпчат с какво ли не

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е приятно всеки ден да вадиш от пощата по няколко каталога и брошури, а ако те е нямало седмица или две, пощата ди е дюкме!

Няма и антиспам програмки тук, освен, ако не наемеш някой да дебне пощаджията :whist:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Да, ама повечето брошури са гланцирани и не стават за тоалетната :wors:

Ами онези pop-up-и дето изскачат докато съвсем спокойно си браузваш по улиците? Имам предвид лелките и какичките които раздават листовки - я за работа с чужбина, я за уроци по английски...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Брошурите по улицата е по лесно да ги откажеш,или като ги вземеш ги хвърляш в следващото кошче.

Но пак си остава проблема с пощенските кутии.Може би наистина трябва да се поставят предупредителни надписи, че не желаеш да ти пускат такива брошури.Незнам само дали ще има ефект. ohmy.gif

Това ще кажат хората, които се занимават с това.

Дали един надпис от сорта "Не желая да получавам рекламни брошури!" би ги спрял, или напук ще слагат повече? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

И аз съм разнасял рекламни брошури.Знам че е досадно за хората да си ги махат от пощенските кутии,но какво да правя?Не ги ли разнеса шефа ще се кара,може и да ме уволнят,и ги разнасям. sad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето това мога да кажа са проблеми на големите градове тъй като например в Казанлък си нямаме проблеми със спам по пощенските кутии..за сметка на това няма спасение от чичковци, батковци, лелички, какички по улиците..ама какво да се прави може ли да ги вини човек-това им е работата! :nono:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване