Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Монката

Конфигурация нова, втора ръка видеокарта.Пари-1140

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

В четвъртък трябва да съм я поръчал, за да може в петък да е тук и събота и неделя да съм я нагласил напълно и да съм инсталирал всички програми...

GIGABYTE H81M-S1, H81, DDR III 1600/1333, VGA, LGA1150

INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh

LG 23" 23MP55HQ-P, 5ms, 5 000 000:1, 250cd/m2, VGA, HDMI

ZALMAN R1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU

THERMALTAKE PSU Smart SE 530W

CRUCIAL 8GB DDR III 1600 CL11

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003

Крайна цена 1 153,49 лв.

Засега това е конфигурацията без ДДС излиза 961, ако стане, защото не във всеки магазин може, ако стане ми остават 190-200 лева за видео втора употреба, засега съм харесал 270Х, 7950,280,270...Ще видим кой ще е най-коректен и ще мога да я взема утре или във вторник на място...Бях намерил една 7950 нова, обаче човека нямал къде да я пробва, пък не можел на момента и се отказах...Сега ще звънна на няколко човека да ги попитам за видеокартите им, в момента съм избрал 270Х Toxic с година гаранция още.
За дъното няма значение, не ми трябват нито 4 слота, нито пълноразмерно, защото няма да се гледа и ще се отваря само за чистене, тоест джама се пада откъм бюрото ми...Кутията е перфектна за моите цели, след някой месец ще си купя още вентилатори за нея...Гледах няколко i5 4440, но само единия е от София, гаранцията била копие, пък била от някакво магазинче в Младост и се отказах... За 40 лева ся ще ги прежаля...Всичко това ако стане без ДДС всичко, ако не конфигурацията изглежда така :

GIGABYTE H81M-S1, H81, DDR III 1600/1333, VGA, LGA1150

THERMALTAKE PSU Smart SE 530W

CRUCIAL 4GB DDR III 1600 CL11

Крайна цена 975,92 лв.

Имам SSD 128, което ще ползвам месец-два ако стане така, хард ще си взема от жар, защото там има най-голяма отстъпка (25 процента)

Също предпочитам да е от Sky, а не от никем, защото са си написали гаранциите и мога да си гледам дали са ми я резнали.

Ще помоля и без коментари от вида "Нали много разбираш" Темата е, за да обсъдим конфигурацията, а не за съвети.

Toxic-а отпадна, нямало къде да се пробва картата, не ходел по адреси, за да я тествам тук, не вдига телефона...Несериозен човек. Намерих една 270Х за 150 лева, обаче не е сигурен дали ще може да се вземе, другото е 270Х вапор за 170 лева...Ще видим кой ще е най-сериозен и кой ще се навие да тествам картата...

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно дето си го избрал тия зелени големи кондензатори мисля ги е имало преди 10г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да попитам , как ще го вземеш без ддс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да попитам , как ще го вземеш без ддс?

Той е специалист не му се меси че ще почне и теб да тропа във всяка тема както и мен :D

Аз отдавна казах че лапето има само голяма уста ама грам понятие си няма.

Но нали лесно е само той да охулва нас. Ако някъде сме допуснали грешка. Ами живи хора сме всеки жив човек греши.

Но той е изключително нагъл и ако някъде сме допуснали грешка веднага заклеймява това онова. Цитира мои постове от форумите върти интриги.

Но поне малко не мисли над постовете на които се подиграва :>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.п А и забравих да кажа , че заглавието на темата ти е написано неграмотно..

Конфигурация нова, втора ръка видеокарта.Пари-1140 - много мислене е вложено тук.

П.п И не ми пука дали ще се меси , той достатъчно нахалстваше досега , а сега е наш ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така е но нищо чудно заради него да ни баннат. На него му се позволява всичко а ние каквото и да кажем все предупреждения..

Ако беше питал можеше и по-добра конфигурация да сглоби с любимите му интелчета. Но нека сам да се осере до ушите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да вземеш фактура на близка фирма и да ти дадат ДДС-то.Ако се споразумееш.Пък на тях ще мине за разход.

Без ДДС не вярвам ти дадат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично за 1150 лева ако купувам интел би изглеждал така..

Обща стойност - 1 126.89 лв. с ДДС

Тъй като не е казал дали видеокартата е в същия бюджет..

Но нали той е спеца да не му се меся повече :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тоя монитор му е калпавичка стойката, така че внимавай като го местиш/наместваш. Няма как да закупиш даден продукт без да платиш съответния данък.

За захранване вземи това - FORTRON RAIDER 550 SILVER, 550W 

Дъното също може да подобриш за 10-15 лева отгоре, ама ще минеш и с това.

Редактирано от Defused (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Росенчо тоз монитор е ТН и модел отпреди 5-6 години.Така като му гледаш дизайна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично за 1150 лева ако купувам интел би изглеждал така.. I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 GB B85M-DS3H /1150 2X4GB DDR3 1333 A-DATA PSU XILENCE 500W Redwing Series Rev.3 RAIDMAX SUPER ALTAS ATX-295W Middle Tower 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 22 LG 22MB35DM-B  Обща стойност - 1 126.89 лв. с ДДС Тъй като не е казал дали видеокартата е в същия бюджет..Но нали той е спеца да не му се меся повече :D

Той се е прецакъл яко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Росенчо тоз монитор е ТН и модел отпреди 5-6 години.Така като му гледаш дизайна?

Знам че е TN. Но ЕГН-то признавам не съм му го гледал. Но щом е такъв проблем са теб дали е TN или IPS мен ме боли нали знаеш кое..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах доскоро TN ся съм с IPS и има разлика.Не потъмнява под ъгъл.Може си взема фотьолчето и да гледкам филм.Щот ставам доста на ниско.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и от моя съм доволен.

А и при такъв ограничен бюджет не може хуя докрая и душата в рая.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем то тъкмо де , слага си монитора дето го е избрал и си влиза в бюджета .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двамата най-големи разбирачи във форума? Едиия препоръчва ТН панел пред ИПС , а другия пита за конфигурация? Какво доживях :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата мирише на тролене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двамата най-големи разбирачи във форума? Едиия препоръчва ТН панел пред ИПС , а другия пита за конфигурация? Какво доживях :D

Както казах в този бюджет не може хуя докрая и душата в рая.

Голямо чудо ри е станало че предложих ТН ? Е това е то Бай Ганьовщината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама много ме псува Монката в Скайп хахахаха!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой го каза? Най-големия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е пълна до уши със спам...

Надявам се автора да разбере, че като ножа опре до кокала и вече за себе си трябва да купува нещата не са толкова лесни като да се пишат мнения. По тая причина аз не предлагам неща, които не бих си купил аз в това положение...

В случая имам стандартните забележки към такива системи - умопомрачително скопено дъно, вкарва се i5, и от там нататък каквото влезе в бюджета... i5 с 270 е меко казано забавна комбинация за игри... Едноканална рам, захранването е OK, кутията бива... И туй то... За единя i5 вземаме 270 примерно, щото е сред вариантите, и получаваме по-слаба система за игри от моя 760К с 270Х Toxic...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е пълна до уши със спам...

Надявам се автора да разбере, че като ножа опре до кокала и вече за себе си трябва да купува нещата не са толкова лесни като да се пишат мнения. По тая причина аз не предлагам неща, които не бих си купил аз в това положение...

В случая имам стандартните забележки към такива системи - умопомрачително скопено дъно, вкарва се i5, и от там нататък каквото влезе в бюджета... i5 с 270 е меко казано забавна комбинация за игри... Едноканална рам, захранването е OK, кутията бива... И туй то... За единя i5 вземаме 270 примерно, щото е сред вариантите, и получаваме по-слаба система за игри от моя 760К с 270Х Toxic...

Ти да не мислиш, че твоята Toxic e нещо повече от обикновена 270-ка? В голяма грешка си....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъ, моля? Не ми падай в очите човек... Toxic е 270Х, а не обикновена 270-ка, фабрично клокнати ядро и рам, студена, тиха и най-производителна от всички 270Х на пазара... Не съм аз човека, дето е в грешка... Направил съм си проучването преди да купувам и съветвам Монката да направи същото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монката има време за размисъл щото е баннат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разберете, че един компютър не е просто гейминг станция, ако сложа атлон или i3, както ми предлагат повечето хора след 5 години както ще стане какво ще правя?

Нещо не сте разбрали и дочели пак, пише си "Не се пита за конфигурация, а се обсъжда какво да се промени"... Какво по-ясно от това?

Ето я финалната конфигурация :

CRUCIAL 4GB DDR III 1600 CL11 2 Броя

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003

ZALMAN ZM500-GV, 500W, Bronze

GIGABYTE H81M-D3H, H81, VGA, DVI, HDMI, LGA1150

Крайна цена 1 196,37 лв.

Ако не стане номера с фактурата ще взема една плочка рам, а другия месец още една + видеокарта.И мерси за "помощта" по-скоро само на Нико и Джони да благодаря.

Какво от :

"Ще помоля и без коментари от вида "Нали много разбираш" Темата е, за да обсъдим конфигурацията, а не за съвети."

Не разбрахте?

Редактирано от Twissss7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...