Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Значи тонколоните ми от повече от година имаха странен проблем,като ги включвах от копчето за включване и изключване трябваше да изчакам малко да "загреят" така да се каже та да тръгнат!Първоначално им отнемаше 1,2 минути,после стана към 5-10,при което аз ги оставях включени и само намалях докрая ако не слушам на колони!Самото "загряване" както вече го споменах се изразяваше в това да трябва да чакам да тръгне звука и после да изчакам още малко за да не прекъсва!После дори и да са включени пак се случваше да прекъснат замалко,но после с малко изчакване тръгваха!Още по-късно вече се появи за кратко мн. странен бъг да не мога да слушам на мн. усилен звук,започваха да пръщят и да прекъсват ако само опитам да увелича звука докрая!Сега от една седмица вече не искат да тръгнат,а като тръгнат(аз разбирам кога вече имам звук,защото се чува едно пръщене когато вече идват на себе си) е мн. за кратко и пак спира звука!Имате ли си някаква идея на какво може да се дължи това,отварял съм ги,не разбирам много,но нищо не ми изглежда изгоряло или дефектно като цяло всичко вътре ми изглежда наред,пробвал съм да ги вкарам в телефона,преди си работеха така,пробвал съм,но вече и така не захапват!Пробвах да ги включа в друг контакт,да не е нещо от захранването,ама не!
Така че чакам идеи или предложения/предположения от какво може да е и може ли да се оправи!?Колоните са Microlab M290,долу съм прикачил снимка,доста съм доволен от тях и не искам да ги сменям,разглеждах в нета за нови,ама тези които си харесвам са мн. пари,а по-евтините(тези ги взех за 58лв.),не ми харсват изобщо!
Има ли някакъв шанс да си ги оправя!?Ако някои може да помогне и прецени че има нужда ще ги снимам отвътре с фотоапарата!Само да се намерят хора дето разбират и биха удраили едно рамо!Ако са от Бургас ще ги почерпя даже,за помагачи от други градове едно благодаря предварително!post-348526-0-48366000-1424552587_thumb.

Редактирано от ajibas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип е нормално да тръгват със задържане. Но не би трябвало да е повече от 10-15 секунди масимум! Така, че предлагам да ги занесеш в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип е нормално да тръгват със задържане. Но не би трябвало да е повече от 10-15 секунди масимум! Така, че предлагам да ги занесеш в сервиз.

Мерси за отговора и затова че си чел тоя роман дето изписах,братле!

Ако знаеш къде мога да ги закарам в Бургас,та да видя струва ли си да ги карам на ремонт,или да се простя с едни 80лв. минимум за едни нови и ако си от Бургас една бира с мезе на капанче в морската не ти мърда! :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко Update по въпроса с тонколоните,тръгнаха!Засега работят,както от години държат фронта някак,с една пласмасова капачка закрих копчето за включване и изключване,така че никой да не може да ги изключи,все пак благодаря за отговорите на belivakov!Ако имаш път към Бургас нашето си остава-по бира на капанче с цаца,аз черпя!

Все пак някой има ли представа от какво може да се получава това,какво да го предизвиква,та да мога да го оправя!?Това спиране на звука и тръгване след дни!Чаках 2 дена да тръгнат,засега работят нормално,направих така че да не се спират,но все пак ако мога да ги оправя!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко Update по въпроса с тонколоните,тръгнаха!Засега работят,както от години държат фронта някак,с една пласмасова капачка закрих копчето за включване и изключване,така че никой да не може да ги изключи,все пак благодаря за отговорите на belivakov!Ако имаш път към Бургас нашето си остава-по бира на капанче с цаца,аз черпя!

Все пак някой има ли представа от какво може да се получава това,какво да го предизвиква,та да мога да го оправя!?Това спиране на звука и тръгване след дни!Чаках 2 дена да тръгнат,засега работят нормално,направих така че да не се спират,но все пак ако мога да ги оправя!

Ставам днеска и к'во да видя-пак не работят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам подобни пак М-290 ама с другия дизайн на кутията, нямат никакво задържане, цъкаш копчето и веднага тръгва звука.

По-скоро неговите са били дефектни и сега съвсем са се скапали.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не познавам модела. При добрите модели е осигурен период на преход с цел предпазване на говорителите и предпазване от неприятното избухване на звука. И по-горе съм направил предположение по въпроса.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от dimi99stavrev
      Здравейте! От скоро живея във Варна и се водя спортна натура. Изградил съм що годе физика без никаква химия, занимавал съм се с много различни спортове, но единственият ми досег със боен спорт беше борбата преси около 10 години и то за  има-няма и месец. Та питането ми е следното- понеже наближавам 20-те и някак си се чувствам дърт за начинаещ, та да попитам по-вещите има ли във Варна школи, които се занимават с дърти начинаещи? Единствените бойни спортове,  които не желая да практикувам са кикбокс, бокс и ММА, все пак главата ми трябва😉. Благодаря, ви предварително!
    • от Георги Сарафов
      Привет,за пореден път ще си взимам нови слушалки досега ползвах евтини модели до 50 лв и вече искам да скоча малко по нагоре като се надявам за повечко пари да получа и по-добро качество
      Възможности 150-270 лв ,бих стигна 300 само и единство ако е възможна покупката им на изплащане.
      стиловете музика които ще слушам са почти без ограничения,също ще го ползвам от различни устроиства лаптопи,таблети,телефои каквото има,внай-общи линии ще ги правя сандър...така да се каже.

насочил съм се към някои модели на аудиотехника
      и sehnnheiser
      може би и тази марка Beyerdynamic
      в случаи на нужда за слушането им от PC-та и лаптопи имам звукова карта Creative Sound Blaster PLAY! 3
      HELP!!! със избора
    • от ТерминалТора
      Здравейте. Имам проблем с лаптоп леново B50-80- напоследък започна да се изключва спонтанно. Лаптопът работеше под Линукс и freebsd ( при последното изключване BSD-то се окъка тотално понеже имах глупостта да го инсталирам на UFS2 файлова система, която е проблемна при power outage-и. Оставих го да поработи за известно време, като бях пуснала конки-то и не забелязах прегряване. Какъв може да е проблема и има ли смисъл да се инвестира в ремонт. Прегледах dmesg логовете и е фрашкано с BIOS errors, нещо което досега не съм забелязвала на нормално работеща машина. Може ли да е планирано остаряване ?  Лаптопът е на 7 години и е интензивно ползван и като гледам май съм му взела животеца. Ако не може да се оправи, дали би могъл поне да се продаде за чаркове ?
    • от Lilia Georgieva
      Здравейте!
      Закупих си Amazon Kindle Paperwhite 2018 и имам проблем с разпознаването му от Calibre. Понеже моят лаптоп е на ремонт, а на мъжа ми е много стар и работи с Windows XP, инсталирах Calibre 1.48. Четох някъде,  че трябва да вляза в предпочитания на програмата, оттам get plugins to enhance calibre. Само че оттам насетне нещо не ми се получава. Има поле filter,  в което , ако напиша Kindle, ми излизат няколко неща, но не знам кое трябва да се инсталира. Ако може някой да помогне. Благодаря предварително!
    • от Miroslav Gochev
      Здравейте, имам проблем с тъй наречената платформа Marketplace на Facebook. 
      Проблема е следния блокиран съм от 1 година и половина писал съм кадене ли не изпращал съм снимки докладвал съм проблема не еднократно и нищо. Да не би да не докладвам кадето трябва? Имам някъкво съмнение за проблема и той е :
      Имам някакви случай в пощата за подръжка който не се приключват също от толкова време дали съм докладвал или съм бил докладван незнам. 
      Не мога и тях да ги затворя  "изтрия "или да ги приключа по някъкъв начин . Мисля че ако се приключат ще ми бъде позволен достъпа до Marketplace но незнам как би станало това. 
      Ще приложа снимки за визиално пояснение на проблема. 

• Дарение

• Добави ново...