Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ebay бизнес?Доставката топи цялата печалба....

Препоръчан отговор

Здравейте.Правя тази тема, за да споделите кой е най- добрия и евтин вариант за доставка до САЩ, Англия, Германия.

Естествено повечето ще кажат Български пощи, но пак излиза много скъпо.Пример:

Продавате часовник за 100$ в Ebay.

Купувате го за 30$

Таксата от Ebay 10$

Таксата от Paypal 4.2$

За да бъдем конкурентоспособни избираме безплатна доставка.Тук започва главоблъсканицата.

1.Български пощи

Доставка до САЩ

- Малък пакет с предимство и препоръка 27.00 лв.,(приемлива цена), но не се знае след колко време ще пристигне при клиента, а не можем да рискуваме да чака един месец и да получим негативен коментар.

- EMS до САЩ до 0.5кг. - 55,70лв., но ако искам да продам нещо, което  е 2 кг. доставката става 80 лв.

И се получава:

100$ - 30$ - 10$ - 4.2$ - 31$ = 24.8$ 

Имам няколко въпроса, ако може да ми помогнете.

1.Как стои въпросът с митото, всички стоки ли се обмитяват, кой плаща митото и как да изчисля колко ще ми бъде митото на стоката?

2.Възможно ли е ако имам 3-4 поръчки да ги изпратя като един колет до САЩ и от там да пренасочим всяка до отделния клиент?

Благодаря Ви предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Интересувам се и аз от скоро, от някой неща относно ибей, който знае нещо си мълчи, такива са българите.

Специално за САЩ, освен пощата не знам какъв друг избор имаш, куриесрските фирми вземат огромни такси.

За Европа еконт, предоставя услуги до няколко държави.

Това е което мога да ти кажа.

Но аз имам друг въпрос, не ми е ясна разликата за ибей между това доставката да е безплатна или платена. Добре казваш безплатна доставка, но ползваш доставчик в твоя случай пощата на който плащаш за доставката.

Тогава какво означава платена доставка в ибей, че не схващам разликата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма указана стойност за доставка и пише Free Shipment - не плащаш такса за доставка. (това е за купувачите). Обикновено такива са стоките с произход Азия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Интересувам се и аз от скоро, от някой неща относно ибей, който знае нещо си мълчи, такива са българите.

Специално за САЩ, освен пощата не знам какъв друг избор имаш, куриесрските фирми вземат огромни такси.

За Европа еконт, предоставя услуги до няколко държави.

Това е което мога да ти кажа.

Но аз имам друг въпрос, не ми е ясна разликата за ибей между това доставката да е безплатна или платена. Добре казваш безплатна доставка, но ползваш доставчик в твоя случай пощата на който плащаш за доставката.

Тогава какво означава платена доставка в ибей, че не схващам разликата.

Здравейте, Петров!

Разликата е следната, че клиента не заплаща доставката, а ти я заплащаш.

Препоръчвам ви да практикувате drop shipping в eBay, защото може да се намират предмети с безплатна доставка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Аз също знам една схема не знам как се казва обаче е следната:

Намираш няколко обяви в Ибей (Артикули които са пуснати евтино, но всъщтност са малко по скъпи). След това тези артикули един вид copy/paste на по висока цена в Амазон. След като някой поръча този артикул от теб, ти го поръчваш от човека който реално го притежава и го изпрашташ на човека който го е поръчал от теб. Един вид ти си посредник на тази зделка и взимаш разликата между цените като например:

Лицето Х слага обява в Ибей: Тениска Hugo Boss $10 

Ти copy/paste тази обява в Амазон: Тениска Hugo Boss $20

Лицето Y поръчва тениската от теб в Амазон за $20.

Ти поръчваш тениската от Лицето Х в Ибей където тя струва $10 и я прашташ на адреса на лицето Y.

По този начин ти печелиш разликата която е $10 (Е може и да не е $10 'щото там има някакви такси в пейпал).

На 19 съм и съм изкарвал пари от това повярвайте ми, но както при всеки бизнес се изисква търпение и много внимание. Всеки ден ще трябва да следиш обявите който си сложил дали са валидни и дали лицето Х не ги е свалил или са изтекли вече и ще е хубаво да имаш някакъв софтуер за това или най-просто една екселска таблица си правиш с линковете и цените.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 седмици по-късно...

Аз също знам една схема не знам как се казва обаче е следната:

Намираш няколко обяви в Ибей (Артикули които са пуснати евтино, но всъщтност са малко по скъпи). След това тези артикули един вид copy/paste на по висока цена в Амазон. След като някой поръча този артикул от теб, ти го поръчваш от човека който реално го притежава и го изпрашташ на човека който го е поръчал от теб. Един вид ти си посредник на тази зделка и взимаш разликата между цените като например:

Лицето Х слага обява в Ибей: Тениска Hugo Boss $10 

Ти copy/paste тази обява в Амазон: Тениска Hugo Boss $20

Лицето Y поръчва тениската от теб в Амазон за $20.

Ти поръчваш тениската от Лицето Х в Ибей където тя струва $10 и я прашташ на адреса на лицето Y.

По този начин ти печелиш разликата която е $10 (Е може и да не е $10 'щото там има някакви такси в пейпал).

На 19 съм и съм изкарвал пари от това повярвайте ми, но както при всеки бизнес се изисква търпение и много внимание. Всеки ден ще трябва да следиш обявите който си сложил дали са валидни и дали лицето Х не ги е свалил или са изтекли вече и ще е хубаво да имаш някакъв софтуер за това или най-просто една екселска таблица си правиш с линковете и цените.

Това е така наречениа дроп шипинг,само че малко си объркал схемата.Купува се от Амазон и се продава в Ибей.Много тънкости има като всичко разбира се,но си е бизнес и с търпение и знание се правят хубави пари - тествано и работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Потвърждавам, че работи и че правилната схема е от Амазон към Ибей :)

Редактирано от DPanov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно за мито и такива щуротии се менти малко.Купих си нещо от америка и дойде при мен като гифт от роднина и плеснали някакво измислено БГ име със същата фамиля като моята. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 години по-късно...
  • 7 месеца по-късно...

Здравейте, темата е стара, но ще поставя тук малко информация относно пресмятането на печалбата от Ибей, като следващите, които потърсят ще могат да разполагат с информация - https://youtu.be/bz5l4GP8NWs. Надявам се това видео да ви бъде полезно. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.03.2015 г. в 10:15, VeselinU написа:

Здравейте.Правя тази тема, за да споделите кой е най- добрия и евтин вариант за доставка до САЩ, Англия, Германия.

Естествено повечето ще кажат Български пощи, но пак излиза много скъпо.Пример:

Продавате часовник за 100$ в Ebay.

Купувате го за 30$

Таксата от Ebay 10$

Таксата от Paypal 4.2$

За да бъдем конкурентоспособни избираме безплатна доставка.Тук започва главоблъсканицата.

1.Български пощи

Доставка до САЩ

- Малък пакет с предимство и препоръка 27.00 лв.,(приемлива цена), но не се знае след колко време ще пристигне при клиента, а не можем да рискуваме да чака един месец и да получим негативен коментар.

- EMS до САЩ до 0.5кг. - 55,70лв., но ако искам да продам нещо, което  е 2 кг. доставката става 80 лв.

И се получава:

100$ - 30$ - 10$ - 4.2$ - 31$ = 24.8$ 

Имам няколко въпроса, ако може да ми помогнете.

1.Как стои въпросът с митото, всички стоки ли се обмитяват, кой плаща митото и как да изчисля колко ще ми бъде митото на стоката?

2.Възможно ли е ако имам 3-4 поръчки да ги изпратя като един колет до САЩ и от там да пренасочим всяка до отделния клиент?

Благодаря Ви предварително!

Ако искаш да продаваш през Ebay и това което пишеш е представата ти за нещата там спрямо търговците, в грешка си.

Ще обясня накратко и се надявам да ме разбереш :

Вземаме твоя пример - Купуваш часовник за 30, пускаш го на €100 + да кажем €15 доставка до САЩ.
Това автоматично означава че Ebay ти облага общата стойност на продукта(часовника) и неговата доставка или с други плащаш на Ebay 12% върху сумата от €115, само че тъй като ти тая такса ще я платиш на края на отчетния месец тия €115 първо отиват в пейпел който също е собственост на Ebay, там те ощипват още 5% върху същите тия €115 или плащаш общо 17% на Ebay и Paypal.
После идва ред на банката, понеже като си преведеш парите от Paypal към банковата сметка банката ти взема процент за услугата, тоя процент вече май е според банката, аз например докато живеех в България банка ДСК ме таксуваше някъде около 10% от сумата. Да примем че твоята банка ще те таксува с 5%, извади €15 които трябва да платиш за доставката както и първоначалната сума която си платил за да закупиш часовника и ще получиш чистата печалба която остава за теб.

Най общо казано някъде над една трета и половина от оборотната сума ти изчезва за такси.

Хвърли едно око тук, ще ти бъде от полза : https://community.ebay.com/t5/eBay-Cafe/Ebay-s-Final-Value-Fees-Too-High/td-p/2799214

Също не подценявай Български пощи, услугата им си е съвсем на ниво, пращал съм и съм получавал какво ли не чрез тях докато живеех в България, не съм имал никога проблем включително с пратки до Австралия и САЩ.

Колкото до митниците да не ти дреме, слагаш информация на страницата на продукта че митнически такси не са включени за си знаят клиентите, пък като им стигне продукта те си се оправят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване