Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

А по Нова аз търся онова филмче с пицария и котка,която готвеше...върти ми се някакво име - Гулаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти на всички фенове на стари анимации :). Забелязах, че тук стават чудеса и се изнамирват всякакви стари анимацийки. Надявам се някой да се сеща как се казва следното детско: даваха го май по Ефир2, но може да е било и по канал едно, та всмисал горе долу през онази години. Спомена, който имам за заглавие на филмчето е "Муха в ухото", но не ми излиза нищо като търся с това заглавие. Немога за жалост да намеря и дори снимки на човеченцата ... а именно да поопиша малко за какво става на въпрос: анимацийката беше "грзоновата" леко в стил на популярното американсо филме "Ед, Едд и Едди" или "Кравата и пилето" например... но животните приличаха май повече на кучета ... едното е по-слабо и с много смешна изострена моцуна а другото по-едрото... леко ми напомня на "Две глупави кучета", но неговоря за него... помня, че само простотии ставаха във филмчето :). За жалост май само с тази информация мога ви нзасоча... искрено се надявам някой да може да ми каже заглавие или картинка на героите ... а дай Боже и линкове ако го има за сваляне някаде :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся детското Абракадабра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

такааа, да се регистрирам и аз, само за да мога да повторя многократно изричаното, с риск да стана досадна още от първия ми пост :rolleyes: благодаря на всички за усилията от 2005та насам, изчетох всичките страници, 2 пъти, и от 2 дни не мога да сваля усмивката от лицето си, толкова много спомени нахлуха, и въпреки че вече едва ли има останал неспоменат (и ненамерен) детски филм, мисля че около "История с близнаци" има все още известна неяснота, т.е. не разбрах има ли го този филм или го няма? един от любимите ми, заедно с Чоки... питам, защото аз го имам, всичките 6 серии :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-накрая разбрах как се казва даденото детско :speak: The Ren & Stimpy Show някой да знае от каде мога да си го намеря за сваляне или гледане онлайн?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

такааа, да се регистрирам и аз, само за да мога да повторя многократно изричаното, с риск да стана досадна още от първия ми пост :angry: благодаря на всички за усилията от 2005та насам, изчетох всичките страници, 2 пъти, и от 2 дни не мога да сваля усмивката от лицето си, толкова много спомени нахлуха, и въпреки че вече едва ли има останал неспоменат (и ненамерен) детски филм, мисля че около "История с близнаци" има все още известна неяснота, т.е. не разбрах има ли го този филм или го няма? един от любимите ми, заедно с Чоки... питам, защото аз го имам, всичките 6 серии :P

Привет, ти сериозно ли имаш "История с близнаци"?! Доста усилия положих, да си го намеря, но резултат никакъв, моля, качи го някъде, за да е достъпен, ако не е на торент, още по-добре, но и с торен ще се преборя! Благодаря предварително, златен си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, ти сериозно ли имаш "История с близнаци"?! Доста усилия положих, да си го намеря, но резултат никакъв, моля, качи го някъде, за да е достъпен, ако не е на торент, още по-добре, но и с торен ще се преборя! Благодаря предварително, златен си!

доста сериозно го имам :speak: само че е на английски, естествено... ако това не е проблем (бих могла и да помогна на евентуални доброволци за превод по слух, съответно да се скалъпят някакви субтитри...), ще изнудя брат ми да го качи някъде, защото аз нямам много достъп до торенти, и ще ми е трудничко (не невъзможно), това може обаче да стане най-рано след около 2 седмици...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

доста сериозно го имам :) само че е на английски, естествено... ако това не е проблем (бих могла и да помогна на евентуални доброволци за превод по слух, съответно да се скалъпят някакви субтитри...), ще изнудя брат ми да го качи някъде, защото аз нямам много достъп до торенти, и ще ми е трудничко (не невъзможно), това може обаче да стане най-рано след около 2 седмици...

Безкрайно благодаря! Чакам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случаино да се намират субтитри за "Закуска на тревата"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да знае случайно как се казва и от къде може да се свали едно детско сериялче, което даваха преа 90-те по К1? Ставаше дума за едни деца които отиват на един остров на палатки. Там срещат някакви мистериозни каммени скулптури и някякъв скулптор, който се оказва в някаква игра с наркотици. Мисля, че сериялчето се казваше "Тайнстевният остров" и беше с чешки произход, но не съм съвсем сигурен....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да знае случайно как се казва и от къде може да се свали едно детско сериялче, което даваха преа 90-те по К1? Ставаше дума за едни деца които отиват на един остров на палатки. Там срещат някакви мистериозни каммени скулптури и някякъв скулптор, който се оказва в някаква игра с наркотици. Мисля, че сериялчето се казваше "Тайнстевният остров" и беше с чешки произход, но не съм съвсем сигурен....

Точно този филм и аз го търсех и така попаднах на този форум. Ама незнам как се казва за съжеление. И на мен ми се върти нещо подобно на "Тайнственият остров", ама не съм сигурна.

Ако някой може да помогне, моля ви! :)

Благодаря предварително !

Здравейте всички. Съжелявам ако съм пропуснал и вече е имало запитване към това детско но все пак ;)

Незнам дали го помните но имаше едно серялче по Нова Телевизия с един Робот "ТИТАН" някво като Волтрон беше роботът се обръзуваше от разни самолети и такива работи. Ного моля ако някой се сети да го напише, че нз от кога го търся :P

10х all

Филмчето се казва "Saber Rider and the Star Sheriffs". Не си спомням как го бяха превели на български.

Има го в замунда:

http://######/browse.php?search=Saber...&incldead=1

Приятно гледане! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, на всички!Много моля и ще съм много благодарен ако някой ми открие всички сезони изобщо целия анимационен френски сериал от-до на Michel Vaillant (Мишел Ваян).Ако може да ми дадете линк да си ги изтегля от някой торент тракер или пак ако някой ги има всичките да ги качи на някой тракер и да ми даде линка да си ги дръпна от там. Даваха го някога по Канал 1. Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преведоха ли следващите 11 серии на "Синьо лято" :rolleyes:

Аз поне не ги намирам никъде Публикувано изображение

Здравейте! С риск да се повторя - но в момента все още не мога да намеря останалите 11 серии на Синьо лято. Знам, че наскоро го повтаряха по някои от кабелните телевизии. Моля, ако някой е успял да го запиш изцяло- от все сърце - качете го, за да можем да му се насладим!!! :wors::wors::wors::wors::wors::wors: Иска ми се да го покажа и на сина ми - мисля, че това е едно колкото ценно, толкова и възпитателно филмче, без излишни нравоучения. Още веднъж много благодаря!!!!! Ако може също да не е на торент....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво за темата!

А пък аз си спомням за следното (мисля че бе игрално) анимационно филмче (от преди дооста годинки по тогавашната "първа програма).

"...вселена, планети и прочие...имаше някакви "господари" на вселената, които "завладяват" планети, като ги "връщат назад във времето"!

... имаше на една "върната назад във времето планета - гора... и някакви насекоми като стрършели, но невероятно опасни... и ако си в гората, стършелите (май) не можеха да те нападат... ако си бил на тази (върнатата назад във времето планета), то ако сега отидеш - може да се срещнеш - само че като по-млад..."

та това са ми спомените за това игрално анимационно филмче.

Май се казваше: "Господари на вселената" или нещо такова!

Ако някой има същите спомени, моля да коментира!

Другото сериалче анимационно е...

"Сибип - бипа!"

спомняте ли си... пак планети и прочие едно кръгло и зелено "нещо" (май се казваше Сибип) казваше "Сибип бипа!"

Имаше някаква планета, на която болните и старите ги убиваха Публикувано изображение (май на Сибип планетата беше това)!

Аааах

спомени

Ще се радвам ако някой коментира!

Здравейте и от мен, новичка съм, но изчетох всички постове от темата, част от филмите съм ги гледала сравнително скоро (просто част от тях имам), а за другите тепърва ще ги записвам. Бих искала да попитам дали някой се сеща за едно анимационно филмче, френско е със сигурност, спомням си, че се казваше (или поне така го бяха превели) "Господарите на времето", и май беше час и половина. Спомените ми са само дотук, освен че някво дете...по средата на филма май ставаше много възрастен, с метална плочка на главата, белег от нападение на гигантски стършели в младостта му...друго...спомням си и някакви безлики хора, които имаха крила, обаче бяха много зловещи с липсата си на лица...и наистина е само това в главата ми, ако някой съм го подсетила кой точно е филма, и как да го намеря, ще съм адски мноооооого благодарна.

с поздрави: Публикувано изображение

Сещам се за абсолютно същия филм!!!

И май така се и казваше!

Търсил съм и нета, но... нищо не ми е излизало за него!

Дано някой помогне да се сдобием с него! (поне на времето ме кефеше)

А какво ще кажете за:

"Трите плюшени мечета"

"Разкази под шипковия храст"

и анимациите по Беатрикс Потър - за Роджър Рабит и неговите приятели - особено мили серийки със страхотна музика за финал - страхотно беше!

Всички филми които сте изброили са невероятни.Много бих искала и дъщеря ми да ги гледа,затова ще се опитам да си ги пусна.Аз се сещам и за един друг сериал.Мисля,че се казваше "Изчезналият оркестър".Беше полски или чешки.Истината е ,че преди се правеха по-качествени детски сериалчета и филми за телевизията.благодаря за удоволствието ,което ми доставихте. :ph34r::);)

"Медните в дърво, дървените в метал..."

Едни деца трябваше да прекарат лятото в някакъв замък и... имаше една картина, на която липсваха инструментите... и те трябваше да ги намерят. И всеки път, когато намереха инструмент, същия се появяваше на картината"

Интересно беше!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой спомня ли си за магичния свят на чехословашкото /тогава/ филмче Арабела?

Естествено. Спомням си нейния вълшебен пръстен и магьосника Румборак. С удоволствие бих гледала отново този филм. Но " Майстор Едер и неговия Помукъл " също е много интересен детски филм. А да не говорим за едноименната екранизация на книгата на Астрид Лингрен " Емил от Льонеберя ". Също така харесвах " Гостенка от бъдещето " . Песеннта от този филм е невероятна.

Браво за темата!

А пък аз си спомням за следното (мисля че бе игрално) анимационно филмче (от преди дооста годинки по тогавашната "първа програма).

"...вселена, планети и прочие...имаше някакви "господари" на вселената, които "завладяват" планети, като ги "връщат назад във времето"!

... имаше на една "върната назад във времето планета - гора... и някакви насекоми като стрършели, но невероятно опасни... и ако си в гората, стършелите (май) не можеха да те нападат... ако си бил на тази (върнатата назад във времето планета), то ако сега отидеш - може да се срещнеш - само че като по-млад..."

та това са ми спомените за това игрално анимационно филмче.

Май се казваше: "Господари на вселената" или нещо такова!

Ако някой има същите спомени, моля да коментира!

Другото сериалче анимационно е...

"Сибип - бипа!"

спомняте ли си... пак планети и прочие едно кръгло и зелено "нещо" (май се казваше Сибип) казваше "Сибип бипа!"

Имаше някаква планета, на която болните и старите ги убиваха Публикувано изображение (май на Сибип планетата беше това)!

Аааах

спомени

Ще се радвам ако някой коментира!

Сещам се за абсолютно същия филм!!!

И май така се и казваше!

Търсил съм и нета, но... нищо не ми е излизало за него!

Дано някой помогне да се сдобием с него! (поне на времето ме кефеше)

А какво ще кажете за:

"Трите плюшени мечета"

"Разкази под шипковия храст"

и анимациите по Беатрикс Потър - за Роджър Рабит и неговите приятели - особено мили серийки със страхотна музика за финал - страхотно беше!

"Медните в дърво, дървените в метал..."

Едни деца трябваше да прекарат лятото в някакъв замък и... имаше една картина, на която липсваха инструментите... и те трябваше да ги намерят. И всеки път, когато намереха инструмент, същия се появяваше на картината"

Интересно беше!

И този филм помня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да е чул нещо ново за сериалчето (анимацията) Мишел Ваян? Споменаха ми, че по френския jetix са го давали преди време, но не знам дали някой все пак го е записал и пуснал някъде. Моля за информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С носталгия си спомням и аз за старите детски филмчета и сериали.Особено българските,като "Рицарят на бялата дама" например.....Наскоро го гледах пак."Синьо лято" за първи път го чувам,не разбрах дали го има някъде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, В помощ на всички търсещи Анимационни сериали и анимаций от "доброто старо време". Когато търсите, вече няма да се обръщате към батко ви Google, който впрочем знае всичко стига да вие да занете как да го питате/потърсите, което е друг въпрос... Впрочем всъщност открих немалко сайтове предлагащи купища събрана информация за абсолютно всички анимации/сериали излезли... Ако се поровете ще откриете..

Това което искам да ви кажа е за сайта Youtube. Сигурно всеки от вас влиза там по 20 пъти на ден, но ще споделя нещо с вас, помогнало ми така безценно а именно видях клипчета там които са събрали абсолютно(мисля) всички анимации от 80-те, 90-те , най добрите за 70-те и т.н... ето ви един линк, от който може да продължите търсенето:

Линка част 1 от общо няколко части на повечето анимаций от 80-те, дано намерите това което търсите

http://www.youtube.com/watch?v=46jF-OnHQTE...feature=related

Сами се досещате че видеото може да ви препрати към още по полезна информация... възползвайте се..

Youtube - Всичко от което се нуждаеш...

Искам да вметна и още нещо, някой по горе беше казал че търси анимация "грозновата" като Ed, edd eddy или Cow and chiken.

Пич Ed, edd eddy е от първите анимаций правени с подобен енджън, благодарение на който те са станали толкова известни и популярни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е стахотна!!! Да попитам някй успя ли да намери филмчето "Вълшебната корона" ,а също така и "Мишел Ваян" Много ще съм благодарна ако дадете линкче към някое от тях и ако може да са прведени ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е стахотна!!! Да попитам някй успя ли да намери филмчето "Вълшебната корона" ,а също така и "Мишел Ваян" Много ще съм благодарна ако дадете линкче към някое от тях и ако може да са прведени :)

Вълшебната корона можеш да намериш в eMule. Само, че не е преведен, а си е на испански.

И аз спомена едно от любимите ми анимационни филмчета - Мариан Първата Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся си "чип и део",ако някой знае нещо, благодаря предварително

А може би имаш в предвид "Чип и Дейл"???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...