Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте ето че отново ще искам вашата помощ за това какъв процесор и дъно да си взема .

Дълго време се каних да закупя AMD athlon ii x4 760k накрая реших и го поръчах но какво се случи след като чаках седмица да ми звъннат да потвърдя поръчката : "съжаляваме но нямаме наличен процесора който търсите"

Това е отделен въпрос вече е свършено .Та както си мислех къде още не съм проверил дали го имат наличен се сетих че имам 250 лв и че за тях мога да взема дъно и процесор по добри от това което в момента имам .

Търся си дъно и процесор за игри до 250 лв най много не ме изкушавайте нямам възможност за повече .

Може и да е някой процесор който да се клокне .

Фен съм на амд но ако интел е по оферта и е по добър вече няма против него така че предлагайте и интел и амд !

Много ви благодаря предварително !!!

П,С : Един приятел ми сподели че имало някакъв INTEL PENTIUM който бил пуснат за 20 годишнината на серията PENTIUM с отключен множител и бил почти равен с атлона който исках да взема а с лек клок просто бършел пода с него та бих искал да изкажете мнение за него или поне да покажете модела защото наистина ме впечатли !

Редактирано от Йоан Арабов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

250 лева дъно и процесор. .. Няма да стане, само дъното е около 100 кинта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що да не стане пентиума за който пита в момента е 140 лева http://nikem-bg.net/computer-components/G3258-3.2GHZ-3M-BOX-1150

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитай за 750К... Малко по-слабичък, но разликата не е голяма и едва ли ще се забелязва...

Можеш да продадеш твоето дъно и да го смениш с някое сериозно добро А88Х дъно и да вземеш 860К.

Винаги имаш варианта да минеш на Интел платформа, но за бюджета G3258 примерно ще трябва да стъпи на калпаво H80 серия дъно. Има си минусите, но има и повече възможност за ъпгрейд в последствие... Макар че DDR4 идва в средата на годината...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

250 лева дъно и процесор. .. Няма да стане, само дъното е около 100 кинта.

Що да не стане пентиума за който пита в момента е 140 лева http://nikem-bg.net/computer-components/G3258-3.2GHZ-3M-BOX-1150

Попитай за 750К... Малко по-слабичък, но разликата не е голяма и едва ли ще се забелязва...

Можеш да продадеш твоето дъно и да го смениш с някое сериозно добро А88Х дъно и да вземеш 860К.

Винаги имаш варианта да минеш на Интел платформа, но за бюджета G3258 примерно ще трябва да стъпи на калпаво H80 серия дъно. Има си минусите, но има и повече възможност за ъпгрейд в последствие... Макар че DDR4 идва в средата на годината...

Бюджета пада на 220 лв с доставките след честитка от личния лекар 30 лв разходни отново за лекарства

Попитах и за 750к чаках 10 мин на телефона и отговора беше че и той не е наличен

Този прентиум Ще може ли да го вмъкнем в 220 лв и по добър ли е от AMD athlon ii x4 760k или 860k ще мога ли да го клокна с боксовия охладител ?

Много съм благодарен за това че сте ми помогнали сега ако успеете да влезе и в 220 лв ще съм много щастлив

просто няма как да отделя още пари а тези са от сегашните ми дъно и процесор не можах да им взема 70 лв за процесора и дъното а са и със 2 години оставаща гаранция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би вече почти реших да е Интела най добре се справя с игрите

Само дъно подходящо не знам дали ще има в този бюджет

Все пак чакам вашето мнение !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъ, да... За клок на тоя пентиум не се надявай много. Вече има някои дъна, дето позволяват клок, ама...

Спорен е въпроса за игрите, но да, има игри, в които пентиума се справя по-добре, ама нека не забравяме, че е само две ядра...

Поразходи се из твоя град и поразпитайиз ммагазините за 760К... Ще си спестиш смяна на дъното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъ, да... За клок на тоя пентиум не се надявай много. Вече има някои дъна, дето позволяват клок, ама...

Спорен е въпроса за игрите, но да, има игри, в които пентиума се справя по-добре, ама нека не забравяме, че е само две ядра...

Поразходи се из твоя град и поразпитайиз ммагазините за 760К... Ще си спестиш смяна на дъното...

Вече го направих отдавна никъде нямат всички пазаруват от мост а там го няма !

Защо да не се надявам ? И гледах доста тестове където 760к се справя по зле от кокнат пентум

Мисля че много ми допада този вариант още някой да даде мнение и го поръчвам още утре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече го направих отдавна никъде нямат всички пазаруват от мост а там го няма !

Защо да не се надявам ? И гледах доста тестове където 760к се справя по зле от кокнат пентум

Мисля че много ми допада този вариант още някой да даде мнение и го поръчвам още утре

Тука колегите ще могат да се изкажат малко по-адекватно, но не знам дали си наясно, че овърклок на Intel се прави само на Z чипсет. Можеш сам да потърсиш дъно със Z80 или Z90 чипсет. 200лв само дъното. Имаше дъна на Asus със ограничени възможности за овърклок с H чипсет, но не съм сигурен за моделите.

Не оспорвам тестовете. И аз съм ги виждал, но има игри, които си орязват NPC-та, други неща в играта, а има и такива, които направо не тръгват на повече от 2 ядра. Вече започва да се осъзнава, че процесорите имат повече и от 4 ядра, и игрите започват да се оптимизират по-добре за многоядрени процесори. За това предпочетох 4-те ядра пред 2-те, макар 2-те да са много много добри...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pentium-а е малко дай да видим какво ще стане ся... Всъщност, ако си с GTX650,  няма да имаш големи проблеми с клокнат Пентиум. Те тестове в нета много, но обикновено процесорите се тестват или с R9290X  или с GTX980. Ако искаш да направиш правилното сравнение, търси тестове със слаби видеокарти като твоята. Има такива. А точно с такива видеокарти и двете ядра на висока честота ще са достатъчни за почти всички игри с изключение на 1-2 като Crysis 3. Всъщност, повечето опърничеви игри, където и АМД се излагат, си искат честота на едно ядро. И точно при тях Пентиума мачка. При останалите всичко зависи от бързината на видеокартата, а не от това, колко нишки може да ползва играта. И както казах, само Crysys 3 евентуално ще е проблемна и то в една малка част от играта, където и I7-4790К  се мъчи жестоко. Така, че ще го преживееш, както го преживяват и тия с осемнишковите клокнати процесори. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледайте тази тема-http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/248251-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-Pentium-G3258. Колегите казват че с лекота се клоква, дори над 4 ГХц, на платки около100 лв от сериите 81Н и 85Н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pentium-а е малко дай да видим какво ще стане ся... Всъщност, ако си с GTX650,  няма да имаш големи проблеми с клокнат Пентиум. Те тестове в нета много, но обикновено процесорите се тестват или с R9290X  или с GTX980. Ако искаш да направиш правилното сравнение, търси тестове със слаби видеокарти като твоята. Има такива. А точно с такива видеокарти и двете ядра на висока честота ще са достатъчни за почти всички игри с изключение на 1-2 като Crysis 3. Всъщност, повечето опърничеви игри, където и АМД се излагат, си искат честота на едно ядро. И точно при тях Пентиума мачка. При останалите всичко зависи от бързината на видеокартата, а не от това, колко нишки може да ползва играта. И както казах, само Crysys 3 евентуално ще е проблемна и то в една малка част от играта, където и I7-4790К  се мъчи жестоко. Така, че ще го преживееш, както го преживяват и тия с осемнишковите клокнати процесори. 

Ами това е страхотно благодаря че се изказа много ми помогна в решението реших да взема това което е казал

matadorBG

и на него благодаря за което има и нещо друго аз не играя на full HD монитора  е с разделителна способност 1280x1024 което означава че ще имам още по добри резултати а и за една игра голяма работа

Отново благодаря на всички за помощта утре ще ги поръчвам и се надявам да ги имат налични !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразтърси се на кое дъно може да се клоква, защото не всички H чипсети позволяват овърклок. Процесора не е лош, но с овърклок става още по-добър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това е страхотно благодаря че се изказа много ми помогна в решението реших да взема това което е казал

matadorBG

и на него благодаря за което има и нещо друго аз не играя на full HD монитора  е с разделителна способност 1280x1024 което означава че ще имам още по добри резултати а и за една игра голяма работа

Отново благодаря на всички за помощта утре ще ги поръчвам и се надявам да ги имат налични !!

Обаче тук грешиш малко. При ниска резолюция процесора оказва по-голямо влияние, а не по-малко, както смятат много хора. Видеокартата е обратно - при ниска резолюция оказва по-малко влияние за разлика от висока резолюция. Нещата са взаимосвързани, но обратно пропорционално. Затова и когато се тестват процесори, се избира по-ниска резолюция с малко детайли, за да не оказва влияние видеокартата и обратно - при тестове на видеокарти се избира възможно по-бърз и клокнат процесор, за да не оказва влияние на каадрите, каквто и по-висока резолюция, съобразена с възможностите на тестваните видеокарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера ще мога ли да колкна или не .Нов съм в интел сферата и нещо не разбирам !

Обаче тук грешиш малко. При ниска резолюция процесора оказва по-голямо влияние, а не по-малко, както смятат много хора. Видеокартата е обратно - при ниска резолюция оказва по-малко влияние за разлика от висока резолюция. Нещата са взаимосвързани, но обратно пропорционално. Затова и когато се тестват процесори, се избира по-ниска резолюция с малко детайли, за да не оказва влияние видеокартата и обратно - при тестове на видеокарти се избира възможно по-бърз и клокнат процесор, за да не оказва влияние на каадрите, каквто и по-висока резолюция, съобразена с възможностите на тестваните видеокарти.

Все пак няма много да усетя това нали така .

Поразтърси се на кое дъно може да се клоква, защото не всички H чипсети позволяват овърклок. Процесора не е лош, но с овърклок става още по-добър.

Отново да попитам понеже не съм наясно сега чета но съм объркан а и настинката здраво удря разума ми :( Искам да разбера ще мога ли да клокна пентума с това дъно което мисля да взема ,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Z97 е чипсета на дъната, които позволяват овърклок. Ако не си забелязал ревютата, навсякъде се тестват на дъна със Z97 чипсет. Н чипсетите (както предложеното ти дъно), принципно не предлагат никакви опции за овърклок. ASUS 100% съм сигурен, че имат някои модели с H чипсет (Н81 ако не се лъжа), които позволяват овърклок, но това са определени модели. Не са всичките, и ще трябва да се поразтърсиш за моделите, които го позволяват.

PS: ТОВА ДЪНО позволява сравнително приличен овърклок, доколкото намерих тук там по форумите информация специалноз а тоя процесор...

PS2: Оказва се, че не са само Asus, ами и Asrock. На ТОВА ДЪНО са постигнати най-добри резултати от всички H дъна...

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не не знам вие много ме обърквате :D Ще търся сега да видим какво ще намеря но ако няма да мога да го клокна дали не се обезсмисля покупката .Да купя процесор с отключен множител и да не мога да го клокна

Преди малко гледах този клип

този го колква на h81 това означава ли че ще мога и аз

Още един :

Z97 е чипсета на дъната, които позволяват овърклок. Ако не си забелязал ревютата, навсякъде се тестват на дъна със Z97 чипсет. Н чипсетите (както предложеното ти дъно), принципно не предлагат никакви опции за овърклок. ASUS 100% съм сигурен, че имат някои модели с H чипсет (Н81 ако не се лъжа), които позволяват овърклок, но това са определени модели. Не са всичките, и ще трябва да се поразтърсиш за моделите, които го позволяват.

PS: ТОВА ДЪНО позволява сравнително приличен овърклок, доколкото намерих тук там по форумите информация специалноз а тоя процесор...

PS2: Оказва се, че не са само Asus, ами и Asrock. На ТОВА ДЪНО са постигнати най-добри резултати от всички H дъна...

Жалко ако но не влизат в бюджета то ще има и много по добри но цената се покачва много ти благодаря за усилията които полагаш за съберем нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни ТУК... Има доста богат списък на дъна и постигнат овърклок от хората с тоя процесор на тея дъна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни ТУК... Има доста богат списък на дъна и постигнат овърклок от хората с тоя процесор на тея дъна...

Точно преди малко и аз го гледах това ;D за жалост явно не стигат парите за никое

Може би най-евтино минавам така :

ASUS H81M-C /1150

G3258 3.2GHZ/3M/BOX/1150

Обща стойност - 228.79 лв. с ДДС

Като така направено ми позволя клок до 4,6GHz а най добрия резултата постигнат е с :

ASROCK H81 PRO BTC /1150

Обща стойност - 123.23 лв. с ДДС

Той е 4,7GHz като тази разлика въобще не ме вълнува

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Z серия дъната се водят за оувърклок, защото захранването за процесора минава на повече от 4+1 пауър фазите които имат евтините дъна.

Когато оувърклокваш на евтино дъно рискуваш захранването (пътя по който тока стига по платката до самия процесор, не физическия захранващ блок) да прегрее и изгори. От друга страна пентиума като двуядрен процесор не слага и толкова голямо натоварване колкото един i5 или i7 примерно. Така, че ако ще клокваш на евтино дъно си на собствен риск. На теория и на практика ще работи, колко дълго обаче не се знае. Може до края да не стане проблем, може да стане. У по-умерен клок според мен ще те изкара.

А това с рекордите в нета не го гледай. Хората записват колкото могат да вдигнат, после връщат на по-нормални напрежения и температури за ежедневна работа :)

Редактирано от Azmodael (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е 50 ватов процесор. Колкото и да съм против евтини части за клок, тоя процесор няма да е проблемен. Вярно, че всичко е на собствен риск, но дори на 4,3 да го качи, пак ще има приръст... Стига да знае какво се прави при клок, да няма Overkill...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е 50 ватов процесор. Колкото и да съм против евтини части за клок, тоя процесор няма да е проблемен. Вярно, че всичко е на собствен риск, но дори на 4,3 да го качи, пак ще има приръст... Стига да знае какво се прави при клок, да няма Overkill...

Купих частите доволен съм много взех дъно asus -h81m-c все още не съм пробвал да колквам но има огромна разлика от старите ми части много по бързо работи всичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от slavi91
      Здравейте! Намерих си разни части по тавана, с които си сглобих един компютър за филми и интернет.Проблемът, обаче е, че bios не си помни настройките и е много дразнещо всичко да се настройва всеки път. Пробвах батерията с мултицет- 3 волта си е. Пробвах и с друга, но ефект няма. Реших да флашна BIOS , но не става- дава грешка cmos cheksum destroyed. Пробвах какви ли не версии на bios от сайта на msi ,но резултатът е все един и същ- cmos cheksum destroyed. 
      Дъното е msi p965 neo- f v2 а версията на bios 02.61
      Флашвам го, както казах с биос от msi, с буутваща флашка.
    • от VecZen
      Гледам тук и там, и виждам че има доста различни сайтове за части, най-голямата купчина намирам във pazaruvaj.com . Обаче има и други сайтове които не са включени там като nikem.bg и vario.bg . Естествено единствената разлика за мен е в цената, но също така искам да знам за вашият опит със тези различни компании за части. Във момента имам купчина части които искам да купя, но не съм сигурен от къде ще е най-добре. От всичките сайтове които посетих във nikem ще ми излезе най-изгодно заради тяхната натрупваща се отстъпка, макар и да е общо около 30 лева. Но също така знам че, когато един мой приятел си купи цял компютър от там, на части, го бавиха известно време. А ако погледна към vario, ще получа същата цена, за същите части, макар и да трябва да разчитам на JarComputers за последните две, ще получа съвсем същата цена, но без отстъпката. Така че честно казано сега просто се чудя къде ще намеря колкото се може по-ниска цена, но и със добро обслужване. Знам че Jar ще са Ок, или Ardes, защото до сега със тях не съм имал проблеми.
    • от haidukpikaso
      Световноизвестният колумбийски риалити формат Desafío /Caracol TV/ стъпва за първи път на българска земя. 24-ма смели българи влизат в битка за надмощие, а победителят ще грабне голямата награда от 200 000 лева.
      „Игри на волята“ е ново екстремно предизвикателство за зрителите на NOVA– едно вълнуващo състезание, което ще изпита ума, волята и физическата устойчивост на участниците. Снимките на мащабната продукция включват 10 локации, разкривайки красотата на родното Черноморие и мистиката на Странджа планина.
      Три отбора ще премерят сили в решителна битка за по-добри условия за живот, но само един ще си извоюва привилегията да живее в луксозна къща. Вторият ще трябва да работи за поминъка си като сформира рибарска бригада, а третият ще бъде изоставен на безлюден плаж, където ще оцелява като след корабокрушение – без подслон и храна. Ежедневието на участниците е непрекъснато състезание с времето и обстоятелствата, но в крайна сметка всеки ще получи това, което заслужава!
      nova.bg
    • от илия кочев
      Здравейте!!!!!!!!
      Имам нужда от помощ!!!!
      Имам лаптоп Sony Vaio VPCEJ2Z1E.
      Купен е втора употреба.
      Характеристики
      intel core i5 2430m
      Nvidia 410M 1GB
      8GB Ram
      1TB hard disk
      Windows 7 ultimate 64 bit
      Проблема е следния понякога когато сърфирам из интернет или играя някоя игра (cs go) Лаптопа ми замръзва (екран,светлини) и за да го оправя трябва да задържа бутона за изключване или пък става черен екрана.
      Рамта е тествана нищо и няма - Процесора е тестван нищо му няма - Видеото е тествано нищо му няма - Хард диска е купен наскоро и нищо му няма.
      Предложения на какво може да се дължи това ?
      Благодаря за вниманието!!!!!!!

• от Teodor Mihaylov
      Привет маняци, 
      Искам да ви информирам, че има действащ сървър на любимата ни Battlefield 2142.Сървъра не е български но се събират хора. Пиша тук за да ви уведомя за да може да се събираме повече хора да играем. 
      Ако имате желание за игра, ето линк как да си нагласите играта. Щом аз успях и вие ще можете. 
      https://battlefield2142.co/
  • Дарение

• Добави ново...