Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Форд Галакси (2004г, 2.3 бензин) проблем с паленето

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги. Имам проблем с Ford Galaxy 2004г., 2.3 бензин. 

Баща ми е решил да пътува, запали Форда и изведнъж угасна и отказа да пали. Когато въртя ключа се чува само едно цъкане, нищо друго. Да не би проблема да идва от алармата, един приятели ми каза, че може да е от там. Пробвахме да запалиме директно от стартера, дал съм кабелите на късо, но не иска да върти. Моля, споделете вашето мнение, какъв може да е проблемът.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Имам проблем с Ford Galaxy 2004г., 2.3 бензин. 

Само може да си пишем глупости в тая тема. Няма как да го ремонтираме от тук.

Ако толкова ти е зор стартера даваш на късо единия де идва от акумулатора и тоя де влиза в бендикса. Ако не върти стартера ти е за ремонт.

За сега друго не мога да ти кажа що не пали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само може да си пишем глупости в тая тема. Няма как да го ремонтираме от тук.

Ако толкова ти е зор стартера даваш на късо единия де идва от акумулатора и тоя де влиза в бендикса. Ако не върти стартера ти е за ремонт.

За сега друго не мога да ти кажа що не пали.

Дадохме с ключ към бендикса, акумолатора е доста добър. Да не би проблемът да идва от алармата? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да ти кажем от къде идва проблема бе човек?Как да ти кажем дали жена ти е малко бременна или много бременна?

Може да е от много неща,това е автомобил,не телефон или PC.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне знаете ли къде се намират бушоните на тази кола? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дадохме с ключ към бендикса, акумолатора е доста добър. Да не би проблемът да идва от алармата? 

Няма как при условие че даваш +12V на бендикса и акумулатора ти е добър а стартера не върти проблема да е от алармата. Поне изхвърля ли бендикса ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как при условие че даваш +12V на бендикса и акумулатора ти е добър а стартера не върти проблема да е от алармата. Поне изхвърля ли бендикса ?

Да, изхвърля, но не върти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, изхвърля, но не върти.

От тук имаш два варианта.

Слаб акумулатор, лоши връзки по клемите  или стартер (четки за смяна или колектори за струговане ако имат изобщо за къде) за ремонт.

п.п. А стартера върти ли на празен ход ако го свържеш на късо между двете гайки на бендикса де са 12 или 13 мм ?

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш на майстор. По форуми не става, особено ако си нямаш понятие. Възможни места, и всичко трябва да се провери.

Задръстена горивна система - помпа, филтър, инжектори. При контакт помпата трябва да врътва.

Стартера трябва да завърта двигателя. Имобилайзер или аларма могат да блокират това. Измерване напрежението на акумулатора при стартов режим.

Ако има гориво и върти двигателя може да има проблем в бобина, кабели, свещи - да няма искра.

Предпазители могат да се измерят. При някои модели се наблюдава и лош контакт в самата кутия с предпазители. Помага презапояване. Но наслуки не става.

След като венъж е запалило подозирам горивна система. Но не даваш подробности. Под цъкане какво разбираш - цъка реле или завърта горивна помпа?

На сервиз и това е.

Има едни "предпазители" - при удар изключва горивна помпа и няма палене. Виж къде е при теб, обикновено отзад на шофьорския сенник има лепенка. http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=8&t=1682

Може и изгоряла бобина http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=8&t=62319

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш на майстор. По форуми не става, особено ако си нямаш понятие. Възможни места, и всичко трябва да се провери.

Задръстена горивна система - помпа, филтър, инжектори. При контакт помпата трябва да врътва.

Стартера трябва да завърта двигателя. Имобилайзер или аларма могат да блокират това. Измерване напрежението на акумулатора при стартов режим.

Ако има гориво и върти двигателя може да има проблем в бобина, кабели, свещи - да няма искра.

В  случая не върти стартера а се правят предположения за други повреди ! Ми дай първо човека да каже стартера върти като луд и колата не пали.

Аларма няма как да блокира стартер при условие че се подава +12v директно на бедикса и той сработва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах преди време идентичен проблем с една служебна кошница и се оказаха четките на стартера... Така описано, би трябвало да е стартер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво и накъде с какъв ключ са дали не е ясно. Факта е че нищо не им е ясно. Колата е запалила и е угаснала. Два различни дефекта едновременно са малковероятни. Така че акумулатор и/или компютър/имобилайзер/аларма, особено ако не е карана месец.

Един прост волтметър на захранването ще изясни доста неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 години по-късно...

здравейте,може ли малко помощ.имам форд галакси 97година,на метан съм.вчера сутринта я запалих и утидох на работа,но след обед не можах да я запаля.подадох директен ток от акомулатора,но пак не иска да запали даже взе да ми пада акомулатора,а той е на 4 месеца.помогнете от какво може да е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от артлик
      Здравейте, проблема е следния, искам да си преинсталирам компа, от  хр на win 10 от флашка. Настроил съм биоса да стартира от usb то, и когато трябва да ми изпише Press any key to boot from CD/DVD  
      ми излиза това

• от Метин Шабан
      Здравейте, пиша относно лаптопа ми, който наскоро забелязах, че издава странен звук, който се повтаря през доста кратък интервал. Понякога стихва за известно време. Чува се точно до жака за зареждане. Тъй като има функция Acer Nitrosense & Coolboost, да не би да е вентилатор, който се пуска и спира, въпреки че не мога да си обясня, защо като се пусне работи едва 4-5 секунди и спира. За този интервал няма как да охлади толкова бързо,че да спре. Ако някой може да помогне ще съм благодарен. Прикачен е звукозапис
      Обаждане 001.m4a
    • от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване