Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

borisfx

Кой от двата компютъра ще има по-голямо бързодействие?

Препоръчан отговор

Имам възможност да избирам между два компютъра и искам да ви попитам - кой от двата ще има по-голямо бързодействие като цяло, по принцип. Единия е стар, но процесора му е много по-добър, а другия е нов, но с по-скапан процесор. Ето и характеристиките на двата компютъра - стария и новия. Интересува ме само това кой ще е по-бърз към настоящия момент при тези характеристики.

Стария компютър:

Core 2 Quad Q9550
4GB DDRII 800 ECC
HDD 500 GB SATAII 7.2k
NVIDIA Quadro FX570
SATAII RAID Controler on Board

Новия компютър:

Pentium G3250
4 GB DDR3 1600
HDD SATAIII 500GB 7.2k
Nvidia Geforce 605

Как мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първият

А това че втория е със SATA III RAM i HDD няма ли да компенсира по-калпавия процесор? В смисъл трансфера на данни към РАМ-а и хардиска при втория ще е много по-бърз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И според мен първият.

Иначе и двата биха се зарадвали примерно на още толкова памет и на едно SSD за boot дял, но зависи за какво ще се ползват.

P.S. По въпроса "SATA II срещу SATA III" - мисля, че драстична разлика ще се забележи с висок клас SSD, но не и с твърд диск. Хубавите дискове четат и пишат с най-много 100-150 мегабайта в секунда, което е достатъчно под границите на SATA II.

Някакви подробности за дъната и дисковете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това че втория е със SATA III RAM i HDD няма ли да компенсира по-калпавия процесор? В смисъл трансфера на данни към РАМ-а и хардиска при втория ще е много по-бърз

SATA III HDD на SATA II controller(предположение) полза ник'ва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви подробности за дъната и дисковете?

И двата компютъра са маркови. Стария е NEC FW 1520 a новия е Fujitsu ESP E520

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия е като стара S класа на Мерцедес ,а втория като нова Дачия Логан :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще си оставам на стария компютър тогава, нищо че е вече морално остарял и няма САТА 3 и ДДР 3 като новия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много важно,че няма САТА 3 и ДДР 3 :)...........то тва не е кой знае какво ,а и ако не си със ССД и не боравиш с големи файлове ти е през макарона ,че си на САТА 2 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта CPU BOSS предимство дават на Pentium-G3250:  http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G3250-vs-Intel-Core2-Quad-Q9550

Не знам защо, но изобщо не им вярвам. Лично за мен първата машина е по-корава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...