Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, дано ми помогнете да намеря едни класики които гледах като малък. 
Първото игрално филмче е за едни кукли от една кофа за боклук... едното повръщаше, другото се оригваше... абе голяма забава беше, забравил съм го напълно, гледах го преди повече от 15 години...
Второ... едно филмче игрално-анимационно... за едно момченце... Елмо ли се казваше не помня... живяха в една ферма, стана наводнение и после се превърна в малко коте... и почнаха приключенията... много яко филмче! Но го забравих как се казва...
Също така за лешникотрошачката... много яко филмче... даваха го по старите телевизии, вече не помня къде... май беше свързано с плъховете ли нещо такова... уникална анимация... все някой ще се сети...
Дано ми помогнете да намеря тези класики...

на 2.06.2014 г. в 22:37, Marin Troshanov написа:

Втора част на статията за Забравените златни анимации.

Коментирайте и споделяйте ако се сетите за нещо интересно ;)

Публикувано изображение

Май този плъх беше от лешникотрошачката която търся аз или се бъркам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, помня едно детско игрално филмче в което на един човек който пи някакво лекарство и започва да му расте носа много бързо, достигайки километри, прекосил целия град.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,търся две сериялчета.Едно е анимационно , другото игрално.
Анимационното се излъчваше по "Канал 1" със мътни спомени края на 90те.Помня че на един покрив на сграда живееха племена. Имаше и някакви шамани или един шаман,това е  което помня от него. Другото игралното се излъчваше около 2000г  по "Нова ТВ"мисля че е австралийско.Там ставаше въпрос за едни тинейджъри,които родителите им са ги изпратили във ранчо да живеят и да работят (не съм сигурен може и да са сираци).

Редактирано от mitkosven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/11/2007 в 16:26, the_sorcress написа:

Много се извинявам, ако е малко извън или около темата, но...

Така карам направо търся си две анимета дето ги даваха по една от ефирните телевизий (мисля, че е БНТ) преди 4-5г. Може да не са сериите, а само малко инфо и картинчици.

В едното се разправя как в бъдещето някакво момиче е последния човек на Земята. Всички останали са избити от някаква нова раса насекомо подобни и едно момче от тях й помага - трансформира се, бие се и такива неща.

А, другото е за едно момче, което много прилича на момиче, поне на мен така ми мязаше Публикувано изображение То търсеше майка си, която зачезнала на някъде като бил малък. В сериалчето събираха с неговата банда едни магически кристали, които им даваха някакви сили (за разлика от повечето подобни детски външния им вид не се променяше). Не си спомням много добре сериите, но на края всички с герои умират, остава само едно малко момиченце, което ги обединява и побеждава злото.

Благодаря предварително!

Относно второто: Зная, че шансът да ме четеш е малък, да не кажа абсурдно малък. Забавих се с 10 години. Хаха. Но поне търсещи занапред да могат да го намират. Преди много време аз също го търсих, но знаех поне какво търся. Става дума за "Рицарите на земята". Помня го все още все едно, че го даваха вчера. Помня песента наизуст все още. 26 (броя на епизодите му) ми е любимото число и до ден днешен. "Shin Hakkenden" е оригиналното име на анимето. Намерил го бях с японско аудио и английски субтритри преди години и го качихме в Zamunda, сега пускам да се сийдва. :)

Иначе момчето се казва Коу, а момичето - Рути (май така беше). общо са 8 човека с кристали. Пардон, 7 и 1 куче - Чуджи. В нашата анимация момчето е Васим, защото ние сме взели и превеждали арабската версия. Дори нашата песен е взета от арабската.
Линк за песента
А иначе оригиналната песен се казава Memories на някаква японска поп певица.

Заявка:
Отделно, аз търся един игрален сериал, който даваха май по Канал 1. Мисля, че бях по-малък отколкото когато даваха "Рицарите на Земята" (2004-2005) дори. което го прави в ранните години на този век май. Помня, че ставаше дума за някакви деца. Едното момиче беше новоприсъединило се към групата (май дошло от друг град или нещо такова). Казваше се Дейна/Дайна Глас или нещо такова. И беше умна. Това си спомням. :D Беше мистерия, имаше sci fi елементи май. Нямам представа къде е правено, но по спомени ми се чини че трябва да е от края на 80-те или някъде от 90-те години в САЩ. Но това не е сигурна информация. Нямам надежди, че ще можете да ми помогнете, а дори да можете, не знам дали аз ще го позная, но не пречи да питам.

Редактирано от capnemo
2.10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,от доста време търся един филм. Става въпрос за една принцеса която бива прокълната от майка си и глават й става като на агне. Филма е доста стар,май се казваше " Принцесата с овчата глава" или нещо такова. Много ми се гледа обаче  никъде немога да го намеря. :( Надявам се да ми помогнете! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да питам за едно игрално филмче дали някой знае как се казва. Даваха го преди години по супер седем май.

Разказваше се за едно момче, което при някакъв инцидент в лаборатория получава белег на ръката и когато го докосне се превръща в момиче.

В един от епизодите когато беше преобразен в момиче го потстригаха късо и косата му порастна отново  за секунди.

За съжление само това помня. Надявам се някой да се сети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, началото на 90те по бнт или Ефир2 ,не помня, даваха игрален сериал тийнейджърски, в който имаше извънземно робот в някаква гора и едно момиче намери една кристална пирамида. Помня, че на финала момичето се изправи срещу извънземното, което приличаше малко на Хищника, и с пирамидата го унищожи. Пирамида се оказа нещо като ключ де факто. Надявам се някой да се сети име :) Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам.. Като бях малък имаше едно филмче (мисля по БТВ).. Не си спомням много.. Знам само, че двама от героите даваха силите си на третия и той ставаше някакъв много як и силен, даже май в синьо беше, даже и косата.. Имаше май котарак, който се казваше Кротал доколкото помня.. HELP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся чешки детско-юношески игрален филм-сериал сниман и излъчван в средата на 90-те по Канал 1 или Ефир 2.
Беше за едни ученици в едно чешко училище..Беше ми интересно как ходят на училище с колелета(тогава нещо немислимо в България),бягаха от час,лъжеха,че са болни.... главната героиня беше русо момиче Анечка и съм почти сигурен,че и филмът се казваше Анечка..или поне такова име му бяха сложили преводачите от БНТ.
Не мога да намеря нищо с това име в нета.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За дърти сериали попитайте в http://detstvoto.net/ или http://www.bg-mamma.com/

на 10.07.2018 г. в 0:13, Tsonko Bumbalov написа:

Здравейте, началото на 90те по бнт или Ефир2 ,не помня, даваха игрален сериал тийнейджърски, в който имаше извънземно робот в някаква гора и едно момиче намери една кристална пирамида. Помня, че на финала момичето се изправи срещу извънземното, което приличаше малко на Хищника, и с пирамидата го унищожи. Пирамида се оказа нещо като ключ де факто. Надявам се някой да се сети име :) Мерси

преди 30 минути, adrian4u написа:

Търся чешки детско-юношески игрален филм-сериал сниман и излъчван в средата на 90-те по Канал 1 или Ефир 2.
Беше за едни ученици в едно чешко училище..Беше ми интересно как ходят на училище с колелета(тогава нещо немислимо в България),бягаха от час,лъжеха,че са болни.... главната героиня беше русо момиче Анечка и съм почти сигурен,че и филмът се казваше Анечка..или поне такова име му бяха сложили преводачите от БНТ.
Не мога да намеря нищо с това име в нета.. 

Да не е с цветята?

Letajici Cestmir

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.08.2018 г. в 14:25, Marto Kirov написа:

Аз искам да попитам.. Като бях малък имаше едно филмче (мисля по БТВ).. Не си спомням много.. Знам само, че двама от героите даваха силите си на третия и той ставаше някакъв много як и силен, даже май в синьо беше, даже и косата.. Имаше май котарак, който се казваше Кротал доколкото помня.. HELP

mushrambo :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Много искам да намеря един детски сериал, излъчваха го 90те години , за съжаление не си спомням по кой канал. Ставаше дума за диви животни в защитен парк, и най вече за приключенията на  една лисичка, втория сезон имаше семейство вече.. но името и самото сериалче не мога да ги издиря. Надявам се някой да се сети за какво говоря и да ми даде жокер. Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В памет на Иван Ласкин

(1970-2019)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.07.2018 г. в 0:13, Tsonko Bumbalov написа:

Мисля, че се сещам за какво говориш - "Момчето от Андромеда". По Канал 1 вървеше около 93-та.

на 26.10.2018 г. в 22:09, tedy_ написа:

Здравейте :) Много искам да намеря един детски сериал, излъчваха го 90те години , за съжаление не си спомням по кой канал. Ставаше дума за диви животни в защитен парк, и най вече за приключенията на  една лисичка, втория сезон имаше семейство вече.. но името и самото сериалче не мога да ги издиря. Надявам се някой да се сети за какво говоря и да ми даде жокер. Благодаря :)

Имаше едно детско по Ефир 2, "Животните от старата гора". Може би за него става въпрос. Само че лисицата главен герой беше мъжки, и после в по-късните серии наистина имаше семейство.

на 23.09.2017 г. в 15:05, Пеньо Стойнев написа:

Здравейте, дано ми помогнете да намеря едни класики които гледах като малък. 
Първото игрално филмче е за едни кукли от една кофа за боклук... едното повръщаше, другото се оригваше... абе голяма забава беше, забравил съм го напълно, гледах го преди повече от 15 години...
Второ... едно филмче игрално-анимационно... за едно момченце... Елмо ли се казваше не помня... живяха в една ферма, стана наводнение и после се превърна в малко коте... и почнаха приключенията... много яко филмче! Но го забравих как се казва...
Също така за лешникотрошачката... много яко филмче... даваха го по старите телевизии, вече не помня къде... май беше свързано с плъховете ли нещо такова... уникална анимация... все някой ще се сети...
Дано ми помогнете да намеря тези класики...

Май този плъх беше от лешникотрошачката която търся аз или се бъркам?

1.С куклите имаше няколко, но за съжаление нямам спомен спомен за такова с повръщане :D Може би "Разследванията на Хлорофил" ?

Или "Врящото Гърне ? Там имаше кукла, която живее сред отпадъци.

Иначе най-известната кукла, живееща в кофа за боклук, е Оскар от Улица Сезам, но едва ли търсиш точно него.

2. Буквално описваш "Петелът - краля на рока" . Ако е нещо друго просто бих бил шокиран. Момченцето се казваше Едмънд, може да са го произнасяли по-особено и да е звучало като "Елмо".

3. Лешникотрошачката с плъховете вероятно е ето това 

Снимката на плъха, която си посочил, е на Ратиган от "Великия Мишок Детектив"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.12.2015 г. в 23:50, Stanislav Zlatinov написа:

Здравейте :) 

Искам първо да кажа, че може би това ще е едно от най-трудноте филмчета,за които може да се сетите и все пак, ако някой го направи, ще прекося целия свят, за да му стисна ръката!

Филмчето е детско, би трябвало да е доста старо, но съм го гледал 2001-2002. Разказва се за непослушно момиче, което по цял ден не прави нищо друго освен бели. Майка й решава да отиде при врачка, за да се посъветва. Тя прави някаква магия и изведнъж момичето, чието име е Мая, се смалява. Тук си спомням репликата "Мамо, мамо, събуди се!". След това Мая поема по едно пътешествие, като ако си спомням добре, в началото се среща с една кралица, облечена в синя рокля, която й дава обувчици, с които като побегне и минаваше през сезони. След това имаше една гора, една къща, добра баба, която я нахрани, болна птичка, с която след това излетя от къщата и тук вече ми се губи. Мая беше облечена в червена рокличка с бяла престилка, беше тъмнокоса с прав на черта изрязан бретон.

Наистина, ако някой се сети, а още повече ми позволи поне за още веднъж да видя филмчето, което промени живота ми, което съм гледал 24/7 без да мръдна от стола, с което заспивах и се събуждах, ще му бъда толкова благодарен, че нямам думи да го опиша. Но, след като и вие сте търсачи като мен, със сигурност имате поне бегла представа какво изпитвам. Надявам се някой да отговори скоро и то с позитивен отговор. Лек/а сутрин/ден/нощ :)

Сигурно отдавна вече си го открил, но все пак - ако не бъркам, това би трябвало да е пълнометражната версия на въпросния сериал.

на 5.07.2015 г. в 21:36, Maria Iordanova написа:

Здравейте ! Извинявам се ако повтарям поста на някого преди мен ! Когато бях много малка имам бегъл спомен за едно детско филмче. По спомен ставаше въпрос за момче и момиче, близнаци, но разделени при раждането носеха медальони (ин и ян разделени) всеки по една част от общото. Накрая като се събраха събраха и медальона. Моля помогнете с името на това филмче. Благодаря ви !

на 19.10.2016 г. в 23:56, El PATRON написа:

Здравейте приятели искам да попитам тези на по 36-+да ми помогнат за името на една анимация която съм я гледал в кино"Култура" на пл.Славейков.Някъде през далечната 1984-5г. Давали са я до колкото си спомням и един път по БНТ 1.Става въпрос за едно момче което се влюбва в едно момиче.Като малък три джуджета му пъхнаха в количката като бебе някакви мишки и го омагьосаха.Вечерно време си спомням ,че ставаше на прилеп и кацваше в/у покрива на къщата й и я слушаше как свири на арфа и пее.Имаше купидони,рицари.Някакъв с брада се опитваше да го обе си на едно дърво докато той си дремеше.Спомням си ,че имаше дуел с рицари в/у коне и на единият му свалиха доспехите докато се сражаваха.Само това си спомням.Май беше нещо Чешко или Полско.Беше дългометражно аним.филмче.Моля ако някой има някакви спомени или да ми каже къде мога да го потърся в гугъл ще му бъда много благодарен.Търся го от много дълго време и без успех!!!

Не си спомням ,но си спомням ,че пръстените им бяха на кутрето на ръката и като се събраха си ги доближиха и стана едно цяло ИН-Ян!!!

Англоезичното заглавие е " The Tale of John and Mary ", а оригиналното чешко -  Pohádka o Honzíkovi a Mařence

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

от отдавна търся едно детско, но не успявам да го намеря. Беше за едни човечета, така да ги наречем (даже изглеждаха леко като роботи), като всяко семейство беше различна форма. Едно семейство бяха изцяло от кръгове, друго от квадрати и така на татък, но не беше от грозните анимации дето пускат напоследък. Даваха го някъде около 2007 мисля, но помня че беше преди да променят логото на нова и на бтв. Много ще съм благодарна ако някой може си го спомня и може да ми каже името!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.03.2019 г. в 23:48, Genevieve X03 написа:

Здравейте, 

от отдавна търся едно детско, но не успявам да го намеря. Беше за едни човечета, така да ги наречем (даже изглеждаха леко като роботи), като всяко семейство беше различна форма. Едно семейство бяха изцяло от кръгове, друго от квадрати и така на татък, но не беше от грозните анимации дето пускат напоследък. Даваха го някъде около 2007 мисля, но помня че беше преди да променят логото на нова и на бтв. Много ще съм благодарна ако някой може си го спомня и може да ми каже името!

е не са ли Миньоните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой сеща ли се за един филм където едни чукаха по стената и преминаваха през нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся един научно фантастичен детски филм от времето, когато имаше режим на тока. По спомен се казваше "Планетата на съкровищата" и е научно фантастичен филм по помана на Робърт Луис Стивънсън "Островът на съкровищата". Сюжетът е за пирати, които използват космически кораби, имаше един голям космически корам като пръстен. Този научно фантастичен филм не мога да го намеря, излизат само някакви анимации и съвременни версии на книгата.

Ще се радвам много, ако ми кажете как се казва с точност филма и от къде мога да си го изтегля.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

N99, мисля че, да. Супер филмче си беше. Ще го търся да си го изгледам целия, преведен или не. Още ми е гадно, че тогава последната серия не можах да я гледам, защото по онова време имаше режим на тока и тогава го спряха. 

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.05.2019 г. в 21:45, Ginka Nikolova написа:

Някой сеща ли се за един филм където едни чукаха по стената и преминаваха през нея?

"Призраци в блока" се казва филма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да попитам за едно сериялче излъчено по нтв около 2002/3 г. Казваше се "Ездачи" но не мога да го намеря на английски език. Дали случайно някой знае как му е оригиналното име?. Разправяше се за едно момиче,което отива на гости при леля си в едно ранчо, където живееха още деца. Някакви лоши се опитваха, мисля че по спомен да си присвоят ранчото.Поради това децата се забъркваха в различни приключения за да ги отстранят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...