Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Edit: Съжалявам ако съм объркал мястото където се постват такива вид теми.

Не съм много на ти с техниката, за това искам да помоля за съвет дали да си купя нов компютър ( ще го използвам предимно за игри ) или да си ъпгрейдна сегашния.

Малко относно игрите - играя предимно League of Legends, CSGO и от време на време пробвам някоя нова игра. За жалост играя всичко на Low (абсолютно всяка опция поставям на low). Спрях Dota 2 понеже там просто не се получава да играя така ;/ 

Също така по време на игра ако реша да пусна Youtube или Twitchtv да гледам stream fps-то ми пада и почват леги насечки.

Сегашните ми характеристики:

Processor Intel® Celeron® CPU G530 @ 2.40GHz

Manufacturer Intel

Speed 2.4 GHz

Number of Cores 2

Video Card NVIDIA GeForce 510

Manufacturer NVIDIA

Chipset GeForce 510

Dedicated Memory 1.0 GB

Total Memory 2.7 GB

Memory 4.1 GB

Operating System Microsoft Windows 7 Ultimate Edition Service Pack 1 (build 7601), 64-bit

Service Pack 1

Size 64 Bit

Edition Ultimate

Display Maximum Resolution 1440 x 900

Това ми изкарва от can you run it.com

Дали просто да му купа някоя нова част (и каква) или да се ориентирам да си купя нов компютър (бюджета ми е малко над 1000 ;/ )

Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За малко над 1000лв можеш да си вземеш мноооооого добър гейминг компютър. Щом имаш такъв бюджет няма смисъл да наливаш пари в тая система...

Погледни моя пост ТУК... В общи линии получаваш машина, на която ще можеш да играеш... ами... всичко... За игрите, които са посочени - League of Legends, CSGO, DOTA2, те ще летят на тая машина и ще можеш да тестваш която си искаш нова игра...

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5-3570 - 415 лв. - Заключеният понеже е по-евтин а не е ясно дъното подходящо ли е за клок...

Asus R9 270X - 332 лв. На промоция е та цената ще е валидна за кратко.

Super Flower Golden Green HX 500W - 130 лв. - Хубаво захранване в случай че старото е боклук. Не си го споменал. 

Kingston HyperX FURY 4GB, 1600MHz, CL10, 1.5V - 64 лв. - Имаш само 4GB та е добре да добавиш още един модул.

пс. Може разбира се да купиш ново дъно с последно поколение процесор (твоето е за пред-последното)

но ако правим сравнение с I5 на едни и същи честоти от двете поколения и една и съща видеокарта разлика няма да усетиш. 

Не че няма разлика но с дискретна графика щом говорим за игри е около един процент а цената се дига с над 100 лв. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викторе моля те спри с тези твои конфигурации... Слагаш apu + gpu....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викторе моля те спри с тези твои конфигурации... Слагаш apu + gpu....

... на тема от преди 2 месеца :D

Това също е идейно - 

4GB DDR3 1600 GEIL DRAGON

Редактирано от NoLimit4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...