Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Pontifex

Политическите тролове - пропагандатори из форумите

Препоръчан отговор

И после, не си бил трол. :D  Айде кажи, някой от опонентите ти дали е предлагал, така тема? ;)  За американската пропаганда? Не е. А кой я предлага, и коя ще направи, предложената от теб тема? :ph34r:  Който и направи тази тема. Такива като теб. :ph34r:

ко ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах каква е целта и мотивировката на троловете - политически и не знам си какви още

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да настройват общественото мнение в определена посока. Против или в полза на определени интереси. Обикновено чрез писане на дезинформация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах каква е целта и мотивировката на троловете - политически и не знам си какви още

Е как така не разбра ?

Плащат им скандално високи заплати само за да седят и да пишат предварително подготвени "опорни точки".

Тези с огромните джипове и с мерцедесите са все тролове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да настройват общественото мнение в определена посока. Против или в полза на определени интереси. Обикновено чрез писане на дезинформация. 

Да, така е. 

Също и да ръсят обиди на килограм, с цел да отказват нормалните потребители да пишат в съответните теми и по този начин троловете да придобиват мнозинство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега остана да се пусне тема, в която да се дискриминира по въпроса, кои са нормални потребители, щото останалите би трябвало да не са нормални :D  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега остана да се пусне тема, в която да се дискриминира по въпроса, кои са нормални потребители, щото останалите би трябвало да не са нормални :D

Май мярнах подобна тема из дебрите на форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси му късмета, че аз съм първи от 3-ма братя :D  А за най-малкия отдавна подозирах, че му има нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси му късмета, че аз съм първи от 3-ма братя :D  А за най-малкия отдавна подозирах, че му има нещо.

А броенето може да започва от майка ти и баща ти ;) и ти първи след тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айдеее, а аз се чудех защо при всеки разговор с жената последните и думи винаги са, че аз съм идиот и с мен не може да се говори сериозно :D  Мерси, че ми го обясни. Правилно са казали хората, че само с ядене не става....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айдеее, а аз се чудех защо при всеки разговор с жената последните и думи винаги са, че аз съм идиот и с мен не може да се говори сериозно :D  Мерси, че ми го обясни. Правилно са казали хората, че само с ядене не става....

Е, те жените като ги питаш "Какво има ?" обикновено отговарят "Нищо" и после не разбираме откъде ни се е изсипало на главата.

Така, че не може да им се вярва 100% на това, което ни казват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, така е. 

Също и да ръсят обиди на килограм, с цел да отказват нормалните потребители да пишат в съответните теми и по този начин троловете да придобиват мнозинство.

Именно. Преди 5-6 години в Кремъл гледаха на интернет като заплаха за пропагандата им. Чудеха се как да цензурират форуми и социални мрежи. Бързо се сетиха обаче, че просто трябва да го пълнят с дезинформация и така хората да не могат да правят разлика между истина и лъжа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Именно. Преди 5-6 години в Кремъл гледаха на интернет като заплаха за пропагандата им. Чудеха се как да цензурират форуми и социални мрежи. Бързо се сетиха обаче, че просто трябва да го пълнят с дезинформация и така хората да

не могат да правят разлика между истина и лъжа.

И един програмен, почти математически анализ на дейността на кремлинските тролове

http://ru.globalvoicesonline.org/2015/04/03/36169/

и на английски http://globalvoicesonline.org/2015/04/02/analyzing-kremlin-twitter-bots/

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо се притеснявате от платените писачи, достатъчно е да им знаете слабото им място, а то е че не могат да мислят .

никои не би наел разсъждаващ човек за тази работа а пък не дай си боже и да е по-умен от господаря си  , защото той няма да им е верен , не зависимо колкото и да му плащат .  а и не бива да пропускаме , че и господарите му си имат чорбаджия който ги е избирал по същия принцип , от там следва че си има ме работа с доста посредствена личност и можем да се гъбарка ме с нея колкото си искаме

Редактирано от Стоби (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е... просто много хора демонстрират туземския синдром - когато нещо не може да се обясни или обори - обвиняваш опонента за платен лъжец :)

По е лесно :)

И един хубав филм за технологията на зомбиране :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам тук и в подобните теми , и се чудя да се смея ли или да плача !

Клипа не съм го гледал , какъвто и да е той - нямам толкова време , а и не е необходимо .

Както и не забелязвам купища "много важни" постове по същата причина .

Нещата са простички !

Отплесване на неподготвения по следствията , често кухи и само емоционални (каквото му се иска на този или на онзи).

Скриване на причините , още повече тяхното осмисляне (какво трябва)

Те това е целта на трола - да натрапва на хората собствените си внушения , отклонявайки ги от същността на нещата , отнемайки им възможността да мислят с реалности.

Казано иначе - превръщане на смисления разговор в прозаично куткудякане до изнемога .

Случва се , а дори по-често въобще да няма тролове , когато "влезе в бой" агресивната посредственост...

Всеки сам по себе си е трол , страдайки от собствените си заблуди , участвайки активно в подобни мероприятия.

Хайде сега познайте ги тук и на всякъде !

Троловете избягват съществените въпроси !

Друг е въпросът , че някои го правят за собствено удоволствие , а не за пари.

Друг е въпросът , че може да са два (и повече) трола , уж противостоящи си един на друг.

Резултатът е пълна Ентропия - неопределеност (всичките са маскари) .

И тогава идват рибарите дето в мътни води риба ловят...най-простото е предлагайки ви какви ли не "платформи" или друга "религия" някаква (кукичката с примамка) , дето никога не се случва и няма как да се случи !....... :)

Това е всичко и може да се каже само с десетина изречения.

Друг е въпросът , че от всяко такова изречение цяла , отделна книга може да се напише ! :)

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Депутатите подписват срещу троленето утре?

Парламентарните партии ще подпишат утре в Народното събрание декларация за отказ от ползване на онлайн-тролове. Инициативата е на депутата от Реформаторския блок Антони Тренчев.

Събитието е продължение на кръгла маса, организирана от народния представител миналата седмица, посветена на негативната практика на онлайн-троловете, съобщават от Движение "България на гражданите". Тогава Тренчев предложи подписване на джентълменско споразумение да не се ползват тролове от партиите.

Според него политическите сили трябва да се откажат публично от услугите на платени коментатори, а медиите и сайтовете декларираха готовност да осветяват всички случаи, които им станат известни, както и да се предприемат поредица от мерки впоследствие.

https://frognews.bg/news_91487/Deputatite-podpisvat-sreshtu-troleneto-utre/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Депутатите подписват срещу троленето утре?

Парламентарните партии ще подпишат утре в Народното събрание декларация за отказ от ползване на онлайн-тролове. Инициативата е на депутата от Реформаторския блок Антони Тренчев.

Събитието е продължение на кръгла маса, организирана от народния представител миналата седмица, посветена на негативната практика на онлайн-троловете, съобщават от Движение "България на гражданите". Тогава Тренчев предложи подписване на джентълменско споразумение да не се ползват тролове от партиите.

Според него политическите сили трябва да се откажат публично от услугите на платени коментатори, а медиите и сайтовете декларираха готовност да осветяват всички случаи, които им станат известни, както и да се предприемат поредица от мерки впоследствие.

https://frognews.bg/news_91487/Deputatite-podpisvat-sreshtu-troleneto-utre/

Миро!

Това най- вече се отнася точно за такива като ТЕБ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миро!

Това най- вече се отнася точно за такива като ТЕБ!

И как точно реши това, колега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как точно реши това, колега?

Белая горячка, както казват на един забранен в Украйна език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повръща ми се от осъзнати и неосъзнати, платени и неплатени, мъжки и женски тролове в нета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се, че е постигнато разбиране и декларация е подписана, но съм сигурна, че троленето няма да спре. Сега вече е момента на истината, когато някои хора трябва да си дадат сметка, че българинът си троли безплатно, от душа и сърце, защото така му е кеф и му идва от вътре. Троли заради собствената си същност, а не защото някой му казва какво да прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама кое е тролене и кое не е тролене. Това е въпросът. Или пък не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама кое е тролене и кое не е тролене. Това е въпросът. Или пък не е.

Ами щом питаш да ти кажа конкретен пример...

Във вашата тема за идиотите, точно твоите писания от преди минута относно забранения концерт в Античния театър в Пловдив с всичките инсинуации не са ли тролене...

Какво си написал - че забраняват чалгата... Написал ли си го?! Верно ли е?! Някой забранил ли е чалгата или е приел, че не е уместно да се пее чалга точно на това място, като са предложени алтернативи за концерта... Просто питам.

Като си дал примера за Атина и Акропола - ще ми посочиш ли дали в Акропола е имало концерт със сиртакита и чупене на чинии по земята или има само симфонични концерти и грандиозен концерт на Яни отново със симфоничен оркестър...

Някой някъде да е казал, че Криско и рап простотиите са по-добри от чалгата и че те имят място на Античния?!...

Е, тогава това твоето не е ли тролене?! Честно ми кажи!

Ама пък защо да дойдеш и да го напишеш в темата, в която днес го споменах, като може да изпишеш цяла страница с гадории и след пет минути да ме питаш защо се разпознавам и че вие просто си се забавлявате...

Отговори си пред себе си. На мен отговорът ти ми е ясен и не ми е нужен... Вече дори ме усмихва... Дали ми вярваш или не - това наистина остава твой проблем... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Lumberman
      Във форума сигурно има 50 теми за агентите на ДС, протежетата на Москва и прочие, но няма тема за агентите на западно подчинение, агенти на ЦРУ, британските служби, Мосад, финансирани от Сорос активисти и "експерти" и т.н. Та рекох, че е време да запълним тая липса и да компенсираме тая едностранчивост на форумното пространство.

Когато някой работи за чужди интереси и още повече - когато работи за чужди интереси в разрез с националните ни такива и в ущърб на народа ни - то такъв е национален предател. Защото може някой български политик или обществен деец да работи косвено и за чужди интереси, защото често интересите са взаимни, но и ние да имаме полза от това като народ и държава. Не бих нарекъл такъв предател.

Иначе ние си ги знаем хорицата, някои са по-известни и по-публични личностни от други, като небеизвестният Ал. Йорданов или Евгений Дайнов. Не на последно място и локалното участие на "форумния боец с руската пропаганда" miro20.

Та ще почна с ей тази новина:

https://www.mediapool.bg/zhurnalistat-ivan-bedrov-oglavi-balgarskata-sektsiya-na-svobodna-evropa-news284152.html

https://pressroom.rferl.org/a/rfe-rl-names-leadership-for-romania-bulgaria-news-services/29502774.html

И ще добавя един коментар на Костадин Костадинов:
      Преди време излезе новината, че радиото се възродило. Не съм проявявал интерес към него по обясними причини.
  • Дарение

• Добави ново...