Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!
Искам да оборудвам офис с няколко от тези машинки:
http://ardes.bg/desktop-pc/Lenovo+E50+-+3-65270
Ще се ползва основно word, excel и acrobat reader. В тази логика се чудя дали са добър избор. Пуснаха ми мухата, че тези машини са със запоен процесор и няма никакви опции за ъпгрейд. Също така, че въпреки че процесора е четириядрен pentium (в случая j2900) е някакъв орязан процесор като го сравниха с таблетен процесор. Гаранцията изглежда изключително добре (3 години). Нуждая се от повече мнения по въпроса. Струва ми се, че няма друга машина която за 550 лв. да е маркова, с такива параметри на памет, хард, гаранция и легален софтуер най-вече. Отворен съм за идеи и предложения.
Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари има прилични маркови офис конфигурации, но втора ръка. Процесора в този модел наистина изглежда че е запоен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът е дали ще работи приемливо, имаше твърдение от една фирма, че след 3 месеца с този windows 8.1 ще клекне и ще е много бавен и неприятен за работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах се да отговоря през телефона, но не видях да се е отразило.

Въпросът е дали ще се държи нормално тази конфигурация. Имаше твърдение от една комп. фирма, че след 3 месеца с този windows 8.1 компютърът ще стане страшно бавен и няма да е удобен за работа. Не ми изглежда логично, но ме човърка. Не желая да купувам боклуци, а въпросът е дали този компютър е такъв.

ПС: Втора употреба не е вариант. Вече 4-5 съм купил и от тях половината се сринаха (ако не бъркам все марка DELL) Изкарват по 6 месеца или година и се скапва дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че е разумен избор. Като че ли е спестено прекалено много откъм процесор. Една кратка справка в интернет и установих, че е равностоен (даже изостава малко) от процесор на лаптоп излязъл преди 5 години. Справка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че е разумен избор. Като че ли е спестено прекалено много откъм процесор. Една кратка справка в интернет и установих, че е равностоен (даже изостава малко) от процесор на лаптоп излязъл преди 5 години. Справка

Разбирам, и аз правих някой сравнения, но практически мисълта ми е дали ми е необходим i3 процесор за офис работа. Ако Системата работи нормално при пуснат офис пакет, скайп, антивирусна (разбира се) и браузър има ли нужда да давам още 200 лв за по мощен хардуер. Оставам с впечатление, че никой друг не го е ползвал тоя компютър :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Производителност

Благодарение на 4 ядра и тактова честота до 2,67 GHz,  Pentium J2900 е значително по-бърз от предишните Intel Атом, например D2560 . Предполага се, че J2900 е само малко по-бавен, отколкото AMD APU Kabini A6-5200 . За ежедневни задачи като Internet или Office изпълнението е достатъчно, но не и за много сложен софтуер или съвременни игри.

Инфото е от тук

Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Производителност

Благодарение на 4 ядра и тактова честота до 2,67 GHz,  Pentium J2900 е значително по-бърз от предишните Intel Атом, например D2560 . Предполага се, че J2900 е само малко по-бавен, отколкото AMD APU Kabini A6-5200 . За ежедневни задачи като Internet или Office изпълнението е достатъчно, но не и за много сложен софтуер или съвременни игри.

Инфото е от тук

Благодаря Ви!

Глупавото е, че никъде не може да се пробва тази машина. В Ардес я нямат пусната в магазина си и само с технически данни ми е трудно да преценя. ЩЕ проверя и каква е следващата най-добра цена с по-висок клас процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Йордан Дамянов, поддърржам с две ръце techmaniac за маркови машини втора употреба! Двуядрените им процесори са напълно достатъчни за административна (офис) работа. Уточнявам, защото офис е много разтегливо понятие. А цените им са в ценовата зона 150-220лв. Т.е. ще се оборудвате с 3 машини срещу тая, която сте посочил. А като работоспособност са си много добре.

Освен това за Ардес съм срещал неласкави отзиви.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Йордан Дамянов, поддърржам с две ръце techmaniac за маркови машини втора употреба! Двуядрените им процесори са напълно достатъчни за административна (офис) работа. Уточнявам, защото офис е много разтегливо понятие. А цените им са в ценовата зона 150-220лв. Т.е. ще се оборудвате с 3 машини срещу тая, която сте посочил. А като работоспособност са си много добре.

Освен това за Ардес съм срещал неласкави отзиви.

belivakov, съгласен съм с това заключение и до сега винаги съм правил точно така. Този офис имам нужда да работи без да се скапват постоянно машини, а от опитът ми с някой от тях съм стигнал до заключение, че е неизбежно. Просто се скапват машините втора употреба. Оставам с впечатлението, че вече са направени така, че след някакъв период от време да заминават кондензаторите или друго. Нямам представа.  Както по-горе писах, вече имам опит с 3-4 такива машини, които в разстояние на половин до една година след закупуване просто спират или правят номера, а профилактиката, диагностиката и ремонтът ги застигат като стойност.  Взехме твърдо решение да са нови машини. Цената на тези е много добра за машина с включен windows и гаранция от 3 години, но ако 3 години ще псувам, че трябва да я чакам постоянно, то по-добре да се даде някой лев отгоре. За това и търся чуждия опит. Няма да ги взема, ако не съм сигурен, че ще работят поне с приемлива скорост. Много се надявам и някой с личен опит с такъв процесор или тази машина да се включи в темата.

Благодаря за отделеното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На работа сме с 2-ръка Леново, първите издържаха 5г и си взехме нови ThinkCentre. Нито ги чистим, нищо - работят няколко години и в кофата, всичко е ОК. Ние използваме Линукс, но все пак се занимаваме със софтуер и разбираме от това-онова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

belivakov, съгласен съм с това заключение и до сега винаги съм правил точно така. Този офис имам нужда да работи без да се скапват постоянно машини, а от опитът ми с някой от тях съм стигнал до заключение, че е неизбежно. Просто се скапват машините втора употреба. Оставам с впечатлението, че вече са направени така, че след някакъв период от време да заминават кондензаторите или друго. Нямам представа.  Както по-горе писах, вече имам опит с 3-4 такива машини, които в разстояние на половин до една година след закупуване просто спират или правят номера, а профилактиката, диагностиката и ремонтът ги застигат като стойност.  Взехме твърдо решение да са нови машини. Цената на тези е много добра за машина с включен windows и гаранция от 3 години, но ако 3 години ще псувам, че трябва да я чакам постоянно, то по-добре да се даде някой лев отгоре. За това и търся чуждия опит. Няма да ги взема, ако не съм сигурен, че ще работят поне с приемлива скорост. Много се надявам и някой с личен опит с такъв процесор или тази машина да се включи в темата.

Благодаря за отделеното време.

Имам наблюдение върху Дел-чета - нямам забележкиОт всичките машини за последните 4 години  - само една видеокарта  сдаде багажа - всичко друго работи без проблем (да чукам на дърво :) ).

Тенденцията е - колкото по-нови машини, толкова по-кратък живот.

А аз търкалям едно HP DC7600CMT от 2009 24/7. Е, сменил съм му процесор/охлаждане, но не от дефектиране, а надграждане.

А наскоро инсталирах едно Lenovo Q190 - за офис за икономия на място е чудесен - монтира се на гърба на монитора

http://shop.lenovo.com/bg/bg/desktops/lenovo/q-series/q190/

И като производителност много добре се представи.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Взимаш ThinkCentre с Core2Duo процесори за по 290лв. Линк ЦЪК С Windows са машинките, като гледам. Може да се изисква някакъв ъпгрейд минимален.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимаш ThinkCentre с Core2Duo процесори за по 290лв. Линк ЦЪК С Windows са машинките, като гледам. Може да се изисква някакъв ъпгрейд минимален.

Има два компа lenovo в един офис които бяха купувани преди повече около 2 години. Не са мръднали от тогава, но те бяха от рода на P4 3 Ghz  с 2 гб рам и 80 диск. Нямам представа новите дали са също толкова издръжливи. Едно е сигурно, повече Dell никога няма да купя, или поне не от фирмите които съм ползвал досега. Много ми се иска да са нови, но до тук оставам с впечатлението, че няма как да стане под 700 лв. брой освен ако не направя компромиса със слабите процесори. Имах вчера разговор с магазина и се разбрахме д ми пуснат един за да го разцъкам и пробвам. Като го направя ще взема решение на къде ще ходят нещата.

Благодаря на всички за отделеното внимание и се надявам на още мнения докато не съм се метнал на покупката.

Приятна събота и неделя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се на админите на сайта,но по невнимание съм си направил два профила.Запазвам този, а другия се опитвам да залича, но за сега не виждам опцията от къде. Всички отговори на bgcont са мои. Моля някой админ заличи акаунта bgcont, защото направих някакъв мишмаш с имейлите. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Значи за под 700лв не можеш да вземеш нов марков компютър, който да не е осакатен. Или прежалваш марковото и правиш машини сбирщайн или взимаш с Windows машинки втора ръка. Има вариант в Ардес да им удължиш гаранцията от 6 месеца на 1 година с още 32лв. Да не говорим, че машинките имат хляб в тях и няма да са много назад от тая, която си дал за 700лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Playastic, ще бъдат 5 машини.

Simtech, цената е 540 с ДДС като е включен уинфоуса и 3 години гаранция, но дали са читави е въпросът. Ще работят ли нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не помислите за сглобяване на 5 компютъра от части? Конфигурация като тази http://nikem-bg.net/cart/49633p1r52713p1r46473p1r1001847p1r2088p1r50241p1rf.htmlби издържала пре-спокойно 5 години работа.Може да се резне тук-там и да дойде по-евтино дори.За сега 1150 е актуален сокет и в бъдеще пентиума ако не смогва може да се смени с i3 или i5.За 5 машини цената е  2 751.97 лв. с ДДС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Simtech, цената е 540 с ДДС като е включен уинфоуса и 3 години гаранция, но дали са читави е въпросът. Ще работят ли нормално?

Човек, за какво толкова ще ги ползвате офис машините? Значи J2900 има 2085 точки в Passmark бенчмарка, а Е8400 има 2172. Предимството на J2900 свършва с това, че консумира по-малко ток. Той е някъде около Atom или бившите PentiumM, който се ползваха и в десктоп системи с ниска консумация.

Не виждам защо ще даваш 540лв за нещо, което не е по-бързо от такова за 290лв. За 300лв ще го направиш с гаранция 1година. Intel 4500 може да декодира HD и поддържа хардуерно ускорение в YouTube, може да се ползва, ако няма да се изисква висока производителност на видео подсистемата. В системата за 540лв вграденото видео е малко по-добро.

Не, лично аз не бих взел това скопено като модел Леново, а бих взех Thinkcentre-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че няма друга машина която за 550 лв. да е маркова, с такива параметри на памет, хард, гаранция и легален софтуер най-вече. 

... дали са читави е въпросът. Ще работят ли нормално?

Първо, аз не виждам кое му е "марковото" на този компютър. Лепенката на кутията ли?... 

Lenovo не произвеждат нито процесори, нито дънни платки, нито харддискове, и т.н. Тези компютри са просто сглобени по тяхна поръчка, в неизвестно кой китайски завод, и се продават под търговската им марка. Няма никаква гаранция, че са по-добри от останалите. Дори и от такива, които могат да бъдат събрани от части тук, в България.

Това обаче, което трябва да те притеснява, е че не се знае половината части какви са точно. Нямаш марка и модел на: дънна платка, памет, твърд диск, захранване. А това са важни и рискови компоненти. Възможно е да са набутани някакви евтинии, с идеята да бъдат подменяни ако се развалят и ако на клиента му се разправя със сервизи.

Освен това не съм сигурен дали 3-годишната гаранция важи за фирми, или е само за физически лица. Трябва да питаш предварително.

Единствено си на далавера, че в тази цена влиза и лиценза за операционна система. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Rudeboy, за гаранцията съм проверил, там няма проблеми. Simtech, до сега и аз действах на тази логика, но просто последните ми 3-4 втора ръка компютъра бяха греда. 2 бяха купени от plasico и една от констант. Пак казвам dell марка бяха. На всичките им заминаха дъната пти перфектно работещо охлаждане. Хората които ще работят на компютрите са леко предубедени вече заради това. Благодаря ви много за споделения опит, определено ще го имам предвид при вземането на крайното решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...