Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

tux

Сравняване на процесорната мощ на АМД и Интел процесори

Препоръчан отговор

И все пак тези синтетики не дават реална информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак тези синтетики не дават реална информация.

Хайде кажи как да тестваме с теб,много съм навит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не в смисъл аз не мога да направя всеки тест тъй като повечето са уиндоус тестове..

Мисълта ми бе друга... Че дори и да си ги мерим на синтетика нищо не правим..

Моята идея бе тестове в реални условия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не в смисъл аз не мога да направя всеки тест тъй като повечето са уиндоус тестове..

Мисълта ми бе друга... Че дори и да си ги мерим на синтетика нищо не правим..

Моята идея бе тестове в реални условия.

Казвай какво и го правим.За науката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-елементарното..

Заебете тестовете и фенщината. Живейте си живота.

На времето имаше и живот без компютри и мобилни телефони.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ан така. Ще заговорим на общ език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това успях да направя преди да го закарам.Както казах 264 и Handbrake няма,защото не можах да сваля видеото толкова бързо а 264 даде грешка заради допълнителния модул който иска да си инсталира.Ние на запад не сме с такива интернети като в България ;) (звучи като лоша шега,но е факт...)

cinebench.jpg

Frybench.jpg

rog.jpg

7zip.jpg

winrar.jpg

Fritz.jpg

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поведение при игри. В случая за сега съм следил при Left 4 Dead 2 и Battlefield 3

9c47dea7e4cfb46609851e859becfad6.png8cdf2d85770f996b0ca0003ac6708c6e.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко тъпичко се получава, щото към момента имаме 2 i7 и една i5-ца, ама нищо... Барабар Психо с богаташите...

760К...

AvDcXPT.jpgMhfUo8p.jpgXyA0eHM.jpgR2y5aHc.jpgPQkRysl.jpgyQ10JLw.jpg

Хандбрейка и Х264 не съм ги правил... Х264 искаше нещо да рови из настройките на уина и му резнах крилцата, а хандбрейк ако някой ми каже как точно да се оправя с него ще го обичам много...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Роска, извинявай батко, ама ти мислиш ли да се включиш сериозно и да ги пуснеш тея тестове? Знам, синтетични бенчмаркове, дето са абсолютно безполезни и показват само едно нищо, ама все пак... В тая тема най-много твоите постове, един от тея тестове не си публикувал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами синтетиката и гъзомерен софтуер. И гледам как да отклоня внимание от синтетиките. Интернет е пълен с тях.

Хората са тийнейджъри които питат за игри, и ако им се представя инфо за игри под даден хардуер темата ще е по-смислена.

А и не само игри ами и други задачи в реални условия. Видео Аудио Обработка

Компилиране на софтуер. Неща които са в ежедневието на геймъри програмисти и други..

Ако смяташ тези данни в реално време за несериозни.. Ами това е твое право. Аз святам че моите постове са по-смислени.

Да на синтетика Интел е по-добър. Но важното е в реални условия.. Където разликите са много малки. И в определени ситуации е по-добре интел а в други АМД.

Не виждам нищо лошо в това.. Но синтетики няма да пускам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека създал темата е задал рамковите условия за да има база за сравнимост. Ако искаш в игри с билдера ви направихме тема. Там също част от заглавието е "значението на процесора..." Само че за що годе достоверен тест се иска и да се спази зададената рамка за да има база за срАвнение. Довечера ако имам време ще направя с моя старец тестовете и примерно ми е интересно дали и с колко 83хх би бил по

бърз, за да си направя сметка дали за мен един ъпгрейд с АМД би си заслужавал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще го кажа така... Играя напоследък Hand Of Faith, където видеото ми се натоварва между 60 и 95%, а процесора ми се върти на 2 ядра на около 45% и другите 2 ядра на айдъл. Играта е макс настройки с Vsinc и държи стабилни 60фпс... За капак на всичко, за да има реално сравнение в игри на процесорите, трябва да имаме еднакви видеокарти, което е малко или много невъзможно... Странното е, че отклоняваш вниманието в адекватно зададена тема за сравнение с адекватно зададени условия за тестване, колкото и да не съм съгласен с ефективността на полученото сравнение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да се изкажа неподготвен...

Мерим -

На стокови честоти или с клок?

Турбото включено или изключено?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами синтетиката и гъзомерен софтуер. И гледам как да отклоня внимание от синтетиките. Интернет е пълен с тях.

Хората са тийнейджъри които питат за игри, и ако им се представя инфо за игри под даден хардуер темата ще е по-смислена.

А и не само игри ами и други задачи в реални условия. Видео Аудио Обработка

Компилиране на софтуер. Неща които са в ежедневието на геймъри програмисти и други..

Ако смяташ тези данни в реално време за несериозни.. Ами това е твое право. Аз святам че моите постове са по-смислени.

Да на синтетика Интел е по-добър. Но важното е в реални условия.. Където разликите са много малки. И в определени ситуации е по-добре интел а в други АМД.

Не виждам нищо лошо в това.. Но синтетики няма да пускам.

Роска кажи кое да компилираме и почваме.

С тези флагове ще компилираме за да е най-точно!

CFLAGS="-march=x86-64 -mtune=generic -O2 -pipe"
CXXFLAGS="-march=x86-64 -mtune=generic -O2 -pipe"
LDFLAGS="-Wl,-O1,--sort-common,--as-needed,-z,relro"

Съгласен ?

пп

Нарочно съм включил и линкера.

Ето ти със gtk3

Ето и флаговете

image.png

Ето и configure опциите

image.png

Тук един sed ред :)

image.png

Ето и броя паралелни задачи

image.png

Тук е честотата на процесора по време на компилиране.

image.png

Ето и крайния резултат

image.png

Редактирано от tux (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че трябва да имаме отделна тема за линукс тест, защото е много обширна.. Ще видя тези дни да пусна компилиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз ще се включа като си намеря скоба за ам3+ , че в момента седи легнала машината и пак не контактува както трябва , на доста високи температури работи :) То до тогава може и да съм и сложил и7-цата , за която чакам дъно де , но все пак ...

(edit) Всъщност , поне за малко , ще разполагам с 8150 и i7-2600 , та предполагам ще успея да пусна тестовете и на двете :)

Редактирано от NoLimit4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще се включа като си намеря скоба за ам3+ , че в момента седи легнала машината и пак не контактува както трябва , на доста високи температури работи :) То до тогава може и да съм и сложил и7-цата , за която чакам дъно де , но все пак ...

(edit) Всъщност , поне за малко , ще разполагам с 8150 и i7-2600 , та предполагам ще успея да пусна тестовете и на двете :)

Извинявай, ама ще сменяш 8150 с 2600? малко безсмислено, но щом ти е сладко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2015-03-09_225624.jpg  2015-03-09_225709.jpg  2015-03-09_225759.jpg

Какво според теб показва Cinebench? 

Неадекватни синтетики, а се сравняват процесорни мощности. То всъщност за това са форумите. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво според теб показва Cinebench? 

Неадекватни синтетики, а се сравняват процесорни мощности. То всъщност за това са форумите. ;)

То за този тест от много голямо значение е честотата на паметта. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...