Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте от известно време обмисля да направя LED телевизора си "умен" и за целта съм решил да си закупя мултимедиен плеър с Андроид. Спрял съм се на два модела:

1. Minix Neo X6 на цена от 170 лв  http://ele.bg/players-minix-JWMINIXNEOX6

2. TV Smart Player X-Treamer STV220STB на цена 110 лв.  https://www.zora.bg/x-tremer/stv-220stb/25512

Та имам един два въпроса:

1. Някой има ли преки впечатление от въпросните модели!

2. Има ли аксесоари от типа на джойстици или др.

3. Възможно ли е да се свалям филми от торентите на външен хард диск и да ги възпроизвеждам.

4. Общо взето ще се радвам на всяко мнение 

Редактирано от just_a_fil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал изброените модели.

Доскоро ползвах безименен китаец купен за 60 евро от Али експрес.

Моя имаше вграден блутут и Wi-FI директно се забучваше в HDMi на телевизора имаше само един USB порт  използвах хъб със собствено захранване в които включвах нормална клавиатура, мишка, външен хардиск и ми оставаше още един свободен порт за фото апарата или флашка.

Андройда беше 4,4 киткат и поддържаше всички приложения от маркета включително и торент клиент.

Джойстик не ти трябва ако имаш андройд смартфон, може да ползваш смартфона като джоистик, клавиатура, дистанционно и т.н 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал изброените модели.

Доскоро ползвах безименен китаец купен за 60 евро от Али експрес.

Моя имаше вграден блутут и Wi-FI директно се забучваше в HDMi на телевизора имаше само един USB порт  използвах хъб със собствено захранване в които включвах нормална клавиатура, мишка, външен хардиск и ми оставаше още един свободен порт за фото апарата или флашка.

Андройда беше 4,4 киткат и поддържаше всички приложения от маркета включително и торент клиент.

Джойстик не ти трябва ако имаш андройд смартфон, може да ползваш смартфона като джоистик, клавиатура, дистанционно и т.н 

За съжаление използвам Lumia 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, имам  Minix Neo  х5, не знам как е при х6, но предполагам, че  ако не е същото то е много подобно. Първо да кажа - използуването на всякакви такива устройства със собственото дистанционно е мазохизъм. Трябва си клавиатура както е показано в сайта  дето си посочил за миникс х6 или нещо подобно. Става и с телефон или таблет както казаха по- горе, но пак не е много конфортно.

Лично аз купих това устройство (миникс х5)основно за слушане на музика - става и с usb dac, както и с ДАК свързан през оптичния аудио изход.

Можеш да използуваш външен хард диск, както и усб флашка за филми и музика, или дори да шернеш от компютъра си папка с музика и филми и да ги пускаш с това устройство.За пускане на споделени неща по мрежата, ти трябват - ES File explorer, BS Player - тази комбинация работи най- добре.И двете програми ги има в google play store, безплатни версии.

Другото огромно достойнство на миниксите е, че имат инсталирана една програма - CloudTV - в която има огромн брой интернет телевизии, както и подраздел филми, където има последните излезли по тракерите филми (няма нужда дори да ги сваляш от торент тракерите) и няколко филмови канала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, имам  Minix Neo  х5, не знам как е при х6, но предполагам, че  ако не е същото то е много подобно. Първо да кажа - използуването на всякакви такива устройства със собственото дистанционно е мазохизъм. Трябва си клавиатура както е показано в сайта  дето си посочил за миникс х6 или нещо подобно. Става и с телефон или таблет както казаха по- горе, но пак не е много конфортно.

Лично аз купих това устройство (миникс х5)основно за слушане на музика - става и с usb dac, както и с ДАК свързан през оптичния аудио изход.

Можеш да използуваш външен хард диск, както и усб флашка за филми и музика, или дори да шернеш от компютъра си папка с музика и филми и да ги пускаш с това устройство.За пускане на споделени неща по мрежата, ти трябват - ES File explorer, BS Player - тази комбинация работи най- добре.И двете програми ги има в google play store, безплатни версии.

Другото огромно достойнство на миниксите е, че имат инсталирана една програма - CloudTV - в която има огромн брой интернет телевизии, както и подраздел филми, където има последните излезли по тракерите филми (няма нужда дори да ги сваляш от торент тракерите) и няколко филмови канала.

А въпросните филми има ли ги със бг субтитри и общо взето интернет телевизиите има ли на бг език или със субтитри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, всичко е на англииски или там на оригиналните езици - за телевизиите. За да гледаш със субс. трябва да ги имаш локално файловте - както си е при нормален компютър или споделени по домашната ти мрежа. 

п.с. Сега се загледах в опциите на КлаудТВ - и има възможност филма или телевизията дето ги гледаш,да могат и да бъдат записвани на хард диск,  до като ги гледаш.

Става и да се използува, като Google Hrome TV - това дето си го пуснеш на телефон, таблет или пц да излиза на телевизора.

Редактирано от syr_pi4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плюс е че поддържа 4к резолюция стига да ти трябва и голям минус е че е двойно по-скъп от Х6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честно казано почвам да се разколебавам за X8! Всъщност голямото оскъпяване идва от подръжката на UHD! Екстра която не ми е необходима поради факта че телевизора ми подържа само Full HD, се замислям за X7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,имам Xtremer по стария модел от преди две години.Горе -долу върши работа но му е малко вътрешната памет,и не можеш да инсталираш много програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честно казано почвам да се разколебавам за X8! Всъщност голямото оскъпяване идва от подръжката на UHD! Екстра която не ми е необходима поради факта че телевизора ми подържа само Full HD, се замислям за X7.

има и по-евтини варианти Bluetimes M-195Bluetimes M8 и Bluetimes Qplus BOX - последният е за предпочитане има ги в различни форми(ако ти е важен дизайна) и цени стига да ти се търси-може и на по-добра цена да намериш в алито .

Редактирано от spielberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло май започвам да се разубеждавам! Виждаше ми се смислено XBMC да имаше бг тв канали и богат избор на филми и сериали със бг субтитри, и май няма такова животно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло май започвам да се разубеждавам! Виждаше ми се смислено XBMC да имаше бг тв канали и богат избор на филми и сериали със бг субтитри, и май няма такова животно!

Във Вбокс7 има доста филми и сериали със субтитри с добро качество. 

Можеш да си инсталираш някое андроид приложение и да гледаш тв. през него има достатъчно български приложения с български канали. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С XBMC онлайн могат да сегледат всички филми и сериали с бг субтитри(поне тези които ги има в сайтовете за субтитри), стига да знаеш как да го настроиш, някои от телевизиите също могат да се гледат- разбира се трябва да имаш и добра интернет връзка за целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване