Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко ток харчи компютъра?

Препоръчан отговор

Леле хора, не усещате ли кога се излагате??? Когато не разбираш от нещо, по-добре се осведоми, а после залей света с глупост. Оправдания от типа: а аз говорех за максимално натоварване иии за моя мега гига хипер мощен компютър са смешни. Разхода на един средностатистически персонален компютър по никакъв начин няма да увеличи кой знае колко месечната ви сметка за ел. енергия. А това, че захранването ви е 400-500, 1000 вата, не значи, че това е консумацията на машината!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 83
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Моето буклуче в къщи лапа по около 280 вата средно на час с монитора, юпиеса, музиката и изобщо всичко. Ако го оставя цял месец включен непрекъснато това прави за 31 дена по около 120 квчаса за дневна и 120 за нощна. По цени по около за дневна електроенергия – 0.14690 лв./кВтч., цена за нощна електроенергия – 0.09775 това прави някъде около 17,50 лева за дневна и около 11,50 за нощна. Или около 29 лева общо, закръглям ги на грубо защото и консумацията ми не е точно такава според зависи. Дали това е малко или много всеки сам си преценя по джоба. Тоците ги оправихме. Можем да продължим със сметките в друга посока. За да има разнообразие в секса просто :( Един среден торент от около 4-5 гиги го тегля за около три часа, пак според зависи. С таксата за нета (БТК, комшийска мрежа, по около 1.5 стотинки на час) и амортизацията на щайгата (грубо по 3-4 стотинки на час ми излиза при моята цена на щайгата) ми излиза някъде по около 15 стотинки на торентче с подобна големина :cool: Да живее P2P и останалите !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Теглиш не теглиш таксата си е месечна за нета :п OFF :rolleyes: забрави да включиш в амортизацията Кремче за ръцете... :) :)

Редактирано от SIMEON_S_D (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра си харчи нормално но откакто вкарах лазерен прлинтер сметката стана доста по голяма. Май консумацията му е сериозна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло приблизително един компютър харчи 1 киловат на час.

За да не се засягаш, ще ти отговоря с цитат от самия теб:

на това му се вика профИсионален отговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже UPS-а е част от доста домашни системи реших да драсна още нещо в темата. Става дума за "зелените" UPS-и и сметката е следната:

С Green Power UPS™ заплащате приблизително 48 лева за 5 години

Със стандартен модел на друг производител заплащате приблизително 220 лева за 5 години

Става дума за сравнително мощничък модел - 2200 ВА. И идеята е, че един такъв зелен добитък ще се поизплати (почти) за времето си на използване заради икономията на ток. Особено ако гадовете от енергото дигнат още малко цената - и сметката заспива Публикувано изображение

Източник

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Василев, от къде може да се купи въпросното устройство?

Ами например от тук това са евтините серии (Value) но предлагат доста прилични параметри, ето го в оригинал най-малкия, т.е. евтиния - цък. Цената му е около 117 лева но си има пък AVR. На страницата на булком са всички модели от серията, няма отделна страничка за модел. А на сайта на производителя могат да се разгледат всички серии - цък После - чичко Гугъл Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.comelsoft.com/cmm/userfiles/usr_013/html/000366_20090826_160649.html <-Това е от твоят линк,освен ако Комелсофт не продават на дребно.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист, но един "средно статистически" компютър ще харчи около 70-80 стотинки на ден (24/7). В тая цифра влиза и монитора. Така, че за месец ще харчи в порядъка 18-25 лв. при постоянна работа на монитор, компютър и буфер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А един лаптоп колко ли би харчил ! "MSI EX610" Благодаря предварително ! :) :) :) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

обикновен настолен компютър барабар с монитора гори около 250 вата

Аз го сметнах с малко повече ватове 300 да речем, понеже ако има буферче и то дърпа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

обикновен настолен компютър барабар с монитора гори около 250 вата

Тъй, айде успокой се малко, премисли и пак пиши...

Монитор ViewSonic P95f натоварен харчи над 120W. Моя монитор. А ся кажи ми убав двуядрен процесор със сичките му такъми и порядъчна видеокарта как ще папкат само 130W? Свестните видеокарти си папкат над 130вата само те, да не говорим за процесора и белите кахъри рам, хардове, ДВД, дънцето и то си иска, рамта и тя... Със все монитора - 400. Ако е без монитора или с ТФТ-тогава съм съгласен на 300 за двуядрен процесор и нормално видео. Вече куадкор процесор и супермощно видео гонят 400 сами... Кросфайъри и слай, дето смучат кат удавник кислородна бутилка са много напред в класацията... Тях не ги броя...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да моя е грешката донякъде....

ония ден си купих 23 инчов лсд 1920х1080 в характеристиките пише 55 вата

Тъй, айде успокой се малко, премисли и пак пиши...

Монитор ViewSonic P95f натоварен харчи над 120W. Моя монитор. А ся кажи ми убав двуядрен процесор със сичките му такъми и порядъчна видеокарта как ще папкат само 130W? Свестните видеокарти си папкат над 130вата само те, да не говорим за процесора и белите кахъри рам, хардове, ДВД, дънцето и то си иска, рамта и тя... Със все монитора - 400. Ако е без монитора или с ТФТ-тогава съм съгласен на 300 за двуядрен процесор и нормално видео. Вече куадкор процесор и супермощно видео гонят 400 сами... Кросфайъри и слай, дето смучат кат удавник кислородна бутилка са много напред в класацията... Тях не ги броя...

Не се заяждай, нямам нищо против магнетофоните ама все пак погледни реално защото системата от подписа заедно с 22" монитор съм я замервал и ми показа максимално 240 вата под натоварване, тоест utorrent 3mb/s, архивиране и разархивиране на 40гб и ГТА4 на нативната разделителна способност.

да съгласен съм че има 21" монитори, които горят 300 вата, но преди колко време са спрени от производство? 7-8 години????

В крайна сметка никои не си купува вече такива......

това намерих отностно този модел който посочи

ViewSonic P95F+B Display:

Viewable Screen Size: 18" Diagonal

Resolution: 1600x1200

Pixel Pitch: 0.25-0.27mm

Power Draw: 95W-130W

некво benq http://www.benq-eu.com/products/LCDTV/index.cfm/page/specifications/product/1089

дават макс 50 вата,17/19", които са много достъпни и масови е по-малко дори, а като пари е 100тина лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

Погледнато профисионално, трябва да погледнеш каква мощност е твоята конфигурация.Да направиш калкулация съответно колко време работи и монитора, колко време работи само дъното.От личен опит една средна конфигурация, без периферни устройства и монитор вкл. мах. 2-3часа на ден (през останалото време не стенд бай, а изкл. монитора) горе долу между 30 и 40, максимум до 45лв на месец..Все пак, най-сигурно е сама да си сметнеш..Ел. енергията се мери в киловат на час /ще рече израсходвани 1000 вата за единица време -1 час/...Още нещо, мощността е Силата на тока (мери се в Ампери)по потенциялната разлика (напрежемието)-мери се в Волта /извадка от закона на Ом за част от веригата/.

Хахахах професионално вика ;) 30-40 лева..Моя компютър се е считан за доста добър с конфигурация специално за геймъри.Видео картата ми е много лакома и не плащма повече от 15-20лв на месец при положение, че работи 24/7 :D

Тръгнал да ни обяснява вече, сякаш никой не знае в какво се измерва тока..

Редактирано от samkata (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Здравейте не съм сигурен дали тук е мястото за този въпрос но все пак да попитам. Понеже до сега не ми се е налагало да плащам ток и ми е интересно ако компютърът ми работи по 5-6 часа на ден за 1 месец с колко лева ще ми се качи цената на тока.

Благодаря за вниманието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами преди 4 години бях засичал, че ако работи 24/7 се плащаха около 8-10 лв ток отгоре... Сега токът е по-скъп, но едва ли е повече от 12-15 лв / месец...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2.4 Форумът е снабден с търсачка, намираща се над прозорците с темите. Употребата й е задължителна с цел избягване на дублиращи се теми. Коментарите към такива теми ще бъдат премествани към вече съществуващите или изтривани. Използвай я (търсачката) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По рано, когато бях с CRT и денонощно сиидвах, тока ми беше лев на ден. Но с новите LCD монитори и 4-5 часа работа, ще ти е около 30 ст. на ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, де. Просто дай линк на човека към калкулатор и да си прави сметките сам. Не е нужно темата да е дълга или да се трупат постове в тема със сходно съдържание.

Я каква хубава тема имало http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=23878&hl=%20%EA%EE%EB%EA%EE%20%20%EC%E8%20%20%F5%E0%F0%F7%E8&st=0 намерена с търсачката!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами преди 4 години бях засичал, че ако работи 24/7 се плащаха около 8-10 лв ток отгоре... Сега токът е по-скъп, но едва ли е повече от 12-15 лв / месец...

electroface Благодаря за точния отговор. :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване