Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Олекотяване на Windows ХР

Препоръчан отговор

Пък и "ядрото" остава и могат да се ползват неговите "надстройки"

Taка ли? че с какво си го махал тогава? то като гледам си седи целия, защото щом можеш да използваш Avanta то той е една "боя" върху ИЕ .....( признавам , че много добре е "китосал" разни неудобства ) ама все пак ми изглежда невероятно махнат да може да работи ... :eek

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 63
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не ти трябва нищо повече от CCleaner, а и тя има опция за триене на точно тези ентри-та.

Taка ли? че с какво си го махал тогава? то като гледам си седи целия, защото щом можеш да използваш Avanta то той е една "боя" върху ИЕ .....( признавам , че много добре е "китосал" разни неудобства ) ама все пак ми изглежда невероятно махнат да може да работи ... :eek

<{POST_SNAPBACK}>

Явно не гледаш където трябва. ;-)

Махаш го и със адд-ремуув програм - в частта за компонентите на Уина.

После проверяваш тук: C:\Program Files\Internet Explorer, и то верно го няма!

А съвсем да го разкараш като ядро - не ставаа, понеже то е основна част от ОС-а.

Уин. експлорър-а също ползва това ядро. И ако толкова ти залипства, пишеш URL в Уин. експлорър-а и си го ползваш със здраве. Но без кръпките към Интер. експлоръра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предлагам една много хубава и известна програма систем механик.Когато я пуснах за първи път ми изтри около 300 мегабайта и направо не можех да повярвам та за това си рестартирах компа 2-3 пъти за да се убедя,че все още работи.До сега не ме е разочровала ,напротив гласувам с две ръце.А макафии трие и неща,за които поне аз се страхувам да трия.систем механик трие систем джънк файлове,времени и други.Можете да си я изтеглите от дата.бг,като напишете в търси system mechanic има си и "крайници"

Редактирано от milpetm (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някои може ли да ми помогне :

на С: ми показва че имам 6.68 гб заето място

а като селектирам папките и файловете на С: ми показва че са 2.62 ГБ къде ми се губят 4 ГБ :P:)

Редактирано от Stalik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
някои може ли да ми помогне :

на С: ми показва че имам 6.68 гб заето място

а като селектирам папките и файловете на С: ми показва че са 2.62 ГБ къде ми се губят 4 ГБ

познато. solution??

Редактирано от DeadAndDreaming (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

познато. solution??

<{POST_SNAPBACK}>

Скрити системни файлове, които хиляди пъти вече сме обсъждали.

1. Hybernate.sys

2. PageFile.sys

3. System Restore - това е папка

4. Recycle Bin

Решението и отговорите са в тази тема и в другите теми от този раздел - четете :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Реших малко се поразровя из пцто си, и попаднах на E:\WINDOWS\Temp там има файлове от 150 до 700МБ, PR172.tmp до PR753.tmp(имената на файловете).Искам да ви попитам това нормално ли е, и ако да от какво може да са се получили?

Благодаря предпварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

момчета сао едно ще кажа C:\System Volume Information\ изпраскаите се варе не си играите на дребно след извесно време ползване на вин там има толкова лаина че свят ще ти се заварти

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...
aз лично ползвам една програмка

DustBuster Xp

безплатна е и върши много добра работа, като тръгне и като ми каже що боклуци е затрило чак се хващам за главата

но си трие аз съм я хващал дали наистина трие този обем който показва и наистина го изтрива

http://www.pc-facile.com/DustBuster_XP_s27/

<{POST_SNAPBACK}>

Бате ици,а работи ли качествено на по стари операционни системи в смисъл: Windows pro 2000,me, linux, windows 98,95 и прочие!!!Драсни едно съобщение!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам на всички да НЕ изключват напълно System Restore, защото не един и два пъти ми е спасявал кожата (по-скоро оправял кащите, които windows-а сам си забръква). Препоръчвам ви да го изключите на всички у-ва(така,ако се наложи може винаги да прехвърлите документите си преди възвръщане, не вярвайте на съобщенията, че "Windows няма да унищожи ваши файлове), освен на системното, а при него може да го намалите почти на минимум, ама поне да работи, защото никой не е застрахован срещу мизериите на windows-а sad.gif

Редактирано от the_mouse (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Не съм толкоз компетентен, но май четох някъде, че за да ползват дупките по софта, не е непременно необходимо да бъде активен в момента. Все пак сещай се, че някои програми търсят IE, дори да не е включен. Аз съм го разкарал и нямам никакви проблеми. А, всъщност едно малко "неудобство" - трябва ръчно да си пускам Windows Update но на мен и без това така ми е по-удобно. Пък и "ядрото" остава и могат да се ползват неговите "надстройки" - Авант и прочие.

<{POST_SNAPBACK}>

Мога да ви кажа само едно. Немам нито ядрото на бозата нито каквото и да е свързано с ИЕ в WinSuX-a ми. Работи си перфектно с Лиса и Опера 9 системата. Немам и Систем Ристор и Recycle bin. Делнах с програмката НЛайт и една камара дисплей адаптерс сички игри скрийнсейвъри и кво ли не още. Накрая се получи една инсталация голяма 365 мб и работи отлично за сега поне. Като искате ристор на системата ползвайте Гоуста. Програмата си върши работата отлично.

Редактирано от kolche (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

Xtreme Eraser 1.2

Download: (77,5 KB)

http://rapidshare.com/files/85143947/XEInstall.rar.html

За предпочитане е да се използват препоръчителните настройки "Recommended only" => изключително да се внимава с Erase Windows Files и ALL => виж снимката (десния панел)

97051387jw4.jpg

В секцията Windows Tools можете да премахнете напълно някои от неизползваните вградени програми в Windows...

62184912rw3.jpg

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

А тази папkа дир.\$hf_mig$ може ли да се затрие ? Вътре има пак някакви файлове от кръпките ? Вече преди да трия питам biggrin.gif

Редактирано от mantodeus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не най-добре използвай CCleaner за по-безопасно изтриване на ненужни неща...В темата е посочено кое може да се изтрие за да се спести място...

http://www3.telus.net/dandemar/spack.htm

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето ви още 1 метод за олекотяване на Windows-a ви: цък

Интересува ме това - Отметнете като “Disable” оградените в червено системни услуги, като се съобразите с препоръките написани със син цвят!!!

Просто се притеснявам да не направя нещо че,после има да се чудя къде съм пипнал и дали ще мога да го оправя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Интересува ме това - Отметнете като “Disable” оградените в червено системни услуги, като се съобразите с препоръките написани със син цвят!!!

Просто се притеснявам да не направя нещо че,после има да се чудя къде съм пипнал и дали ще мога да го оправя.

По-добре използвай програмата Advanced WindowsCare за целта:

http://www.kaldata.com/comments.php?id=287...ght=windowscare

А ако искаш после да ги "донагласиш" виж този сайт и обърни внимание на карето SAFE!

http://www.blackviper.com/WinXP/servicecfg.htm

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Advanced WindowsCare невероятна програма чисти ми много боклук ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Освобождаване на още място чрез тези програмки:

1.С помощта на nCleaner:

Стартирате програмата => Clean System => Custom Items => Custom Clean => избирате отметки пред категориите "Unnecessary Files"

70238277mp8.jpg

2.С помощта на WinXP Manager:

Unnecessary Files => System Files (избирате съответните отметки)

98583807qn8.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесна програма е и ATF-CLEANER.

Download:

http://www.atribune.org/ccount/click.php?id=1 (незнам дали линка работи)

Как се работи с програмата?

Стартирайте я сложете отметки на всичко с изключение на Prefetch и изберете Empty Selected.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване