Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Няколко дена по NJoy пускат една песен ама запомних само - "let the sax plays".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, The Owl написа:

Тази ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Еленко Борисов написа:

Тази ли е?

Нe, мъж я пееше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.07.2016 г. в 19:47, The Owl написа:

тази ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся едно хаус парче, мъжки вокал, I wanna go/get higheeeer се пееше... Снощи я пускаха по The Voice.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся една песен: жена пее, имаше мъже и две коли до колкото си спомням. Беше нещо от типа на R&B и поп, но не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Bulgaria8 написа:

Търся едно хаус парче, мъжки вокал, I wanna go/get higheeeer се пееше... Снощи я пускаха по The Voice.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.06.2016 г. в 0:54, Crysis55 написа:

Търся песен , която постоянно въртят по радио Енерджи. Единственото ,което помня от песента е - and i  will never let you go.
Песента е нещо като House... или нощна музика , ако някой я е чувал и знае как се казва моля да ми каже. :/

Може би търсиш това -> :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся една метал банда или рок, кой както му изнася. Украинска е, казва се Пауъртел или както се изговаря от английски. Пеят на руски, в момента я дават по Хоризонт. Къде по принцип мога да намеря подобни песни на нови групи? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

Благодаря! Понеже търся по слух, а английския не ми е втори роден, нищо не ми се появяваше в Google. Със сигурност, ако търсех нещо английско, щеше да се появи. Ама нали е украинско на руски...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Кико написа:

Търся една метал банда или рок, кой както му изнася. Украинска е, казва се Пауъртел или както се изговаря от английски. Пеят на руски, в момента я дават по Хоризонт. Къде по принцип мога да намеря подобни песни на нови групи? 

Ето Список виконавців українського року (Списък изпълнители украински рок) и Список виконавців українського металу (Списък изпълнители украински метал), но не виждам нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , търся и аз една песен , без да и знам името , чух само няколко думи и ги запомних .

Мъж пее песента , народна е , бърза , ритъма го оприличих на 2/4 , сякаш беше шопско и  танцуваха

на него Арканул  . Пее се за някаква жена как мъжа е я оставил и тя ще

го търси после , запомних само фразата "оставям те самичка " - в припева и накрая на песента  .

Като глас го оприличих сякаш на Иван Дяков , Николай Славеев , но е възможно да бъркам .

Пробвах да търся по тази фраза , но за съжаление нищо , моля някой да помогне ако има някаква идея .

Редактирано от Riverdale (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте,

търся едно house парче, чух го вчера  в един бар, мисля че не е ново. Пееше се нещо като "get me low" , женски вокал. 

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.07.2016 г. в 18:14, Bulgaria8 написа:

да не би да е  Consoul Trainin - Take Me To Infinity ... само че там се споменава  Don't you know you're taking me higher?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Flok1 написа:

да не би да е  Consoul Trainin - Take Me To Infinity ... само че там се споменава  Don't you know you're taking me higher?

не е,аз съм я писал коя е и питащият е харесал отговора - Claptone - The Music Got Me

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, emil644466 написа:

не е,аз съм я писал коя е и питащият е харесал отговора - Claptone - The Music Got Me

моя грешка,не съм видял както трябва :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имаше една песен в която двама тинейджъри бяха в Ню Йорк и ги даваха как влизат в някакъв пансион да преспят.После пиха кафе.Аз мислех че е на Akcent но не я видях сред хитовете им.Иначе доста я въртяха по музикалните телевизии преди години.Дано някой се сети за името и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Iliyan Georgiev написа:

Здравейте.

Имаше една песен в която двама тинейджъри бяха в Ню Йорк и ги даваха как влизат в някакъв пансион да преспят.После пиха кафе.Аз мислех че е на Akcent но не я видях сред хитовете им.Иначе доста я въртяха по музикалните телевизии преди години.Дано някой се сети за името и.

Искрено се надявам някой да ти помогна и да се сети, защото много пъти съм зацепвал така :D  ако  имаше малко повече  инфо. примерно мъжки вокал ли е женски ли... някой фраза или дума от песента.. нещо запомнящо се бих се пробвал да помогна.. иначе така нищо не ми говори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вокалът е женски,това се сещам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, чух днеска по радио Енерджи в 15:55 ч. една забравена денс песничка от 1994г. Вокала се пее от жена, нещо о сорта: "I can know, when I dont, appromisse summer like the the summerness yeah-e-e, yeah-e-e, and I Dance and with you..." А а накрая повтаря многкратно "I keep on- u-o-h, I keep on-u-o-h, I keep on- u-o-h u-o-h u-o-h u-o-oh u-oou-oh." Това е целият текст който пее жената с изключение на една-две думи, през останалата част рапира мъж.

Инструментала е кавър на 2Unlimited - Twilight Zone само че е малко по-бърз.

Може да е I keep on..., поне в припева се чува така, но може да го пее по-завалено и така да съм го чул или пък I get no. Песента беше хит за кратко, през есента на 1994г. и от тогава не съм я чувал, затова казах позабравена. Мелодията на инструментала е 1:1 с 2 Unlimited - Twilight Zone и в края на инструменталната част преди всеки коплет се чува ефект от виковете на публиката, какъвто ефект е при повечето динамични песни от сорта на Скутър, KLF, DJ Bobo, BG The Prince of rap и др.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих я, след като прослушах микс от всички хитове на 94г. Текста е бил: "I get up, when I know I know I found the promise man Yeah yeah yeah"

Но поне припева съм улучил: "I keep on, I keep on, I keep on"

Групата е Basic Elements с песента Promise Man

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрайте. Чух една песничка ... въртят е по Нова ТВ .... пускат я когато дават рекламата на ``Да изчезнеш за 60 Секунди``, звучи леко кънтри песничката... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      Васил Левски не умира - клипове, стихове и моята песен за Апостола на свободата -музика, текст и изпълнение
      клипове и стихове А.Х.Т.sekirata cekupama

sekirata cekupama Анита Христова Трифонова изпълнява гръцка музика песента Опа опа

Музиката като изкуство и културен елемент заема основно място в обществото на древна Гърция. Древните гърци са смятали музиката (свързвали я с Музите, божества на изкуството) за неразделно свързана с обучението и развитието на всеки човек – музиката развива духа, както физическото възпитание – тялото. Музиката не е била само един вид изкуство за самоизява, а основен камък при обучението, неразделно свързан с философията и добродетелите. Именно с това се обяснява и факта, че за добър музикант в Древна Гърция е считан не онзи, който е бил виртуоз при изпълнението на един инструмент, а онзи, който чрез музиката е можел да пресъздаде красотата, добродетелите и моралните ценности, които носи в себе си.
      Доказателство за голямото значение на музиката в древността е използването ѝ във всички обществени дейности. В свещеното прорицалищ Делфи е имало храм, посветен на Аполон, бог на музиката, където в древността са се провеждали общогръцки състезания по музика. Музиката заедно с другите изкуства – танц, театралното майсторство и поезията – е била неразделна част от гръцката драма .
      През Средновековието гръцката музика се развива в рамките на византийските  музикални традиции. След падането на Константинопол   и унищожаването на Византия, традициите на средновековната гръцка музика са съхранени само в черковната музика.
      По-късно, през 17 – 18 век, се развива личностно ориентираната народна музика, възпяваща най-вече хайдутите, като борци срещу османската власт.
      След освобождението (1830г.) и обявяването на независимостта на Гърция започва развитието на инструменталната музика. През 1865 г. Нико̀лаос Мандза̀рос написва музика къл поемата на Дионѝсиос Соломо̀с „Химн за прослава на свободата“, който става национален химн на страната. В последната четвърт на 19 и в началото на 20 век повечето гръцки музикални творци насочват усилията си към гръцкото народно творчество. На базата на народната песен е създаден нов за Гърция музикален жанр – идиличната музикална комедия. Основни представители на жанра са Коромила̀с и Ко̀кос.
      Десетилетието 1920 – 30 г. е белязано от появата на композитори, диригенти и музикални критици, завършили национални музикални училища (Скалко̀тас, Незерѝтис, Евангела̀тос и др.), които творят в областта на класическата музика.
      В областта на популярната музика след трийсетте години в Гърция се появява твърде специфичният музикален стил, познат каторебетика, който и до днес остава един от най-популярните видове за сред любителите на музика в страната. Също така, в следващите десетилетия Гърция се проявява като особено отворена към европейски и други стилове (rock, jazz, latin, electronica), които е наситила с гръцки елементи, печелейки много награди и извън границите на страната.
      Гръцката музика, която е на мода днес, се характеризира като смес от източни и европейски ритми. Комерсиализирането на средствата за комуникация и особено на радиото е допринесло и за комерсиализирането на музиката. Бузукито, творение на Василис Цицанис, което оневини в буржоазното съзнание Манолис Хиотис, продължава да бие в сърцето на гърка, но вече се забелязват опити за оползотворяне на традицията с влияние от Изтока (напр. групата на Рос Дейли, която през седемдесетте изпълняваше ролята на училище за избрани музиканти, прокарвайки пътища за звуци, които спомогнаха за смесването на традиционната музика с източните мелодии, „Силите на Егея“, които преработваха някои народни песни, така наречената „Солунска школа“, чиито представители използват ут, както и други източни инструменти).
      Гръцкият рок експериментира, заплашва и понякога разбива „отживелите“ ни представи за рок-звука. Групите, за които се смята, че са допринесли най-много за развитието през деветдесетте години са „Трипес“, „Ксилина спатя“ и „Стерео нова“. Днес гръцката рок-сцена е в период на разцвет, с много добри групи като „Анемос“, „Closer“, „Earthbound“, „Диафана крина“, „Енделехия“, „Пикс Лакс“, Теодосия Цацу, Манолис Фамелос.
      Групите от low bap сцената се появиха през последните десет години в България, с основен център „Active member“. Става дума предимно за групи, които са част от компанията от квартала Пѐрама, които черпят опит от културата на американския рап и според мнозина изнасят на плещите си превъплъщението на социалното отрицание („подкрепям с начина си на живот, това което пея в песните си“) и организират Low Bap фестивали и събития.
      Гръцката джаз сцена може също да се похвали с добри изпълнители, инструменталисти и цели групи, като Маркос Алексиу, Макис Аблянитис, Милтиадис Папастаму, Йоргос Полихронакос, както и групата „Mode Plagal“. Имена на гръцката поп музика като Манто;, Алексия, „Хахакес“и Сакис, Рувас,Ана Виси,Марина Скядареси бележат голям успех предимно сред младата аудитория в страната.
      Гръцката електронна музика (електроника, джаз) е представена от групи като пионерите за гръцките стандарти „Стерео Нова“, „Mikro“, „Oberon“, но и от множество диджеи, които експериментират с най-новите видове и често въвеждат гръцката публика в най-авангардните прояви на електронната музика.
      Гръцката музика като цяла се характеризира от една специфична динамика, тя е еклектична, комерсиална, но и достатъчно качествена, традиционна (с много внедрени етник елементи), „съпротивителна“ (с очевидни влияния от политическата песен от шейсетте и седемдесетте), диалогизира с електронната музика, кара предизвикателно публиката си да се тълпи на рок и денс фестивали, танцува чифтедели и зейбекика позволява на творците си да разчупят наложените музикални форми и смесва традицонното с модерното, изтъквайки многобройните проявления на звука, който успява да диша дори и под тежесттта на аритметиката на проджбите.
      В Гърция съществуват концертни зали и различни музикални организации, които упражняват решителна роля в развитието на гръцката музика, но и в контактите на гръцката публика с най-големите творци от световната музикална сцена. Функционират също така голям брой консерватории (98 държавни и 450 частни консерватории), които се ръководят от духа на постоянно усъвършенстване на музикалното образование в страната.

музика кавър по детска песничка автор А.Х.Т.sekirata cekupama Влакът за Брюксел текст мимо хумор
    • от Anita Hristova Trifonova
      ВАЛЕРИ СТАНКОВ И ПЕСЕНТА НА МИМО-Публикувано на 06.02.2020 / 13:13 ВЛАКЪТ НА ЛУДИЯ ГЕНЕРАЛ -Нямат срама! Взели са държавата под аренда и докато не ограбят държавата до проверка тояга няма да избягат! Преди 10 години в България горе-долу се живееше. Дойде Бойко и „опраска“ всичко. България се затрива от герберите и съучастниците им. Ние сме на дъното и сме на командно дишане. Очаквам до 10 год. сащ да ни изключат апарата за това дишане.
      http://afera.bg/влакът-на-лудия-генерал-2/
      … светът – за едного обител, за другиго е гнил бардак,
      глупак със генералски кител ни кара в българския влак,
      той ближе задници на Запад, и задник на Москва върти,
      а пътят все така е грапав! – навред пустинни пустоти,
      сегиз-тогиз сълзици рони, за своя мил народ скърби! –
      овчици в конските вагони – към Кайро и Абу Даби,
      тъй напоително си лафи със джендър-пичовете в ЕС,
      във родния ни наркотрафик омацан до уши с петмез,
      и кой да му забие шута? – народът спи, доволен шерп,
      с фалшиви гербери на скута ще си гласува пак за ГЕРБ,
      не знам защо роди ме мама? – безкраен български карък,
      оглеждам се – и изход няма! – от този омагьосан кръг,
      не искам родната ми стряха – България! – да тъне в кал,
      и нека – който ще, да маха след влак със луднал генерал.
      Валери Станков
      6 февруарий 2018 г.
      гр. Варна, 10, 00 ч.

и песента на мимо
      по детската песничка - "С червените ботушки потропва Дядо Мраз"
      Стройте се в редичка, хайде в моя влак!
      С него ще ви возя до Брюксел чак!
      Тракат колелата, весели игриви.
      И народът возят. Колко сме щастливи!
      Пуф-паф, пуф-паф, през поля, тунели.
      Пуф-паф, пуф-паф, покрай къщи бели.
      Пуф-паф, деца, баби, татковци и лели.
      Пуф-паф, всички вече европейци цели.
      Влакът най-накрая в гарата навлиза.
      Вземайте багажа, трябва да се слиза!
      Слизаме в мъглата с нашия кормчия.
      Посреща ни в здрача: „Welcome to Sofia”.
      / по една детска песничка/
      Бяла Коледа- Коледна секира  - авторово музика текст изпълнение А.Х.Т. sekirata cekupama

• от WhiteDevil 5
      Добър ден имам следният проблем - въпрос имам Активна аудио система 5.1 ,като включа субуфера който е активен и захранва тонколоните се чува постоянно  шумене без значение дали е намален субуфера или е усилен докрай.. само когато го цъкна на Mute   нищо не се чува ...шумът е от с субуфера изключвам колоните ,но си продължава шуменето от него. (жужене) не е от кабелите ... Сменени са всичките . Към какво да се насоча ,защото е супер дразнещоо това ...
  • Дарение

• Добави ново...