Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

АМД и Нвидиа - предимства и недостатъци, принципни дискусии и прочие

Препоръчан отговор

Като ще го даваме избирателно - айде коментирайте това:

1464502183Pf36gpJiLW_4_2.gif

или това

http://www.guru3d.com/index.php?ct=articles&action=file&id=22161

или от същата статия да не сменяме теста

_01.jpg

.......

Mожем до утре да си вадим игри пасващи по-добре на едната или друга архитектура.

Само че се губи основната картинка. ТОВА Е КАРТА СРЕДЕН КЛАС! И струва 500 евро! Овърклока на практика го няма и се "дъни" в DX12 , което е бъдещето. Дори и най-слепия фен на НВидиа трябва да си признае ,че това ,което са постигнали с DX12 e да не губят скорост като Максуел. И до там беше. Скоростта се постига за сметка само и единствено благодарение на такта, приказките за по-добра компресия са просто прах в очите  - отново. Като това с колко качествени компоненти е fouders edition-a. Хардлок на 1,25v и максимум 2,4 гхц с течен азот. Където при същите условия една 980Ti  прави 2,7 и просто издухва 1080. Като стана дума за издухва, това с Титан Х също е маркетинг - защо не сравняват с 980Ti с къстъм охлаждане на 1,4 примерно. Защото 1070 няма шанс за нищо освен по-малкия разход на ток. Kaто има будали обаче да вярват на всичко и да се кланят на поредната велика карта, ок ,но тези намеци за АМД просто са безпочвени докато не излезат техните карти. Имаше тея дни Leak на 480 как дъни DOOM на OpenGL na 144 херцов монитор с Vsynch, така че хайде да изчакаме. И това въпреки че картите на АМД  се очакват до максимум 350 евро. Да ги видим колко ще са по-бавни от 1070 и дали ще си залужава доплащането.

И специално гатанка за Кико, 970 също беше по-бърза от Титанa като излезе, струваше ли 500 евро? За това трябва да се помисли - разликата в скоростта е напълно реална и оправдана,даже и на ръба да е ниска за нов процес. Но какво да кажем за разликата в цената? Чиповете са по-малки, платките са смешни откъм захранващи схеми и количество компоненти по тях. 1070 е с нормална памет,никакви екзотики. Защо тогава е толкова скъпа? Това е риторичен въпрос естествено,защото още няма директен конкурент,но въпреки това. Колко ще струва 1080Тi и Титан?Колко ще струва 1060 тогава. Сигурно ще е 400 евро и всички ще се радват че е по-бърза от 970 и 390. Ми, а честито тогава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Тази тенденция се наблюдава през последните години.Това,което ме притеснява е,че сметката е за обикновения потребител.Къде останаха времената в които можеше да си купиш графична карта за 250 долара и да се наслаждаваш на всички игри излезли на пазара?Всички компоненти стават с все по-висока стойност,процесори,дънни платки,захранващи модули и видеокарти.За да се насладиш на комфортен геймплей е наложително да отделиш една сериозна сума,а новите хитови заглавия все по-зле оптимизирани.Нека само се вгледаме в т нар. блокбъстъри-Watch Dogs,Tom Clancy`s The Division,Batman ......множество проблеми,гличове,крашове,изчезващи предмети от околната среда.При липсата на сериозна конкуренция Интел увеличават цените на процесорите,но чиповете не се запояват.Ползват крайно ниско качество термо пасти между кристала и капачката,намаляват дебелината на подложките при всяко ново поколение.Дори не пропуснаха и хай-енд платформата Broadwell-E.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

E, аз се бях наточил на Brodwell-E, но сега се чува че все пак щели да бъдат по-скъпи от сегашните. И за какво - на теория подобрена възможност за клок.И какво стана ,дъно 350 евро процесор минимум 450 съответно DDR4 рам според зависи. И колко това ще е по-бързо в игри от един 6700К на вода и с извадена душа - ако изобщо е по-бързо. Ако не успея да остискам до Zen определено се разубедих напоследък. Винаги досега новото е било малко по скъпо или на същата цена като предшественика си. А сега какво стана, и графичните карти и процесорите отидоха в небесата без да предлагат съответното повече за парите си.

Еdit. Това беше преди да прочета теста от днес .

Сега мога определено да твърдя че са прекалено скъпи за това ,което предлагат. Ако човек работи с тях,ок, но за игри не си струват.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Djani_Varna написа:

Няма ли да излизат по евтини Nvidia 10** ? Примерно като 1050 или 1060?

1060 ще има може би есента пич. А за TI - още по - късно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Tommygun написа:

Като ще го даваме избирателно - айде коментирайте това:

1464502183Pf36gpJiLW_4_2.gif

или това

http://www.guru3d.com/index.php?ct=articles&action=file&id=22161

или от същата статия да не сменяме теста

_01.jpg

.......

Mожем до утре да си вадим игри пасващи по-добре на едната или друга архитектура.

Само че се губи основната картинка. ТОВА Е КАРТА СРЕДЕН КЛАС! И струва 500 евро! Овърклока на практика го няма и се "дъни" в DX12 , което е бъдещето. Дори и най-слепия фен на НВидиа трябва да си признае ,че това ,което са постигнали с DX12 e да не губят скорост като Максуел. И до там беше. Скоростта се постига за сметка само и единствено благодарение на такта, приказките за по-добра компресия са просто прах в очите  - отново. Като това с колко качествени компоненти е fouders edition-a. Хардлок на 1,25v и максимум 2,4 гхц с течен азот. Където при същите условия една 980Ti  прави 2,7 и просто издухва 1080. Като стана дума за издухва, това с Титан Х също е маркетинг - защо не сравняват с 980Ti с къстъм охлаждане на 1,4 примерно. Защото 1070 няма шанс за нищо освен по-малкия разход на ток. Kaто има будали обаче да вярват на всичко и да се кланят на поредната велика карта, ок ,но тези намеци за АМД просто са безпочвени докато не излезат техните карти. Имаше тея дни Leak на 480 как дъни DOOM на OpenGL na 144 херцов монитор с Vsynch, така че хайде да изчакаме. И това въпреки че картите на АМД  се очакват до максимум 350 евро. Да ги видим колко ще са по-бавни от 1070 и дали ще си залужава доплащането.

И специално гатанка за Кико, 970 също беше по-бърза от Титанa като излезе, струваше ли 500 евро? За това трябва да се помисли - разликата в скоростта е напълно реална и оправдана,даже и на ръба да е ниска за нов процес. Но какво да кажем за разликата в цената? Чиповете са по-малки, платките са смешни откъм захранващи схеми и количество компоненти по тях. 1070 е с нормална памет,никакви екзотики. Защо тогава е толкова скъпа? Това е риторичен въпрос естествено,защото още няма директен конкурент,но въпреки това. Колко ще струва 1080Тi и Титан?Колко ще струва 1060 тогава. Сигурно ще е 400 евро и всички ще се радват че е по-бърза от 970 и 390. Ми, а честито тогава.

Абе кво да ти кажа. С 40  fps  не играя. както искаш го разбирай, От тая гледна точка нито една карта на АМД не става към тоя етап. Когато си оправят pCars, тогава ще говорим стават или не стават картите на АМД. Щото аз в pCars  имам вече над 140 часа и последните часове бяха само игра, а не настройки. няма как да ме привлечеш да си купя АМД карта, щом като в pCars  не хваща и 50  fps  като минимум, да не говорим за 60. Просто вие си дискутирате в друга лига. Мен не ме интересува това, щом в рейсърите картите на АМД се дънят.Същата работа и с DIRT Rally. Айде покажи ми минимални 50  fps  с твоята r9 290X при 1080p.  и всички  опции на макс, включително AB. Просто две игри, които играя, АМД се дънят. Какво изобщо да говорим? И оправдания от типа...абе то само ти играеш рейсъри, другите ги интересува друго и никой не иска 60 фпс, не вървят. Просто АМД не става при тия игри и това е факт. Не ми хвали АМД, щото не са за хвалене. Видяхме и как е при Forza Motorsport 6. Печели ли АМД от по-добрата си рабиота с процесора при DX12? Не печели. Е тогава за какво говорим изобщо? 3рейсъра станаха, дето АМД се дъни или дето иска поне колкото и NVIDIA -  а именно процесор. И какво от това, че АМД работели по-добре под DX12,  след като при един рейсър не може да се справи с 8 нишков процесор като твоя? Нали уж FX8350  настигал i7? Интересно ми е как е положението при Forza Motorsport 6. пак ли го настига или...

Ей такива нещица ме отдръпват от АМД и най-накрая си признай, че има защо. Не, нямам против никой потребител в тоя форум и приказките ми не са свързани с това да доказвам нещо си. Просто лично аз затова избирам NVIDIA ( все още), щото винаги се справя добре в ситуации, които ме интересуват. Да вземем един FC4. Ами прекрасно е с GW. Хващам си 60  fps  като минимум при почти всички опции на макс с изключение на HBAO+, но за там си има GTX980  и GTX980Ti. Преди време пуснах опциите за АМД...ами гадна картина. Сори, но не ми допадна. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме накараш накрая наистина да си купя 6700К и да тестваме тогава. Може даже да си изберем 20 игри и да видим в колко от тях твоята карта ще бие моята.Даже може и да се обзаложим,защото предния път като тествахме аз бях на сток а ти с фабричен клок и в другия вариант с ръчен клок. Мислиш ли че при еднакви условия твоята карта на 1500 ще бие моята на 1200. Може ама в 2 игри - CARS и ако имаме RotTR. Въпреки че, да, може да седнеш да си намислиш игри за тест - до 1-2 седмици ще имам вкъщи 6700К за новия билд който правя....И тъй като ще е на вода ще мога да си окача моята  карта.

И престани с тея 40 кадъра! Или си сложи ксеона и ги хвани тея кадри навсякъде с твоята карта - какво има да дъвчем на неравни начала. Във Forza не мислиш ли че ще е да е смешно ако моя процесор на 7 години бие чисто новия ти клокнат Скайлейк. И продължаваш да мериш картите ни без да взимаш под внимание процесора - точно ти би трябвало да знаеш какво влияние оказва. И това че на мен ми стигат 40-45 кадъра не значи че процесора ми е супер-мега и може и да хване 200 а аз нарочно го държа на 40. Просто 20 кадъра до Vsynch не оправдават в моите очи 1000 евро за ъпгрейд. Ако при вас в България е друго и не си знаете парите, може, аз съм свикнал като давам пари да искам да получа нещо отговарящо на съответната сума. Затова и се дразня на Нвидиа с новите карти. Никой не отрича че са ги направили по-бързи ,просто цената им е меко казано неоправдана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, добре, не се ядосвай. Аз просто казах, че няма как да купя АМД на тоя етап, щото играя и тия игри дето споменах, без ТР. Там изобщо не знам как стоят нещата. да го кажем така. Не ми стиска да си взема карта на АМД, както не ми стиска да си взема и фолксваген вместо Форд. Сигурно 90% от потребителите тук ще кажат, че Фолксваген е по-добър поради някакви си техни причини, били те тестове, слухове от познати и роднини, лични впечатления. Ама на мен не ми стиска, разбираш ли? Що ли, ами щото Фолксваген първо, няма дизайн. Второ, аз пък чета доста лоши неща и за техните TSI  и за дизелите им преди това, както и за съвсем дребни и не толкова дребни проблеми с качеството, разбирай непостоянно качество на изработка. освен това и аз да си взема Фолксваген, защитника на Форд от 10 години насам? Ха, все едно да ме накараш да си взема АМД по някаква причина, неясна и за самия теб. Фолксваген ще си взема единствено, ако някой ден сменя Форд с Опел. А да взема АМД...няма с какво друго да сменя NVIDIA ;) Бъзикам се, но не съм далеч от истината. Със сигурност Фолксваген няма да взема по простта причина, че преди него има поне 2-3 автомобилни марки, които бих предпочел. А при AMD vs. NVIDIA нещата са от прости по-прости. АМД няма какво да покажат, което ме интересува. Да мина пак на Фолксваген. Какво има? Има повече място в купето и малко по-голям багажник. Интересува ли ме това? Абсолютно не! Има по-пъргави мотори и вероятно леко по-иконопмични. Интересува ли ме това? мога и без него, след като на 3 месеца веднъж вдигам над 90 и веднъж настъпвам над 75% педала на газта. Фолксваген имал имидж. Моля? Какво има? Има имидж на перничанин, пропуснал банята три седмици. Това има! АМД били за разбирачите. ОК, аз не искам да съм разбирач, а ползвател!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми то ползвател е всеки. Но има ползвател и ползвател. Бре, колко използувам една и съща дума! Някои хора знаят как се наричат тези похвати.;) Имам точно 2(две) предложения свързани с темата:

1. Спираш да пишеш тук неща свързани с МПС, защото нямат нищо общо с темата, а и не си ''разбирач'' в тази материя. Там си мислител.

2. Спираш да пишеш в темата, защото нямаш, не си имал и никога няма да имаш допир с графичните(десктоп) решения на АМД и по тази причина не си, никога не си бил и никога няма да бъдеш обективен. 

Благодаря за вниманието!

П.П. Вече 2(две) каси бира са ми на главата и не знам дали ще ме разбереш!:laughing4:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като се събуди е може коментирате Поларис. 199 долара за 4 гб 249 за 8 го. Скорост между 970 и 980 при под 150 вата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста интересно се очертава развитието на АМД тази година, особено с тази карта за 200 долара... Брутално просто силно се надявам в България да не струва 600-700лв, а да си е реалната цена, че май ще ставам фен на амд вече, хахаахха :D

''Една от изненадите на Computex 2016 несъмнено е официалното представяне на новото поколение графични карти на AMD, и по-конкретно базираната на ядро Ellesmere платка Radeon RX 480. Една от най-големите изненади при този графичен ускорител е неговата цена – $199.

Новият графичен ускорител Radeon RX 480 ще предлага графично ядро Ellesmere произведено върху 14nm технологичен процес на Global Foundries и предлагащо 2304 стрийм процесора, както и 4 GB или 8 GB графична памет. Паметта от своя страна е GDDR5 с работни характеристики 8Gbps/2000 MHz и 256bit връзка с графичният чип. Официалната цена от $199 ще важи за 4 GB версия, докато платката с два пъти повече памет ще е малко по-скъпа.

Що се отнася до официалната работна честота на ядрото Ellesmere, тя се предполага, че ще е около 1266 MHz – 1300 MHz, но тази информация подлежи на проверка. Според AMD Radeon RX 480 ще предлага ниво на производителност, сравнимо с актуалните графични ускорители с цена от около $500, което позиционира RX 480 на нивото дори на Radeon Fury. Платката е доста малка, близка до размерите на това, което представлява Radeon Fury:

Графичният ускорител Radeon RX 480 ще се захранва чрез (или поне неговата референтна версия) с единичен конектор 6-pin PCIe, а официално заявеното TDP е 150W."

Редактирано от Djani_Varna (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Koлкото и да я качат цената пак ще е на нивото на 960/380/Х. А за тези пари и бюджетите които всеки ден се дават тук за конфигурации, това определено е карта за българските географски ширини. Не че и аз няма да си купя малката като излезе за компа в спалнята,но тази си става и за игра на 1080. Трябва да изчакаме обаче и истинските тестове. Всичко показано на представяне от производителя по принцип е best case винаги. Или откровенна лъжа като невероятните възможности за клок на Фюри например или по-актуално Нвидиа 1080 на 2,2Гхц и 67 градуса със стоковия охладител:lol6:. При представянето на 1080 също имаше едни % в небесата а в действителност се оказаха доста по-ниски, при ДХ12 доста доста по-ниски.Например така:

_01.jpg

И понеже и в западни форуми а и тук се казва че това е игра на АМД,трябва да поясня нещо - Нвидиа са участвали много повече и по-дълго време в разработката и както те така и АМД са имали пълен достъп до кода на играта. Това не си го вадя отнякъде а го има в нета от интервюта на разработчика на играта и е потвърдено от Нвидиа. Или поне беше преди първите бенчмаркове...

Колкото до колите - наистина не е тука мястото,но специално заради колегата @Кико,когото въпреки споровете уважавам,ще направя и аз една аналогия.

Spoiler

Да си представим актуален модел Фиеста,който примерно има двигател 65-70 коня и с доста екстри струва примерно 25 000 лева (не ви знам цените в БГ).

Да си представим и че Мондео струва 40 000 лева в някакъв базов вариант с най-малкия двигател.

И сега да си представим как Форд пуска нов модел Фиеста ,която е с Eco Boost мотор с примерно 100 коня и без екстрите струва 37 000 лева. Върви повече от старата ,гори по-малко и струва малко над 40% повече... Сигурно е по-пъргава и от Мондеото защото е по-лека и гори по-малко пак по тази причина.НО!Би ли била една такава кола оферта,която някой обичащ да кара Фиеста ще си купи ей така? Гола-голеничка само заради единия мотор и разход. И айде нали 1070 има Ansel и SMP, примерно колата с 10 литра по-голям багажник....

Ей затова ме дразни ценовата политика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що пък да не им е мястото на колите тук? Аз правя сравнения, за да стане по-ясно. По тая логика, нито една думичка различна от АМД и НВИДИА няма място в тая тема. Я да преброим в колко поста се споменава NVIDIA  или AMD. Толкова за колите...те имат място навсякъде, щото накъдето и да се обърнеш виждаш коли, а не видеокарти или да кажем пияндета. Въпреки, че тук във форума се срещат доста често, особено когато са решили да пишат. Те иначе трезвени ням,а да го направят, ама както и да е. Гладна кокошка просо сънува или да перефразирам ( не в автомобили) в бира. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Djani_Varna написа:

Доста интересно се очертава развитието на АМД тази година, особено с тази карта за 200 долара... Брутално просто силно се надявам в България да не струва 600-700лв,

При цена от 200 долара няма как цената да е повече от 500 лева. Но за България всичко е възможно.

Ще кажа нещо и за колите. Примерно аз не разбирам много от коли и дадената аналогия не ми помага за изясняване на ситуацията. А това, че навсякъде накъдето се обърнеш има коли не е показателно. Това не означава, че не трябва да се правят такива сравнения, обаче. Няма смисъл да се спори по този въпрос. Относно пияндетата - доста често ги срещам. :)  Наздраве.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 31.05.2016 г. at 9:41, Tommygun написа:

E, аз се бях наточил на Brodwell-E, но сега се чува че все пак щели да бъдат по-скъпи от сегашните. И за какво - на теория подобрена възможност за клок.И какво стана ,дъно 350 евро процесор минимум 450 съответно DDR4 рам според зависи. И колко това ще е по-бързо в игри от един 6700К на вода и с извадена душа - ако изобщо е по-бързо. Ако не успея да остискам до Zen определено се разубедих напоследък. Винаги досега новото е било малко по скъпо или на същата цена като предшественика си. А сега какво стана, и графичните карти и процесорите отидоха в небесата без да предлагат съответното повече за парите си.

Еdit. Това беше преди да прочета теста от днес .

Сега мога определено да твърдя че са прекалено скъпи за това ,което предлагат. Ако човек работи с тях,ок, но за игри не си струват.

съдейки по цените във варио (INTEL CORE I7-6950X EXTREME EDITION - 3,725.00ЛВ. За 700 лв по-малко ще взема два XEON E5-2630 V4, които са същата архитектура, същият брой ядра и отгоре на всичко поддържат ЕСС памет.) и за работа не стават. 

Интел постъпва като Нвидия със серията  Титан - целят се в хората с много пари и малко акъл. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Djani_Varna написа:

Amd rx480 за 500лв или gtx960 за 450лв? Какво мислите? Какво да направя чудя се? 

Tова е все едно да питаш в момента докато не са излезли новите, 960 или 970/980 на еднаква цена от примерно 450 лева. Долу горе толкова се очаква разликата в скоростта да бъде - минимум. За 480 обаче трябва да почакаш поне месец според зависи кога ще дойдат в БГ. И ако слуховете за пускане на 29.6. като hardlaunch са верни. Или по-точно референтни и къстъм дизайни едновременно още на 29 масово. Лично мен силно ме съмнява, АМД трудно ще успеят да напълнят толкова бързо магазините. По-скоро на 29.6 ревюта и в следващите 2-3 седмици лек-полек пускане и зареждане на магазините. Новия процес си казва думата и даже и Нвидиа с толкова пари не успяват да задоволят пазара  и това при положение, че бройките, които продават не са чак толкова фрапиращи както биха били за карта от 200-250 долара/евро. Макар че при 1080 има и фактора наличност на GDDRX5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В България 480 се очертава да е някъде 7-8 юли. Аз това прочетох, сега дали е вярно не знам, но предполагам макс 2 седмици и ще го има в магазините :) Просто се чудех между 960 и 480 ще видя ли фрапираща разлика?

П.П Чудя се дали е възможно цената на rх480 да удари 500лв в България, имайки предвид нейната цена от 200 долара, което е около 350~380лв.? Надявам се поне да е 420лв макс..

Редактирано от Djani_Varna (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Djani_Varna написа:

В България 480 се очертава да е някъде 7-8 юли. Аз това прочетох, сега дали е вярно не знам, но предполагам макс 2 седмици и ще го има в магазините :) Просто се чудех между 960 и 480 ще видя ли фрапираща разлика?

П.П Чудя се дали е възможно цената на rх480 да удари 500лв в България, имайки предвид нейната цена от 200 долара, което е около 350~380лв.? Надявам се поне да е 420лв макс..

Ами ако сравним с GTX1080, която бе с обявена цена 600 доалра, а в момента минимумът за референтните карти е 1500 лева, то смятай - 1500/600= 2.5. И сега умножи 200 долара по 2.5 и получаваш 500 лева в най-евтините БГ магазини. А ако наистина е по-добра или равна на GTX970, Нищо чудно да завишат още малко цената.  Иначе като бързина няма какво да се избира. 480  при всички положения ще е много по-бърза и ще е подходяща за всички игри на 1080p  с максимални или почти максимални детайли, ако изключим максималната АА и може би някои други изгъзици, главно на NVIDIA  чрез Gameworks. В същото време много игри ще се играят отлично и на 1440p.  И то с минимум 60  fps. Вече за 4К  няма да стане, освен с намалени до medium  детайли и с намалени fps .  Много хора обаче не обръщат внимание на това, че видеокартата може да е подходяща за по-високи от 1080p.  резолюции и си казват, моят монитор е 1080p.  и не ми трябва по-бърза карта. Обаче не е точно така, защото дори видеокартата да става за игра с максимални детайли, то винаги може още, чрез включване на VSR или DSR  съответно при NVIDIA. Разлика има и то голяма. Ето, тия дни подкарах игри от 2003-2004 година. Пускам ги на 3840x2160 и получават нов живот с много по-различна картина. Пускам им де що мога АА и АФ от драйверите и играта става, все едно е съвременна, но играна на Low  детайли и АА. Такова е усещането с включен DSR.Та няма място за сравнение - GTX960  или RX480. Да не говорим, че GTX960  издъхва при DX12, а точно такива игри почнаха да излизат. Новият технологичен процес си е нов и това винаги е водило до много по-положителни резултати. Вярно, че тестове на RX480  още няма, но това не означава, че не могат да се направят предварителни разчети какво може картата. Ще има нюанси в началото, може би заради драйвери и заради не добре поддържани игри на NVIDIA главно, но с времето вероятно ще излязат пачове и със сигурност по-добри драйвери.  На тоя етап RX480  се очертава като хит на пазара, освен ако не намалят цената на GTX970  до 500 лева, което не ми се вярва много, защото старите видеокарти много рядко са с намалени цени при подобни ситуации. Чисто и просто има доста наличности, купени от търговеца на висока цена и няма как веднага да ти намали цената до 500 лева. Практиката показва, че винаги се намират рибки, дето да купят видеокарта според цената, а не според възможностите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

100% Няма да падне като цена 970-ката, в момента в никем е 650лв (най-евтината) макс 600 да падне, но нещо не ми се вярва :) Според мен няма да удари 500лв рх480, но ще видим. Значи картата, която ще купя ще бъде отново амд ;) Вече от 7 години само на амд-та го карам :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Djani_Varna написа:

100% Няма да падне като цена 970-ката, в момента в никем е 650лв (най-евтината) макс 600 да падне, но нещо не ми се вярва :) Според мен няма да удари 500лв рх480, но ще видим. Значи картата, която ще купя ще бъде отново амд ;) Вече от 7 години само на амд-та го карам :D

Кой както я е подкарал. Аз от 12 години се каня да си взема карта на АМД и още не съм го направил, с малки изключения, ползвайки временно заместващи карти. Всъщност имам една АМД карта, ама от времето на Radeon, та не се брои. И оня, дето ми казва, че никога съм имал карта АМД, то ще кажа, че и сега имам такава, но я пенсионирах, щото не искаше да се инсталира Win 7 с нея. И не само видеокарта на АМД имам, а и процесор....вярно че е някъде из кутиите, но факт. да не говорим, че преди няколко години взех за 30 лева Athlon X3 450 + дъно AM3  + 2GB RAM  и то чисто нови с гаранция. Кво да се прави, грешки стават. 

Между другото, завиждам на тия, дето тия седмици ще купуват видеокарти. Определено има какво да се купи, не е като последната година и нещо  - суша. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Djani_Varna написа:

В България може и да не падне да...., но на други места още откакто обявиха новите и цените тръгнаха надолу. Както и на 980 между другото(има за под 400 евро вече)

http://www.mindfactory.de/Hardware/Grafikkarten+(VGA)/GeForce+GTX+fuer+Gaming/GTX+970.html/listing_sort/6

;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване