Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

С извинение към колегите, които четоха темата ми, ще пусна още една в различен раздел, към колегите компетентни относно въпроса ми. :)

Става дума за следното. Правя си нова конфигурация. Поръчал съм 4790к, също така и кутия. Остава захранване, рам, охладител, хард, видео и ДЪНО. Проблема е, че рам си избрах, хард - също, охладителя го реших, също както и захранването, НО... Не мога да избера дъно. Чудих се, избирах... Не мога да избера. Нямам много пари за дъно. До към 220 лева мога да дам за него. За сега харесах това, но дали е читаво? Цената спрямо другите вериги е много добра, но не знам. Процесора, както казах ще е 4790к, рамта ВЕРОЯТНО ще бъде HyperX Fury 1866MhZ, а видеото е GTX 970 Inno3D IcyCHILL. Другото дъно, за което мислех е това, но то е микро ATX Та пред дилема съм. Гигабайта ми харесва, също както Асрока, но асрока е микро... Кутията ми поддържа и 2-те, не е проблем в това, проблема е, че не знам кое да е. Ако имате и някое друго предвид - ще се радвам да го видя. Държа да кажа - ИСКАМ ДА Е z97, и да издържи поне малко на клок, за в бъдеще мисля 4790-тката да я набича малко.

Редактирано от Riggah (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да клокнеш интел процесор не е нужно дъно с 6 или 8 фази.За съжаление цените доста скочиха и за тази цена изборът е ограничен.Аз съм привърженик на пълноразмерните дъна,въпреки че някои казват,че микро дъната са по качествени.Не се знае кога ще ти потрябва някой слот повече.Аз съм за Гигабайта,който е с по-добро аудио и втория pci express слот е x8 ако решиш да сложиш втора карта.

Редактирано от shamoto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядайте дънна платка. Наистина ако имате намерение да правите Sli конфигурация с втора 970-ка, дъното не е подходящо, но предвид декларацията за ограничен бюджет, то и няма особен смисъл, до времето когато картата стане неактуална, все ще сте събрали някой лев за доста по-съвременен и производителен модел, с който да я замените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената на избраното дъно е ниска поради някаква причина та е добра оферта предвид какви са алтернативите за същите пари.

Разбирай че по-добро за около 220 лв. няма освен ако не намериш друга подобна оферта-промоция или каквото там е.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената на избраното дъно е ниска поради някаква причина та е добра оферта предвид какви са алтернативите за същите пари.

Аз мисля по същия начин. Дори.. С това ино може да ползвам и долният слот, хаха. Иска ми се да кажат повече хора, за да знам, дето се казва - утре да ходя ли да го взимама или не. :) Редактирано от Riggah (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е няма какво да му мислиш при тая цена освен ако не откриеш някой G1.Sniper Z97 за тия пари което ще е още по-голяма далавера.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е няма какво да му мислиш при тая цена освен ако не откриеш някой G1.Sniper Z97 за тия пари което ще е още по-голяма далавера.  :D

Току-що бях ударен от мокър парцал... o.O от това... Леле... и е колко?! 209 лева. Думи нямам. В България сме...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С извинение към колегите, които четоха темата ми, ще пусна още една в различен раздел, към колегите компетентни относно въпроса ми. :)

Става дума за следното. Правя си нова конфигурация. Поръчал съм 4790к, също така и кутия. Остава захранване, рам, охладител, хард, видео и ДЪНО. Проблема е, че рам си избрах, хард - също, охладителя го реших, също както и захранването, НО... Не мога да избера дъно. Чудих се, избирах... Не мога да избера. Нямам много пари за дъно. До към 220 лева мога да дам за него. За сега харесах това, но дали е читаво? Цената спрямо другите вериги е много добра, но не знам. Процесора, както казах ще е 4790к, рамта ВЕРОЯТНО ще бъде HyperX Fury 1866MhZ, а видеото е GTX 970 Inno3D IcyCHILL. Другото дъно, за което мислех е това, но то е микро ATX Та пред дилема съм. Гигабайта ми харесва, също както Асрока, но асрока е микро... Кутията ми поддържа и 2-те, не е проблем в това, проблема е, че не знам кое да е. Ако имате и някое друго предвид - ще се радвам да го видя. Държа да кажа - ИСКАМ ДА Е z97, и да издържи поне малко на клок, за в бъдеще мисля 4790-тката да я набича малко.

моье ли да питам дали процесор интел ще стане на тази платка Gigabyte GA-M68M-S2P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моье ли да питам дали процесор интел ще стане на тази платка Gigabyte GA-M68M-S2P

Няма да стане. Това е AM3 сокет., казано иначе дъно за АMD. При това не от най-новите, даже напротив. Трябва или да си харесаш ново дъно или друг процесор. (препоръчвам дъно, ако ти е по джоба. :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, приятелю е чипсет B85, което на мен не ми върши работа. Аз имам нужда от дън z97 чипсет, тъй като процесора, който ще ползвам е 4790k. :) Не се разбира с никой друг чипсет, за жалост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност това не е вярно (вероятно има готови профили) но има по-малко опции. Все има някви ревюта за дъното та може да потърсиш.

Това не е препоръка да го вземеш онова си е екстра.  ;)

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност това не е вярно (вероятно има готови профили) но има по-малко опции. Все има някви ревюта за дъното та може да потърсиш.

Това не е препоръка да го вземеш онова си е екстра.  ;)

Да го взема, но ... Имаше го, бях го поръчал и днес ми се обади човечеца, каза, че са вземи последното от централният им склад и не се знае кога ще има, но се надява скоро. Аз също. Дано има в близките 1-2 седмици, че тогава купувам видеото и трябва да започна да го сглобявам. При мен вече са процесор, кутия, хард, захранване (между другото, взех твоето захранване хехе ;3 ) Остава рам/дъно/видео/и охладител за процесора, но той ще е последен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така... Разширих си "малко" бюджета, та реших да взема ASRock Extreme4 z97. Заслужава ли си, добро дъно ли е за тази конфигурация? Трябва ми спешно мнението на някого, тъй като са на изчерпване и трябва да я поръчам скоро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кой магазин ще пазаруваш? В Никем пише ,че са налични GB Z97X-Sli -271.53лв.Екстрим 4 е добро дъно с 12 фази,но си заслужава само ако възнамеряваш да клокваш сериозно.Fatal1ty z97 Killer са много добра серия платки,и аз съм доволен от моята.За 30лв по малко получаваш по добра аудио и лан карта,но е с 8 фази,които мисля са достатъчни за умерен клок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кой магазин ще пазаруваш? В Никем пише ,че са налични GB Z97X-Sli -271.53лв.Екстрим 4 е добро дъно с 12 фази,но си заслужава само ако възнамеряваш да клокваш сериозно.Fatal1ty z97 Killer са много добра серия платки,и аз съм доволен от моята.За 30лв по малко получаваш по добра аудио и лан карта,но е с 8 фази,които мисля са достатъчни за умерен клок.

Аз пазарувам от hl-eshop.com. Имаше там GB на цена от 222 лева. Аз ги изпуснах защото поръчах, след това зе отказах, защото съм идиот, след това поръчах пак (в един и същи ден става всичкко) и платките бяха свършили в централният им склад някъде из Европа. Поръчах си сега от тях на цена 288 лева именно Extreme4. При тях нещата са с доста добри цени, някои от нещата са с еднакци цени, други са по-ниски. Освен това имат доста от артикулите, които ги има по световните пазари, но нито един друг български магазин не ги предлага. :) А относно клока, вероятно, може би ще клоквам.. Няма да се притеснявам, тъй като със z97x-SLI-а малко щеше да ме е шубе, да си призная.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Тъп Но Грозен
      Здравейте колеги имам нужда от вашата помощ. Разполагам с следното дъно https://www.msi.com/Motherboard/B365M-PRO-VDH.html искам да го окомплектовам с хубав процесор за игри и видео карта. Ще се радвам да разгледам вашите предложения, за което ви благодаря предварително.
    • от sofianec
      Здравейте, попадна ми бракуван компютър HP XW8600 с два Xeon X5450 и 4 плочки RAM с неизвестен размер, Захранването е Delta Electronics DSP-800LB A. Проблемът е че при свързване на захранващия кабел се чува цъкане на реле, но нищо не се случва. На дъното свети зелен диод. Пробвах следното: 
      Отстраних всички хард дискове, втория процесор, опртичното устройство, оставих само една плочка памет, но резултатът остана същия. Откачих всички захранващи конектори и установих, че платката има 6 пинов захранващ конектор напълно идентичен с PCI, но служещ за захранване на оперативната памет. Pinout-ът е различен от PCI: 

Замерих напреженията с мултицета и са 12V на оказаните от схемата пинове. Когато стартирам станцията с въпросния конектор изключен (включени 24 и 8-пинов), системата писука два пъти, което след преглед на ръководството индикира insufficient cooling, а всички вентилатори превъртат преди системата да се изключи. Ако махна и двата процесора, системата писука три пъти, т.е. липсващ процесор. Ако сложа PCI-конектор във въпросната букса, системата пищи 4 пъти, т.е. проблем в захранването. Интересното е, че когато изцяло откача захранването от системата и го свържа към контакта започва да работи на празен ход без окъсяване на зелен кабел и GND, както на обикновените ATX захранвания. Дадоха ми го заедно с второ захранване (същото), но няма никаква разлика. Пробвах да стартирам друг компютър с тези захранвания и няма проблем. Всичко сочи че нещо с този 6-пинов конектор не е наред, но не мога да установя какво. Платката индикира зелено, писука, индикира цветово за проблема, съмнява ме да е изгоряла. 
      Ще съм благодарен да дадете предположения за проблема!
    • от slavi91
      Здравейте! Намерих си разни части по тавана, с които си сглобих един компютър за филми и интернет.Проблемът, обаче е, че bios не си помни настройките и е много дразнещо всичко да се настройва всеки път. Пробвах батерията с мултицет- 3 волта си е. Пробвах и с друга, но ефект няма. Реших да флашна BIOS , но не става- дава грешка cmos cheksum destroyed. Пробвах какви ли не версии на bios от сайта на msi ,но резултатът е все един и същ- cmos cheksum destroyed. 
      Дъното е msi p965 neo- f v2 а версията на bios 02.61
      Флашвам го, както казах с биос от msi, с буутваща флашка.
    • от kristiyan.channel
      В това видео ви показвам Начини да станете по популярни в инстаграм
  • Дарение

• Добави ново...