Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да скрия диск С от едно малко дете?

Препоръчан отговор

Имам следния проблем. Как като създам ограничен акаунт в Windows да направя така, че диск С да не се вижда за да не рови никой в системните файлове или да се копират други такива в техните директорий. Виждал съм, че в интернет клубовете го правят но не знам как става. Тоез, диск С да се вижда само като се влезе с администраторски Акаунт. Целият проблем идва от това, че едно мъничко 4-ри годишно дете като седне на компютъра става ............!!!!! Предполагам и, че други имат този проблем и ще е полезно някой да сподели своя опит. Предварително БЛАГОДАРЯ!

Редактирано от baio (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте с NTFS файлова система може да стане много лесно-просто с администраторския акаунт задавате права на достъп до дял C:\ -даже няма да е нужно да го криете-просто му давате на ограничените акаунти да имат права само да четат папките в дяла,но да нямат право да трият или да копират нищо.Самото ограничение става като с администраторския акаун влезете в дял C:\ примерно и на папките на който искате да не се пипа нищо давате с десен бутон и след това security и избирате какви права да имат акаунтите.Това е само за NTFS файлова система.

NTFS permissions

Друг вариант е run->gpedit.msc , но там е по-сложно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем. Как като създам ограничен акаунт в Windows да направя така, че диск С да не се вижда за да не рови никой в системните файлове или да се копират други такива в техните директорий. Виждал съм, че в интернет клубовете го правят но не знам как става. Тоез, диск С да се вижда само като се влезе с администраторски Акаунт. Целият проблем идва от това, че едно мъничко 4-ри годишно дете като седне на компютъра става ............!!!!! Предполагам и, че други имат този проблем и ще е полезно някой да сподели своя опит. Предварително БЛАГОДАРЯ!

Моето мнение е , че трябва това дете да бъде допускано на компютара само под родителски контрол.Това първо и второ Просто когато те нямя слойи си една парола за да не може да се влиза от друг и решаваш проблема.

Иначе не мога да помогна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...
За първия въпрос-не знам,но за втория-задай да ти се свалят файловете от интернет в "Д".

За две години, все някак ще да се е оправил човека :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо не пробвате с FolderGuard да направите папките в С:/ да крие инфото в папките и като се отворят в тях няма да има нищо или да се направи така че да не може да се трие нищо от тях и готово laugh.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо не пробвате с FolderGuard да направите папките в С:/ да крие инфото в папките и като се отворят в тях няма да има нищо или да се направи така че да не може да се трие нищо от тях и готово laugh.gif

Ами ако се опиташ с такава програма да скриеш или заключиш системни папки ще разбереш защо не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване