Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Stefania Petrova

Проблем с батерията на Acer Aspire E 15

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро закупих лаптоп Acer Aspire E 15 модел E5-572G-72FX . Инсталирах му Windows 8.1( не оригинален ). Лаптопа работи отлично без да загрява, но има проблем с батерията. На батерия лаптопа работи 5 до 10 минути, след което се изключва. На зарядно работи перфектно, но на батерия без да е прегрял ( или да е натоварен сериозно ) се изключва.

След като направя опит да го включа показва, че батерията е изтощена и вкарвам зарядното за да го пусна. Когато извадя батерията и я вкарам отново тръгва нормално без зарядно, но работи малко и пак изключва.

Не съм имал лаптоп до сега и моля за съвет какво мога да направя сам за да реша проблема, а ако не ще си използвам гаранцията при продавача.

П.С. четох за калибриране на батерии, но тъй като не мога да я разредя напълно няма как да следвам стъпките за калибриране. Също така съм направил настройките за да не заспива или изключва при ниска батерия.

Благодаря предварително за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с едно Леново, което не зареждаше под 8.1 батерията. Драйвъра не е коректен. Под 7  или Линукс проблема изчезва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-ви вариант: Отиваш там, от където си го взела и се възползваш от гаранцията.

2-ри вариант: Теглиш ръчно драйверите от сайта на произведителият, защото не винаги 8 намира точните. (а си има определено ниво на батерията, след което лаптопа се изключва за да не се получи overdischarging)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с едно Леново, което не зареждаше под 8.1 батерията. Драйвъра не е коректен. Под 7  или Линукс проблема изчезва...

А как да разбера кой е драйвера за зареждане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията просто си е заминала. Занесете лаптопа не сервиз, за да му се направи проверка и ако се налага да сменят батерията с нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с едно Леново, което не зареждаше под 8.1 батерията. Драйвъра не е коректен. Под 7 или Линукс проблема изчезва...

Инсталирах Windows 7 Ultimate x64 и проблема изчезна. Мерси за помоща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ahmed Basha
      Здравейте искам да си купя монитор и съм се спрял между тези двата:Acer XF240H и BenQ Zowie xl2411p 
      Acer-a Има фриисинк,който ще ми бъде полезен с 1080-ката,но пък за сметка на това Зоуито е фликър-фрий,също така в Амазон има повече позитивни ревюта,та не мога да реша,ако може да ми помогнете с решението,ще съм много благодарен,благодаря предварително!  
    • от ТерминалТора
      Здравейте. Имам проблем с лаптоп леново B50-80- напоследък започна да се изключва спонтанно. Лаптопът работеше под Линукс и freebsd ( при последното изключване BSD-то се окъка тотално понеже имах глупостта да го инсталирам на UFS2 файлова система, която е проблемна при power outage-и. Оставих го да поработи за известно време, като бях пуснала конки-то и не забелязах прегряване. Какъв може да е проблема и има ли смисъл да се инвестира в ремонт. Прегледах dmesg логовете и е фрашкано с BIOS errors, нещо което досега не съм забелязвала на нормално работеща машина. Може ли да е планирано остаряване ?  Лаптопът е на 7 години и е интензивно ползван и като гледам май съм му взела животеца. Ако не може да се оправи, дали би могъл поне да се продаде за чаркове ?
    • от Александър Кирков
      Здравейте, спрял съм на един монитор, който според характеристиките му отговаря на всичките ми изисквания Аcer Nitro VG271UPbmiipx, но питането ми е следното - доколкото прочетох всички FreeSync монитори са G-sync compatible, това така ли е ? Ще има ли проблем с GTX 1060 6GB + FreeSync ? Какъв кабел трябва да се свърже - не намерих кратък и смислен отговор в Гугъл, има ли по-бюджетен модел със същите характеристики, който да е IPS матрица задължително ? Като цяло от ревюта останах очароваран от това, което предлага и това, което търся, но второ мнение никога не е излишно. Благодаря предварително.
    • от kolon
      здравейте,
      разполагам с един 'acer-aspire-5000' произведен през 2005 или 2006-та. ей тоз убавец.
      купих го с инсталиран windows xp и съответни инсталационни cd-та. лаптопът може да boot-ва само през cd-оптиката.
      hardware му е:
      cpu - amd turion(tm) 64 mobile technologie ml-30  1,6 ghz
      gpu - sys m760gx
      ram - 384 mb
      през 2013-та се опитах да му инсталирам една уж по-лека версия на lubuntu, но не се получи. човекът, който се опита да инсталира lubuntu-то каза, че,  изглежда лаптопът е направен да работи само под windows. тогава това ми се видя малко странно, но сега и аз почвам да си мисля така. от един linux-forum разбрах, че sys-видеокартите по принцип не се 'разбират' много добре с linux-дистрибуциите, а и ram-та е ужасно малка, дори и за windows xp. не е достатъчна дори и за по-стари linux-версии. а и от втората реплика на колегата 'morbidos' в този форум : ' ... it says 'designed for xp' ... ' сякаш потвърждава тази теза, че hardware-ът специално на този лаптоп, май е направен да работи само под windows.
      въпросът ми е, ако отворя acer-а дали ще мога да сменя ram-а с по-голяма, както и видео-картата с друга, която да работи без проблеми под linux? чувал съм, че някои дънни платки позволяват да се сменят device-те, качени на тях, но други не позволяват. какъв е техническият параметър на motherbaord-а, който показва дали дънната платка позволява да се сменят device-те й?
    • от blipiblop
      Здравейте,
      Имам един казус с озвучение на импровизираното ми домашно кино. Използвам система в която свързвам към лаптопа си проектор Optoma HD66 като изкарвам звука през домашната си система 5.1 с ресийвър Pioneer VSX-531. Проекторът е свързан посредством HDMI кабел, а настройките на лаптопа ми (Lenovo G50-80) са да извежда аудиото вместо през HDMI, през аудио жака и е свързан с 3.5мм двоен аудио жак дълъг 5 метра.  
      В момента съм поръчал външна звукова карта и 10М TosLink кабел (SPDIF), за да мога да свържа аудиото да минава през 6-те канала на системата (вместо през 2 както в момента със стерео жака). На този етап не мисля, че това ще оправи проблема, тъй като този проблем е отдавна и ту се чува по-тихо, ту по-силно, но винаги има едно "пищене" много високо-честотен звук. Понякога се е оправяло с нов аудио кабел, но в крайна сметка в даден момент винаги се появява. Има случаи в които слагам стар аудио кабел (който съм купувал преди и е правил проблем) и от него няма шум. Не мога да разбера от къде идва този шум. 
      Какво открих: ...
      Наскоро забелязах една тенденция - Докато е пуснат звука през лаптопа и отива директно към ресийвъра не се чува нищо, но щом включа HDMI буксата на проектора, този шум се появява незабавно (без дори да е пуснат проектора). В тази връзка пробвах да изключа проектора от мрежата (тока) и шумът изчезва. Така съм в един омагьосан кръг в който имам или звук или картина (не може и двете, защото има шум). Пробвах да пусна звукът и през Bluetooth, но това не е решение. Вярвам, че това е проблем свързан с електрическото напрежение, но съм крайно незапознат с тази сфера. Знам, че има значение сечението, дължината на кабелите и други компоненти, но знанията ми по тази тема са оскъдни. Смятам, че аудио кабела е много дълъг (5 метра), но няма как при положение, че проектора е в едната част на стаята, а аудио системата в другия.
      Какво направих: ...
      Помислих, че тъй като проекторът е включен към разклонител с дълъг кабел и много гнезда, може това да създава някакво напрежение, което да се отразява на звука. Затова изключих всичко от разклонителя и включих проектора директно в контакта. Това не промени нищо, отново има същият шум.
      Моля, ако някой има теории, хипотези, предложения или друго, което може да е от помощ, нека пише. Може да ми пишете на лично съобщение ТУК, а аз ще публикувам отговора на този казус, ако бъде решен. 

• Дарение

• Добави ново...