Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Може ли да ми помогнете! Днеска открих тази тема, но не знам дали ще знаете отговора на въпроса ми.

Така преди няколко месеца, Август миналата година си купих нов лаптоп, който е марка Lenovo G510. Когато го закупих Wi-fi-то му си работеше нормално, а под нормално имам напредвид, че нямах никакви проблеми относно обхвата на интернета или скоростта на сваляне, но месец, два след като го взех бях натоварил Wi-fi-то с скайп, сваляне и нещо друго, ако не греша и оттогава вместо да ми сваля с 3 мегабайта в сек. ми сваля с 2 мегабайта в сек. 2.3 е максималното, което достига много рядко. 

Та тук въпроса, който поставям е, тъй като и обхвата, с който хващах преди интернет в къщата спадна как може да се оправи това? Баща ми имаше същия проблем на лаптопа си, защото аз му го бях причинил отново, а сега това стана на моя. Ако можете да предложите нещо, което да ми оправи проблема. 

И разбира се на какво се дължи този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам никакъв проблем с Wi Fi ! Даже не е проблем и със скороста на сваляне.Това ,че преди е сваляло с 3 мб,а сега с 2 мб. не  е огромна разлика.Това е безжична връзка,която се влияе от много неща.Например разтояние до рутер,брой закачени устройства към него,приложения използващи интернет,актуализации и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете марка и модел на рутера. Имате ли достъп до неговите настройки или ги е правил доставчика на интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Тия скорости да не са в торент клиент?

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема мисля, че е точно в Wi-fi-то, защото първо не е от рутера. На баба ми лаптопа днеска го пробвах на бюрото в моята стая си сваля и си хваща интернет, а пък моя лаптоп не иска даже да хване интернет от рутера. Иначе рутера е старичък и е Тенда.

НО ПРОБЛЕМА НЕ Е В РУТЕРА!!! ПРОБЛЕМА Е  БЕЗЖИЧНАТА ВРЪЗКА НА ЛАПТОПА!!! 

Така, че който не знае по-хубаво да не пише според мен. Околните мрежи с другите лаптопи, където са у нас си хващам съвсем нормален интернет, а пък с моя не. А не мога да използвам чужди лаптопи, за да се забавлявам, защото моя е най-мощния и най-много си ми харесва, така че моля, ако някой знае отговора на въпроса да пише. 

И се извинявам за грубия тон, но това е положението. 

Кажете марка и модел на рутера. Имате ли достъп до неговите настройки или ги е правил доставчика на интернет.

Имам достъп до настройките на рутера, но те мисля че няма да свършат работа, но ако мислите, че е в рутера кажете какво да направя. Ще ви дам точни данни за него:

SSID: Tenda
Protocol: 802.11g
Security type: WPA2-Personal
Manufacturer: Broadcom
Description: Broadcom 802.11n Network Adapter

Това успях да измъкна за рутера. Дано помогне!

Тия скорости да не са в торент клиент?

Проблема не е в торент клиента, защото ми сваля също толкова бавно и с други. Нали все пак съм пробвал! :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За грубия тон си отговаряте лично Вие. Не виждам причина от такъв тон. Според Вас как желаете да Ви се помогне след като в първия Ви пост информацията е недостатъчна и може само да се гадае. След втория пост вече картинката е по-ясна и по точна.

За да дам точен пример това е все едно да отидете на доктор и да кажете:" Докторе, боли ме глава". Нали се сещате, че доктора не Ви изписва веднага рецепта с 20 вида лекарства, а започва да Ви разпитва.

Аз ще продължа да питам, а Вие ако искате помощ и съдействие може да отговорите, а може и да не пожелаете.

- Ще помоля за точния модел на рутера, за да видим какви стандарти поддържа. Ако поддържа само g стандарт е нормално скоростта да пада така. Освен това можете ли да менажиранте този рутер или не?

- Каква ОС е инсталирана на лаптопа Windows7 или Windows8.

- Тествана ли е скоростта към рутера само с UTP кабел?

- Каква скорост Ви предоставя интернет доставчика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спри антивирусната и виж пак ли е така... някои антивирусни сканират мрежовите пакети и скоростта на нета пада с 30-40% (примерно при аваст е така, независкимо колко бърз е процесора)

скоростта зависи и от крипрацията и от това колко е замърсен радиоефира (колко други рутери има наоколо) освен това не вярвам да си на интернет с гарантирана скорост.

друга причина да нямаш обхват е прекъсната (обикновено се прекъсва около в пантата) или откачена антена от платката на wifi адаптера

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За грубия тон си отговаряте лично Вие. Не виждам причина от такъв тон. Според Вас как желаете да Ви се помогне след като в първия Ви пост информацията е недостатъчна и може само да се гадае. След втория пост вече картинката е по-ясна и по точна.

За да дам точен пример това е все едно да отидете на доктор и да кажете:" Докторе, боли ме глава". Нали се сещате, че доктора не Ви изписва веднага рецепта с 20 вида лекарства, а започва да Ви разпитва.

Аз ще продължа да питам, а Вие ако искате помощ и съдействие може да отговорите, а може и да не пожелаете.

- Ще помоля за точния модел на рутера, за да видим какви стандарти поддържа. Ако поддържа само g стандарт е нормално скоростта да пада така. Освен това можете ли да менажиранте този рутер или не?

- Каква ОС е инсталирана на лаптопа Windows7 или Windows8.

- Тествана ли е скоростта към рутера само с UTP кабел?

- Каква скорост Ви предоставя интернет доставчика?

Модела на рутера е Tenda W311R като мисля че е g серия и не мисля, че е от това. С Windows 8.1 Pro съм и не е тествана скоростта с такъв кабел от горе споменати. Интернет доставчика ми не знам точно колко предоставя, но знам, че с лаптопа трябва да свалям с 3 мб/с, а с включена ланка с 5 мб/с. В мегабити не знам изобщо колко са, защото не знам как се изчисляват. Това е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на рутера е Tenda W311R като мисля че е g серия и не мисля, че е от това. С Windows 8.1 Pro съм и не е тествана скоростта с такъв кабел от горе споменати. Интернет доставчика ми не знам точно колко предоставя, но знам, че с лаптопа трябва да свалям с 3 мб/с, а с включена ланка с 5 мб/с. В мегабити не знам изобщо колко са, защото не знам как се изчисляват. Това е!

умножаваш по 8, тоест 1 мегабайт е 8 мегабита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

умножаваш по 8, тоест 1 мегабайт е 8 мегабита

Е значи е максималния ми е 40 мегабита. А този, който изплзвам 24.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоростта от доставчика трябва да е указана в договора с него. Имате ли друго мобилно устройство? Ако да - направете тест на соростта с него. По принцип никога не се достига масималната скорост от доставчика. Добре е да се тества каква е скороста при LAN свързаност (с кабел). Възможно е проблемът да е в доставчика също.

1MBps=8Mbps

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е значи е максималния ми е 40 мегабита. А този, който изплзвам 24.

5*8=40 значи доставчика ти пуска толкова, това че по wifi е 24 си е твой проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само аз ли виждам, че автора на темата е написал, че рутера излъчва на G стандарт.

Ако е вярно, колко повече от 22 до 24 max. mbps се очаква? Aкo мине на N може и да си достигне скоростта, за която плаща стига всички устройства да го поддържат.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само аз ли виждам, че автора на темата е написал, че рутера излъчва на G стандарт.

Ако е вярно, колко повече от 22 до 24 max. mbps се очаква? Aкo мине на N може и да си достигне скоростта, за която плаща стига всички устройства да го поддържат.

Не си само ти колега. По-горе и аз му го казах. Затова му поисках точен модел на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие, ако си мислите, че проблема е в рутера определено грешите. Рутера си работи повече от нормално. Както казах другите компютри си дърпат съвсем нормално. Имаме 4 компютъра и 1 таблет. Аз имам само един лаптоп. Таблета, персоналния компютър и лаптопа по-слабия са на баща ми. Не може лаптоп със същото Wifi като моето да хваща по-силен и по-бърз интернет от по-модерен и по-мощен лаптоп като моя. Така че, ако можете ми дайте примери какви може да са причините и не говоря за външни фактори и стени, а говоря за фактори, които да съм си причинил сам на лаптопа, да ми сринат връзката. 

Натоварването на Wifi-то възможна причина ли е затова? И как може от натоварване на скоростта интернета ми отново да  се стабилизира?. Защото разбирам да сте тъпи, но не сте!!! А то само по себе си се пояснява, че не сте, защото знаете отговора, но просто трябва да ви подсетя по някакъв начин. Има ли начин как да си тествам скоростта на Wifi-то на лаптопа. Ще отида при силния интернет, ако трябва утре и ще пробвам. Само казвате софтуери или методи, аз ще действам, за да ви покажа, че проблема си е в мен, но просто не ми се дава лаптопа сега на ремонт, защото само това му е проблема. 

Приятна вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера ти е G стандарт първият ми рутер беше такъв на марка TP LINK такива са нормалните скорост 2,5 mb/s . Събери малко парички и си купи един свестен tp link 740 N и няма да имаш ядове с скоростта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера ти е G стандарт първият ми рутер беше такъв на марка TP LINK такива са нормалните скорост 2,5 mb/s . Събери малко парички и си купи един свестен tp link 740 N и няма да имаш ядове с скоростта .

Този първо не е мой, а е на баща ми. И второ аз съм си закупил, но тук е друг въпроса, че просто събира прах в кашона и няма къде го употребявам. 

Възможно ли е в една къща да се сложат две интернет мрежи на един и същ оператор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този първо не е мой, а е на баща ми. И второ аз съм си закупил, но тук е друг въпроса, че просто събира прах в кашона и няма къде го употребявам. 

Възможно ли е в една къща да се сложат две интернет мрежи на един и същ оператор?

Ако имаш предвид да пуснеш две безжични мрежи, то отговора е да можеш, като свържеш втория рутер след първия. Има доста теми тук във форума, описващи как става това. Ако не се справиш ще помагаме.

Гледам, че много държиш някой да обясни какво може ти да си направил на машината, за да се наблюдава този проблем. Отговора, е че поне за сега, нищо не говори да е такъв случая. Мини на N стандарта и АКО интернет доставчика ти предлага по-високи скорости, а ти не ги достигаш тогава ще се търси причина/проблем. Но както споменах в предния си пост, предполагаемата причина, за по-бавна скорост, е че рутера ти работи на G стандарта, който по документи поддържа трансфер до 54 mbps, което са 6,8 Mb/s. Реално обаче скорост повече от ~ 22 mbps, което са около 2,8 Mb/s не се постига и аз лично не съм виждал при този стандарт. Защо това е така не ми се навлиза в подробности. Като добавиш зашумения ефир, отдалеченост на клиента и други фактори, които пряко влияят на безжичната връзка, ето ти резултат от 2,3 Mb/s, който си дал в първият си пост. Т.е. реално проблем нямаш.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от dimi99stavrev
      Здравейте! От скоро живея във Варна и се водя спортна натура. Изградил съм що годе физика без никаква химия, занимавал съм се с много различни спортове, но единственият ми досег със боен спорт беше борбата преси около 10 години и то за  има-няма и месец. Та питането ми е следното- понеже наближавам 20-те и някак си се чувствам дърт за начинаещ, та да попитам по-вещите има ли във Варна школи, които се занимават с дърти начинаещи? Единствените бойни спортове,  които не желая да практикувам са кикбокс, бокс и ММА, все пак главата ми трябва😉. Благодаря, ви предварително!
    • от ТерминалТора
      Здравейте. Имам проблем с лаптоп леново B50-80- напоследък започна да се изключва спонтанно. Лаптопът работеше под Линукс и freebsd ( при последното изключване BSD-то се окъка тотално понеже имах глупостта да го инсталирам на UFS2 файлова система, която е проблемна при power outage-и. Оставих го да поработи за известно време, като бях пуснала конки-то и не забелязах прегряване. Какъв може да е проблема и има ли смисъл да се инвестира в ремонт. Прегледах dmesg логовете и е фрашкано с BIOS errors, нещо което досега не съм забелязвала на нормално работеща машина. Може ли да е планирано остаряване ?  Лаптопът е на 7 години и е интензивно ползван и като гледам май съм му взела животеца. Ако не може да се оправи, дали би могъл поне да се продаде за чаркове ?
    • от Lilia Georgieva
      Здравейте!
      Закупих си Amazon Kindle Paperwhite 2018 и имам проблем с разпознаването му от Calibre. Понеже моят лаптоп е на ремонт, а на мъжа ми е много стар и работи с Windows XP, инсталирах Calibre 1.48. Четох някъде,  че трябва да вляза в предпочитания на програмата, оттам get plugins to enhance calibre. Само че оттам насетне нещо не ми се получава. Има поле filter,  в което , ако напиша Kindle, ми излизат няколко неща, но не знам кое трябва да се инсталира. Ако може някой да помогне. Благодаря предварително!
    • от Miroslav Gochev
      Здравейте, имам проблем с тъй наречената платформа Marketplace на Facebook. 
      Проблема е следния блокиран съм от 1 година и половина писал съм кадене ли не изпращал съм снимки докладвал съм проблема не еднократно и нищо. Да не би да не докладвам кадето трябва? Имам някъкво съмнение за проблема и той е :
      Имам някакви случай в пощата за подръжка който не се приключват също от толкова време дали съм докладвал или съм бил докладван незнам. 
      Не мога и тях да ги затворя  "изтрия "или да ги приключа по някъкъв начин . Мисля че ако се приключат ще ми бъде позволен достъпа до Marketplace но незнам как би станало това. 
      Ще приложа снимки за визиално пояснение на проблема. 

• Дарение

• Добави ново...