Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Lifebeyounearth

Как се мери сечение на магнитопровод ?

Препоръчан отговор

Не мога да си набавя нужната информация от интернет.

Може ли някой да ми обясни по-простичко как се измерва ? За трафове става дума.

Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи за какъв вид магнитопровод? Феритен или ламелен? Какъв вид? Най-често срешани са Ш-образните.

Те се изчисляват по сечението на ядрото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ш-образни са ламелите.

http://vbox7.com/play:ma9d370a23

http://blog.vikiwat.com/tag/transformator/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази програма Powertrans 1.0 не е съвсем вярна. Не знам какви фомули са програмирани в кода й, но съм забелязал, че не изчислява точно. Особено за мощноста на магнитопровода и броя навивки в първичната намотка.

За по-точни справки може да се прочете тук http://www.pchelar-probvaisambg.com/statia115_57_spisak.htmмакар, че и там може да има разминавания в някоя таблица.

Имаше една груба формула, но не се сещам каква беше точно. Май беше нещо като сечението на ядрото на квадрат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази програма Powertrans 1.0 не е съвсем вярна. Не знам какви фомули са програмирани в кода й, но съм забелязал, че не изчислява точно. Особено за мощноста на магнитопровода и броя навивки в първичната намотка.

За по-точни справки може да се прочете тук http://www.pchelar-probvaisambg.com/statia115_57_spisak.htmмакар, че и там може да има разминавания в някоя таблица.

Имаше една груба формула, но не се сещам каква беше точно. Май беше нещо като сечението на ядрото на квадрат.

Въпросът е "Как се мери сечение на магнитопровод?".

Изображението ясно показва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лице на правоъгълник се учи някъде в началното образование. Трансформатор се учи някъде около 7 клас по физика, но явно питащият още не е стигнал дотам,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лице на правоъгълник се учи някъде в началното образование. Трансформатор се учи някъде около 7 клас по физика, но явно питащият още не е стигнал дотам,

Магнитопровода не е равнинна фигура.

Като не е стигнал да не си пъха носа, където не му е работа, че току виж светнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Като не можеш да помогнеш, не ми се прави на интересен, бе келешче. Тук не говориш на майка си, ясен ли съм ?

И дори ако трябва да ти обсъдим поста, пак лошо за теб. Ако си мислиш, че смятането на сечение е като смятане на лице на триъгълник - то ти препоръчвам да се запишеш на училище, за да можеш поне началното с триста зора да го изкараш. Няма нужда да ми завиждаш, че имам добро образование(което между другото е съвсем друга специалност) и да си избиваш комплексите. Човек се учи докато е жив, така че и за теб не е прекалено късно. Опитай, може пък да го изкараш. Но с избиване на комплекси във форуми никога няма да ти се получи работата.

Я да вземеш да ме светнеш в кой учебник за 7 клас, къде се учи за трансформатор ? Къде ? Дори и това е глупост.

С това "образование" дето го имаш, можеш да си обършеш само задника, хлапе.  Pa-pa и филипов са ти написали точно. Друго интересува ли те? Сечението  на Ш образна ламела се изчислява точно така, както изчисляваш лицето на правоъгълник като ТЕБ!.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ти най-малко пък можеш да ми говориш за образование, щото нито знаеш кой съм, нито знаеш какво работя и т.н. Хлапе си самият ти, личи си по поста ти и не е хубаво да се бъркаш с останалите и да пишеш че си на 75 години, най-малкото защото нито един трезвен човек няма да ти повярва. А пък да си бършеш задника предполагам майка ти трябва да те е научила, щом като вече работиш с компютър и знаеш как да цъкнеш върху мозилата.

Изчисляването на сечение на магнитопровод въобще не се изчислява като правоъгълник, освен ако не употребяваш тежки наркотици и си нямаш хал хабер за какво говориш. Има си много други начини, неща откъдето да го хванеш и т.н. ако ходиш на училище, можеш и да ги научиш. До 6-ти клас трябва да ги вземете.

Не съм на 75. Погледни пак, а на 65.Явно с азбуката и цифрите си скаран. За какво ти е да изчисляваш сечение, като не разбираш от техника. Пази си здравето синко. А кой си, само след 5 минути ще узная! Както си се скрил.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вярна според мен е информацията от статията която дадох по-горе http://www.pchelar-probvaisambg.com/statia115_57_spisak.htm Наскоро изчислявах един траф и ми беше много полезно как с една графика намираш мощността на ядрото без да смяташ.

Хайде без лоши чувства към никой. Извинявам се ако съм обидил или засегнал някого в тази или друга тема.

Редактирах си поста за да не стане спам по темата. Нямам лошо отношение към Стефчо, но не може всеки втори да бъде "хлапе". Освен ако не е в добрия смисъл на думата погледнато от неговата "камбанария".

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...