Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Гледам , че все по-често се задават въпроси от типа , ''колко мога взема от ......... , за колко мога да продам компютъра си'' и подобни.Нека в тази тема всеки , който търси съвет за каква сума може д

И какво, като го е постнал? Това е въртешен, фиктивен адрес, раздаден от маршрутизатора. Реалният му IP адрес никъде не се вижда...

По десетина лева на компонент.   И да ти кажа последно като проверявах сайта е Български и в него се пише на Български от къде на къде ще ни учиш на английски правопис?

Публикувани изображения

преди 1 час, jufo написа:

Значи правилно съм го пуснал на 800лв. с коментар на цената разбира се , няма как да се размина без :D

Ти се радвай и ако за 600 лева успееш да го продадеш, стига да не бягат много хората като гледат такава цена. Най-добре пробвай на части.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Raze написа:

Ти се радвай и ако за 600 лева успееш да го продадеш, стига да не бягат много хората като гледат такава цена. Най-добре пробвай на части.

Под 700лв. не бих го дал , честно казано.

Не ми е спешен за продаване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.04.2018 г. в 21:48, jufo написа:

Не ми е спешен за продаване.

Но с времето цената му още ще пада.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

ThinkPad Edge 15

0301FFG

i3-370M, 4GB Ram, 500GB SATA2 Toshiba 5400rpm, четец за пръстови отпечатъци, четец sd карти, четец express card, dvd и още някакви неща имаше, не ги знам. 

Счупен дисплей. 

В насипно състояние.

До последно работещ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При нормални условия нищо. Може да го пуснеш на търг, но ме съмнява да има желаещи. Ако ти се занимава, пускай частите поотделно, но не съм убеден, че си струва труда. На диска трябва да му пуснеш тестове и да дадеш снимки от смарт статуса, но вероятно и той си е изживял животеца като останалата част от машината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RAM - 20-30 лв., диск - ако е на 100% SMART - може и да му вземеш към 50-60 лв., или да го закачиш с един USB преходник и да си го ползваш като преносим. Примерно това:

https://www.olx.bg/ad/usb-3-0-kabel-za-vrazka-kam-hdd-ssd-sata-22-pin-2-5-garantsiya-CID632-ID6abBc.html#9d4448a9ea

Ползвам подобен точно със лаптопски HDD 500 GB, върши перфектна работа, за телевизори, компютри, дори и на телефона го закачам директно с преходник и работи перфектно без допълнително захранване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте!
Мисля, че е време да разкарам сегашната ми конфигурация,
интересно ми е какво мога да й взема поотделно.

Дъно - Asrock Z68 Extreme 4 Gen 3
Процесор - Intel Core i5 2500k 4.4Ghz овърклокнат
Рам - A-DATA 2x4GB DDR3 1333Mhz
Видео карта - Asus R9 270 2GB DDR5
Хард диск - Seagate ST1000DM003 Barracuda 7200.14 1TB
Охлаждане - Cooler Master Hyper 612S
Кутия - Cooler Master HAF-922 Black
Захранване - Seasonic S12II-620 620W Bronze

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, конфигурацията не е още за пенсиониране, с изключение на видео картата. Друг е въпроса, ако имаш излишни пари за харчене или се "вдъхновяваш" от бенчове...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, baikolio95 написа:

Според мен, конфигурацията не е още за пенсиониране, с изключение на видео картата. Друг е въпроса, ако имаш излишни пари за харчене или се "вдъхновяваш" от бенчове...

Взех си SAMSUNG UE49MU7002TXXH но не съм фен на PS4, а пък Fifa играем постоянно. В момента не може да се играе с тая сеч. Мислех да продам повечето неща от тази и с парите да допълня за нещо по-добро. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарти като твоята гледам се продават ~ за 140 лв. в продавалник.

Процесор ~ 100 лв.

Дъно около 150 лв.

RAM - 60 лв.

Диск - 60, максимум 70 лв., при условие, че нов е ~ 88 лв., незнам как ще се продаде, трябва да е в перфектно състояние или да си го оставиш за новата конфигурация.

Охлаждане 50 лв.

Кутията ти е скъпа, ще вдигне много цената, по-добре си я запази, ако трябва прехвърли частите в някоя по-евтина.

Захранване - 70-80 лв.

Съответно някоя част ако има гаранция, може да вдигнеш цената.

За тази игра и за 4К ти трябва само видеокарта - твоята карта не и достига видеопамет и затова имаш насичане - трябва ти малко над 3 GB vRAM. Виж все пак да не би да ти прегрява нещо процесора или видеокартата по време на игра. Ето ти клипове да видиш как се справят GTX 1050 TI и GTX 1060 с последната Fifa и 4К с двуядрен Pentium G4560 3.5GHz с HT, вижда се и колко видео памет се ползва при 4К резолюцията:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Raze написа:

Видеокарти като твоята гледам се продават ~ за 140 лв. в продавалник.

Процесор ~ 100 лв.

Дъно около 150 лв.

RAM - 60 лв.

Диск - 60, максимум 70 лв., при условие, че нов е ~ 88 лв., незнам как ще се продаде, трябва да е в перфектно състояние или да си го оставиш за новата конфигурация.

Охлаждане 50 лв.

Кутията ти е скъпа, ще вдигне много цената, по-добре си я запази, ако трябва прехвърли частите в някоя по-евтина.

Захранване - 70-80 лв.

Съответно някоя част ако има гаранция, може да вдигнеш цената.

За тази игра и за 4К ти трябва само видеокарта - твоята карта не и достига видеопамет и затова имаш насичане - трябва ти малко над 3 GB vRAM. Виж все пак да не би да ти прегрява нещо процесора или видеокартата по време на игра. Ето ти клипове да видиш как се справят GTX 1050 TI и GTX 1060 с последната Fifa и 4К с двуядрен Pentium G4560 3.5GHz с HT, вижда се и колко видео памет се ползва при 4К резолюцията:

Първо благодаря за изчерпателния отговор. Разгледах клипчетата, тази 2018-та вече не я броя, но сдобих представа. Мисълта ми е от Фифа 2019 нататък да вървят без проблем. Рано е все още за да кажат какви изисквания трябват за нея, но ако проблема е във видео картата ще взема нещо, което си заслужава с предпоставка по-нататък като ми се наложи да направя по-голям ъпгрейд. Аз така или иначе щях да си запазя кутията, захранването и твърдия диск вероятно, но не знаех, че толкова са се обезценили като знам как дадох тогава 2300лв сега си е направо нищо. Нямам прегряване никъде, термопастата и на процесора, и на видео картата ги сменяха в сервиз преди няколко месеца. Части в гаранция няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това като излезе играта ще го мислиш. Реално за игри за 4К резолюция ти трябва видеокарта 1080(TI), но това пак си зависи от играта. Ако не се променят нещата особено в новата версия, ще ти е достатъчно и GTX 1060 6 GB.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

off

@Gunnera

Ти как искаш да ти върви играта при 3840х2160 със видео карта разполагаща със 2гб. видео памет ? Както са написали baikolio95 и Raze ти трябва видео карта със повече памет. Може би ако имаше 270-ка със 4гб. видеопамет нямаше да имаш въпросните проблеми. Пробвай да играеш при 1920х1080 и кажи как е качеството на картината и дали имаш накъсвания.

Ето тестове. Не ти достига видеопамет а не производителност. Въобще не ти трябва висок клас клас съвременна карта за тази игра. Колко е заетата рам памет по-време на игра ?

Веднага щом се запълни видеопаметта на картата започва да прехвърля във системната, това е и причината за накъсванията. Ако целиш високи настройки може би и 4гб. видео карта няма да ти стигне, освен ако нямаш повече от 8гб. рам, но ако използваш по-разумно настройките мисля че няма да имаш проблеми със 4гб. карта и 8гб системна. Най-евтиния ъпгрейд ако искаш нова карта ще е RX 560 4GB, но ще си е чист ''downgrade'' от към груба производителност. Ако искаш втора ръка карта имаш доста повече възможности естествено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Inno написа:

off

@Gunnera

Ти как искаш да ти върви играта при 3840х2160 със видео карта разполагаща със 2гб. видео памет ? Както са написали baikolio95 и Raze ти трябва видео карта със повече памет. Може би ако имаше 270-ка със 4гб. видеопамет нямаше да имаш въпросните проблеми. Пробвай да играеш при 1920х1080 и кажи как е качеството на картината и дали имаш накъсвания.

Ето тестове. Не ти достига видеопамет а не производителност. Въобще не ти трябва висок клас клас съвременна карта за тази игра. Колко е заетата рам памет по-време на игра ?

Веднага щом се запълни видеопаметта на картата започва да прехвърля във системната, това е и причината за накъсванията. Ако целиш високи настройки може би и 4гб. видео карта няма да ти стигне, освен ако нямаш повече от 8гб. рам, но ако използваш по-разумно настройките мисля че няма да имаш проблеми със 4гб. карта и 8гб системна. Най-евтиния ъпгрейд ако искаш нова карта ще е RX 560 4GB, но ще си е чист ''downgrade'' от към груба производителност. Ако искаш втора ръка карта имаш доста повече възможности естествено.

Аз не съм казал, че моята видео карта става или пък да се чудя защо не става. Играта ми вървеше перфектно на монитора, който използвах преди, но на къде къде по-ниска резолюция. Като цяло се бях ориентирал към нещо ново, но може да опитам само с видео карта като наближи да пуснат новата игра. Вероятно и по-евтина видео карта ще ми върши работа в момента, но каква ми е файдата да купувам видео карти през 2 години примерно. Пробвал съм на какви ли не резолюции, но не ми харесва как върви на по-големия екран.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Видеокартата нова и дават 2 години гаранция, няма как да има още над 2 години, при условие че е купена преди коледа. За другите неща е по-вероятно, диска ако е с 3 годишна гаранция също, иначе е под 2 години отново.

https://www.vario.bg/amd-ryzen-5-1500x-yd150xbbaebox - процесор в момента нов 292 лв., може да пробваш на около 230-250 макс.

http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-AB350M-AM4/ - ако е този модел, около 100 лв.

http://nikem-bg.net/computer-components/1T-SG-SATA-6G-7200-64M-SED-ST1000DM010/ - диска около 50-60 лв.

http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX1050TI-STORMX-4G-GD5/ - видеокарта нова  358.17 лв., около 320 лв.

паметта около 120-130 лв.

Захранване 50-60 лв.

Кутия - 30-40 лв.

Ако не е на части, може да пробваш 900-950 лв. и да смъкваш ако решиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Raze написа:

Видеокартата нова и дават 2 години гаранция, няма как да има още над 2 години, при условие че е купена преди коледа. За другите неща е по-вероятно, диска ако е с 3 годишна гаранция също, иначе е под 2 години отново.

На цените които си му дал, няма да стане да го продаде, или поне не на разумен човек. Реалната продажна цена е под 800лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Здравейте, ако може да кажете колко мога да взема за тая конфигурация:

Дъно: asrock n68c-gs4 fx

Процесор: AMD FX 6300 six core 3.5GHz

RAM: Kingston 8gb DDR3 1600 - с гаранция до 2021

Видео: Palit GTX 660 2GB

Захранване: Deep cool DE 580

ХАрд диск: Seagate Baracuda 1TB

SSD - A-data premier pro sp600 64gb

ДВД записвачка

Охлаждане на процеосра: Be quiet! be quiet! Pure Rock 120mm

Oхлаждане на кутията 3 вентилатора 120мм единия с лед светлина.

Кутия: Segotep Sprint Black

Редактирано от trifonivanov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, trifonivanov написа:

Здравейте, ако може да кажете колко мога да взема за тая конфигурация:

Дъно: asrock n68c-gs4 fx 

Процесор: AMD FX 6300 six core 3.5GHz

RAM: Kingston 8gb DDR3

Видео: Palit GTX 660 2GB

Захранване: Deep cool DE 580

ХАрд диск: Seagate Baracuda 1TB

SSD - A-data 64gb

ДВД записвачка

Охлаждане на процеосра: Be quiet! be quiet! Pure Rock 120mm

Oхлаждане на кутията 3 вентилатора 120мм единия с лед светлина.

Кутия: Segotep Sprint Black

Дъното не поддържа FX 6300, не знам как си го подкарал и до колко въобще ще е безопасно, освен ако не искаш да му опечеш волт регулаторите. Ако всичко е във добро състояние и работи както трябва наистина около 500 лева, ако вентилаторите не са тези от кутията а по-качествени може и повече. Щеше да е добре да напишеш каква точно е паметта и дали е един модул и какви точно са вентилаторите и SSD-то.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Inno написа:

Дъното не поддържа FX 6300, не знам как си го подкарал и до колко въобще ще е безопасно, освен ако не искаш да му опечеш волт регулаторите. Ако всичко е във добро състояние и работи както трябва наистина около 500 лева, ако вентилаторите не са тези от кутията а по-качествени може и повече. Щеше да е добре да напишеш каква точно е паметта и дали е един модул и какви точно са вентилаторите и SSD-то.

В грешка си, или статията е грешна, но съм с него.  https://imgur.com/a/7JZ8AA2

Редактирано от trifonivanov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване