Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Tommygun

АМД и Нвидиа - предимства и недостатъци, принципни дискусии и прочие

Препоръчан отговор

Първоначално явно ще е така. Вероятно едва излизането на 465 и 1050 ще бутне цените надолу и нещата ще си дойдат на мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви 2 ревюта на 470

http://www.guru3d.com/articles-pages/msi-radeon-rx-470-gaming-x-8gb-review,1.html - MSI

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/RX_470_STRIX_OC/ - Asus Strix

По това дето виждам картата е често само 3-5 fps зад 480. Ако дойде на цена 400лв мисля, че смисъла от 480 се губи, освен ако не сте фенове на 8 gb vram и 1920+.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега да върна темата към TitanX Pascal. Няколко графики, където TitanX Pascal вади над 60  fps  и може да се пусне вертикална синхронизация:"

2016-08-05_134327.jpg

2016-08-05_134454.jpg

2016-08-05_134520.jpg

2016-08-05_134545.jpg

2016-08-05_134611.jpg

Crysis 3, но на 1440p.:

2016-08-05_134644.jpg

2016-08-05_134807.jpg

2016-08-05_134827.jpg

И сега най-интересното:

2016-08-05_134933.jpg

Близо 20% при максимален клок с това охлаждане! Значи сложете още толкова игри, дето ще хванат 60  fps на 4К. Картата е върха и особено добре се представя на 4К спрямо конкурентите или по-точно спрямо видеокартите под нея. Колкото по-висока резолюцията, толкова по-добро представяне. Тук влияние може и процесор да оказва, не знам, въпреки че някой би набедил видеопаметта. 

преди 9 минути, Julius Decimus написа:

Ето ви 2 ревюта на 470

http://www.guru3d.com/articles-pages/msi-radeon-rx-470-gaming-x-8gb-review,1.html - MSI

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/RX_470_STRIX_OC/ - Asus Strix

По това дето виждам картата е често само 3-5 fps зад 480. Ако дойде на цена 400лв мисля, че смисъла от 480 се губи, освен ако не сте фенове на 8 gb vram и 1920+.

Там е работата, че по-нагоре писах препоръчителната цена в Русия - разлика само 20 лева спрямо 4GB RX480. Ако това е така и за България, то ще имаме GTX470  за 470-480 лева при положение, че най-евтината RX480  е малко над 500 лева. И да, RX470  минава след клок референтна RX480. Това може да е причина за покупка. Може и умишлено търсен ефект да е, за да има продажби. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според вас заслужава ли си по Коледа да трошна някой лев за ъпгрейд ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дай да ти направя финансов отчет приходи и разходи и ще ти кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм под 18, имам си собствени пари, които харча за такива неща, въпроса ми е, струва ли си да пипам нещо по моята конфигурация тази година ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какви пари и мераци имаш, ама смятам, че за момента няма смисъл да пипаш нищо! Евентуално може да добавиш още една плочка РАМ, че са евтиняци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Монката написа:

Аз всеки ден аха да разкарам GTX970  и...а ти питаш за Коледа. Ти си имаш балансирана конфигурация, не знам откъде ще я подкарваш, че да я разбалансираш. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Нико_ написа:

Зависи какви пари и мераци имаш, ама смятам, че за момента няма смисъл да пипаш нищо! Евентуално може да добавиш още една плочка РАМ, че са евтиняци.

Тя твойта почти същата като моята се оказа :)

преди 22 минути, Кико написа:

Аз всеки ден аха да разкарам GTX970  и...а ти питаш за Коледа. Ти си имаш балансирана конфигурация, не знам откъде ще я подкарваш, че да я разбалансираш. 

Идеята ми беше ако има смисъл да налея някакви пари за новия сокет и RX480, но явно за игрите, които играя няма смисъл. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм под 18, имам си собствени пари, които харча за такива неща, въпроса ми е, струва ли си да пипам нещо по моята конфигурация тази година ?

аха, ясно, пази си парите за по-смислени неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

незнам за теб ,аз по коледа скачам на 

GTX1060  

че не се трае повече:despicable-me-2-minion-7:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Монката написа:

Тя твойта почти същата като моята се оказа :)

Идеята ми беше ако има смисъл да налея някакви пари за новия сокет и RX480, но явно за игрите, които играя няма смисъл. 

Е не те знам какви игри играеш и как. Ти си знаеш дали искаш нещо повече. RX480  е доста по-добра видеокарта. Ако питаш мен, каквато и видеокарта да имаш, винаги може да искаш да изкараш малко повече от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Монката написа:

Gta 5 и LoL главно.

Последното нямаше смисъл да го споменаваш. HD7970  не ти ли стига за GTA 5? То човек сменя нещо, ако старото не му харесва или се е счупило. Дори и с RX480  обаче няма да имаш напълно комфортна игра при максимални детайли, ако това ти е целта при тая игра. GTA 5  обаче върви по-добре на NVIDIA  карти. Ето едно тестче от посдното ревю на RX470:

2016-08-06_091541.jpg

Имай предвид, че разширените опции за графиката не са включени, но пък е ненужно включена 4xMSAA, вместо много по-добрите FXAA+TXAA, заглаждащи най-добре ръбовете. Та мисълта ми е, че NVIDIA  е по-подходяща за тая игра от АМД и ако ще сменяш видеокарта, то GTX1060  е твоя избор, още повече, че е на почти една и съща цена с RX480 8GB. 

+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Монката написа:

какъв смях.. Преди време голям спец го раздаваше а сега питаш дали да си купиш това или онова...

Колкото до собствените пари.. Евала на баща ти че още е жив за да имаш "собствени пари"

Редактирано от Росен Р. Александров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Росен Р. Александров написа:

какъв смях.. Преди време голям спец го раздаваше а сега питаш дали да си купиш това или онова...

Колкото до собствените пари.. Евала на баща ти че още е жив за да имаш "собствени пари"

Ами той човека може да го е раздавал спец, но пак се допитваше тук, дори за сегашната си конфигурация. С времето, ако човек пропусне 2-3 месеца дори от новостите при хардуера, е тотално изостанал и трябва или да почне да чете наново или да пита. Ти така като гледам си се застопорил като магаре на мост с тия антики FX** и за теб няма развитие.  А откъде са парите на другите...не е твоя работа. Може да си ги е изкарал с пот, може някой друг да му ги е изкарал, но това е без значение в тая тема. Щото и аз мога да кажа за много хора тук, че са капиталисти и другите работят за тях, да благодарят на робите си. Така е устроен света, че всеки си изкарва парите както може - може да те лъже с търговия, може да произвежда наистина нещо с двете си ръце, може да стои на бюрото и да смята печалбите си, а може и просто да краде. Въпрос на гледна точка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Кико написа:

Ами той човека може да го е раздавал спец, но пак се допитваше тук, дори за сегашната си конфигурация. С времето, ако човек пропусне 2-3 месеца дори от новостите при хардуера, е тотално изостанал и трябва или да почне да чете наново или да пита. Ти така като гледам си се застопорил като магаре на мост с тия антики FX** и за теб няма развитие.  А откъде са парите на другите...не е твоя работа. Може да си ги е изкарал с пот, може някой друг да му ги е изкарал, но това е без значение в тая тема. Щото и аз мога да кажа за много хора тук, че са капиталисти и другите работят за тях, да благодарят на робите си. Така е устроен света, че всеки си изкарва парите както може - може да те лъже с търговия, може да произвежда наистина нещо с двете си ръце, може да стои на бюрото и да смята печалбите си, а може и просто да краде. Въпрос на гледна точка. 

е какъв е проблема че седя с FX Vishera? той е от 2011та. А тук има човек с I7 Hehalem който е някъде от 2009та.

Ако върши работа какъв е проблема ?

Аз не следя много много хардуера в момента. Освен AMD Zen това е единственото което следя и най-вероятно ще взема ако преценя че ми е нужно точно сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Росен Р. Александров написа:

е какъв е проблема че седя с FX Vishera? той е от 2011та. А тук има човек с I7 Hehalem който е някъде от 2009та.

Ако върши работа какъв е проблема ?

Аз не следя много много хардуера в момента. Освен AMD Zen това е единственото което следя и най-вероятно ще взема ако преценя че ми е нужно точно сега.

Да, прав си. Но аз точно това те упреквам - ти не следиш добре хардуера и все повтаряш едни и същи неща за FX8300. А от тогава много вода изтече. И понеже това е тема за видеокарти , то там как си с напредъка? Гледай колко страници има - 60. Никой от нас все още не е успял да убеди другия, че я AMD, я NVIDA  произвеждат по-добрите видеокарти. Защо ли? Защото нещата не са толкова еднопосочни, колкото се опитваш да ги изкараш. А именно - FX8300  е по-добър, защото не знам си какво и АМД са по-добри, щото имали повече хардуер. Ако броя на транзисторите е гаранция за успех...няма какво повече да споря в тая тема. Нито броя на транзисторите е показателен за бързината, нито броя на ядрата. Все пак да направя едно сравнение. Какво имаме при FX8300? 8 ядра с 4 модула и обща кеш. Какво имаме при NVIDIA - по-ниска пропускателна способност към паметта, повече L2 кеш. Какво е общото? Общото е, че и процесора и видеокартата се надяват и ползват оптимизации. И докато при NVIDIA  тия оптимизации са на вътрешно хардуерно и софтуерно ниво, то за FX8300  трябва и специално програмно обезпечение. Ето за това два на пръв поглед еднакви продукта от двата лагера, се представят толкова различно. Само че едните неистово защитават AMD  с техните FX****, а другите неистово защитават NVIDIA. Истината е, че който в момента разполага с повече пари, предлага и по-добре работещ продукт. И то не защото има по-добър хардуер. Защото ако в момента AMD  имаха 70% дял, а NVIDA 30, дали архитектурата Maxwell  би имала същия успех? Или Pascal? Не. пак щяхме да дъвчим, какви оптимизации има при NVIDIA  и как AMD ползват грубата си сила за да печелят. Само че нещата са точно на 180 градуса в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При видеокартите нещата се менят с минути. Но аз винаги съм бил противник на твоите изказвания където единствено възхваляваш Nvidia/Intel и оплюваш останалите без дори лично да си проверил и сравнил.

Аз на тестове в нета не вярвам. За мен истински тест е да имам две машини от един ценови клас и да ги сравня. Тогава бих могъл със сигурност да кажа примерно да АМД са по-добри в даден случай или да Интел и Nvidia са по-добри в даден случай. Няма най-добър продукт. Това не го ли осъзнаваш?

И тук идва момента когато всеки човек си прави сметка а струва ли си да влагам 2000 лева за компютър ? 

Е не винаги си струва.. Аз в моя наливах пари за ъпгрейди и се спрях в един момент защото е непродаваем, парите които съм дал няма да ги взема обратно ако го продам.

Единствено в момента все още изпитвам неудържимо желание да си купя R9 Fury Nano.. Не знам защо точно нея а не Fury X но това е.

едно от нещата които ми харесва в бъдещия Zen е че ще има и поддръжка за HBM Ram памети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не съм го раздавал спец, помагал съм с каквото мога и с каквото знам, отдал съм се на малко социален живот и забавления, не на спорене с тролове като теб. Както виждаш имам карта AMD, честно да ти кажа, доволен съм от производителност, но компютъра ми е като совалка, 4 вентилатора има, картата като й се включат вентилаторите купона е пълен. Не казвам, че едните са повече от другите, но конкретно тези модели доста греят. Джони ми показа тестове от неговата 7950 Windforce 3X, която вдига по-високи температури от моята даже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия неща аз отдавна съм ги говорил за социалния живот...

Щото ти беше абсолютно зомби. Компютрите са за работа и развлечение а не за дежурене в интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Монката написа:

картата като й се включат вентилаторите купона е пълен.

А някой твърдеше, че VaporX  били незнам си какво. Ако искаш тишина, има модификации видеокарти, които наистина са тихи и не се чуват в ни един момент. Примерно охлаждането на MSI. 

преди 5 часа, Росен Р. Александров написа:

Тия неща аз отдавна съм ги говорил за социалния живот...

Мечтаете си за социален живот ли? Ами има си социални мрежи :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Монката написа:

Никога не съм го раздавал спец, помагал съм с каквото мога и с каквото знам, отдал съм се на малко социален живот и забавления, не на спорене с тролове като теб. Както виждаш имам карта AMD, честно да ти кажа, доволен съм от производителност, но компютъра ми е като совалка, 4 вентилатора има, картата като й се включат вентилаторите купона е пълен. Не казвам, че едните са повече от другите, но конкретно тези модели доста греят. Джони ми показа тестове от неговата 7950 Windforce 3X, която вдига по-високи температури от моята даже.

Смени вентилаторите с тези и няма да имаш совалка. Освен това не са като твоите на 24v а на 12.  http://nikem-bg.net/computer-components/Arctic-F12-TC-120mm-Temperature-controlled-fan/

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, nikolela написа:

Смени вентилаторите с тези и няма да имаш совалка. http://nikem-bg.net/computer-components/Arctic-F12-TC-120mm-Temperature-controlled-fan/

Той май говореше и за охлаждането на видеокартата. доста е сложен тоя въпрос за някои хора. Решението е просто. Вземаш бърза и икономична видеокарта с добро охлаждане. После си пускаш вертикална синхронизация при игри и забравяш за шума и температурата. 

Вчера почнах да играя Dead Island Riptide отново, изиграх досега 9 часа, но в началото се опитах отново да си настроя графиката и по-точно вертикалната синхронизация. По някаква причина тая игра се синхронизаира на 61  fps,  а не на 60, което води до калпава синхронизация. Не се оправя и с ограничаване на кадрите. Без ВС вадя над 150-250  фпс  и дори повече на 1080 p., но това води до 79 градуса температура, 1800 оборота на перките, които почват да се чуват, но не дразнещо и спад на честотата до 1493 MHz  при нормални за всички други игри около 1520 MHz. И понеже ми се играеше играта на 1440p.,  се чудех какво да направя. Реших да огранича кадрите на 120, защото на 60 fps  тиъринга е видим и дразнещ. На 120  fps  не е дразнещ и по време на игра не се забелязва, освен моментен дроп понякога, дължащ се и аз не знам на какво. Не ми се пуска обаче 1080p.,  за да се оправи тоя спад на кадри, затова си я карам на 120  fps  и 1440p. Картата вече не загрява толкова. шума изчезна, а играта е...ами 9 часа за едно денонощие...мисля ей сега пак да почвам да трепя зомбита. Та искам да кажа следното и да се повторя - вземаш бърза и тиха като цяло карта, която трябва да е и икономична, за да не товари охлаждането. А това е възможно единствено при NVIDIA  и може би при RX470,  но там от 122 вата консумация, скача на 195 при 20% клок. И ако охлаждането е едно и също, на един и същи производител, примерно MSI,  то разликата ще дойде главно от консумацията на видеокартата, а от там и разликата в шума. Разбира се, нещата завият и от температурите, на които работи тая видеокарта и по-точно от кривата на вентилаторите и. Винаги една карта може да се направи тиха и бавна, с голям спад в честотите, както и обратното - да държи честота при висока темепратура и шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...