Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

толкова ли са  гадни тея кренвиши че  реват като ядът :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, emil644466 написа:

Дует на цветята от операта "Лакме" на Лео Делиб

https://www.youtube.com/watch?v=R9gFBuYc0z0

Благодаря ти много! (bow)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Търся една песен мисля че е от шаолински футбол пее е жена в клипа миля че имаше лъв ставаше въпрос за футбол нещо шампион. Само това помния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Песен от радио Нова: 
Вокала е мъжки и пее така , все 1 се кара .. Доста динамична , а се повтаря много това от лириките , които запомних - I wanna be with u . be with u , be with u  and u know it's true .... what u want from me  - малко разкъсано но главно се повтаря това първото изречение , след което пееше нещо и се чуваше what u want from me. 

Дийп хаус си беше май , но беше доста динамична !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

търся една песен пее се нещо пенкилер и се крещи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.03.2016 г. в 18:18, yarlovo написа:

Здравейте

Търся песента от филма ?

Мисля, че е това https://www.youtube.com/watch?v=t0tOcw7EAOE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз търся една песен, за съжаление малко оскъдно инфо ще дам за нея. Пее се от мъж; от последните, може би, около 5 години е; жанра е (въй, колко съм зле с тия жанрове и поджанрове :D ...) поп мисля, от тия новите хитове дето ги въртят все по The Voice; мисля, че в припева се пее нещо от сорта на Do you know my name... или Do you wanna know my name...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся една песен под името "All Your Love". Жанра е нещо между хаус и електро. Може и да е ремикс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся една песен от Вип Брадър :)

http://play.novatv.bg/programi/vip-bradur/782924?autostart=true Докато Миглена прави масаж на Боби

Изгледайте от 10:45 до 11:43  през shazzam ми я намира под името

Kully B & Calvin Kahn - Bamboo Taboo , но такава песен никъде не намира дори и като mp3 дали наистина се казва така или е под друго име ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей хора... оказа се че не винаги новите технологии се справят...

Късам коси вече, режа си вени, бия си шамари и не мога да измисля други начини да намеря 2 песни, които са точно "жанра" ако мога така да се изразя, който най-много ме надъхва..

ВНИМАНИЕ: Преди да сте отворили линковете държа да отбележа, че единствената им идея тук е да разбера какви са песните на фона, без никакви отношения по тяхната тематика!

http://nova.bg/accents/view/2016/11/16/165023/извънредно-студио-оставката-борисов-2-днес-по-nova/

https://www.youtube.com/watch?v=TwSXMHX4nNs

Опитвал съм с шазами, сайтове и какво ли не да ги преправям да ги търся и не откривам нищо..

Силно се надявах темата да е още жива.. изглежда ,че обаче е започнала да умира.. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какъв плеар ползват капутите от нова  не се отваря

що се отнася до песента на трайчето сигурно е някаква нова по поръчка или някаква класичeска  да не се плащат авторски права .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Yvan Sergeev написа:

какъв плеар ползват капутите от нова  не се отваря

що се отнася до песента на трайчето сигурно е някаква нова по поръчка или някаква класичeска  да не се плащат авторски права .

Съмнява ме да е дал чак толкова пари, иначе плеъра на нова не се отваря ако си с адблокър, пробвай през Edge или друго без адблокър ако имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Darkyy написа:

Съмнява ме да е дал чак толкова пари, иначе плеъра на нова не се отваря ако си с адблокър, пробвай през Edge или друго без адблокър ако имаш.

пфффф партиите имат пари може и някой доброволно да я е направил за трайчето с лачените обуща нищо са 2 хилядарки за инструментал 2 минути>

преди 8 часа, Yvan Sergeev написа:

иначе плеъра на нова не се отваря ако си с адблокър

да с адблокер съм реклама след  реклама бтв още по зле

даже и акаунт

не зарежда и без блокер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втори опит...

Здравейте, и аз търся една българска песен, която съм чувал доста отдавна, но имам чувството, че за разлика от мен Гугъл никога не е чувал за нея.

Ако си спомням правилно, в припева се пееше "Мъгли, вихрушки, облаци оловни, над мене плачат, сякаш са виновни."

Ще бъда благодарен, ако някой се сети и ме насочи към изпълнителя и песента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Владислав_С написа:

Втори опит...

Здравейте, и аз търся една българска песен, която съм чувал доста отдавна, но имам чувството, че за разлика от мен Гугъл никога не е чувал за нея.

Ако си спомням правилно, в припева се пееше "Мъгли, вихрушки, облаци оловни, над мене плачат, сякаш са виновни."

Ще бъда благодарен, ако някой се сети и ме насочи към изпълнителя и песента.

Нали не става дума за чалга ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя е песента по която е направен кавъра на "Латино китка" на НЛО която звучи след 3.40 минута от клипа ?

Слушал съм я стотици пъти на испански ама просто текста не ми се появява в паметта и не знам как да я намеря. А сега ми затрябва ...

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, BMW Маниак написа:

Коя е песента по която е направен кавъра на "Латино китка" на НЛО която звучи след 3.40 минута от клипа ?

Слушал съм я стотици пъти на испански ама просто текста не ми се появява в паметта и не знам как да я намеря. А сега ми затрябва ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ken написа:

Може и да греша ама все си мисля че я имаше в някакъв вариант на испански.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎23‎.‎11‎.‎2016‎ г. в 10:57, Ken написа:

Нали не става дума за чалга ?

Не, не е чалга. Бих казал, че стилово, а и гласът на вокалиста ми напомняше на песните на Цветан Владовски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже от къде е музиката от рекламата на 25 години "Зора", ето я

Благодаря много предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.
Докато бях в един магазин чух песен която много ми хареса. Направих един бърз запис и се надявам някой да ми каже как се казва.. качеството е лошо но....

https://www.vbox7.com/play:8c821a5e1b

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Загадката е с повишена трудност. Търся една песен която знам, че се пее от мъж на  английски е и знам само, че припева започва с " Maybe now..."  Балада е и звучи поне като стара песен, но не съм убеден. Лятото я чух по радио Fresh, но така и не успях да я открия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, trifonivanov написа:

Здравейте! Загадката е с повишена трудност. Търся една песен която знам, че се пее от мъж на  английски е и знам само, че припева започва с " Maybe now..."  Балада е и звучи поне като стара песен, но не съм убеден. Лятото я чух по радио Fresh, но така и не успях да я открия. 

Maybe this...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      Васил Левски не умира - клипове, стихове и моята песен за Апостола на свободата -музика, текст и изпълнение
      клипове и стихове А.Х.Т.sekirata cekupama

sekirata cekupama Анита Христова Трифонова изпълнява гръцка музика песента Опа опа

Музиката като изкуство и културен елемент заема основно място в обществото на древна Гърция. Древните гърци са смятали музиката (свързвали я с Музите, божества на изкуството) за неразделно свързана с обучението и развитието на всеки човек – музиката развива духа, както физическото възпитание – тялото. Музиката не е била само един вид изкуство за самоизява, а основен камък при обучението, неразделно свързан с философията и добродетелите. Именно с това се обяснява и факта, че за добър музикант в Древна Гърция е считан не онзи, който е бил виртуоз при изпълнението на един инструмент, а онзи, който чрез музиката е можел да пресъздаде красотата, добродетелите и моралните ценности, които носи в себе си.
      Доказателство за голямото значение на музиката в древността е използването ѝ във всички обществени дейности. В свещеното прорицалищ Делфи е имало храм, посветен на Аполон, бог на музиката, където в древността са се провеждали общогръцки състезания по музика. Музиката заедно с другите изкуства – танц, театралното майсторство и поезията – е била неразделна част от гръцката драма .
      През Средновековието гръцката музика се развива в рамките на византийските  музикални традиции. След падането на Константинопол   и унищожаването на Византия, традициите на средновековната гръцка музика са съхранени само в черковната музика.
      По-късно, през 17 – 18 век, се развива личностно ориентираната народна музика, възпяваща най-вече хайдутите, като борци срещу османската власт.
      След освобождението (1830г.) и обявяването на независимостта на Гърция започва развитието на инструменталната музика. През 1865 г. Нико̀лаос Мандза̀рос написва музика къл поемата на Дионѝсиос Соломо̀с „Химн за прослава на свободата“, който става национален химн на страната. В последната четвърт на 19 и в началото на 20 век повечето гръцки музикални творци насочват усилията си към гръцкото народно творчество. На базата на народната песен е създаден нов за Гърция музикален жанр – идиличната музикална комедия. Основни представители на жанра са Коромила̀с и Ко̀кос.
      Десетилетието 1920 – 30 г. е белязано от появата на композитори, диригенти и музикални критици, завършили национални музикални училища (Скалко̀тас, Незерѝтис, Евангела̀тос и др.), които творят в областта на класическата музика.
      В областта на популярната музика след трийсетте години в Гърция се появява твърде специфичният музикален стил, познат каторебетика, който и до днес остава един от най-популярните видове за сред любителите на музика в страната. Също така, в следващите десетилетия Гърция се проявява като особено отворена към европейски и други стилове (rock, jazz, latin, electronica), които е наситила с гръцки елементи, печелейки много награди и извън границите на страната.
      Гръцката музика, която е на мода днес, се характеризира като смес от източни и европейски ритми. Комерсиализирането на средствата за комуникация и особено на радиото е допринесло и за комерсиализирането на музиката. Бузукито, творение на Василис Цицанис, което оневини в буржоазното съзнание Манолис Хиотис, продължава да бие в сърцето на гърка, но вече се забелязват опити за оползотворяне на традицията с влияние от Изтока (напр. групата на Рос Дейли, която през седемдесетте изпълняваше ролята на училище за избрани музиканти, прокарвайки пътища за звуци, които спомогнаха за смесването на традиционната музика с източните мелодии, „Силите на Егея“, които преработваха някои народни песни, така наречената „Солунска школа“, чиито представители използват ут, както и други източни инструменти).
      Гръцкият рок експериментира, заплашва и понякога разбива „отживелите“ ни представи за рок-звука. Групите, за които се смята, че са допринесли най-много за развитието през деветдесетте години са „Трипес“, „Ксилина спатя“ и „Стерео нова“. Днес гръцката рок-сцена е в период на разцвет, с много добри групи като „Анемос“, „Closer“, „Earthbound“, „Диафана крина“, „Енделехия“, „Пикс Лакс“, Теодосия Цацу, Манолис Фамелос.
      Групите от low bap сцената се появиха през последните десет години в България, с основен център „Active member“. Става дума предимно за групи, които са част от компанията от квартала Пѐрама, които черпят опит от културата на американския рап и според мнозина изнасят на плещите си превъплъщението на социалното отрицание („подкрепям с начина си на живот, това което пея в песните си“) и организират Low Bap фестивали и събития.
      Гръцката джаз сцена може също да се похвали с добри изпълнители, инструменталисти и цели групи, като Маркос Алексиу, Макис Аблянитис, Милтиадис Папастаму, Йоргос Полихронакос, както и групата „Mode Plagal“. Имена на гръцката поп музика като Манто;, Алексия, „Хахакес“и Сакис, Рувас,Ана Виси,Марина Скядареси бележат голям успех предимно сред младата аудитория в страната.
      Гръцката електронна музика (електроника, джаз) е представена от групи като пионерите за гръцките стандарти „Стерео Нова“, „Mikro“, „Oberon“, но и от множество диджеи, които експериментират с най-новите видове и често въвеждат гръцката публика в най-авангардните прояви на електронната музика.
      Гръцката музика като цяла се характеризира от една специфична динамика, тя е еклектична, комерсиална, но и достатъчно качествена, традиционна (с много внедрени етник елементи), „съпротивителна“ (с очевидни влияния от политическата песен от шейсетте и седемдесетте), диалогизира с електронната музика, кара предизвикателно публиката си да се тълпи на рок и денс фестивали, танцува чифтедели и зейбекика позволява на творците си да разчупят наложените музикални форми и смесва традицонното с модерното, изтъквайки многобройните проявления на звука, който успява да диша дори и под тежесттта на аритметиката на проджбите.
      В Гърция съществуват концертни зали и различни музикални организации, които упражняват решителна роля в развитието на гръцката музика, но и в контактите на гръцката публика с най-големите творци от световната музикална сцена. Функционират също така голям брой консерватории (98 държавни и 450 частни консерватории), които се ръководят от духа на постоянно усъвършенстване на музикалното образование в страната.

музика кавър по детска песничка автор А.Х.Т.sekirata cekupama Влакът за Брюксел текст мимо хумор
    • от Anita Hristova Trifonova
      ВАЛЕРИ СТАНКОВ И ПЕСЕНТА НА МИМО-Публикувано на 06.02.2020 / 13:13 ВЛАКЪТ НА ЛУДИЯ ГЕНЕРАЛ -Нямат срама! Взели са държавата под аренда и докато не ограбят държавата до проверка тояга няма да избягат! Преди 10 години в България горе-долу се живееше. Дойде Бойко и „опраска“ всичко. България се затрива от герберите и съучастниците им. Ние сме на дъното и сме на командно дишане. Очаквам до 10 год. сащ да ни изключат апарата за това дишане.
      http://afera.bg/влакът-на-лудия-генерал-2/
      … светът – за едного обител, за другиго е гнил бардак,
      глупак със генералски кител ни кара в българския влак,
      той ближе задници на Запад, и задник на Москва върти,
      а пътят все така е грапав! – навред пустинни пустоти,
      сегиз-тогиз сълзици рони, за своя мил народ скърби! –
      овчици в конските вагони – към Кайро и Абу Даби,
      тъй напоително си лафи със джендър-пичовете в ЕС,
      във родния ни наркотрафик омацан до уши с петмез,
      и кой да му забие шута? – народът спи, доволен шерп,
      с фалшиви гербери на скута ще си гласува пак за ГЕРБ,
      не знам защо роди ме мама? – безкраен български карък,
      оглеждам се – и изход няма! – от този омагьосан кръг,
      не искам родната ми стряха – България! – да тъне в кал,
      и нека – който ще, да маха след влак със луднал генерал.
      Валери Станков
      6 февруарий 2018 г.
      гр. Варна, 10, 00 ч.

и песента на мимо
      по детската песничка - "С червените ботушки потропва Дядо Мраз"
      Стройте се в редичка, хайде в моя влак!
      С него ще ви возя до Брюксел чак!
      Тракат колелата, весели игриви.
      И народът возят. Колко сме щастливи!
      Пуф-паф, пуф-паф, през поля, тунели.
      Пуф-паф, пуф-паф, покрай къщи бели.
      Пуф-паф, деца, баби, татковци и лели.
      Пуф-паф, всички вече европейци цели.
      Влакът най-накрая в гарата навлиза.
      Вземайте багажа, трябва да се слиза!
      Слизаме в мъглата с нашия кормчия.
      Посреща ни в здрача: „Welcome to Sofia”.
      / по една детска песничка/
      Бяла Коледа- Коледна секира  - авторово музика текст изпълнение А.Х.Т. sekirata cekupama

• от WhiteDevil 5
      Добър ден имам следният проблем - въпрос имам Активна аудио система 5.1 ,като включа субуфера който е активен и захранва тонколоните се чува постоянно  шумене без значение дали е намален субуфера или е усилен докрай.. само когато го цъкна на Mute   нищо не се чува ...шумът е от с субуфера изключвам колоните ,но си продължава шуменето от него. (жужене) не е от кабелите ... Сменени са всичките . Към какво да се насоча ,защото е супер дразнещоо това ...
  • Дарение

• Добави ново...