Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

АМД и Нвидиа - предимства и недостатъци, принципни дискусии и прочие

Препоръчан отговор

Tова с фоновия режим при АМД е replay функцията.Може да се настрои от последните 5 секунди до последните 20 мин да ги запамети като повторение.Това цялото по желание с камера и микрофон. Като опцията също може да се спира и пуска да не записва всичко наред.

Друго нещо, което пропуснах да спомена. Събирането на точки за различни дейности като например качване на клипче или стрийминг или споделяне. Или пък просто за игра с включен Gaming Evolved app на заден план. Точките могат да се обменят срещу игри,гайдове за игри или дори хардуер. Така че самото игране с инсталирана и пусната програма е един вид "копаене" за което се получава виртуална валута.

Абе общо взето май и тука нещата отиват към равностойни фунции с разлика в нюансите. Което още веднъж доказва колко е нелепо едните или другите да се определят като "пълен боклук". Решаващо както вече се каза е личността на човека и личните му нужди и предпочитания. Така на някой му е важно 2-3 кадъра повече ,на друг тишината,на трети ниската температура или единия иска да гледа камъчета,другия не и така.

...

Имам много хубава статия за Gameworks на Нвидиа и 5 или 6 от 9-те функции в пакета.Това със сравнение кои неща вървят и на АМД(почти всичко btw.) и на каква цена. Като имам малко повече време ще понапиша за тези неща. Както и евентуално кратко сравнение на Hairworks vs. ТressFX

Първите месеци не бе така. Дори и вторите. На хартия всичко бе добре при AMD, но на практика изпълнението куцаше. Само едно въпросче. Как става записа на тоя replay? Предполагам има бързи клавиши?

Бях обещал в предния си пост да проверя, дали видеоклипа може да е с резолюцията на играта. Ето, проверих:

2015-03-03_221320.jpg

Незнайно защо обаче показва 30 fps, макар че Media Player  ми го дава с 60 fps. Както и да е, важното е че е възможна и по-различна резолюция.

Има толкова много спам тука, че чак не ми се чете, да намеря някакви доводи...

Ако чуя още един път, че драйверите на амд са скапани ще откача много брутално...

Как така майка му стара познавам 4 човека, които играят с АМД и двама, които играят с Енвидиа видеокарти, и нито един от тях 6-мата няма проблеми с драйверите? Баси калпавите драйвери брат... Ей писва ми от някой чул нещо някъде и пише брат мнения... Единя човек с Nvidia като го попитах защо е с Nvidia, той ми отговори чисто и просто "Защото са по-добри"... До тука... За допълнение, той е с процесор Intel, защото цитирам "е по-добър"...

Което ми напомня на:

Cough я пак? Awkward cough... Питай 80% от хората с интел и Nvidia защо са с такива продукти... Ще ти отговорят "Защото са по-добри"... Питай защо са по-добри? Не могат да ти кажат... Това е като Apple: Защо си с iphone? Защото е по-добър... Apple: For people with more money than Brains...

Питай 80% от хората с АМД процесори и видеокарти защо са АМД. Ще ти кажат защото ми бяха на по-добра цена, и за тея пари нямаше как да си взема по-добри неща...

Щото аз така разбирам кой колко разбира от компютри... Един като ми каза "Дъното ти е скапано, защото има светещ надпис Sapphire на него", и му казах да не се доближава до клавиатурата и мишката ми... Пояснение, той е с Intel и Nvidia... Нека съм келеш за тебе, батко, ама ми бяха на по-добра цена и да ти кажа, не съм недоволен. Предпочитам тея 760К с 270Х пред PentiumG3258, който беше мократа мечта на всички интел фенчета, сега никой не му обръща внимание, и GTX750Ti, която беше мократа мечта на всички Nvidia фенчета, и сега никой не и обръща внимание...

Да, защото никога не сме виждали точно това, как по-добри драйвери олекотяват работата на видеокартата и как накрая фреймрейта при различните версии на драйверите е различен... И като знам само в последно време колко добре се справят Microsoft с PC Gaming-а някак си не им вярвам на обещанията...

Ами дай да се преброим феновете. Да кажем, че аз съм от страната на зелените. Да видим в тая тема колко сте червените - Tommygun, Sliderum, ти, Росен, ИзмислеН. Монката го банахте и аз останах сам да защитавам зелените. Е засрамете се малко де :P

Що се отнася до 750Ti,  то тя и сега си има фенове. Дори и аз в момента си имам такава в кутията заедно с GTX970. Хубавото на тая карта е, че е тиха. Дори и намалих още малко оборотите на вентилаторите с мод на BIOS,  а GTX970  направо си работи в пасивен режим. Две карти и не ми пука за шума, защото липсва. Ами това е NVIDIA  и Maxwell. Да кажеш, че съм взел някаква супер карта 750ti,  не не съм. Взел съм си една проста Палитка, клокната до небесата фабрично и още малко от мен. Ама пак не шуми. И когато си пускам Metro,  си го пускам с камъчетата без да ми пука ни за кадри, ни за шум. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Виж, не ме разбирай погрешно... Има доста теми, в които не предлагам АМД... Основно предлагам АМД защото повечето хора тука предлагат интел и енвидиа...

Росен е спамер до безобразие, монката е неговия еквивалент за интел/енвидиа, Томи е супербалансиран, само това мога да кажа за неговите мнения...

Тъпото е, че когато аз си отворя устата много от феновете скачт или на моя страна или насреща ми, като 90% от тях дори не разбират защо го казвам...

Само искам пак да кажа, главно предлагам АМД защото повярвай ми, преди да почна усилено да пиша преди няколко месеца, форума беше само интел/енвидиа... Без други опции...

И имам една молба към тебе... Би ли потвърдил или отхвърлил мнението ми, че фреймрейта кляка много, ако се пусне физика?

Би ли направил няколко теста (ако не е проблем) на метро и ако имаш още някоя друга игра с физика... На места чета 40% дроп, на други места виждам тестове 1-2 кадъра разлика... От това, което знам, Метро е с леки екстри от страна на физиката. Не е като Аркам, където има хиляди неща, които без физика ги няма, или както в клипчетата на енвидиа, Бордърландс е с по-добри текстури когато е пусната физика, за сметка на по-лошите текстури без физика...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първите месеци не бе така. Дори и вторите. На хартия всичко бе добре при AMD, но на практика изпълнението куцаше. Само едно въпросче. Как става записа на тоя replay? Предполагам има бързи клавиши?

Бях обещал в предния си пост да проверя, дали видеоклипа може да е с резолюцията на играта. Ето, проверих:

2015-03-03_221320.jpg

Незнайно защо обаче показва 30 fps, макар че Media Player  ми го дава с 60 fps. Както и да е, важното е че е възможна и по-различна резолюция.

Ами дай да се преброим феновете. Да кажем, че аз съм от страната на зелените. Да видим в тая тема колко сте червените - Tommygun, Sliderum, ти, Росен, ИзмислеН. Монката го банахте и аз останах сам да защитавам зелените. Е засрамете се малко де :P

Що се отнася до 750Ti,  то тя и сега си има фенове. Дори и аз в момента си имам такава в кутията заедно с GTX970. Хубавото на тая карта е, че е тиха. Дори и намалих още малко оборотите на вентилаторите с мод на BIOS,  а GTX970  направо си работи в пасивен режим. Две карти и не ми пука за шума, защото липсва. Ами това е NVIDIA  и Maxwell. Да кажеш, че съм взел някаква супер карта 750ti,  не не съм. Взел съм си една проста Палитка, клокната до небесата фабрично и още малко от мен. Ама пак не шуми. И когато си пускам Metro,  си го пускам с камъчетата без да ми пука ни за кадри, ни за шум. 

Монката е с бан заради поведението си. Но той колко ли разбира? Пита ква конфигурация да си купи..

Искаше Радеон на старо. Предложи му се чисто нов с наилоните на добра цена, той каза че с него е копано.. А как се копае с карта която дори не е разопакована?

Отделно че той като заблуден фен с 1150 лева ще се прецака с Интел i5 4460 когато може FX 6350 или FX 8300 за същите пари. И дори и за видеокарта иска Радеон а бурно плюе всеки който иначе е за карта АМД...

И Psycho_666 много моля не ме коментирай. Аз не те коментирам а са ми идвали на ум някои неща. Не давай квалификации в бъдеще за мен. Аз не си позволявам да го правя спрямо теб.

И замислете се малко особено ти bildera_ че повечето хора които избират АМД не са фенове. Те просто избират по-евтиното (Е не винаги са по-евтини, но предлагат по-добри продукти за ценовия сегмент). Аз бих казал че фенове са само тези които за всичко на света ще си купят Интел Нвидия защото някой им казал че са най-добри.. Но вече и по-горе ти казаха.. Ако ги питаш защо са по-добри те не знаят. Но хайде питай някой от нас с АМД защо смятаме че нашия избор е по-добър. Всеки който е с АМД ще знае защо. Дори и тези които от скоро са минали от Интел+Нвидиа към АМД.

Но и знам че каквото и да ти отговорим ти ще го приемеш за фенско. Прав ли съм?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монката е с бан заради поведението си. Но той колко ли разбира? Пита ква конфигурация да си купи..

Искаше Радеон на старо. Предложи му се чисто нов с наилоните на добра цена, той каза че с него е копано.. А как се копае с карта която дори не е разопакована?

Отделно че той като заблуден фен с 1150 лева ще се прецака с Интел i5 4460 когато може FX 6350 или FX 8300 за същите пари. И дори и за видеокарта иска Радеон а бурно плюе всеки който иначе е за карта АМД...

И Psycho_666 много моля не ме коментирай. Аз не те коментирам а са ми идвали на ум някои неща. Не давай квалификации в бъдеще за мен. Аз не си позволявам да го правя спрямо теб.

И замислете се малко особено ти bildera_ че повечето хора които избират АМД не са фенове. Те просто избират по-евтиното (Е не винаги са по-евтини, но предлагат по-добри продукти за ценовия сегмент). Аз бих казал че фенове са само тези които за всичко на света ще си купят Интел Нвидия защото някой им казал че са най-добри.. Но вече и по-горе ти казаха.. Ако ги питаш защо са по-добри те не знаят. Но хайде питай някой от нас с АМД защо смятаме че нашия избор е по-добър. Всеки който е с АМД ще знае защо. Дори и тези които от скоро са минали от Интел+Нвидиа към АМД.

Но и знам че каквото и да ти отговорим ти ще го приемеш за фенско. Прав ли съм?

Тук бъркаш поне едно нещо. "Фен" се лепва епитет на човек, който е имал голям досег с някой продукт или хора, като по тоя начин се е привързал към тях. В случая думата "фен" не е подходяща за келешлъците, както ги наричате, защото те най-вероятно никога не са имали досег с NVIDIA. Затова няма как те да бъдат фенове на нещо, което не са ползвали или което не познават. Примерно аз съм фен на Форд, но станах такъв, защото девет години карам тая марка и разбрах, че не само предразсъдъците на другите са грешни, но и самите мои предразсъдъци. Да ме обвиниш, че съм фен на Форд съм съгласен, макар че тук по-тежката дума  е "сектант". Мисля точно "сектант" имате предвид като говорите за "феновете' на NVIDIA  и AMD. "Фен" може да се нарече човек, който е привърженик на Бийтълс примерно. Но той е станал привърженик на Бийтълс не защото някой му е казал, че Бийтълс са добри, а защото е имал досег с музиката  им. Няма как ти да станеш фен на Преслава ако не си слушал нейните песни или поне не си я харесал от телевизията или някакви снимки. Няма как някой да стане фен на NVIDIA  само от приказки. Точно таргет категорията за която говорим - децата, променят мнението си точно за една минута. Един фен на нещо не си променя мнението за минута, защото той е убеден, че човекът на който е фен, е нещо неразклатимо. 

Виж сега. Аз днес, може би утре, ще купувам клавиатура. Бос съм и затова прегледах всичко налично на пазара. Избрах даден продукт по това, какво е необходимо на мен. Знам какво ми трябва и избирам. Ако някоя клавиатура няма примерно мултимедийни бутони, колкото и да е качествена, то тя отпада. Ако някоя няма осветени клавиши и ако тая светлина не ми допада, също отпада. Ако има тесен "enter" досега всички клавиатури от моя избор са отпадали. Ако обаче само ентера и е кусура, то може и да се примиря с това, защото е по-малкото зло в сравнение с липсата на мултимедийни бутони. Същото е с избора на АМД и NVIDIA. Лично аз избирам така. Чакам цената на новите видеокарти да падне до цената на старата, която съм вземал преди години, като в същото време производителността при игри е поне два пъти по-голяма. Тоест имаме продукт, който е два пъти по-бърз от моя на подобни пари, каквито съм дал преди няколко години. Обикновено за 3 години се случват тия неща, но не е задължително, защото трябва да отчитаме и инфлацията и моментното състояние на пазара. Примерно курса на долара, който сега ако бе като преди 3-4 години, нещата щяха да изглеждат коренно различно. Но да кажем, за мен единия фактор е цена/производителност. От там нататък търся нещо ново, което току що е излязло на пазара и което още няколко години може да бъде актуално с функционалността си. Тоест тук се намесват примерно DX12, H.265, последни версии на разни технологии, които не се поддържат от по-стари видеокарти  и така нататък.  DX12  означава, че някои не толкова стари карти директно отпадат от моя избор. Другите неща са желателни, но не задължителни. Но след като ти ги предлагат, защо да се отказваш? Отиваме нататък с избора. Видеото трябва да е съвместимо с процесора. Няма смисъл да се взема карта за 700 лева, а процесора да е струвал 200-300 преди 5 години. Чисто и просто опита ми показва, че спестявам хиляди ядове, докато разкарам стария процесор. Отивам нататък с избора. Едно от много важните за мен неща е тишината. И когато аз избирам модел видеокарта, един от първите показатели  които гледам,  е тишината. Значи тук опираме не само до AMD  и NVIDIA,  но и до производител. Тук много често се залага само на грубата сила на ниска цена, без да се мисли за това, че човек си купува хеликоптер. А NVIDIA  с последните си карти показа, че вече никой не трябва да се притеснява за тишината, каквато и видеокарта с ядро Maxwell  да вземе. Тоест, тук имаме едно леко предимство за NVIDIA  като цяло. Сега ще кажеш, AMD  също са тихи. Така е, но човек трябва малко да се разрови и за точния модел видеокарта. Или да сменя охлаждания, както със случая на колегата Tommygun. И вече почват едни сметки - колко ще струва всичко. Вярно, неговата цел още в началото е било водното, затова и вероятно тая карта е била неговия избор. Ако обаче аз купувам карта, никога няма да взема R9 290X  с турбина. Ако сравним турбинираната GTX980  с тая на AMD,  разликата веднага се набива на уши. Въпреки турбината си, GTX980  е тиха карта при стандартно ползване. Тук не говоря за това, какъв шум може да издаде вентилатора при 100% натоварване, защото всичко е относително, дори тия 100%. Говоря за нормални игрови ситуации, когато картата загрява и трябва да се охлажда. AMD приложиха един трик, който лично на мен не ми харесва. Имат различни режими на работа, при които и шума е различен. Само че навсякъде се тръби с максималната производителност в "uber"  режим и никой не се пита, дали случайно видеокартата няма да излети от кутията в тоя режим. GTX980  колкото и да я напъваш дори след клок, няма да достигне шумовите висоти на R9 290X. Само това е достатъчно за мен да избера NVIDIA. Друг е въпроса какво предлагат производителите. Само че хубавите неща не са евтини и точно тук се изпарява предимството на AMD,  ако изобщо можем да говорим за ценово предимство. Защото когато аз купувам кола, не скачам на първата Дачия без хидравлика. Когато и сложиш на тая Дачия хидравлика, клкиматик, хубава боя и радио, цената и се изравнява с колите на конкурентите, които от своя страна имат други предимства. И ако човек наистина търси само цена и нищо друго, то той цял живот ще си живее с посредствеността - Дачия за 15 бона или 15 годишен Мерцедес за същите пари. А да караш 15 годишен Мерцедес и да казваш,ч е си върха, е пошло. Изглежда леко мангалско с извинение. Остава да седнеш в тоя Мерцедес с анцунг за 10 лева и си готов за залата на славата.

И да се върна пак към избора. Значи, някои хора могат да потвърдят тук, че аз бях готов да си взема и нова AMD  карта, когато исках да сменям GTX460. Не го направих по няколко причини. Бях се наточил за HD7950/70. Първата отговаряше на едно от условията - цена. Втората не. Затова нека говоря за първата, защото втората по дефолт отпада. Цената добре. Макар че типично по български цената остана висока. Малко след това се появи GTX 760 на убийствена цена и аз останах разочарован. От AMD  разбира се. И точно тук е момента да поговорим за цените. Когато излезе новото поколение на AMD, цените бяха сносни, но не и убийствени. NVIDIA  веднага отговори с GTX760 за около 450-500 лева. По него време една хубава HD7950  струваше над 600 лева. И къде е сега ценовото предимство питам? Точно в тоя момент везните наклониха към NVIDIA. Това, което ме спря да взема една от двете карти, бе недостатъчната производителност за парите. На практика HD7950  се оказа около 50% по-бърза от клокнатата ми GTX460, което не бе достатъчно, за да се разделя с 500 лева. Дори да предположим, че ще клокна тая карта, то пак производителността и бе под два пъти клокнатата GTX460.  Затова и реших да чакам следващото поколение. А следващото поколение бе прословутата R9 280...оле мале. Закопаха ме тотално! Бъзикат ли се с мен тия хора? Да дам толкова кинти за същата видеокарта? Никога цената на АМД картите не е отговаряла на очакванията ми. Може би щях да бъда с такава, ако цената бе стотина лева надолу, но не е. Затова логично бе да се чака, още повече, че GTX460  все още ставаше за всички игри, макар и на по-ниска резолюция.  GTX750Ti на Палит бе някаво островче, което ме привлече. Производителността бе на ниво, цената също като конкурента r9 265. Трябваше ми карта и решавах 2 дена каква да бъде. Исках да дам не повече от 300 лева, ако може и по-малко. Затова логично най-добрата карта като цена/производителност се оказа Palit GTX750Ti StormX Duall 2G  за 270 лева. Нямаше никога да взема Палит, ако Maxwell  не се оказа толкова хладно ядро, а от там и със занижени изисквания към охлаждането, което пък води до нисък шум. AMD предложиха една преименувана HD7790  и то на малко по-висока цена. Просто избора бе ясен. Колебаеше ме единствено факта, че можех да получа малко повече fps  след клок на r9 265. До последния момент се чудех коя карта да е и накрая малко на лотария натиснах бутона - "поръчай". Всъщност, тук колебанията ми идваха най-вече от факта, че AMD  даваха доста повече кадри при игрите на Codemasters, в случая GRID 2. Така щях да си играя безпроблемно с включена вертикална синхронизация и нямаше да се налага да намалям някой детайл. Но във всяко друго отношение NVIDIA  бяха напред с новата си архитектура. Дори и с тоя AMD Gaming Evolved  за който говорим, бяха на кота 0. Просто се опитваха да направят нещо, но не се бе получило нищо.  А когато се купува видеокарта се гледа какво има на момента, а не какво ще има след 2-3-6 месеца! Ето, GTX970. Взех я преди 6 месеца близо, а АМД още не е извадила истински( а не изкуствен) конкурент! Докога да чакам? И когато AMD  извадят тоя конкурент, дали NVIDIA  няма да удари с нещо друго? Сещам се как им се изсмяха, когато изкараха R9 290  и попитаха, толкова ли може тая карта. Затова и върховите им модели - Titani, mitani,  се оказаха с висока цена. Щото АМД не извадиха истинския конкурент. А да си конкурент не означава само да включиш uber  режима и да бенчиш. Това, което AMD постигат с патаклама, NVIDIA  го правят безшумно. Ето това е предимство, което  бг фена на нещо си не може да оцени. Има и хиляди други различия. И ако сега сравняваме карти, една от които е на пиедестала, а другата залязва само след няколко месеца ( вече ме е страх да дам точен срок, че това са AMD), то след известно време нещата ще изглеждат различни, а тоя спор смешен. Питай Tommygun  кога си е купил картата, защо и защо вече толкова време е с нея? Със сигурност ще ти каже нещо подобно, както аз изложих по-горе. Ако аз сега се бия в гърдите 6 месеца, той се е бил година. И докато аз съм джиткал с GTX460,  той се е кефил на R9 290. И точно тук нещата са недооценени. Аз за 6 месеца съм си избил 700-те лева, които дадох и за което време АМД не изкара нищо! А времето е пари!

Лек ден, че си загубих само времето с теб!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,нищо няма да излезе от тази тема.Всеки сам решава как да си харчи парите.Видео карти и процесори бол на пазара,на който каквото му е кеф,това да купува.Стига сте се карали и нападали,няма смисъл,нищо няма да постигнете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В моя случай когато  я купувах въпроса беше само цена-производителност. Водното ми охлаждане беше планирано за 1-2 месеца по-късно,накрая стана година,но така е в живота. Има и по-важни неща от хобито понякога. Особенно ако си сам в чужда държава и сам си плащаш сметките,без да има мама,тати,баба,дядо и прочие при които да притичаш за някой лев.

Пазара в този клас беше 290/290Х/780/Тi/Титан. Подредени по скорост 290Х~780Ti>Titan>290~780. Значи титана отпадна по фактора цена и то веднага.Тri-X 290Х стуваше 510 евро а най-евтината стокова 780Ti 560 евро.Стоковата 290Х 460 Евро и то такава с BF4 ,което си е още 40-50 евро.Колебанието беше значи между Тri-X и стокова 290Х,защото заради едната тишина не бих дал никога 50 или още по-малко 100 евро отгоре ама никога.Блокчето за водно охлаждане излизаше около 90 евро а в най-лошия случай Accelero Xtreme беше 60-70.Старата ми двучипова 4870х2 също беше с Accelero и съм изключително доволен от него,а тя беше долу горе със същата турбина и същата ламя като 290Х.

Така че ще си позволя да цитирам себе си от темата където показах тогава картата:

.......

Като опънем чертата,това според мен е една карта със много сериозни възможности на честна цена,която обаче не бих препоръчал на хора,които не разбират чак толкова или ги е страх да пипат софтуерно и хардуерно.За тях има 780Тi,която на 1080 е по-бърза(доста осезателно при някои заглавия),по-тиха е и е по-хладна.На съответната цена естествено.

Говоря в случая за стоковите варианти.При дизайните на производителите R9 290X е чуствително по-добре откъм охладител а и понася клок по-лесно,като тогава дови изпреварва стокови 780Ti,но nVidia също имам партньори и клокнатите 780Ti отново са по-бързи като разликата в цената се запазва.И като казвам по-добре нямам предвид перфектно,дори и там има много въздух за намаляне на шума при същата скорост или повече скорост при същия шум.Та се връщаме пак на хора,които знаят какво да правят с хардуера си.

........

Едиснтвеното,което се е променило от тогава са оптимизациите в драйвърите с които това със скоростта по-скоро отива към равни възможности.Но общия извод продължава да важи.

Същото е и с процесорите. И затова както казва Психо съм балансиран,защото всеки влак си има пътници. Повечето пътници не могат да ти кажат какво е устройството на влака а само се возят на него.Затова и много хора скачат направо на Интел и Нвидиа,независимо от ценовия клас,само защото са чули нещо. И такива проучвания като Билдера и като мен правят само тези които се интересуват и ги пали. Тогава решението се взима на база личните приоритети,само че ние можем и да отговорим на въпроса "Защо точно АМД/Интел,Нвидиа/АМД".80% от хората с компютри не могат а и не ги интересува.Навлизам в другата тема за процесорите,но аз лично при ограничен бюджет никога не бих си купил заключена i5-a(въпреки че 4460 се представя доста добре) а за Пентиум или i3 изобщо не бих се и замислил. По скоро ще си взема един FX 63ХХ,83ХХ и ще му отвинтя г*за от клок без да ме интересува,че така евентуално "само" ще изравня заключен Интел.Или че за момента клокнат Пентиум бие доста повечеядренипроцесори в някои игри.Само че така погледнато аз бих отвинтил и отключен Интел ей така само за спорта(моя дъртак е с 45% клок например),та пак на влака и пътниците....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На билдера.. Не оспорвам опита му ама е доста пристрастен към Нвидиа. Прекалено много хвалби и не напълно оправдани.

И аз имам опит и много хора имат опит но просто не ни пука за разни синтетични тестове, а просто ни интересува да работи.

А това за тишина ефективност и други са пълни глупости. Няма референтни карти които не шумят.

За това че и тези Mvidia хвалби са без покритие. Когато мнозинството каже че АМД са по-добри карти вероятно има защо..

А ако казваха Нвидия дори и да не е вярно билдера веднага щя да го приеме за чиста монета. На него в главата му е само Нвидия и предполагам като си затвори очите пак вижда Nvidia той е толкова фанатизиран в зелено и синьо че чак субективен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Билдера, в момента, в който спомена референтните охлаждания спрях да чета... Няма смисъл да чета... Щом референтните охлаждания влязоха в спора, значи говорим глупости... Още на репликата искам нова технология, току що излязла на пазара е глупав довод, но го поясни и разбрах идеята... Но като заговори за турбините и спрях да чета...

Бат Ганчо от горно нанадолнище не му пука за нито едно от тея неща. Бат Ганчо иска да играе игри. И като се каже ето идеална конфигурация, това е най-доброто, еми предизвикват ме да дам алтернативи... Понякога даже по-изгодни за парите си...

Още повече, с 5 човека в тоя форум може да се проведе някакъв цивилизован спор. Всички други или не са наясно, или не знаят или... Де да знам... Мълчат си...

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ае, кво разбирате от Живота. Имали сте 5 години Нвидиа и еди колко си АМД карта. Аз съм имал и от други производители :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за 6 месеца съм си избил 700-те лева, които дадох и за което време АМД не изкара нищо! А времето е пари!

Лек ден, че си загубих само времето с теб!

И как по-точно си изби парите? По-добре не си губи времето с нас, а си налягай парцалките над правенето на пари от игри с аматьорски хардуеЪр и софтуеЪр. ;) Няма да те занимавам повече, че времето ти е ценно. :blink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Билдера, в момента, в който спомена референтните охлаждания спрях да чета... Няма смисъл да чета... Щом референтните охлаждания влязоха в спора, значи говорим глупости... Още на репликата искам нова технология, току що излязла на пазара е глупав довод, но го поясни и разбрах идеята... Но като заговори за турбините и спрях да чета...

Бат Ганчо от горно нанадолнище не му пука за нито едно от тея неща. Бат Ганчо иска да играе игри. И като се каже ето идеална конфигурация, това е най-доброто, еми предизвикват ме да дам алтернативи... Понякога даже по-изгодни за парите си...

Още повече, с 5 човека в тоя форум може да се проведе някакъв цивилизован спор. Всички други или не са наясно, или не знаят или... Де да знам... Мълчат си...

Споменах турбините по една единствена причина. Това са карти с препоръчителни от производителя цени. Всичко останало обикновено е нагоре. Малко след като намесих турбините мисля обясних, защо намесвам турбините, но ти щом си спрял да четеш, няма как да знаеш доводите ми. А турбината на GTX980  при игра е тиха, дори след клок на 1500 MHz  ядро. 

И пак казвам, бих си взел АМД - и процесор и видеокарта, ако си заслужаваше, когато съм искал да купувам тия неща. Пърата ми идея за АМД видеокарта бе, когато ми изгоре ядна GF6600 и която бе дадена на ремонт. Замениха ми я с една равностойна Radeon 9550  ако не греша...може би имаше и някаква абревиатура отзад. Направи ми впечатление различната реакция на тая карта при Far Cry. Тогава още се занимавах съвсем аматьорски с FRAPS, но успях да забележа, че Radeon-а е по-бърз на места и по-бавен на други места от GF6600. Та тогава си казах,че следващата ми карта ще е Radeon, но пак така се стекоха обстоятелствата, че това не се случи. И причината отново бе тая, че NVIDIA  предлагаха по-бърза и по-нова AGP  видеокарта от ATI. Просто взех най-бързото AGP, което се намираше по магазините и това е. Следващата ми карта взех само след 2 месеца с новата платформа. Това бе 8800GT  и мисля, тогава нямаше спор, че тая карта отвя не само ATI, но и себеподобните си NVIDA  карти като 8800GTS. И като цена и като производителност. Дори чаках месец за 8800GT, щото нямаше наличности. Сигурно се сещате какво предлагаше тогава ATI  - нищо. Мина много време, докато извадят нещо равностойно. Конкурентът на 8800GT  по него време бе HD3870 и направо бе смешно. Мислех си, че тая фирма вече е фалирала, защото просто нямаха конкурент дълго време до излизането на четвърта серия, която макар и конкурент, си бяха доста големи печки. И до днес се носят легенди за консумацията и температурите на тия карти. Когато дойде време да сменям 8800GT,  на пазара бяха HD5830 и току що появилата се GTX460  на страхотна цена. Tя беше някакъв антипод на HD465/470/480  с ниските температури, които държеше. Да не повярва човек. И всичко пак опираше до пари. Имаше конкуренция, цените паднаха на новия хардуер и аз избрах по-евтиното :) Такъв беше момента, сори. GTX460  се клокваше 30% и всичко това за 370 лева. Днешната производителност след клок се равнява на една чиста GTX750Ti  за около 250 лева. 5 години разлика и само 120 лева разлика в цената. Ни най-малко не съжалявам за тоя звят, който си бе звяр на времето за без пари. от 675 MHz  ядро, минаваше 900 MHz. Както искате го смятайте, но това означаваше много повече кадри. Дори вчера я бях сложил отново тая карта, за да пробвам GRID 2. Без клок картата просто е едно нищо. След клок обаче всичко е коренно различно. Нима трябваше да вземам скъпата тогава HD5830? Някой спомня ли си изобщо за нея?  За GTX 970  няма какво да коментирам. И след 6 месеца AMD  все още не са показали трета серия. Или викате, R9 290X  трябваше да бъде моята карта? И поради каква причина миналия септември трябваше да купя тая карта, която струваше над 1000 лева? Шумна, гореща и скъпа. Абсурд. Никога не съм се и замислял за тая карта преди и след покупката на GTX970. Ако съм се замислял за нещо, то това бяха по-евтините карти на АМД, но те ме разочароваха - по-висока цена от седма серия със същата производителност. Не, не и не!  Дори нямах намерение да сменям видеокартата преди началото на тая година, но след като видях цена от 600-700 лева за карта, която е бърза колкото R9-290X, нямаше време изобщо да мисля, щото количествата бяха ограничени, а цената типично по бълграски се предполагаше, че ще скочи доста. Всъщност това бе и най-голямото ми притеснение - дали цената няма да скочи и дали докато ми доставят картата няма да променят нещо в цената. Оказа се, че са коректни и аз си взех картата на най-ниската цена, която е съществувала на BG  пазара досега. Все пак се кефя, че я взех веднага, а не се забавих няколко дена или седмици, за да видя какво ще стане с цената и какво ще напрвят AMD. А те нищо съществено не направиха. Тук таме пуснаха някоя R9 290X  за 600-650 лева и това беше. Изобщо, доволен съм от бизнес начинанието си. Ако трябваше да се върна във времето и пак да купувах същите видеокарти, които съм имал, то изобщо нямаше да се замислям. Може би щях да направя една промяна с AGP  платформата си и щях да мина на ATI,  но там нещата всъщност не бяха свързани толкова с видеокартата, колкото със скапания s.478.  Та така. Аз смятам, че винаги последните години съм правил правилния избор на видеокарти като почна от 8800GT  та чак досега. 8800GT  абсурд да я заменя с някоя друга. GTX460  може би имаше вариант за една HD5830. Но всичко пак зависеше от паричките. GTX 750Ti  също имаше вариант за R9 265, но горе обясних защо не взех AMD. GTX970 не бих я заменил за никоя друга карта дори 6 месеца след покупката и. Това точка ли беше?

ПП: Появиха се и още двама защитници на AMD   :) Вече сме 7 на 1. Затова е необходимоп да пиша 7 пъти повече, нали? То да беше един да му отговоря на глупостите, ама не. 

@Tommygun,  как смяташ при съотношение 7 на 1 и един банат, който е полу АМД фен ще разнищим историята AMD vs. NVIDIA? Ами ако не бях се появил оня ден, 7 на нула писания...всъщност нямаше да има никакви писания в тая тема, щото Монката го банахте и въпросът щеше да бъде висящ. Путин срещу целия свят. Честно, чувствам се като Путин, който трябва да обяснява на всички действията си, щото ония "всичките" не могат да размърдат мозъците си малко.  

И как по-точно си изби парите? По-добре не си губи времето с нас, а си налягай парцалките над правенето на пари от игри с аматьорски хардуеЪр и софтуеЪр. ;) Няма да те занимавам повече, че времето ти е ценно. :blink:

Че аз времето с вас си губя само последните два дена. Между другото ако се сещаш, едно твое ЛС преди година ме накара да се върна отново във форума след някъде два месеца отсъствие. Защо го направи? Е, не се сърди тогава, че си сърбаш попарата вече няколко месеца. Просто не си ври носа където не трябва. В противен случай просто ще търпиш действията, които лично ти си предизвикал. 

И между другото преброихте ли се фенчетата на АМД? После келешлъка купувал NVIDIA? А къде е тоя келешлък? Келеш вика ли на келеша? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПП: Появиха се и още двама защитници на AMD    :) Вече сме 7 на 1. Затова е необходимоп да пиша 7 пъти повече, нали? То да беше един да му отговоря на глупостите, ама не. 

А поне малко сети ли се защо е така? Защото ти дърдориш глупости. И все повече хора не са съгласни с теб. Не се изкарвай жертва никой не те е накарал на сила да се мъчиш да хвалиш нвидиа.

И ние понякога като предложим нещо ни се нахвърят не по 7 а по 70 човека..

f7f74355ec33ff09c688f4634aab7686.jpg

Това е разликата между Нвидиа АМД и Интел картите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,нищо няма да излезе от тази тема.Всеки сам решава как да си харчи парите.Видео карти и процесори бол на пазара,на който каквото му е кеф,това да купува.Стига сте се карали и нападали,няма смисъл,нищо няма да постигнете.

Така е във всяка тема колега. Опитвам се да обясня, че обикновения потребител това не го интересува и той не забелязва тези неща, които тук се обсъждат. 

Не се ядосвай колега. Не само на Бат Ганчо му се играят игри и не го интересуват подробности. Така е по цял свят. Клиента иска компютъра да работи, да си цъка във FB, да си гледа филмите и да си играе игрите. Може да е с най-скапаната конфигурация, но ако тя работи и собственика е доволен никой в нищо няма да може да го убеди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо е нужно някой да го убеждава?Ако една конфигурация за 500 и една за 5000 вършат еднаква работа на един непретенциозен човечец, то тя е хубава за него.Всеки човек си има различни нужди и предпочитания.А тая тема я следят хора, които искат найстина да научат нещо.Нека да я има, но да няма чак такива спорове и караници.Полезна ще е и една тема в която да се посочват еквивалентите.Примерно GTX650 от зеления отбор е равна на XXX от червения.Полезна ще е и то доста.

Редактирано от ИзмислеН (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е във всяка тема колега. Опитвам се да обясня, че обикновения потребител това не го интересува и той не забелязва тези неща, които тук се обсъждат. 

Не се ядосвай колега. Не само на Бат Ганчо му се играят игри и не го интересуват подробности. Така е по цял свят. Клиента иска компютъра да работи, да си цъка във FB, да си гледа филмите и да си играе игрите. Може да е с най-скапаната конфигурация, но ако тя работи и собственика е доволен никой в нищо няма да може да го убеди.

Съгласен съм за това, че всеки иска да играе, без да го интересува кое как. Но не случайно има теми в тоя форум с въпроси, защо примерно играта лаги, защо бучи перката на охлаждането и така нататък. Значи не е точно така, както искате да го изкарате. А именно, че всеки би си купил боклук, все едно си купува дреха от магазин за втора употреба. Не е така. Всеки си дава парите, а доста често и парите не са негови, а на родителите и иска компа да хвърчи, да е тих и по възможност да има някакви големи цифрички  за памет, каквото и да означава това според потребителя. А за да е тих един комп, трябва най-напред да се осигури тишина от видеокаратта, която доста често е най-големият шумов вредител. За да е бърз даден компютър и да не "лаги" както казва келешлъка, е достатъчно да е с коя дае бърза видеокарта с бърз процесор. И тук вече няма как да му дадеш на тоя "келеш"  R9 290X  с турбина, щото ето какво става. Готови за излитане!

Вижте третата стойност на шума за uber mode - режим, при който тая видеокарта се конкурира с подобните NVIDIA  и при който се правят тестове в интернет като се изтъква, колко бърза е R9 290X. Бърза с 50 dB  шум?  Извинявам се, но аз ли нещо не разбрах за кого е тая карта, защото на мен ми изглежда, че тая карта е точно за ентусиасти, а не за обикновения ученик на 12, който иска да си цъка CS:GO. 

И моля ви се, тая карта се появи като конкурент на GTX780, не като конкурент на много по-модерните GTX980/970. Още тогава тая карта бе с анаболи и едва успяваше да се изравни с толкова олелия. И защо според вас АМД направиха тая карта да работи в два режима, първия от които е по-тих и слаб като производителност, а втория равностоен, но с шум като от самолет? Ами защото толкова можеха. NVIDIA  происто им гледаха сеира. Имаше тогава иронични изказвания от сорта - толкова ли могат. Е видя се след толкова години, че толкова могат. Още няма конкурент на Maxwell! Егати фирмата. Работи и продава на загуба, само и само още да е на пазара. Добре, че NVIDIA  са благосклонни, та не закопават тотално в земята АМД.  Иначе много лесно могат да го направят. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм за това, че всеки иска да играе, без да го интересува кое как. Но не случайно има теми в тоя форум с въпроси, защо примерно играта лаги, защо бучи перката на охлаждането и така нататък. Значи не е точно така, както искате да го изкарате. А именно, че всеки би си купил боклук, все едно си купува дреха от магазин за втора употреба. Не е така. Всеки си дава парите, а доста често и парите не са негови, а на родителите и иска компа да хвърчи, да е тих и по възможност да има някакви големи цифрички  за памет, каквото и да означава това според потребителя. А за да е тих един комп, трябва най-напред да се осигури тишина от видеокаратта, която доста често е най-големият шумов вредител. За да е бърз даден компютър и да не "лаги" както казва келешлъка, е достатъчно да е с коя дае бърза видеокарта с бърз процесор. И тук вече няма как да му дадеш на тоя "келеш"  R9 290X  с турбина, щото ето какво става. Готови за излитане!

Не казвам, че темите са безмислени колега. Просто на хората не им се чете и не искат да учат или да се образоват. Ето примерна тема. Това е едно на ръка. 

Другото нещо е, че в повечето случаи се започват безмислени спорове, кой хардуер е по-добър или не. В повечето случаи разликите са незабележими или не се усещат от обикновения потребител, а и не го интересуват. Важното е компютъра да работи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bildera_ ти дезинформираш хората с глупостите си.

То бива бива да си фанатик до кокалите ама запази си безполезното мнение.. Показах коментарите ти на други места дори кучетата и котките не можаха до си сдържат смеха.

И стига плямпа за референтни карти. Преди малко гледах ревю на GTX 970 референт. И изжбщо не е тиха. А ощи повече глупостта че клокваш референтна Нвидия която и на фабрични едва смогва да се охлажда айде моля ти се.

И клипа който си дал е толкова фалшив като теб самия. На Нвидиата изобщо не отчетоха максималните обороти. Не ни прави на глупаци и особено мен. Повече години съм бил с Нвидиа от колкото с АМД карти. И от как съм с АМД карти забравих какво е шум и висока температура често придружени от артефакти ала Нвидия стил.

Защо не поговорим за това 

или това

Къде ти е тишината на референтна Нвидия и защо тя изпуши !?

Редактирано от Росен Р. Александров (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване