Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Познат на мой приятел иска да ми вземе някои стари части. Стоят забутани под една маса, таааа, защо не. Искам съвет колко да им поискам: 1. Дъно със AGP и Socket A, мисля на AsRock, M-ATX, 2 слота за DDR1 RAM. Съжалявам за липсата на информация, но няма как да го включа и да извадя повече... 2. Процесор AMS Sempron 1,66 GHz (мисля 2400+ номенклатура) 3. Обикновена кутия 4. 40 GB Maxtor на IDE 5. CD писачка, изправна на IDE 6. Евентуално мога и да намеря една плочка 256 MB DDR1, но никаква идея каква и дали ще я намеря... 7. Захранване 350 или 400 вата. Не знам марка, няма и как да видя в момента, но до сега се е държало стабилно. До сега имам предвид пенсионирането на компа преди около година и половина. 8. Някакво видео на AGP с пасивно охлаждане и 128 MB памет, другото идея си нямам... Ако намеря RAM-та може и да го подкарам и да извадя по-точна информация, за съжаление само това мога да дам в момента и знам, че е доста оскъдно и вероятно няма да помогне за адекватно оценяване, но това имам... Всичко е изправно, компютъра не е прегряван, няма надути конднезатори, не е мъчен. Беше на вилата и работеше ваканциите и събота и неделя само. Клок не е правен, до последно работеше идеално, после взех лаптоп и го пенсионирах, а след това с компютъра от София (който беше също на Socket A) направих един общ и за това частите не са на куп, а малко тук-малко там, като RAM-та още не мога да я намеря... Ще съм благодарен ако ме ориентирате в цените. Не търся печалба, нито някакво изхвърляне искам реални цени, които да ги кажа на човека, вероятно направо ще му дам линк към темата. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познат на мой приятел иска да ми вземе някои стари части. Стоят забутани под една маса, таааа, защо не. Искам съвет колко да им поискам:

1. Дъно със AGP и Socket A, мисля на AsRock, M-ATX, 2 слота за DDR1 RAM. Съжалявам за липсата на информация, но няма как да го включа и да извадя повече...

2. Процесор AMS Sempron 1,66 GHz (мисля 2400+ номенклатура)

3. Обикновена кутия

4. 40 GB Maxtor на IDE

5. CD писачка, изправна на IDE

6. Евентуално мога и да намеря една плочка 256 MB DDR1, но никаква идея каква и дали ще я намеря...

7. Захранване 350 или 400 вата. Не знам марка, няма и как да видя в момента, но до сега се е държало стабилно. До сега имам предвид пенсионирането на компа преди около година и половина.

8. Някакво видео на AGP с пасивно охлаждане и 128 MB памет, другото идея си нямам...

Ако намеря RAM-та може и да го подкарам и да извадя по-точна информация, за съжаление само това мога да дам в момента и знам, че е доста оскъдно и вероятно няма да помогне за адекватно оценяване, но това имам... Всичко е изправно, компютъра не е прегряван, няма надути конднезатори, не е мъчен. Беше на вилата и работеше ваканциите и събота и неделя само. Клок не е правен, до последно работеше идеално, после взех лаптоп и го пенсионирах, а след това с компютъра от София (който беше също на Socket A) направих един общ и за това частите не са на куп, а малко тук-малко там, като RAM-та още не мога да я намеря... Ще съм благодарен ако ме ориентирате в цените. Не търся печалба, нито някакво изхвърляне искам реални цени, които да ги кажа на човека, вероятно направо ще му дам линк към темата. Благодаря предварително!

Може и сам да направиш сметката, цената е средно по около 5-6лв. на наличен и работещ модул.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демек повече от 50 абсолютно никакъв шанс. ОК, благодаря много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демек повече от 50 абсолютно никакъв шанс. ОК, благодаря много!

Може и повече разбира се даже двойно, но всичките чаркове сглобени, набутани в кутия, не е лошо да има някаква инсталирана ОС(подходяща за иначе вече доста дъртия чаркалък, примерно ХР SP2 или SP3, но при евентуални 512МБ оперативна памет) и разбира се всичкото това да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Е, много ясно, че ако го продавам ще сглобя всичко, ще инсталирам SP 3 MSDN (чистичко, хубавичко), ще подредя кабели. Просто сега ме питаха, а всичко е разхвърляно и докато го събера. Просто идея си нямах за цените. п.с. Даже ще го оставя да го тества половин час да види, че работи всичко и ако иска да си пуска каквито иска тестове. Аз не знам за какво му е, но каза, че ставал и толкова дърт комп.

Редактирано от quickJO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде - пусни обява например тук: http://obiavi.kaldata.com/

Колко: Ми около 140-150лв.

Захранването можеш да го видиш с тук

Публикувано изображение

Tази "кутийка" горе в ляво от която излизат кабелите е захранването и на етикета му пише марка, модел, мощност и т.н.

А не стана ясно дънната платка каква е.

Дънна платка ASRock P4i65G (3 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Колко мога да му взема? Дънна платка(купена преди 10 месеца,в гаранция 3 години): Gigabyte GA-G41M-ES2R Процесор: Intel Celeron D 356,3333 MHz VGA: Intel G41 Express Chipset (512 MB) RAM:1 GB DDR2 ROM:160 GB DVD: Philips DVD1660P1 PSU: Linkworld LPE2(400w,8 cm,24 pin)

Редактирано от Ivan_G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко мога да взема за:

Дънна платка: ECS KT600-A Socet: A \ 462, ddr памет,ATX;

Процесор: AMD Sempron™ 2200+ 1.5ghc (overclock на 1.64 ghc) L2 cache памет: 256 Kbyte;

Видео карта: NVIDIA GeForce2 MX 400 AGP - 64mb ddr 128bit;

Оперативна памет: Kingston-ddr 400mhz 1x 512mb 1x 256mb;

Захранване: Codegen 300W;

Редактирано от rattle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и на мен ми отговориха малко по-горе- 5-6 лв на компонент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Други мнения. :)

Може и повече да вземеш, но от някой балък, който успееш добре да омаеш. Даже и стотина лева и 120 може да прибараш от такъв. Но това е реалната цена на тези компоненти - около 5-7лв. на брой...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Други мнения. :clown:

Дъното е под всякаква критика, а за останалото максимум 45-50 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей така чисто информативно, и аз да попитам че бая неща събрах.

CPU AMD Athlon64 3800+ Socket AM2 64-bit едноядрен е.

CPU AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2

RAM 2x1 Super Talent Ddr2 667

RAM 2GB DDR2 800 SUPER T

GPU Sapphire Radeon X1300XT GDDR3 128mb 128-bit PCI Express x16

GPU Sapphire Radeon HD 3850 512MB DDR3 256bit PCI Express x16

MB ASRock ALiveXFire-eSATA2 Support Socket AM2+/AM2

За 5000+ и HD3850 100 лева ако те устройват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 5000+ и HD3850 100 лева ако те устройват.

Погледни от кога е поста.

Процесора е продаден много отдавна а видео картата съм я сложил на втория си компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......

Тук не се правят сделките! Има си лични съобщения за тази цел, а също и други начини на връзка, примерно Е- поща или Скайп...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Та реших да продавам компа, че си взех лаптоп и се чудя колко да го пусна. Имах оферта за 620 лева, но дали не мога да му измъкна повече. Гаранция си има всичко от до. Компютъра е този от подписа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Та реших да продавам компа, че си взех лаптоп и се чудя колко да го пусна. Имах оферта за 620 лева, но дали не мога да му измъкна повече. Гаранция си има всичко от до. Компютъра е този от подписа

Офертата е добра. Процесора е без гаранция от момента на прилагане на АСС( или UCC, както АСРок са я прекръстили). Системата е типична, изключая "екстремността" на дъното, изградена е от модули позиционирани в средният ценови клас. Знаеш не по-зле от нас, че в момента, в който чарковете излизат от магазина цената им тръгва надолу,. Само наличието на гаранция на другите компоненти ме кара да не напиша цена с около сто лева надолу. Гледам май ще се продава без монитора, клавиатурата и мишката, които не са описани. При това положение офертата си струва. Гледай да не оставяш своя лична информация, нейде по диска за евентуалният нов собственик...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да разбира се, всичко ще се форматира, но се чудих дали мога да измъкна 650лева ако имам търпение. В магазина е 727 или нещо от този сорт. Иначе без монитор се продава, а клавиатура и мишка мога да дам стига да поискат. Мерси за съвета .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази конфигурация колко мога да взема. Дъно: ASUS M2N-E SLI Процесор: AMD Athlon 64 X2 5600+ 2800GHz със сменено охлаждане на Arctic Cooling. RAM: A-DATA 2x2GB. 800MHz. Видеo: ATI RADEON X1950Pro 256MB PCI-E. Захранване: Enermax 350w. Кутия: Cooler Master Elite 331 Записвачка: SONY 7241S LightScribe SATA II. Твърд диск: Seagate SATA II 160 GB. Клавиатура: Microsoft Digital Media Pro Keyboard. Мишка: Logitech LX8 Cordless Mouse.

Редактирано от chavdar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте всички. Продавам си дъното и процесора , но мисля да си купя ново дъно и нов процесор , само че някакви по-мощни. Дъно:Kobian KVT600 X-L v1.1 Процесор:AMD Sempron,1750 MhZ (10.5x167) 2500+. П.С:Това дъно,което търся е от най-старите,така че ако някой има подобно,но малко по-мощно и го продава-аз ще го купя. Характеристиките са му следните:RAM DDR1 400MhZ. Слот за видео карта-AGP. И процесор със същия Сокет както съм написал по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо ще взимаш дъно с памет DDR1? Тези неща са отживелица и са за музея вече... И аз имам и си пазя едно такова компютърче, но вече е прекалено слабо... AGP видео карти дори не се произвеждат вече... И колкото и по-мощен процесор да сложиш пак ще е много бавен, защото сокета е на 100 години... Точно на предната страница съм писал за компютърче с много сходни характеристики и цената която ми дадоха е 5-10 лв на работещ компонент, та дъното и процесора за не повече от 25 лв да ги продадеш заедно!...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо ще взимаш дъно с памет DDR1? Тези неща са отживелица и са за музея вече... И аз имам и си пазя едно такова компютърче, но вече е прекалено слабо... AGP видео карти дори не се произвеждат вече... И колкото и по-мощен процесор да сложиш пак ще е много бавен, защото сокета е на 100 години... Точно на предната страница съм писал за компютърче с много сходни характеристики и цената която ми дадоха е 5-10 лв на работещ компонент, та дъното и процесора за не повече от 25 лв да ги продадеш заедно!...

Е,ако трябва да си зимам по мощно дъно със PCI-Express слот,ще трябва и да сменя видеото,рамта и процесора... Няма как да стане,видео картата съм я взел за 178 и няма просто ей така да я захвърля в някои контейнер.Нито пък ще я продам за 20 лева!

Колкото до процесора-не ми се дават 10000000000000000 лева за да си взема читав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 400 лв се взима в десетки пъти по-добра и по-бърза конфигурация от тази дето имаш, а това, че си дал 178 лв за карта, която няма никаква стойност си е твоя грешка... Това което искаш, не се произвежда. Или трябва да го намериш в някой магазин залежал поне 4-5 години или да вземеш нещо 2-ра ръка, ползвано 4-5 години. Сам си прави сметката колко е "изгодно" и пак ти казвам- няма да усетиш НИКАКВО подобрение. Просто защото това, което искаш е СТАРО колкото си искам. До колкото си спомням в една друга тема ти се намекна това, но и там не искаше да чуеш. Успех с покупката, казах ти за колко можеш да продадеш тези си неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 400 лв се взима в десетки пъти по-добра и по-бърза конфигурация от тази дето имаш, а това, че си дал 178 лв за карта, която няма никаква стойност си е твоя грешка... Това което искаш, не се произвежда. Или трябва да го намериш в някой магазин залежал поне 4-5 години или да вземеш нещо 2-ра ръка, ползвано 4-5 години. Сам си прави сметката колко е "изгодно" и пак ти казвам- няма да усетиш НИКАКВО подобрение. Просто защото това, което искаш е СТАРО колкото си искам. До колкото си спомням в една друга тема ти се намекна това, но и там не искаше да чуеш. Успех с покупката, казах ти за колко можеш да продадеш тези си неща.

Няма к'фо да ми се намеква.Това ми е 7-8 година рабора с тази машина.Просто наще ще взимат комп,но той ще е общ , а този ще си е лично мой. За това искам да го подобра максимално ;).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Plamen Sedlarski
      Здравейте когато включвам компютъра с една плочка рам памет 1x8 2400 се вкючва , а когато поставя 2 плочка пак същата включва се и след 5 секунди изгасва и досега не е правило проблеми така!!!
    • от GermanecaBG
      Здравейте! Пред мен има два лаптопа. Единият е по-стар Asus X501A, а другият сравнително нов на 18 месеца ASUS X540SA. Разглеждах дъното на двата лаптопа с програмата CPU-Z и ми направи впечатление, че на по-старият модел му показва пълна информация за РАМ паметта (слотове, производител и т.н.). Докато на уж по-новият модел такава информация липсва. Дали има вероятност на модела Asus X540SA РАМ паметта да е запоена или менте? Ще покажа снимки.
      Ето тук е инфо за Asus X540SA

Ето и за модел Asus X501A
      exotic girl names and meanings

Лаптопите не съм ги отварял!
    • от DarkEdge
      Здравейте, имам проблем с това дъно - не позволява промяна на нит един параметър на паметите.
      Дъното дойде при мен с BIOS F4, процесор Pentium G3220 и два модула по 4GB - единият на 1,35V, другият на 5V, но еднакви първи 5 параметъра.
      Флашнах с F7 - без промяна. 
      Флашнах с F9 - без промяна.
      Подмених паметите с два абсолютно идентични модула. Нулев ефект.
      Възстановявах настройки по подразбиране.
      Модулите са HMT451U6AFR8C-PB - на 1600MHz, а се отчитат работещи на около 1350.
      Захранването (FORTRON epsilon 80plus 600w) се държи стабилно
      Някакви идеи къде може да е ключът от палатката?
    • от DuniTo
      Значи да не бавя, мислех да си закупя нова конфигурация избрах си частите и всичко, но на следващия ден цените на процесорите се качиха (следователно този който си избрах се качи с 300 лева) иии се чудя дали ще спаднат цените. Ако не спаднат дали да се насоча към AMD. Ако някой знае какво се случва в intel, ако може да ми каже, защото е мноо tapo. 
    • от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване