Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nestle720

Компютърът изгасва при работа

Препоръчан отговор

Здравейте проблемът ми е следни значи един ден докато си седях на компютъра той изгасна и ми се появи синият екран с белите букви до колкото знам това е проблем от харда.
Та прейнталирах го но той изгасна включих го и пак така след извесно време.. На кратко не е от харда защото го смених и пак угасна изтеглих 1 програма SpeedFan от която разбрах че температурата на CPU е доста висока опитах се да го почистя без да свалям нищо освен рамта но пак гасне и температурата не спада. компа е зглобен на части по е от 3-4 месеца и не е сваляно нищо от тогава само 1 пут рамка както казах зада почистя колкото мога. Ако някой знае решение и ми го сподели ще съм много БЛАГОДАРЕН!!! :)

http://imgur.com/16rBCQu

post-317919-0-11251900-1426016098_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра изгасва поради висока температура на процесора.Възможни причини:

1. Непочистен радиатор - продухване и почистване от прах и мръсотия.

2. Повреден вентилатор на охлаждането - сменя се с нов.

3. Недобре закачено охлаждане - разглобява се и се проверява дали е монтирано правилно.

4. Липса на термопаста - слага се термопаста.

5. Повреден датчик или проблем с елемент от дъното - проверява се в сервиз.

Ако компютъра е в гаранция го носи на сервиз, за да го прегледат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

той изгасна и ми се появи синият екран с белите букви :)

Това е рестарт.

Ако е прегряване ще изключи напълно все едно си му дръпнал щепсела от контакта и при опит за повторно включване или няма да тръгне докато не се охлади или ще тръгва за момент звуков сигнал и ще се гаси.

Обикновено син екран се появява при омазани драйвери или проблем с рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ххххххххххххххх

Обикновено син екран се появява при омазани драйвери или проблем с рам.

Както и при доста други проблеми с хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички температури изглеждат нормално, с изключение на тези от датчиците, които въобще не се отчитат коректно или липсва датчик на съответният елемент(или в определена част от даден компонент - примерно в ядрото на процесора) и вероятната температура е сметната с използуване на определен за целта алгоритъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Показвала ли ти се е същата "синя" грешка и друг път? Случайно да знаеш какво пише накрая, видя ли го, нещо, което можеш да си спомниш? Освен това, вентилатора на процесора ми изглежда бавен с 2 хиляди оборота да се върти, но може би съм само аз... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е захранването - марка, модел, ватове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...