Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не съм сигурна дали има такава възможност- да мога да блокирам един досаден номер,който ми звъни.Ама само него.За някакви филтри ми казваха???Помогнете бързо sad.gif

Телефонът ми е samsung E800 и съм абонат на Mtel.

Редактирано от backata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесно ще е да отидеш в някой офис на Мтел и да им кажеш да блокират този номер, но не зная дали това е безплатно. За друг вариант аз не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попадал съм в същата ситуация и ето какво направих:

При мен досадния номер правеше серия от клипвания и аз всеки път му отварях преди при него да прозвучи сигнал за свободно. Това става когато телефона ти е близо до радио/колонки/монитор или друго радиочувствително устройство. Така набутах номера поне 20 лева, преди да се усети. После ми омръзна и звъннах на неговия телеком да се оплача от тормоз. Незнам какво са направили но след това спря да звъни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре си провери книжката на телефона. Там имаш обяснено как точно се прави блокирането на номер от самия апарат. И по този начин, когато онзи ти звъни ти дори няма да разбираш, GSM-а ти автоматично ще го отхвърля, по начина, по който ще му окажеш в опциите - за него, ще изглежда или все едно не си чуваш телефона и не вдигаш или все едно му затваряш.

Но добър вариант е да се обадиш на неговия оператор и да им обясниш какво прави. Те би трябвало да го спрат.

Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още една възможност - звънни на *88. Ако телефона е на твое име, и си знаеш подробностите, за които ще те питат, те знаят какво да направят. А иначе някои телефони имат филтър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе долу такава е тактиката, само че малко "реверс" - трябва да имаш група с абонати от телефонната ти книга, за които винаги ще си "на линия" а за останалите ще дава винаги заето. Това е целта на "Затворени групи" или там както се казва в твоя телефон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Горе долу такава е тактиката, само че малко "реверс" - трябва да имаш група с абонати от телефонната ти книга, за които винаги ще си "на линия" а за останалите ще дава винаги заето. Това е целта на "Затворени групи" или там както се казва в твоя телефон.

Точно така-а ако нямаш "затворени групи"-просто сложи този номер в някоя "група абонати"-остави го сам,а след това от меню/настойки/звук (или в контакти/групи абонати/настройки) задай на тази "група абонати" да е без звук-и готово.След това и да се опитва да ти се обади ти просто няма да го чуваш cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ви мерси..Ама аз искам въоще да не може да звъни, а не само да не го 4увам.Защото въпросният господин започна да ми говори разни такива подозрителни неща и ме хвана базето малко.И не мога просто да му кажа да престане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава варианта да се обадиш на оператора.Но ако въпросния е на Примичка и операторите учтиво му отправят предопреждение той просто може да си смени примичката когато предопреждението стане наказание.Виж ако е на абонаментен план вече може и да вземе под внимание предупреждението и да те остави на мира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много ви мерси..Ама аз искам въоще да не може да звъни, а не само да не го 4увам.Защото въпросният господин започна да ми говори разни такива подозрителни неща и ме хвана базето малко.И не мога просто да му кажа да престане.

Ами я кажи кой е номера да се чуя с него? angry.gif Ако ли не - оплакване в полицията ще свърши работа.

Остава варианта да се обадиш на оператора.Но ако въпросния е на Примичка и операторите учтиво му отправят предопреждение той просто може да си смени примичката когато предопреждението стане наказание.Виж ако е на абонаментен план вече може и да вземе под внимание предупреждението и да те остави на мира.

Мобилните оператори могат не само да спрат картата, а и да проследят от кой телефон се е обаждал човека и ако обажданията продължат от същия телефон - една жалба в полицията и до 1 седмица човека ще е с призовка в полицията и няма да я тормози повече :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мобилните оператори могат не само да спрат картата, а и да проследят от кой телефон се е обаждал човека и ако обажданията продължат от същия телефон - една жалба в полицията и до 1 седмица човека ще е с призовка в полицията и няма да я тормози повече :)

Ако е с Прима абоната е анонимен,няма как да те намерят.От Полицията не вярвам да помогнат много,няма да си мръднат пръста.Най-добре блокирай номера от менюто на телефона.Рано или късно ще му омръзне да ти звъни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако е с Прима абоната е анонимен,няма как да те намерят.От Полицията не вярвам да помогнат много,няма да си мръднат пръста.Най-добре блокирай номера от менюто на телефона.Рано или късно ще му омръзне да ти звъни.

В голяма заблуда си bo6ko, всеки телефон има IMEI номер, които е уникален (т.е. няма втори такъв проверява се с кода *#06# ). А и лесно ще те намерят с прима просто ще отидат при двама трима на сметка които са говорили с номера от примата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В голяма заблуда си bo6ko, всеки телефон има IMEI номер, които е уникален (т.е. няма втори такъв проверява се с кода *#06# ). А и лесно ще те намерят с прима просто ще отидат при двама трима на сметка които са говорили с номера от примата

А и не само това, телефона се засича с точност до 20-30 сантиметра. Тоест къде точно се намира абоната в момента, така че няма да им трябва да притесняват други хора :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо изпаднахте вече в "Теория на конспирацията"

IMEI-я нищо не може да помогне при блокиране на нежелан абонат. Ама нищо

А пък за 20-30 см... до 20-30 м може би, всичко зависи от това колко клетки те обслужват и какъв им е периметъра. За да се постигне такава точност, трябва клетките на мобилния оператор да са с радиус 100м и в момента да си в обхвата на поне 3 !? А това не е така, всички знаем :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ще дойде лошия чичко полицай и ще ме напляска по дупето защо съм притеснявал момичето biggrin.gif

Сега сериозно.Полицията е ясно че няма да си мръдне пръста.Те мутрите се гърмаят по улиците.Станахме като дивия запад,на никой не му пука,а вие чакате да се скарат на някои защото кликвал на момичето.То е ясно че като искат да те намерят ще го направят.

Както казах според мен е най-добре да блокира номера от телефона,тои няма да вибрира или звъни само ще вижда колко пъти ония глупак е звънял.Като не му обръща внимание ще му писне и ще спре.

Редактирано от bo6ko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Много благодаря за съветите.Повече от две седмици не му вдигах и накрая му написах смс да спре.В резултат получих поредното съобщение на гласовата поща да съм му цъкнала,когато съм сама,за да ми чуел гласа.

Ако някой може да ми каже как да го сложа в тази затворена група.Със самсунг SGH-E530 съм..Опитвам,но не се получава нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много благодаря за съветите.Повече от две седмици не му вдигах и накрая му написах смс да спре.В резултат получих поредното съобщение на гласовата поща да съм му цъкнала,когато съм сама,за да ми чуел гласа.

Ако някой може да ми каже как да го сложа в тази затворена група.Със самсунг SGH-E530 съм..Опитвам,но не се получава нещо.

Оффф вземи направи едно оплакване и всичко ще спре!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ха ха, това последното много ми хареса :))

Зелените оченца са голям магнит, но може и насрещата да е някой с червени (нищо лично green^eyes, само отбелязвам интернет анонимността и абсурдни случки)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, никой не предложи най-доброто решение...

Само ако го знаеш кой е - бой му е майката, бой, ама много...

А ако не го знаеш, уреди си среща, на която прати 5-6-7-8 човека от твое име и после - ти си знаеш... БОЙ ама много...

Ще проработи... сигурен съм, айде със здраве biggrin.gif

Редактирано от greenhorn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ха ха ха, това последното много ми хареса ;))

Зелените оченца са голям магнит, но може и насрещата да е някой с червени (нищо лично green^eyes, само отбелязвам интернет анонимността и абсурдни случки)

Напоследък наистина са ми малко зачервени,но иначе са естествено зеленикави и хич не са опасни cool.gif Мерси за съветите,но се оказа,че ми свършва договора и направо си взимам нов номер.Ако този път го намери,ще ви свикам всички да го понашляпате!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 12 години по-късно...
Цитат

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Редактирано от algor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване