Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Veselin Teoharov

Как да приемам wi-fi с рутера и да го пусна на компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте имам tenda w311r+ искам да хвана wi-fi от съседа с рутера и да си го пусна на компютрите той ми е разрешил мрежата е отворил тоест не е кражба и е законно но не мога да настроя пустия рутер да приема  wi-fi и да го праща на компютрите моля ви да ми помогнете 

post-356662-0-96669200-1422909326_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е проблема?

Впиши MAC адреса на мрежата, към която искаш да направиш WDS връзката. Ще ти трябва паролата.. Спираш DHCP на твоя рутер.

Принципно трябва да знаеш, че когато и ако рутерите са различни понякога не се получава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързвам се с мрежата на комшията спирам DHCP рутера не ми дава да го пипам повече не мога да се свържа с него и вместо да ми пуснне интернет на компютъра той пуска wi-fi хваща на комшията и го разпръсква 

Редактирано от Veselin Teoharov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързвам се  с мрежата на комшията спирам DHCP рутера не ми дава да го пипам повече не мога да се свържа с него и вместо да ми пуснне интернет на компютъра той пуска wi-fi .хваща на комшията и го разпръсква 

Хайде сега сложи препинателни знаци, където им е мястото, за да ти се разбере нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега сложи препинателни знаци, където им е мястото, за да ти се разбере нещо.

По добре не мога да ви го обясня не се заяждайте ако обичате или може би не сте искали да се зядете но аз така го приех 

Опитвам се да обясня че свързах рутера с мрежата на комшията и изключих DHCP но вместо да ми тръгне интернет на компютъра а го разпръсква 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре не мога да ви го обясня не се заяждайте ако обичате или може би не сте искали да се зядете но аз така го приех 

Опитвам се да обясня че свързах рутера с мрежата на комшията и изключих DHCP но вместо да ми тръгне интернет на компютъра а го разпръсква 

То безжична ще виждаш, това няма как да се избегне. 

Трябва да спазиш каналите, криптацията и паролата за безжичната да са същите като на отдалечения рутер т.е. този на комшията. Отделно виж рутера на комшията от каква мрежа е, имам предвид LAN и ако твоя и неговия са от различни мрежи, смени твоя да е от същата. Пример ти давам, защото каза, че не разбираш:

Ако рутера на комшията е с LAN 192.168.1.1 направи твоя да е 192.168.1.2

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...