Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,попринцип вече съм си пуснал машината за продажба , но ми трябва и второ мнение за да корегирам нещо по цената ако е необходимо.

MSI SVGA PCI-E GTX 970 Gaming 4GB гаранция 22 месеца

i5-4690, 3.5GHz(3.9GHz)Haswell, 6MB гаранция 22 месеца

Gigabyte H97-HD3 (1150/H97/DDR3) гаранция 22 месеца

Corsair PSU CS650M 80+ Gold Modular гаранция 22 месеца  +  Cooler Master GX 650W Bronze

Crucial  Ballistix Tactical 2x4GB dual-chanel 1600MHz Доживотна гаранция

SSD - SSD 850 EVO 2.5" SATA III 250GB 30 месеца гаранция

HDD - WD Caviar Blue 1TB 64MB

HDD - Samsung 500GB 7200rpm

Кутия - Thermaltake Soprano VB1000SWS

Редактирано от B0booo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Гледам , че все по-често се задават въпроси от типа , ''колко мога взема от ......... , за колко мога да продам компютъра си'' и подобни.Нека в тази тема всеки , който търси съвет за каква сума може д

Днешния компютърен пазар е много сложен и ако търсиш относително бързи пари, то трябва да си съгласен да свалиш цените на 50%. Иначе чакаш и след време пак стигаш до същата цена. Казвам ти го от личен

И какво, като го е постнал? Това е въртешен, фиктивен адрес, раздаден от маршрутизатора. Реалният му IP адрес никъде не се вижда...

Публикувани изображения

Здравейте.

Пуснал съм от много време една такава за продан и преди малко ми се обадиха, но честно казано съм объркан за цена.

Цитат

B0090 - Creative Sound Blaster Audigy SB1394 EAX Advanced HD Sound Card

Delivering 4X more effects processing from the Audigy chip, and stunning 24-bit multi-channel playback, you ll experience unsurpassed power and audio clarity in gaming. Taking advantage of that power, EAX ADVANCED HD technology is able to produce high definition multi-environment effects and more, for the most realistic sound ever experienced. The new 3D audio engine provides the most accurate 3D audio rendering, allowing you to locate and frag your opponents faster than ever before. The on-board SB1394 port lets you take on other Sound Blaster Audigy owners or anyone with a 1394 connection on their PC for easy PC-to-PC connectivity and low latency performance surpassing traditional LAN gaming solutions.

Product Features

• Stunning 24-bit multi-channel playback for incredible high definition audio in games. Unmatched power of the Audigy?chip delivers 4X more effects processing for high intensity gaming.
  • Innovative EAX ADVANCED HD?technology provides ultra realistic acoustics for high definition audio environments. Fully integrated SB1394?enables high speed PC-to-PC connectivity with low latency gameplay for the ultimate frag fest.
  • Wavetable Synthesizer Type. 64 (with 8-point interpolation) Polyphony. Up to 1 GB RAM size. 4 MB Sample Sets.
  • 48 MIDI Channels. 32-Bit Effects Engine. Full Duplex Type. 16-Bit Max. Recording Depth. 48kHz Max. Recording Rate.
  • 24-Bit Max. Playback Depth. 96kHz Max. Playback Rate. 100dB Signal-to-Noise Ratio. 2.1 Soundfont Support
  • Interfaces/Ports 1 x Audio Line-in
    • 1 x Audio Line-in - Mic
    • 1 x Audio Line-in - Telephone Answering Device
    • 1 x Audio Line-in - CD Audio
    • 1 x Audio Line-in - Aux
    • 1 x Audio Line-in - S/PDIF
    • 1 x Audio Line-out - Analogue-Center and Subwoofer
    • 1 x Audio Line-out - S/PDIF-Front,Rear,center and Subwoofer
    • 1 x Audio Line-out - Analog-Front
    • 1 x Audio Line-out - Analog-Rear
    • 1 x Audio Line-out - Headphone (32- ohm load)-Support on Front Line-Out
    • 2 x IEEE 1394 FireWire

Гледам, че в Жар най-евтините Creative са :

https://www.jarcomputers.com/Creative-Sound-Blaster-51-VX-PCI_prod_SBCREATIVESB51VX.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/Zvukova-karta-Audigy-SE_prod_SBCREATIVE70SB057002003.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/Creative-AUDIGY-SE-71_prod_SCCREATAUDSE71.html?ref=prod

Благодаря за мненията ви :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Daylight Dancer написа:

Здравейте.

Пуснал съм от много време една такава за продан и преди малко ми се обадиха, но честно казано съм объркан за цена.

Гледам, че в Жар най-евтините Creative са :

https://www.jarcomputers.com/Creative-Sound-Blaster-51-VX-PCI_prod_SBCREATIVESB51VX.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/Zvukova-karta-Audigy-SE_prod_SBCREATIVE70SB057002003.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/Creative-AUDIGY-SE-71_prod_SCCREATAUDSE71.html?ref=prod

Благодаря за мненията ви :)

Има специална тема за цените на части втора ръка!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, capnemo написа:

Има специална тема за цените на части втора ръка!

И колко хора ще я видят сега?

2-ма или 3-ма ?!

Редактирано от Daylight Dancer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте .

Така излязоха новите карти на Nvidia и по съотношение цена  - параметри , доста привличат окото , 1070 е доста добра за цената си.Та съм намислил да продам моята когато реша да взема 1070-ката ,AMD Sapphire  R9 380 4Gb , картата няма и година ползване с гаранция към Nikem.Не е клоквана , колко бих могъл да взема за нея ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко мога да взема за Palit Geforce GT 730 4GB  и кой я взима :D на няколко месеца е но компютъра е използван много малко

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, колко г/д мога да взема на това:

MotherBoard:MSI FM2-A55M-E33

CPU:AMD A8 X4 3.90GHz

Video Card:PALIT GeForce 610 GT

RAM:Kingston 4GB DDR3 1333MHz

HDD:WD Blue 1TB 7200Rpm SATA III

Благодаря предварително. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, WorstNightmare написа:

Здравейте, колко г/д мога да взема на това:

MotherBoard:MSI FM2-A55M-E33

CPU:AMD A8 X4 3.90GHz

Video Card:PALIT GeForce 610 GT

RAM:Kingston 4GB DDR3 1333MHz

HDD:WD Blue 1TB 7200Rpm SATA III

Благодаря предварително. :)

250~350.лв

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко мога да взема за Acer V193HQL? 2011 е купуван. До скоро го използвах и май няма проблеми. 

Тип LED
Извит екран Не
3D монитор  Не
Размер на екрана 18.5 инча
Формат на картината 16:9
Разделителна способност 1366 x 768
Време за реакция  5 ms
Яркост 250 cd/m2
Динамичен контраст 8000000:1

Свързваемост

Портове
VGA (D-sub)

Технология на екрана: Активна TFT матрица

Големина на точката: 0.3 mm 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, BLC написа:

Колко мога да взема за Acer V193HQL? 2011 е купуван. До скоро го използвах и май няма проблеми. 

Тип LED
Извит екран Не
3D монитор  Не
Размер на екрана 18.5 инча
Формат на картината 16:9
Разделителна способност 1366 x 768
Време за реакция  5 ms
Яркост 250 cd/m2
Динамичен контраст 8000000:1

Свързваемост

Портове
VGA (D-sub)

Технология на екрана: Активна TFT матрица

Големина на точката: 0.3 mm 

60.лв

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.06.2016 г. в 13:46, Venci Velikov написа:

Колко мога да взема за Palit Geforce GT 730 4GB  и кой я взима :D на няколко месеца е но компютъра е използван много малко

мой ред

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко мога да взема като една обща цена за следните антики: 
CPU-AMD Phenom II X4 945 3GHz
GPU-AMD R9 270X 
PSU-Corsair 750TX
RAM - Corsair xms 3 (2x2gb)
HDD-Western DIgital Caviar Blue 1TB
MB-Gigabyte ma770t-ud3
CPU Cooler - Ice edge mini fs
DVD - LG някво си за 25 лева .. 
Keyboard - A4tech X7 G800V
Mouse - A4tech Bloody V3 (кабела е леко излезнал/оголен предполагам, че ще режем стабилно от цената макари, че мишката си работи перфектно)
Monitor - Philips 170V (има 2 срязани черти в средата предполагам също ще се реже доста макари, че отново няма никакви проблеми)
Headphones - Thermaltake tt esports shock
Microphone - SPEEDLINK SL-8691-SBK-01

Редактирано от 8bit (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/28/2016 в 17:03, 8bit написа:

Колко мога да взема като една обща цена за следните антики: 
CPU-AMD Phenom II X4 945 3GHz
GPU-AMD R9 270X 
PSU-Corsair 750TX
RAM - Corsair xms 3 (2x2gb)
HDD-Western DIgital Caviar Blue 1TB
MB-Gigabyte ma770t-ud3
CPU Cooler - Ice edge mini fs
DVD - LG някво си за 25 лева .. 
Keyboard - A4tech X7 G800V
Mouse - A4tech Bloody V3 (кабела е леко излезнал/оголен предполагам, че ще режем стабилно от цената макари, че мишката си работи перфектно)
Monitor - Philips 170V (има 2 срязани черти в средата предполагам също ще се реже доста макари, че отново няма никакви проблеми)
Headphones - Thermaltake tt esports shock
Microphone - SPEEDLINK SL-8691-SBK-01

phenom-а гледай олх

r9 нова https://www.jarcomputers.com/Sapphire-R9-270X-2GB-DDR5-DUAL-X-OC-with-Boost_prod_VCRSAPHR9270X2GD5DUALXOCBST.html?ref=prod

дели на две и ако нямаш бързане чакай да се появи някой

гледам маркови захранвания 750в 164 лева нови

рамта не очаквай някой да се впечатли от "марката"

харда - консуматив и ще го шитнеш. 110 лева е нов

dvd - май на 10 кинта съм продавал скоро rw

мониторът кофти с тея черти. 17ки по OLX и по 15-20 лева по някой път ужким се намират

Сега и мойта питанка - дали според вас някой ще даде пара за Cisco router wrt120n ?

Сега му обнових фирма и ще го оставя ден-два да поработи.

Нови рутери по 23 лева вече. Даже една беше при мен и ми вика "аз на битака ги взимам по 1 до 5 лева" хаха

те че са смърт почти ясно но все пак;

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Daylight Dancer написа:

phenom-а гледай олх

r9 нова https://www.jarcomputers.com/Sapphire-R9-270X-2GB-DDR5-DUAL-X-OC-with-Boost_prod_VCRSAPHR9270X2GD5DUALXOCBST.html?ref=prod

дели на две и ако нямаш бързане чакай да се появи някой

гледам маркови захранвания 750в 164 лева нови

рамта не очаквай някой да се впечатли от "марката"

харда - консуматив и ще го шитнеш. 110 лева е нов

dvd - май на 10 кинта съм продавал скоро rw

мониторът кофти с тея черти. 17ки по OLX и по 15-20 лева по някой път ужким се намират

Сега и мойта питанка - дали според вас някой ще даде пара за Cisco router wrt120n ?

Сега му обнових фирма и ще го оставя ден-два да поработи.

Нови рутери по 23 лева вече. Даже една беше при мен и ми вика "аз на битака ги взимам по 1 до 5 лева" хаха

те че са смърт почти ясно но все пак;

Е добре де, аз исках една обща цена, ако е за всеки компонент отделно и аз мога да си намеря цени стари и да махна някой лев заради годините .. аз просто ми е интересно ако искам да го продам като една цяла кутия с всичките периферии колко пара ще мога да му взема .. от мой опит съм виждал да се купуват подобни рутъри втора ръка, можеш да опиташ, но не очаквай много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

500 лв. като периферията не я броя. Но от нея така или иначе ако вземеш 20 лв. трябва да се радваш.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте хора. Живеем в България.

Тук всеки е циганин ако ме разбирате. 5 стотака така се дават за компютър втора ръка.

Имам магазин и ще ви кажа, че в магазин разбира се малък(и жалък) такива пари не се оставят за интернет обява да не говорим.

Всеки стана тарикат. Разни разбирачи ходят по битака купуват си лаптопи по 50-60 лева нелоши и после ги ремонтират и си свиркат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Струва ли 2 000лв следната конфигурация

1.Процесор Intel Core I7-5820K Processor (15M Cache, up to 3.60 GHz)
2.Дънна платка MSI X99A SLI Plus Supports Quad Channel DDR4-3333(OC) Memory
USB 3.1: Delivering speeds up to 10Gb/s, USB 3.1 offers performance twice as fast as a regular USB 3.0 connection.
Turbo M.2: delivering next generation M.2 Gen3 x4 performance with transfer speeds up to 32 Gb/s
SATA Express + USB 3.1 + SATA 6Gb/s
Multi-GPU: NVIDIA Quad SLI
3.Кутия NZXT H440 Mid Tower, White Liquid cooling support: 240mm, 280mm, 360mm Radiators (Front and Top)
The H440 comes standard with 4 of NZXT’s newly designed FNv2 case fans: 3x 120mm in front and 1x 140mm in rear
All-steel top and front panels, HDD drive trays
Horizontally mounted 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, HD Audio mic/headphone input
4.Видео карта GIGABYTE N970G1 GAMING-4GD, 4 GB, GDDR5
5.Водно охлаждане за процесор Corsair Hydro Series H100i GTX v2, 240mm radiator, 2 x 120mm Fan, Extreme Performance Liquid
6.Памет CORSAIR DOMINATOR PLATINUM DIMM KIT 16GB CMD16GX4M4B3000C15 (Вече е с 2х4ГБ)
7.Захранване EVGA SuperNOVA 850W G2 Power Supply
8. SSD SanDisk 128GB SSD, 2.5” 7mm, SATA 6 Gbit/s, Read/Write: 520 MB/s / 415 MB/s
9.Твърд диск Seagate Barracuda 2TB, 3.5" SATA, 7200, 64MB

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Asrock  FM2A88X Extreme4+ (18 месеца оставаща гаранция)

Athlox x4 860k (18 месеца оставаща гаранция)

2х4gb DDR3 1600mhz Adata xpg CL9 (78 месеца оставаща гаранция)

PSU Fortron Hyper 500W (52 месеца оставаща гаранция)

Case Shenha ATX Tower SH-999 (изтекла гаранция, прецакан 3.5мм аудио жак отпред) + 2 вентилатора CM 120мм SACE (с 6 месеца оставаща гаранция)

Ако може да ме ориентарате за всичко и само за дъно/процесор/рам.

И освен това да ме светнете къде мога да ги пусна да се продават?

Редактирано от The Allbrother (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко мога да взема като една обща цена за следната антика: 

Кутия - Foxconn TH-061 + PSU(ATX 400 W Foxconn)
Дънна платка - Asus A8N-E
Процесор - AMD Athlon 64 X2, DualCore 2200 MHz (11 x 200) 4200+
CPU Cooler - Thermaltake Big Typhoon (CL-P0114)
DDR - 2048 MB - PC3200 - 2х1024 MB
Видеокарта - ASUS EN6600 SILENCER/TD 256MB DDR, NVIDIA GeForce PCX-6600 PCIe x16 DVI
Дискове  400 GB -   2 x 200 GB - 2 х Maxtor 6L200M0 ATA Device  (200 GB, 7200 RPM, SATA)
Флопи-диск
DVD-RW - LG GSA-4165B
USB - 10 порта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
на ‎29‎.‎8‎.‎2016‎ г. в 5:09, The Allbrother написа:

Asrock  FM2A88X Extreme4+ (18 месеца оставаща гаранция)

Athlox x4 860k (18 месеца оставаща гаранция)

2х4gb DDR3 1600mhz Adata xpg CL9 (78 месеца оставаща гаранция)

Ако може да ме ориентарате за всичко и само за дъно/процесор/рам.

сваляш 25-30% от цената им за нови понеже който я вземе ще направи компромис заради рамта. А с навъдилите се мошенници напоследък по OLX компоненти се продават мнооого трудно. Аз мисля скоро да взимам нещо подобно но ако ще го купувам 2-а ръка ще бъде от базар и от продавач с висок положителен рейтинг

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е колко пари мога да им взема ако ги дам в някой сервиз. Става дума за следните компоненти.

Hard drive Hitachi Deskstar 60 GB ATA/IDE

Hard drive Maxtor 20GB Ultra ATA/100

RAM memory DDR 1 Една платка 512 мб и три по 256 мб. Всички май са по 333MHz

Video Card Nvidia Geforce 4 MX 440-8x 128МB

Sound Card Creative model ct4810

Кво да ги правя освен да ги дам в някой сервиз. Но не зная колко да им поискам.

Редактирано от batman555 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, batman555 написа:

Интересно ми е колко пари мога да им взема ако ги дам в някой сервиз. Става дума за следните компоненти.

Hard drive Hitachi Deskstar 60 GB ATA/IDE

Hard drive Maxtor 20GB Ultra ATA/100

RAM memory DDR 1 Една платка 512 мб и три по 256 мб. Всички май са по 333MHz

Video Card Nvidia Geforce 4 MX 440-8x 128МB

Sound Card Creative model ct4810

Кво да ги правя освен да ги дам в някой сервиз. Но не зная колко да им поискам.

Какво не ви хареса в първата важна тема в този раздел?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, продавам настолният си компютър, но незнам каква цена да му искам.
Видеокарта: Sapphire radeon hd 7870 Ghz edition 2GB ddr5 Процесор: Intel Core i5 3300 3Ghz ( 4 ядра ) Рам: 8GB Хард Диск: Hitachi HDS721010DLE630 (1TB).
Моделът на дъното в програмата еверест ми пише че е неизвестно http://prntscr.com/ck860o , ако кажете как да го видя ще проверя.Търся ориентировъчна цена.

Редактирано от Лъчезар Попов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Колко смятате, че бих могъл да взема за конфигурацията в прикачения файл?

Благодаря предварително!

PC.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vasil Donchev
      Процесора ми подържа 2933mhz ддр4, но изобщо не забелязах че рамта която съм купил е 3000mhz, дали ще тръгне като я сложа? 
    • от Donchevv
      здравейте от няколко дни се опитвам да заснема видео на GTA5 (FiveM) със следните компоненти: GTX 1060 3 GB , i7 4770k, RAM 16GB, SSD 240GB , HHD - samsung 7TB. HHD2 - Adata 1TB, захранване 630W ....
      като започна да записвам при 1080p клиповете се размазват ( показват се пикселите) Ето и няколко клипа и искам да ви попитам дали и при вас се показват ...:
      Клип №1: https://youtu.be/9-1R4hUjuUE
      Клип №2: https://youtu.be/K5qV06t2mog
      това са клиповете които направих ... ако може да ми кажете вие как се вижда от ваша гледна точка.. 
      мой приятели ме посъветваха от биоса да си включа (XMP) дали ще помогне ....благодаря предварително 🙂
    • от nosorogabg
      Добър ден, мисля да сменям рамта и попитах тук-там и навсякъде различни отговори. Сега съм със 8gb ram, не знам колко mHz. Дъното ми не поддържа повече от 2133mhz. ММисля да ъогрейдвам на 16 рам но нямам пари за ново дъно и 16ram. Казаха ми че ако сложа например 3200mHz Ram на това дъно ще ми blue screen-ва и ще ми крашва компа, а друг ми каза че рамта ще се лимитира едва ли не на 2133mHz. Та въпросът ми е мога ли да сложа 3200 mhz рам на дъно с макд 2133mhz?
    • от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от Grigor Georgiev
      Здравейте, скоро си взех  нокиа 6+(х6).
      Чудесен, бърз, ~компактен, евтин.... а бе готин.
      Рових в системните настройки, но никъде не казват нищо за РАМта и ИНТЕРфейса ?!
      Търговецът твърди, че е 6 GB... Ама ми се ще да го видя в у/вото. 
      Някой, някакви идеи?
      Благодаря предварително

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване