Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко мога да взема за....?

Препоръчан отговор

преди 20 часа, Inno написа:

Дъното не поддържа FX 6300, не знам как си го подкарал и до колко въобще ще е безопасно, освен ако не искаш да му опечеш волт регулаторите. Ако всичко е във добро състояние и работи както трябва наистина около 500 лева, ако вентилаторите не са тези от кутията а по-качествени може и повече. Щеше да е добре да напишеш каква точно е паметта и дали е един модул и какви точно са вентилаторите и SSD-то.

Паметта е Kingston ddr3 8 gb 1600 един модул. С оставаща гаранция до 2021г.  ССД - adata premier pro sp600 64gb, вентилаторите  не са стоковите на кутията. Двата несветещи са  oт този модел, а светещия Id cooling 120mm. 

Редактирано от trifonivanov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 1 час, arseni1 написа:
  1. Здравейте,колко мога да взема за 2 процесора intel xeon e5-1650 3.20ghz и intel xeon 5520?

250-300лв. може да търсиш на първия, а вторият е нехалем от 2009та, демек почти нищо не струва, ако измъкнеш 30-40лв са много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Налага се да продам настолен компютър на старо.

Нямам идея какви пари да искам.Ако може съвет.

Видеокартата има проблем.
Няма хард диск.
Дъно GigaByte GA -EP45T -DS3R
RAM 2x2GB Kingston
Процесор E 8400 -3GH
Видеокарта NVidia GF 9800 GT 1GB
Захраване LC Power 750 W
DVD записвачка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай го на 70-80 лева, ако някой изобщо го вземе. Преди 3 седмици ми подариха един подобен със същия процесор и още едно дъно +2 двуядрени процесора по-слаби, че се чудя какво да ги правя и аз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...
преди 3 часа, dizela_99 написа:

Сдобих се тази стара машина:Компютър Apple M5183.

Колко мога да му търся?

Нищо. Това на практика е неизползваемо, евентуално някой колекционер ако реши да го вземе може и да се оттървеш. Пускай го в продавалника за колкото решиш.

https://www.ebay.com/itm/Apple-POWER-MAC-G4-TOWER-1GB-RAM-read-description/183743501611?hash=item2ac7f7552b:g:tToAAOSwHtNclOiA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да се разделя с машината си, която сглобих с огромно желание през 2015, но вече не използвам поради липса на време... въпросът е колко мога да взема за отделните компоненти, ако я продам на части?

- GPU: Gigabyte GeForce GTX 980 Ti G1 Gaming

- CPU: i7 4790k

- RAM: HyperX Fury 16gb (2x8gb) DDR3 1866MHz

- Motherboard: Gigabyte z97x gaming 5

- Hard drive: 1tb Western Digital

- SSD: Samsung Evo 850 256gb

- Case: NZXT PHANTOM Orange Full Tower

- Watercooler: Cooler Master Nepton 120XL

- PSU: Cooler Master G750M

- Monitor: LG 34uc79g-b - 34 инча извит 144hz 2560x1080

- Keyboard: Corsair Strafe - Cherry MX Red

- Mouse: Razer Deathadder Chroma

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GTX 980 Ti  - 350 до 400лв.

i7 4790k  -  320 - 350лв.

16gb (2x8gb) DDR3 1866MHz  -  120 - 150лв.

Gigabyte z97x gaming 5  - 130 - 150лв.

1tb Western Digital  - ако е в перфектно здраве и без лоши сектори - 40 - 50лв.

Samsung Evo 850 256gb  - 30 - 40лв.

NZXT PHANTOM  -  60 - 70лв.

Cooler Master Nepton 120XL  - 100 - 120лв.

Cooler Master G750M  - 100 - 120лв.

Цената в обявата ти е реалистична -> https://www.olx.bg/ad/gigabyte-gtx-980-ti-g1-gaming-i7-4790k-16gb-ddr3-250-gb-ssd-CID632-ID7N0dq.html#3380e3e1d2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

налага ми се да продам тази конфигурация според вас цял цял или на части ще е по-изгодно 

- CPU: AMD FX 4170

- RAM: Essentials  — 991769 - 4GB DDR3 PC3-10666 

- Motherboard: Asus M5A78LM/USB3

- Hard drive: Seagate Desktop HDD ST500DM002 500GB 

- Case:  ASUS VENTO TA-668

- PSU: Chieftec - GPS-450A

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесор - 40/50 лв.

RAM ~ 30 лв.

Дъно ~ 30-40 лв.

HDD ~ 30 лв. и то ако е с добър SMART, ако е перфектен може да пробваш и на 40 лв.

Кутията ако е запазена 20-30 лв.

Захранване ~ 40 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това гледам на едно място го продават ново

https://www.adsys.eu/products/components/genesys_group/chassis/4u_rackmount/E450B

но е по-специфичен хардуер и едва ли ще има много кандидати за това. Пробвай примерно за 120 лева, знам ли, пиши и по договаряне евентуално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Някой да ме ориентира за колко мога да пусна всичко заедно ? 

Видео карта - RX 460 NITRO+ 4GB GDDR5 Разполага със HDMI и DisplayPort

Процесор - i5 6500 3.2 GHz

8GB RAM 3200Mhz DDR3

Дъно - GA-H110M-S2 DDR3

Кутия - DeepCool TESSERACT BF

Хард диск - 1TB на Western Digital

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Никола Радов написа:

8GB RAM 3200Mhz DDR3

DDR3 на 3200Мхц ? Каква точно е паметта , може ли по-подробна информация ?

По-добре ги пусни по-отделно. Хем по-бързо ще се продадат , хем за малко повече пари.  Най-много направи комбинация дъно + cpu .

Аз продадох преди няколко дни за 160лв един i5-6500 , който беше  без кулер и без кутия .  За твоя , ако е с бокса може и на 170лв  да го прекараш . Ако компонентите имат гаранция е допълнителен плюс.

Кутия - DeepCool TESSERACT BF  = ~30-35лв.

Хард диск - 1TB на Western Digital  ~ 50лв.

Видео карта - RX 460 NITRO+ 4GB GDDR5  = тук слагам ~120-130лв таван , предвид производителността на картата. Все пак за по 160-170лв изпадат gtx1060 3GB и gtx 970, които са доста по-бързи. 

Ram паметта - зависи каква е точно, но за 8ГБ ~ 40-60лв според модела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Виж примерно тук колко му искат, ако даваш 6+ месеца гаранция, може да пробваш на тази цена, иначе за 300-350 лв. максимум:

https://com6.com/hp-probook-650-g1-240251703

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ако наистена мога да взема 300-350 лв.е добре.Идеята ми е по нататък да го заменя със светещи клавиши.Предполагам че и по бързо ще му пада батерията.Тези със светещите клавиши постояно ли им светят или могат да се изключват?Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На моя лаптоп светят клавишите, но не съм забелязал това да се отразява на батерията, все пак това са лед светлини. Светят няколко секунди при натискане на клавиш до следващото натискане и ако не движиш мишката или не натискаш клавиши изгасват, като има 3 степени на сила на светлината, може и да се изключва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, batipej4o написа:

...

Зависи от производителя. На едното ми lenovo и dell предлагат вкл/изкл и две степени силно/слабо. Бюджетно решение.
На другото ми lenovo има вкл/изкл, две степени силно/слабо, избор на цвят от три възможни и автозаспиване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам един стар компютър за продаване и искам да разбера колко мога да му взема.

Процесор: Intel core I3 4170 3,70 GHz
Дъно: ASRock H81M-VG4
HDD: Seagate 1000 GB
Видео: Intel HD Graphics 4400
Захранване: Power Box 500 w
RAM: 4GB DDR3 1600

С инсталиран нов Windows 10

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване