Премини към съдържанието
Tommygun

АМД и Нвидиа - предимства и недостатъци, принципни дискусии и прочие

Препоръчан отговор

преди 10 часа, Кико написа:

А 3D Mark  е ясен. Естествено, че няма да валидира резултата, ако си променил да кажем AF  от драйверите или качеството на филтрациите. Все пак трябва да има една база за сравнение. И точно по тоя повод аз негодувам и пак питам - какво правят АМД, за да увеличат кадрите си? NVIDIA  казах какво правят. Ето това правят:

2016-06-17_224115.jpg

Tова при мен винаги е на ръка на High Quality. Tака съм му свикнал а и наистина замазва текстурите иначе. Няколкото кадъра повече не си струват неизострените текстури. На мен кадрите примерно не ми пречат дали са 60 или не, обаче като ми се размие някоя текстура и ми се убива желанието за игра.А аз играя игри от типа на WoW,Skyrim,Witcher, където има доста каменни пътища и площади и там си личи определено. Това обаче 3ДМарк го оставя като настройка, там няма проблем. При мен е много странно, че все едно аз натискам escape - така ми реагира. Пробвах да спра абсолютно всичко, включително и Afterburner, макар че не можах да се преборя той да върви а RTSS не. И което е по-странното явно съм единствения човек с такъв проблем в немско-английското компютърно пространство. Даже писах в темата в Стийм на един човек, където пише и разработчик и нищо до момента.

Положителното от цялата работа е ,че се оказа , че рама ми е вървял през цялото време на 1100 и сега поне смених множителите и такта че да го лепна на 1600. Някой ден може да се заиграя и да го клокна,но тази платформа така или иначе се е запътила с тежки стъпки към спалнята за да може жена ми да си гледа клипчета в тубата,така че не ми се разправя. А и тогава определено ще намаля волтажи и честоти на минимума,за да не забива Firefox и Skype и айде.Толкова години вярна служба без проблеми, няма нужда сега накрая да му извадя душичката.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Tommygun написа:

Tова при мен винаги е на ръка на High Quality. Tака съм му свикнал а и наистина замазва текстурите иначе. Няколкото кадъра повече не си струват неизострените текстури. На мен кадрите примерно не ми пречат дали са 60 или не, обаче като ми се размие някоя текстура и ми се убива желанието за игра.А аз играя игри от типа на WoW,Skyrim,Witcher, където има доста каменни пътища и площади и там си личи определено. Това обаче 3ДМарк го оставя като настройка, там няма проблем. При мен е много странно, че все едно аз натискам escape - така ми реагира. Пробвах да спра абсолютно всичко, включително и Afterburner, макар че не можах да се преборя той да върви а RTSS не. И което е по-странното явно съм единствения човек с такъв проблем в немско-английското компютърно пространство. Даже писах в темата в Стийм на един човек, където пише и разработчик и нищо до момента.

Положителното от цялата работа е ,че се оказа , че рама ми е вървял през цялото време на 1100 и сега поне смених множителите и такта че да го лепна на 1600. Някой ден може да се заиграя и да го клокна,но тази платформа така или иначе се е запътила с тежки стъпки към спалнята за да може жена ми да си гледа клипчета в тубата,така че не ми се разправя. А и тогава определено ще намаля волтажи и честоти на минимума,за да не забива Firefox и Skype и айде.Толкова години вярна служба без проблеми, няма нужда сега накрая да му извадя душичката.

При Win 10 има достатъчно "странности", за да се бориш ефективно с тях. Сигурно някой маниак на тема ОС би успял. Временно, до следващия ъпдейт ;) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да чукна на дърво аз съм нямал досега особенни проблеми с него. Само от време на време не ще да ми отваря голямото стартменю,но мисля че това е заради програмата с която правя скрийнове. Като рестартирам без нея и се оправя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Опа:

2016-06-18_110640.jpg

Получи се при опит да врътна теста на 1570MHz ;)  Да не би процесорът ти да се предава при физичния тест? Иначе клока си остана, без краш на драйверите.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Кико написа:

Опа:

2016-06-18_110640.jpg

Получи се при опит да врътна теста на 1570MHz ;)  Да не би процесорът ти да се предава при физичния тест? Иначе клока си остана, без краш на драйверите.

Пробвах и без никакъв клок. Поне в началото като се мъчих. Вчера го преинсталирах и не съм пробвал още пак без клок.

Малко в друга посока. Коментарите под статиите в големите страници с Leak-ове са предимно тролски и заяждания ,но понякога се намесва и някой човек ,който звучи нормално и дава информация. Ето малко.

Spoiler

Moses Lawrence 2 hours ago

Updated Info: I got some more info to share Saturday, I just gotta get my brother to "ok" what i written out. In the mean time, I just wanted to update on a few things i did learn today from my bro and his partners in Seattle. Like i said for my 470 update and Vega 10 update I will be able to share tomorrow after my brother looks over what i written, I already have it typed out and will be posting it here and 3 other sites im affiliated with. In the mean time, here are a few updates i can share tonight to clear things up on the 1500mhz guarantee Rx 480 cards i mentioned before.

Update info on the Rx 480 -----------------------------
Earlier here today i posted some info on two different AIB vendors releasing $300 dollar 1500mhz Rx 480 Editions. There is some clarity i wanted to update on what exactly this means. Its quite simple, There will be some "superclocked" editions (< not the exact name) released with a bios option set at 1500mhz, its as simple as that. As for how many others vendors will release these Rx 480's that have the bios option switch to 1500mhz is unknown outside of the two companies that i am aware of. I cannot share which companies are releasing this but honestly I am told that all 6+8 pin Rx 480's are said to get this 1500mhz mark with software, Let me just quote what they said...this is a C/P from my email that was forwarded to me by my brother just a few hours ago.

This particular $300 Rx 480 OC Edition will have toggle with two bios options - Standard bios of 1266mhz and Extreme bios of 1500mhz - All 6+8 pin models will be able to reach the 1500mhz mark - the only difference is some editions will have a overclock bios setting that will be set at the 1500mhz mark - while other cards will have to be done manually although today its easy to do manually by just a few clicks of a button with software - While running at 1570mhz - the OC edition runs at 72c with 99% gpu load with 65% fan - one impressive feat to say the least - This bodes well for AMD's new Polaris cards as it shows these cards are capable of even more than this impressive 1570mhz mark - In fact, in a closed box setup, we were able to "easily" obtain 1600mhz while running Battlefield 4 for over an hour with zero crashes or artifacts all while keeping below the 75c mark while using 99% gpu load - Even more impressive is the fact that the voltage usage leaves room for even a bit further tweaking to further our overclock past 1600mhz - One has to wonder what AMD has with the entire lineup of Vega right now - we can only imagine pure bliss in terms of performance at the top enthusiast level - AMD really does have something special on their hands. The Rx 480 while running 1500mhz is on par with the stock 1070 in-game, it even beats it on some games at this clock, anything more and the 480 begins to put distance between the two cards. Keep in mind this is Dx12 games, this is where GCN 4 truly shows off.

Earlier my brother and I were talking and I mentioned to him about how i felt about what AMD is doing and my brother said i literally took the words out of his mouth in what i am about to say below...

...we both are very curious and intrigued at how AMD is targeting these new cards, Its as if they are not even trying to target Nvidia at all but rather setting a new lineup of cards and a completely new lineup of performance targets. In other words, AMD's cards are not really targeting Nvidia's nor any of AMD's previous cards but rather...setting a completely new standard of graphic cards with a whole new identity and vision. I really feel this way and my brother agrees as he said we must be brothers as we had this exact same thoughts in mind. My brother and I are both in the Gaming/Hardware Industry, I work for a game company in Chicago but my brother has been in the industry longer than myself working in a big software/hardware company in Seattle. Anyways, I am very excited at what AMD is doing here. I think they are doing a remarkable job and they should be commended by both Nvidia and AMD fans alike. Forget all the petty fanboy trolling...we are all on the same team here, green or red, we are gamers and computer enthusiasts...we should be excited to see AMD step in new waters. I am, my bro and his colleagues are...so should you.

PS I'll have more info on the Rx 460, Rx 470 and Vega 10 (Rx 490) on saturday as my brother was out for the night so i could only get a few things answered. And yes Rx 490 is the smallest chip of Vega lineup confirmed., I'll explain more tomorrow, its something my brother told me but i gotta be careful with NDA,etc so i gotta check to see how much i can post when i get more time to talk with him, when i do, i'll post it for any interested for that info.

Play Hard!
MCL Email: Moegames@gmail.com

И любимото ми малко по-надолу. Ще падна от стола от смях направо :lol6::lol6::lol6:

Spoiler

"Did Nvidia Hire Online Actors to Promote Their Products?"

I was told that if I accepted the job, I was to have at LEAST 50 identities on as many forums as I could muster (they wanted 100 eventually), with a goal of 5 posts an hour.
The posts had to be well thought out, and the idea was that I was to establish multiple identities with a history on the forums, so that when the timing was right a well written but subtly placed marketing post could be finessed in.
And regular visitors would recognize the post as coming from a long time poster.

https://consumerist.com/2006/0...

Nvidia’s Perez: “They act as our ‘voice'”

"I spoke on the phone with Stephanie at AEG after this story broke in an effort to investigate the situation.
She flat-out told me that AEG actively seeks influential members of message boards to approach for membership in their marketing program.
These members are required to sign a NDA about the program’s very existence.
The recent news I was told by a member of this program is that NVIDIA is now offering them 30″ widescreen LCDs.
This suggests just how much $$$ is being poured into this new outreach effort."

https://consumerist.com/2006/0...

This been happening at least since 2006 to now..

Естесвено със сериозна доза скептицизъм,все пак всеки може да пише каквото си поиска. Но нищо чудно и да има нещо вярно - и в двете....

Източник WCCFTech

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета MSI GTX960 4GB срещу PowerColor 380x също 4гб, но 256 бита. Кое е по-добро? От към охлаждане, от към градуси, и от към представяне? И двете са еднакви цени.

Редактирано от Djani_Varna (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Нико_ написа:

380X.

Освен в Project Cars,преди да те е напъплил Кико и да ти обясни:D

WB ;)

преди 29 минути, Djani_Varna написа:

Момчета MSI GTX960 4GB срещу PowerColor 380x също 4гб, но 256 бита. Кое е по-добро? От към охлаждане, от към градуси, и от към представяне? И двете са еднакви цени.

Oхлаждане и градуси 960 без 380Х да е проблемна в това отношение. Представяне 380Х.

ПП. Ти обаче определено нямаш търпение и ще се нашиеш с някое старо л*йно. Потрай малко, дори и 480 да ти е извън бюджета, 470 пак ще е по-добра от тези двете и ще имаш модерна карта....

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Tommygun написа:

Освен в Project Cars,преди да те е напъплил Кико и да ти обясни:D

WB ;)

Oхлаждане и градуси 960 без 380Х да е проблемна в това отношение. Представяне 380Х.

ПП. Ти обаче определено нямаш търпение и ще се нашиеш с някое старо л*йно. Потрай малко, дори и 480 да ти е извън бюджета, 470 пак ще е по-добра от тези двете и ще имаш модерна карта....

Нали знаеш, че се плаща и за други неща, освен за чиста производителност. В случая 380X  е за предпочитане, но за 160 лева отгоре има и GTX970,  а разликата е огромна. Примерно нещо подобно:

2016-06-18_122136.jpg

От тая гледна точка 380X  не е изобщо изгодна, както и GTX960,  та била тя и на MSI.  Или да го кажа така - за само 160 лева отгоре, получаваш 60% повече кадри. Ако го сметнеш върху цената от 440 лева, това означава, че при подобна производителност би трябвало дадеш 700 лева, тоест икономисваш 100 лева  и получаваш игруеми кадри при всички игри на 1080p. и то с максимални или почти максимални детайли. По принцип, видеокарта се купува не според бюджета, който имаш, а заради това, какво най-изгодно може да вземеш на апзара. и ако това е GTX970  днес, то си заслужава да се дадат 160 лева отгоре, а не сега да се нашиеш с карта за 440 лева, която след няма и месец ще е абсолютно безсмислена покупка. Попитай @Agentpat  като си взе GTX770  лятото и как след 2-3 месеца GTX970  просто я отвя за същите пари. 

И още малко за парите. В днешно време е най-лесно да се намерят пари. Не мога да си обясня, как много хора не знаят как да го направят и се циганят за 100 или 200 лева. вярно, някои не работят, но пък винаги има такива до тях, дето работят и дето могат да се убедят да дадат тия пари, примерно за да не ги закачаш пак след няколко месеца. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Djani_Varna написа:

380x ще има 7-10 кадъра повече. Особено пък ако направиш компромис и не пускаш AA.

преди 43 минути, Tommygun написа:

Ако такъв е случая и бързаш , виж какво казва човека , за добро е.

Изглежда ситуацията да не е такава , но вижте - ако няма да има време евентуално да играе после нека си купува сега (може да отива на практика някъде или пък да работи през лятото следващите месеци). Определено 380х и после може добавиш още 1 за кросфайър.

На каква резолюция е монитора ?

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е ясно,. че ще вземе 380x, но с GTX960  има повече странични възможности. Освен това ако ще се продава бързо карата, едва ли на тая 380x  ще и вземе повече пари от GTX960. Общо взето, това е загубена покупка на тоя етап. Да кажем, реалната цена на картата е някъде 300 лева, ако сравняваме с цената на RX480. В случая искат 440 лева, което е кожодерство за тая посредствена видеокарта. Беше посредствена и си остана такава, дори като се появи. Дори DX12  не я спасява поради някои особености. 

преди 3 часа, Tommygun написа:

This particular $300 Rx 480 OC Edition will have toggle with two bios options - Standard bios of 1266mhz and Extreme bios of 1500mhz - All 6+8 pin models will be able to reach the 1500mhz mark - the only difference is some editions will have a overclock bios setting that will be set at the 1500mhz mark - while other cards will have to be done manually although today its easy to do manually by just a few clicks of a button with software - While running at 1570mhz - the OC edition runs at 72c with 99% gpu load with 65% fan - one impressive feat to say the least - This bodes well for AMD's new Polaris cards as it shows these cards are capable of even more than this impressive 1570mhz mark - In fact, in a closed box setup, we were able to "easily" obtain 1600mhz while running Battlefield 4 for over an hour with zero crashes or artifacts all while keeping below the 75c mark while using 99% gpu load - Even more impressive is the fact that the voltage usage leaves room for even a bit further tweaking to further our overclock past 1600mhz - One has to wonder what AMD has with the entire lineup of Vega right now - we can only imagine pure bliss in terms of performance at the top enthusiast level - AMD really does have something special on their hands. The Rx 480 while running 1500mhz is on par with the stock 1070 in-game, it even beats it on some games at this clock, anything more and the 480 begins to put distance between the two cards. Keep in mind this is Dx12 games, this is where GCN 4 truly shows off.

Колко са 300 долара в България? Ако това е вярно, май ще бъде така, както писах по-горе. 300 долара би трябвало да са над 700 лева в България. Настига GTX1070, ама под DX12. според мен цените ще се уравновесят така или иначе и споровете отново ще се ожесточат. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен нвидиа ще свалят цените. Макар че те и на тези цени не могат да задоволят пазара и то не заради търсенето.  Просто не вадят достатъчно чипове и памет. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Djani_Varna написа:

И задължително 4 gb версията , освен ако няма да играеш само ЦС. 

Прожект карса е само една игра и при Кико върви добре главно заради процесора на висок гигахерц. Иначе и на Амд картите си върви достатъчно добре с 70-80 кадъра при АА пуснато на МSAA , повярвай повече от достатъчно ако си гледаш колата и пистата. При вас не знам как е точно ,ама при мене с много опоненти се е случвало да дърпа 4,5-5 гб рам тази игра. Заради необходимостта от обработка на повече рам , интел процесорите са по-добре. Точно и заради това тия разлики в тестовете на Кико с рам на различни честоти и едноканален \двуканален режим.

Имаше и още една игра дето дърпа много vram , Асасинс креед юнити. Е там при 4 гб модела на 1920 резолюция го даваха 3-3.5 гб памет заета от vram - а. При нея ще си проличи по-голямата пропускливост на шината при Амд -то.

При тебе е важно картата да е 4гб поради...не , че не е мощен ама бавен процесор (казвам в случай ,че свърши vrama и се наложи да се чете и от системната рам.) тъй като тогава ако не искаш дропове си трябва поне на 4-4.2 гигахерца да е.

Кико е правил и тестове на 3-3.2 гхц ли беше....ама пич , дори и тъй процесора ти е по-бърз от и5 на същата честота. Тъй ,че минимум 4 гб карта според мене.

Виж , провери си какво искаш да играеш предимно и виж на 960 ли върви по-добре или на 380х. Ако ще се съсредоточаваш върху 1-2 игри купи каквото е по-добре за тях,тъй като другите ще ги изиграеш и я ги пуснеш пак някога ,я не.

Друго , то е ясно защо е такава ситуацията , но тука в тоя форум като се пише за конфиг се иска до 1500 лв да речем. Ема да ама ако искате да сте на мах. си трябва и гиър дето му викат - мишки, клавиатури , свесни слушалки с елементарно усилвателче,пад за мишката че и монитор да не ти "чупи" очите. Ами игри после дето свесните са по 100тина лева?

Мишка 150 лв , клавиатура 100 , слушалки 180, усилвател 100 , пад 20 лв, игри 150 , волан (да речем) 300 и ей го станаха още 1000лв. 

Затова и Томигън казва , че цените особено както са завишени в България не е никак добре.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ще видим..  Или 380х или rx480. Но ако е 500лв сигурно ще е 380х, защото не мога да надвиша с толкова много бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Djani_Varna написа:

Значи ще видим..  Или 380х или rx480. Но ако е 500лв сигурно ще е 380х, защото не мога да надвиша с толкова много бюджета.

Абе човек, не бързай. Забравяш, че ще има и RX470. Заеби ги тия карти, дето се коренят отпреди колко години станаха?4-5? Голяма грешка ще направиш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те Nvidia свалиха цените... ама на старите 980TI, 980 и 970 не и на по-ниския клас като 960 а значителното сваляне е на по-високия клас при 970 е 25 долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Roujin Z написа:

Те Nvidia свалиха цените... ама на старите 980TI, 980 и 970 не и на по-ниския клас като 960 а значителното сваляне е на по-високия клас при 970 е 25 долара.

на 16.06.2016 г. в 21:16, Tommygun написа:

От друга страна първите 970 и 390 паднаха вече на 250 евро,та може техните цени пък да стигнат до БГ.

Аз виждам цени в България 610 лева. Но при положение, че 250 евро са 500 лева...

Просто всичко ще се подреди, както винаги се е подреждало, с изключение на картите, спрени от производство и залежаващи по складовете. Но аз не съм чувал GTX970  да е спирана от производство. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли колко е цената на 470-ката в европа? Бяха казали 250 долара на 480 за Европа, но за 470 нищо не са казали пък и само чипа видяхме на 470-ката що така е бедна информацията за нея....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.06.2016 г. в 21:16, Tommygun написа:

От друга страна първите 970 и 390 паднаха вече на 250 евро,та може техните цени пък да стигнат до БГ.

Може би нещо такова:

2016-06-18_230534.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Djani_Varna написа:

Някой знае ли колко е цената на 470-ката в европа?

Вероятно ще е колкото 960-ката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всички AMD фенове ;) Един разглобен поларис предполагма, че е 480-ката, но е възможно и 470 да е :)

original.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета спешно има ли доставки до България от Амазон.де до България и колко е таксата някой да ме светне моля за тоя амазон, защото е много изгодно, но само гаранцията ме притеснява и дали може да се достави до България...

https://www.amazon.de/Asus-Radeon-Strix-Gaming-Graphics/dp/B01893GHFQ/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1466440582&sr=8-2&keywords=amd+r9+380x

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Djani_Varna написа:

Момчета спешно има ли доставки до България от Амазон.де до България и колко е таксата някой да ме светне моля за тоя амазон, защото е много изгодно, но само гаранцията ме притеснява и дали може да се достави до България...

https://www.amazon.de/Asus-Radeon-Strix-Gaming-Graphics/dp/B01893GHFQ/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1466440582&sr=8-2&keywords=amd+r9+380x

Стига бърза! Изчакай още месец - толкова си чакал, изчакай още малко! Не се връзвай на подобни (уж) изгодни оферти. Като е толкова изгодна, защо оценката е само 3 звездички?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.