Премини към съдържанието
thenik409

Ток по кутията и други части от компютъра

Препоръчан отговор

Като не разбираш плащаш на някого който разбира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И...как точно мога да го оправя,че не разбирам от тея работи

Ще ти кажа ама ако не разбираш не се залавяй да не свършиш в пирогов.Вземаш фазомер (ако нямаш,евтин е около 2 лева)и бъркаш в контакта дето ти е вързан компютъра.В едната от дупките фазомера ще светне.Запомни я тази дупка и маркирай ДРУГАТА.Отиди и свали бушоните (всички за по-сигурно)и провери дали фазомера свети още в дупката дето е светел преди.Ако не - добре.Разглоби контакта (има едно болче )Вътре има две пластини - фаза и нула.Казах ти да запомниш нулата - там където не свети фазомера като има ток.Слагаш едно мостче между нулата и заземлението и затваряш контакта.Пипни пак кутията-ако си направил правилно гимнастиката няма да усетиш нищо,ако си объркал най-много да умреш.Затова ако не разбираш не пипай а извикай техник.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хора, стига с този фазомер, за какво му е на човека да си измерва фактора на мощността вкъщи :D

И тъй като каза че не разбира от тези работи, моят съвет е да помоли, някой, който е отварял контакт преди да го направи, за да не гледа домашна заря.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хора, стига с този фазомер, за какво му е на човека да си измерва фактора на мощността вкъщи

Фазомер е народното наименование на отвертка с глимка, използвана за тестер на напрежение. Иначе е "фазоуказател" и на този уред не трябва да се вярва напълно, защото може да свети и по индукция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хора, стига с този фазомер, за какво му е на човека да си измерва фактора на мощността вкъщи :D

С фазомер може да откриеш фазовия проводник но да "измериш" cosf ... !!!

Добре че са тия форуми че човек да "научи нещо".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С фазомер може да откриеш фазовия проводник но да "измериш" cosf ... !!!

Добре че са тия форуми че човек да "научи нещо".

Стига да знаеш как да свържеш токовите и напрeжителните намотки. И уреда струва колко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стига да знаеш как да свържеш токовите и напрeжителните намотки. И уреда струва колко?

80 стотинки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наличието на напрежение по корпуса на компютъра е недопустимо! При нормално състояние на нещата той (корпусът) е свързан с нулата на мрежата чрез средния извод на кабела ( става дума за кабела на стационарен компютър) и затова на него не може да има потенциал спрямо нулата. Проверете си монтажа на контакта, целостта на кабела или захранващия блок! В някои случаи наличието на напрежение на корпуса можа да е смъртоносно за хора със сърдечни и други проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

80 стотинки.

Толкова може да струва т.нар "народен фазомер".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

нямам идея не ми се е налагало да меря фазови разлики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...и затова на него не може да има потенциал спрямо нулата.

На контакта може да се свържат 2 жици на фаза и нула, и никой да не направи заземяване или да свърже нулата към заземителните пластини - зануляване. Типичен THTM. Ще се учудиш, че 80% от контактите са свързани без зануляване/заземяване. Дори и у нас някои са такива, тези които ползвам за нещо различно от зарядно/телевизор са занулени от мен обаче.

нямам идея не ми се е налагало да меря фазови разлики.

Като си нямаш идея, защо пишеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

.

Като си нямаш идея, защо пишеш?

Нямам идея колко струва уреда професоре. Фазовата разлика в училище я смятахме не сме я мерили.

cos f = P/S

едит: P е както при конските сили при колите (образно казано) де млъкна в темата.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пак го ударихте на това - Кой по - най! 

Много приказки а полезното - малко!

Важно е да се уточни какво значи "Ток по кутията" т.е как е измерен и дали не става дума за статично или паразитно електричество!

Във всички случаи при изправни контакти (правилно занулени или заземени), изправен тоководещ кабел, разклонители и пр, то подобен ефект няма как да се наблюдава. Ако има неизправност в захранването то ще доведе до "падането" на предпазителя! Субективното усещане не е мярка, а измерването с евтин измервателен уред (фазомер) в случая може да бъде също некоректно!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако е статично електричество, то "ударът" от него е еднократен, защото зареждането на дреха например става за няколко минути. Присъмнение за утечка и липса на зануляване се пробва с докосване с обратната страна на ръката, за да може да се отдръпнеш, а не да се хванеш за въпросния корпус. Аз лично съм имал случай в нов апартамент в половината контакти вместо зануляване да е направено "зафазяване" и биеше ток от всички метални корпуси на домакинските уреди!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има много такива теми във форума. В 60 % от случаите виновен е монитора, особено ако е CRT.

Фазомера няма да подобри положението. Заземяването за радиатор е грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

аз съм подал на контакти които са офазени, представи си ако в такъв контакт се включи нещо с 3-ти проводник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, аз за това наблегнах на (Изправни) т.е умишлено насочих вниманието в тази посока! Заземяването към радиатор или ВиК е забранено, недопустимо и изключително опасно!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.