Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко мога да взема за....?

Препоръчан отговор

Какъв ти спомен... тази машинка все още ще върши чудесна работа за обикновена домашна машинка, на която се цъка скайп и интернет. Че и доста игрици ще подкара.

Доскоро я ползваха родителите ми точно за нет и филми. Сега им взех i3 кочинка, но старата пък ще ходи при баба ми и дядо ми, за да може бащата да гледа филми на нея, като ходи при тях. Така че пак върши някаква работа :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Колко мога да взема за: Intel Pentium4 Processor 2.80 GHz 512k cache, 533 MHz FSB Nvidia 6600GT HDD 80GB (повече инфо за харда нямам) Захранване 430W (работило е към този комплект нямам инфо и за него) Дъно- ще го постна по-късно като го разбера какво беше. FLATRON L1750SQ Това е за разчистване и сега нещо по-актуално: ATI HD Radeon 5770- не клоквана, заедно с моста за кросфайър :D Евентуално и AMD Phenom II x4 955 (не клокван никога)+ GA-770TA-UD3 ПП0. Никое от тези неща не се продава за момента искам просто информативно да знам колко мога да взема и да предценя дали си заслужава да се продават. ПП1. Дъното е Gigabyte I-DNA 945PL chipset 775 for intel pentium D processor

Редактирано от horche (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На някой колега от по горните постове продаващ на части, да му е останала някоя 2x1GB DDR2 800Mhz ili 2GB плочка рам памет да пише на лично. благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в цената на нова и втора употреба не е много голяма, но риска да се набуташ при втората употреба е голям... http://nikem-bg.net/computer-components/1GB-DDR2-800-A-DATA http://nikem-bg.net/computer-components/2GB-DDR2-800-A-DATA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ,че е извън темата ,но да не отварям нови излишни и досадни теми. Мъничък въпрос ще сработят 2x1GB SuperTalent DDR2 800mhz която имам с 2GB

A-DATA 800MHz DDR2 имам празни места за рам така че ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ,че е извън темата ,но да не отварям нови излишни и досадни теми. Мъничък въпрос ще сработят 2x1GB SuperTalent DDR2 800mhz която имам с 2GB

A-DATA 800MHz DDR2 имам празни места за рам така че ?

Да вероятно, стига да няма твърде сериозни разлики в латетностите, но пък по-сигурно е направо пръчка от 2ГБ, тъй или иначе с три пръчки(2ГБ+2Х1ГБ) на двуканален достъп, няма да работи оперативната памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да вероятно, стига да няма твърде сериозни разлики в латетностите, но пък по-сигурно е направо пръчка от 2ГБ, тъй или иначе с три пръчки(2ГБ+2Х1ГБ) на двуканален достъп, няма да работи оперативната памет.

Смъсъл 2ГБ+2Х1ГБ ако ги направя сега няма да проработят ? дъното е

Gigabyte GA-P35-DS3P.

А в момента съм с 2x1GBSuperTalentDDR2-800 (400 MHz) идеята ми е да сложа още 2ГБ който намерих и да станах 4ГБ защото повечето нови игри и приложения искат Windows 7

Редактирано от appointmen (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смъсъл 2ГБ+2Х1ГБ ако ги направя сега няма да проработят ? дъното е

Gigabyte GA-P35-DS3P.

А в момента съм с 2x1GBSuperTalentDDR2-800 (400 MHz) идеята ми е да сложа още 2ГБ който намерих и да станах 4ГБ защото повечето нови игри и приложения искат Windows 7

Ам така пишете господине, ние откъде да знаем че Сте с 2Х1ГБ? Имах предвид базирайки се на предишният Ви коментар, в който пише:

2x1GB SuperTalent DDR2 800mhz която имам с 2GB

и не става ясно дали 2Х1ГБ смятате да закупите или че с такива е компютърът Ви. След последният коментар е вече ясно положението. Да, би трябвало с още един кит от 2Х1ГБ да работят, освен както писах по-горе нямат някакви обективни пречки като описаните с големи разлики в латентността.

Все пак по-добър вариант, също и още по-добър . Такъв кит, като се махне или остави по желание досегашният, но ако няма нужда от повече от 4ГБ оперативна памет изборът е ясен, а старата памет може да се продаде.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко мога да взема за:

Intel Pentium Dual Core E6500 2.93 GHZ

Gigabyte GA-P43T-ES3G

Около 110-120лв спокойно могат да се вземат на тези части!Дъното в гаранция ли е?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Около 110-120лв спокойно могат да се вземат на тези части!Дъното в гаранция ли е?

ми процесора и дъното са взети на една дата и ако не е изтекла тази гаранция този месец то другия ще изтече

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

колко мога да взема за :

SEAGATE U4 ST38421A

Intel celeron soket 370 1998`

Ati radeon 1999 год.

Запази си ги за спомен, не си струва да ги продаваш!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Pentium® Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz (2C 2.8GHz, 2MB L2)

Giga-Byte P35/G33/G31 Processor to UO Controller 4x267MHz (1GHz), 2GB DIMM DDR2 802MHz 64-bit ( P31-ES3G)

Nanya M2Y2G64TU8HD5B-AC 2GB DIMM DDR2 PC2-6400U DDR2-800 (5-5-5-18 3-23-6-3)

NVIDIA Palit GeForce 9600 GT 512MB DDR31.8GHz 256-bit, PCIe 1.00 x16

Компонентите са ползвани 2 години.

За картата съм пуснал обява за 60 лв, дали не съм прекалил?

За паметта смятам да поискам 25 лв, дъното-40 лв, процесора- 50 лв.

Какво смятате вие? Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Pentium® Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz (2C 2.8GHz, 2MB L2)

Giga-Byte P35/G33/G31 Processor to UO Controller 4x267MHz (1GHz), 2GB DIMM DDR2 802MHz 64-bit ( P31-ES3G)

Nanya M2Y2G64TU8HD5B-AC 2GB DIMM DDR2 PC2-6400U DDR2-800 (5-5-5-18 3-23-6-3)

NVIDIA Palit GeForce 9600 GT 512MB DDR31.8GHz 256-bit, PCIe 1.00 x16

Компонентите са ползвани 2 години.

За картата съм пуснал обява за 60 лв, дали не съм прекалил?

За паметта смятам да поискам 25 лв, дъното-40 лв, процесора- 50 лв.

Какво смятате вие? Благодаря предварително!

На процесорът бих му търсил около 60лв, не е чак толкова зле, че на цена да го приравня към старите двуядрени атлони или по стари интели.Дъното добре си се ориентирал за цената, бих бил нагъл и да му искам 50, но ако се стигне до пазарене, ще смъкна цената, димек пробвай ако мине номера :) Видеокартата си е толкова, 60лв е разумна цена, паметта също е около 20лв някъде.Успех!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко долу-горе мога за взема за цялата конфигурация: CPU: AMD Althon 64 x2 2.8 GHz 5400+ MB: Biostar TA690G AM2 Micro ATX Videocard: Sapphire Radeon HD6570 128-bit 1GB GDDR3 Ram: 2x1GB DDR2-800 HDD: ExelStor 80GB 7200RPM PSU:Neotech gold 460W+80 CD/DVD: lightscribe DVD+R записвачка и кутия,абе работеща конфигурация

Редактирано от StoichoKolev (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко долу-горе мога за взема за цялата конфигурация:

CPU: AMD Althon 64 x2 2.8 GHz 5400+

MB: Biostar TA690G AM2 Micro ATX

Videocard: Sapphire Radeon HD6570 128-bit 1GB GDDR3

Ram: 2x1GB DDR2-800

HDD: ExelStor 80GB 7200RPM

PSU:Neotech gold 460W+80

CD/DVD: lightscribe DVD+R записвачка

и кутия,абе работеща конфигурация

Около 150лв.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко долу-горе мога за взема за цялата конфигурация:

CPU: AMD Althon 64 x2 2.8 GHz 5400+

MB: Biostar TA690G AM2 Micro ATX

Videocard: Sapphire Radeon HD6570 128-bit 1GB GDDR3

Ram: 2x1GB DDR2-800

HDD: ExelStor 80GB 7200RPM

PSU:Neotech gold 460W+80

CD/DVD: lightscribe DVD+R записвачка

и кутия,абе работеща конфигурация

Процесор: около 50лв

Дъно: около 50лв

Видеокарта: ако е в гаранция около 70-80лв

Памет: 30лв

Храд диск: стига да няма лоши сектори 30-40лв

Захранване: ако е в гаранция 25-30лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте...

Дойде и моят ред да си сменям машинката. Ако може да дадете някаква цена на компютъра от подписа ми + монитор

LG L1953TR (само тук намерих линк). Мисля да си оставя само харда. Също си мисля , ако го дам на части да е с боксовите охлаждания на видеото и процесора.

Благодаря ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монитор:90-100лв Дъно:около 60лв Процесор:50лв запази си охладителя за последващия ъпгреид. Памет:40-50лв Видеокарта:100-110лв с охлаждането Хард диск: също го запази! Захранване:30-35лв Кутия:30-40лв в зависимост от състоянието и!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване