Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Радослав Матев написа:

Колко искаш за процесора? Дай оферта на лично.

За сега само комплект, ето какво представлява!! 

IMG_20171225_123730.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Гледам , че все по-често се задават въпроси от типа , ''колко мога взема от ......... , за колко мога да продам компютъра си'' и подобни.Нека в тази тема всеки , който търси съвет за каква сума може д

И какво, като го е постнал? Това е въртешен, фиктивен адрес, раздаден от маршрутизатора. Реалният му IP адрес никъде не се вижда...

По десетина лева на компонент.   И да ти кажа последно като проверявах сайта е Български и в него се пише на Български от къде на къде ще ни учиш на английски правопис?

Публикувани изображения

на 25.12.2017 г. в 12:46, arseni1 написа:

За сега само комплект, ето какво представлява!! 

IMG_20171225_123730.jpg

Вкарвам и един hp 8200 smal  i5 2500 на части..  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Здравеите! :)

Смятам скоро да махам настолния си комп. обаче все още се колебая, какви пари бих могъл да му взема. Конфигурацията на PC-то е написана като описание на профила ми. Сменена му е единствено DVD записвачката с LG преди, по-малко от година. Какво мислите по-въпроса, каква сума бих могъл да му взема? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет: ако смяташ да мигрираш към по-нова платформа, продай само дъното, процесора и рам паметта.
CPU - 300-350 лв.
RAM - ~120 лв.
MB - ~50-60 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте. На колко оценявате конфигурацията ми?

Intel Core i7 4790K quad core 4Ghz haswell 22nm

RAM 10gb DDR3 1666mhz

MOBO Gigabyte Z97X-gaming 3

Nvidia GTX 760 2GB GDDR5

750W PSU (не помня точен модел, Bronze 80plus нещо подобно)

1TB HDD Hitachi 7200RPM

120gb SSD Kingston

DVD Writer

Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако гледаш продавалник - там подобни компоненти/конфигурации ги продават и за над 1000 лв., но ми е интересно кой ги купува на тези цени. За тези пари се вземат много по-добри чисто нови компоненти и с ГАРАНЦИЯ! Ако не ти е спешно, може да пробваш на по-висока цена, но реално това нещо струва около 600 лв - за 4 годишни компоненти без гаранция аз не бих дал повече.

Защо ги продаваш? Като изключим видеокартата, това са си много актуални части, макар и стари?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Raze написа:

Ако гледаш продавалник - там подобни компоненти/конфигурации ги продават и за над 1000 лв., но ми е интересно кой ги купува на тези цени. За тези пари се вземат много по-добри чисто нови компоненти и с ГАРАНЦИЯ! Ако не ти е спешно, може да пробваш на по-висока цена, но реално това нещо струва около 600 лв - за 4 годишни компоненти без гаранция аз не бих дал повече.

Защо ги продаваш? Като изключим видеокартата, това са си много актуални части, макар и стари?

Трябва ми мобилност и събирам пари за по високобюджетен лаптоп, който ще ми върши работа когато пътувам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ncl написа:

Поне 800. На части ще е повече, но ще е доста по-бавно.

Би ли го купил на тази цена, дори на части, при условие, че може да си направиш нова машина за тези пари?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не казвам, че е лоша конфигурация, просто ако сравняваме това, което се предлага като ново на пазара, има по-добри варианти. Да пробва на 800-900 лв., ако види, че няма интерес или предлагат по-ниски цени и е склонен да смъква, да намалява постепенно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CPU :I5-2400

MOBO: GB H67-d2-b3

GPU :Sapphire nitro + rx 470 - 4gb ( Има още 1 година гаранция ) 

700gb HDD 

Case: Cooler Master HAF 922 

PSU: CM Silent Pro M700

8gb RAM ddr3 

Колко мога да му взема  ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор - 80-100 лв.

Дъно - 60 лв.

Видеокарта - Х - гледам в продавалник цени от 500 до 1000 лева и нагоре, ама гледам и много ригове и такива карти продават, така че незнам кой нормален ще им ги купи, за видекоарта около нивото на GTX 970, особено ако е копала, според мен струва 300-400 лв. Покрай тези копачи няма нормални и ясни цени, може да пробваш около 500-600 лв. ако не ти е спешно и да следиш горе-долу цените, ако трябва да смъкваш по малко.

Диск ако е перфектен - 50-60 лв.

Кутията в базар намерих такава за 100 лв.

Захранване - 80-90 лв.

Памет - 60-80 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Процесор - 80-100 лв.

Дъно - 60 лв.

Видеокарта - Х - гледам в продавалник цени от 500 до 1000 лева и нагоре, ама гледам и много ригове и такива карти продават, така че незнам кой нормален ще им ги купи, за видекоарта около нивото на GTX 970, особено ако е копала, според мен струва 300-400 лв. Покрай тези копачи няма нормални и ясни цени, може да пробваш около 500-600 лв. ако не ти е спешно и да следиш горе-долу цените, ако трябва да смъкваш по малко.

Диск ако е перфектен - 50-60 лв.

Кутията в базар намерих такава за 100 лв.

Захранване - 80-90 лв.

Памет - 60-80 лв.

Картата не е копала . Долу-горе околу цената която мислех излиза ако всичко е на най-високите посочени цени (1100-1200 ) .

Идеята ми е да я продам , да си взема нова платформа за около 1000 лева и да събера отделно за една GTX 1050Ti .

Искам да я продам скоро , защото гледам цените на видеокартите сякаш са скочили наскоро . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам... Идеята за смяна на 470 с 1050Ti не знам колко е удачна. Може да се помисли само за смяна на дъното, процесора и паметта на първо време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Skygear написа:

Картата не е копала . Долу-горе околу цената която мислех излиза ако всичко е на най-високите посочени цени (1100-1200 ) .

Идеята ми е да я продам , да си взема нова платформа за около 1000 лева и да събера отделно за една GTX 1050Ti .

Искам да я продам скоро , защото гледам цените на видеокартите сякаш са скочили наскоро . 

Твоята видеокарта е по-добра от GTX 1050TI.

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1050-Ti-vs-AMD-RX-470/3649vs3640

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Raze написа:

Твоята видеокарта е по-добра от GTX 1050TI.

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1050-Ti-vs-AMD-RX-470/3649vs3640

Това го знам , но ако не я продам , няма как да взема 1000+ лева от конфигурацията . Искам нова платформа . Да е в гаранция и да е по-добър процесора/рама и като цяло да има повече възможност за надграждане в бъдеще . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/22/2018 в 14:12, Raze написа:

...ако сравняваме това, което се предлага като ново на пазара, има по-добри варианти...

Хайде сглоби ми конфигурация с по-висока производителност за 800 лева.

на 3/21/2018 в 23:18, Jaysan написа:

Здравейте. На колко оценявате конфигурацията ми?

Intel Core i7 4790K quad core 4Ghz haswell 22nm

RAM 10gb DDR3 1666mhz

MOBO Gigabyte Z97X-gaming 3

Nvidia GTX 760 2GB GDDR5

750W PSU (не помня точен модел, Bronze 80plus нещо подобно)

1TB HDD Hitachi 7200RPM

120gb SSD Kingston

DVD Writer

Благодаря.

На 800 лева е подарък, само процесорът е около 400 лева. Реално ако имах 800 лева, веднага го взимам.

преди 12 часа, Skygear написа:

Това го знам , но ако не я продам , няма как да взема 1000+ лева от конфигурацията.

И да я продадеш, пак няма да вземеш 1000 лева, освен ако не излъжеш някой.

Редактирано от badsector (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,имам стар компютър с 19 инчов монитор.Каква цена мога да обявя за продажба?Как е правилно да му изчистя информацията?Достатъчно ли е формат на всички дялове?Благодаря.

Screenshot_2018-04-07-14-37-00-906_com_miui.gallery.thumb.png.b1c47c910f6e951bad58b410df57fe08.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, bojoviki написа:

Здравейте,имам стар компютър с 19 инчов монитор.Каква цена мога да обявя за продажба?Как е правилно да му изчистя информацията?Достатъчно ли е формат на всички дялове?Благодаря.

С този 1GB RAM, към днешна дата става за стар офис, музика и гледане на филми с невисоко качество...

Направи си сам цената, като имаш предвид, че за 100-150лв. се намират доста по-добри машини с 4GB RAM. За монитора - 40-50лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте , можете ли горе долу да ми кажете колко мога да взема за тази конфигурация :

Видео карта : PowerColor Red Dragon RX460 4GB GDDR5
Дъно : MSI H110M PRО-D
Процесор : Intel core i3-6100
SSD диск : Kingston SSDNOW UV400 240GB
Рам : 16GB DDR4 2133 (2x8GB)
Кутия : Cougar Spike

Купуван е 2016 Ноември чисто нов. Буквално е като нов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване