Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

vaniovanio

Как да придобия администраторски права в Windows 8.1

Препоръчан отговор

Здравейте, някой може ли да ми обясни как да придобия администраторски права за писане в Windows 8.1 . Обяснявам става въпрос за WoW 3.3.5a всички папки в играта са само за четене. И предполагам, че заради това не ми тръгва играта. Опитах да махна отметката "само за четене", но тя автоматично се връща и затова предположих, че ми трябват администраторски права. Благодаря предварително ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start->Search-пишеш cmd и като се появи черната иконка, щракни с десен бутон по нея. Избери Run as administrator. Сега в черния прозорец напиши или копирай и постави долния текст:

net user administrator /active:yes

и натисни Enter.

Отпиши се от твоя профил и се впиши с Administrator. Отвори Control Panel ->User Accounts->Manage another accounts

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кефиш ме максимално belivakov, ама честно.  До сега не бях срещал човек които толкова активно да ползва cmd в Уиндоус. Обикновено в него терминал не се споменава и доста потребители дори не знаят, че съществува. Да не говорим пък как се ползва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

'ми бързо, лесно, Фкусно се заформят нещата от там
Дето ще ходя по менюта и подменюта и кой къде е скрит - прас cmd (при мен е Ctrl+Shift+C) и си ти
Да не говорим, ако е на горещи клавиши...както, сещаш се. е при мен :mark:

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start->Search-пишеш cmd и като се появи черната иконка, щракни с десен бутон по нея. Избери Run as administrator. Сега в черния прозорец напиши или копирай и постави долния текст:

net user administrator /active:yes

и натисни Enter.

Отпиши се от твоя профил и се впиши с Administrator. Отвори Control Panel ->User Accounts->Manage another accounts

Много интересно решение...

В случай, че той не е с администраторски акаунт как ще стартира command prompt като администратор, за да активира скрития такъв акаунт? Ако вече е администратор, защо пък ще му е да активира този акаунт, като може да си администрира системата.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от няколко години ползвам почти само Линукс. И там може от менюта и подменюта, но леко и неусетно се убедих, че за някои работи с терминала си е по-бързо, леко и вкусно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали за тая цел е контестът Run as administrator - в неадмински акаунт да се изпълняват админски операции при необходимост.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали за тая цел е контестът Run as administrator - w неадмински акаунт да се изпълняват админски операции при необходимост.

Ми не е съвсем точно казано. По-скоро е да се изпълняват приложения с администраторски привилегии, независимо дали се работи с администраторски акаунт или не. Но какво общо има активирането на скрития администраторски акаунт с това, което ми обясняваш? Моето питане към теб беше, защо му е да активира този акаунт, ако вече потребителя има достъп до администраторски акаунт?

Информацията в първия пост е прекалена малко, за да се предположи конкретен проблем. Всъщност си мисля какво ли налага да се придобият права за писане върху папките на играта? Може би такава папка има нужда да е тази, в която ще се запазва save game-a, но тя обикновено е в потребителската директория и няма отношение със стартирането. Подозирам, че може би става дума за кракната игра и за това да се търсят администраторски привилегии за стартиране на крак или там каквото е, но това е различно питане. Разбира се само гадая, може да става въпрос за друго случай, ама понеже и тази тема си е ****** и аз за т'ва си дрънкам безсмислено....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако папката над въпросната папка има свойство само за четене и въпросната папка е с включена опция за наследяване, е нормално да не може да се промени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с наследяването на правата в Windows е включено по подразбиране.

Аз пак се връщам на въпроса за какво са му права за писане в/у тези папки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да придобия администраторски права в Windows 8.1

И питай автора, не мен! Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И питай автора, не мен!

Питането ми не е насочено конкретно към теб, а по-скоро е въпрос, който да провокира размисъл/дискусия, за да се търси решение или да отпадне такова.

Въпроса ми конкретно към теб беше още в първия ми пост по темата. За какво му е да активира скрит администраторски акаунт и как ще го направи, ако няма права на администратор от Windows среда. Ако пък има такива, защо да не ги използва директно, за да промени тази на папките, вместо да активира акаунти. Т.е. с две думи се чудех каква ти бе идеята, за да предложиш подобен подход , който на мен ми се вижда безсмислен поне на този етап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте тук дано намерите отговор и решение на вашия въпрос http://windows.mercenie.com/windows-8/how-to-take-ownership-permission-of-a-file-or-folder-in-windows-8/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

правата са да може да променя променя realmlist-а и да се играе на пиратски сървъри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си пусна играта ми излиза една грешка : "Failed to archive interface.mpq". Много неща пробвах. Изтрих я и я изтеглих от друго място и пак същия проблем. И заради това реших, че може би това е проблема. Но не съм много сигурен. Пробвах като администратор и проблема не е от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и един контекст за папки/файлове за получаване на права:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]
@="Take Ownership"
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]
@="Take Ownership"
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"

Копираш текста в цитата, поставяш го в notepad, избираш File->Save As от падащото меню за File type избираш All file types и в полето за име вписваш примерно InstallTakeOwnership.reg, избираш отляво Desktop и щракваш бутона Save.  Сега щракваш двукратно на иконата кубче на работния плот и потвърждаваш добавянето. Вече като щракнеш с десен бутон по папка или файл ще имаш опция Take Ownership​​

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , извинявам се на всички коментирали , и дали предложения , но е малко трудно когато пишеш в 18,45h а се публикува към 11h.

Belivakov-извадих администраторският акаунт , раздадох full права на всички  ,не реагира .Къде бъркам ?

Еxwol - правата ми трябват за да пробвам дали ще тръгне играта , понеже в интернет намерих и това като причина да не тръгва.

Belivakov - InstallTakeOwnership.reg - не помогна , или аз отново бъркам.Десен бутон,Take Ownership появява се за кратко прозорец на cmd и всичко постарому .

Използвах и предложения от тези сайтовеhttp://www.eightforums.com/general-support/20314-cant-turn-off-read-only.html  , http://www.eightforums.com/tutorials/2815-permissions-allow-deny-access-users-groups-windows-8-a.html и няма промяна освен към по зле , вече имам доста администратори .Ако имате други предложения готов съм да пробвам. Благодаря за отделеното време и желание.

post-343619-0-38888000-1427273945_thumb.

post-343619-0-37234200-1427274289_thumb.

post-343619-0-88124100-1427274305_thumb.

post-343619-0-54959700-1427274329_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еxwol - правата ми трябват за да пробвам дали ще тръгне играта , понеже в интернет намерих и това като причина да не тръгва.

Ако имаш администраторски акаунт, с който можеш да се логнеш в система, това е достатъчно. Всичко останало изписано в темата по този въпрос са безсмислени упражнения. С две думи ако имаш такъв акаунт, от там нататък е въпрос на друг подход. Пак ще се повторя, обясни какво стартираш, как? Какви са инструкциите за играта. Намерил си информация в интернет, но не е ясно точно за какво става дума. Причини много. Ако трябва да придобиеш права за собственост в/у папките на играта за конкретен потребител, това вече е съвсем друг въпрос и е съвсем различно от това, за което питаш. Повторих го няколко пъти, ама няма кой да чете.

От игри нищо не разбирам, но следвам логиката. Първо права за писане в/у папките не са ти необходими, що се отнася до стартирането на тази игра. Грешката, която си цитирал в по-предния пост "Failed to archive interface.mpq" ми говори за липса на ресурс. С два клика и гугъл каза точно това. Общо взето се говори за някакъв common.MPQ, който трябва да се постави в директория Data, на играта, а не в нейна поддиректория. Т.е. ако в Data има поддиректория enUS примерно и common.MPQ е в нея, то той се мести в Data...

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така погледнато проблема не е в администраторските права, така че темата да се смята за приключена. Ще търся друго решение в интернет. Благодаря на всички писали в темата  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен въпроса ми е свързан с темата, затова и я използвам.

По подразбиране при инсталиране на windows администраторският акаунт е изключен. 

Въпроса ми е защо е изключен, а не се използва той, като акаунт по подразбиране. Нещо свързано със сигурността на системета ли? Изобщо добра или лоша е идеята да се работи със администраторският акаунт, като единствен акаунт в системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от HollowDemon
      Здравейте, 
      В момента съм бакалавър в техническа специалност свързана с мрежи и искам да се специализирам към системната администрация. Някой компетентен или човек на тази позиция може ли да ми каже от коя OS да започна - Windows или Linux. Aко може да ми препоръча някакви материали - онлайн книги, курсове и т.н. или guide, който да следвам за своето обучение към системната администрация, защото знам че трудно се намира стаж за тази позиция и всичко е self-motivation и ако може да и да ми помогне с избора - например дали да започна с Windows Server 2008 или Windows Server 2016, Hyper-V и други неща, ако е за windows os. Благодаря предварително! 
    • от Ivendjar777
      Здравейте!
      Имам следния проблем:
      Преди седмица си взех лаптопа от сервиз. На него му инсталираха Windows8.1Pro, 64 битова архитектура.
      Прибрах се вкъщи и въведох настройките си за интернет. Всичко премина нормално. Когато, обаче, пуснах инсталирането на актуализациите, нищо не се случваше. Плъзгачът си седеше на 0 процента, а по описание на зрящи хора край мен (понеже аз съм незрящ), инициира, че прави нещо, т.е., има движение на скалата, но реално нищо не се изтегля и плъзгачът все си седи на 0 процента. Пуснах диагностика на актуализациите на Windows. най-напред се появи грешката 0x800700490.  Потърсих информация за нея в интернет. Опитах се да я отстраня с програмата за отстраняване на неизправности с актуализациите. Резултатът - нулев. Според описание в други сайтове, спрях всички услуги, свързани с актуализациите. Преименувах папката Software Distribution на Software Distribution.old, пуснах sfc /scannow. След това въведох командата за откриване и възстановяване на повредени системни файлове и след всичко направено, резултатът отново е нулев.
      За сметка на това, обаче, програмата за диагностика на проблеми с Windows Update започна да ми извежда този път друга грешка.
      0x80070005.
      Започнах да търся инфо за нея в интернет. Повечето от направените до преди това процедури, изпълних отново, и отново без резултат.
      Допълнително успях да дам пълен контрол върху папката Local, както бе обяснено в някои инструкции. Изтрих папката Software Distribution, спрях временно защитната стена и антивирусния софтуер като възможни причини за появилата се грешка. И резултатът в крайна сметка ме доведе до тук. Все така никакъв. Всичко, което успях да намеря в интернет изпробвах, и нищо от това не даде резултат. От тук какво следва?
    • от Funky_noob
      Здравейте, смених Ubuntu с Windows 10 и сега не виждам SSD диска си.
      Преди инсталацията форматирах дисковете и уж им зададох да бъдат NTFS, но пак не ми даде да инсталирам новата операционна система на SSD диска. Инсталирах я на хард диска и сега не виждам SSD диска. Бихте ли помогнали? По принцип искам да прехвърля инсталацията на операционната система на SSD диска.
      Благодаря предварително!
    • от Funky_noob
      Здравейте, преди няколко дена купих нов лаптоп, който обаче е с операционна система Ubuntu 19.04. Искам да изтрия Ubuntu и да иснталирам Windows 10. Опитах с различни туториали, но не ми се получава. Ще съм много благодарен, ако някой ми помогне.
    • от М. Проданов
      Здравейте! На скоро родителите ми ме помолиха да им преинсталирам компютъра на Windows XP. Проверих конфигурацията и установих, че е 64 bit и следователно свалих windows xp 64. Направих си боотващ диск с такъв windows, настроих си BIOS на първо боот. устройство да е CD/DVD и второто да е HDD и следователно ме вкара Windows Setup. Обаче преди да ме пустне в partition-ните ми се появява следния екран от снимката. Гледах клипчета и разбрах, че трябва да сменя от SATA Configuration на BIOS на  AHCI на нещо друго, но с голям не успех поради факта, че първо нямам SATA Configuration, а IDE Configuration и второ  имам 3 настройки - SATA, AHCI и RAID. Изпробвах ги и трите, но не се получи. Отново излиза този проблем. Пробвах и с друг ISO файл, но пак излиза този проблем. 
      Забравих да спомена, че и написах на конзолата командата - chkdsk /f, рестартирах, изпробвах на ново с инсталацията и не се получи.
      Моля ви за помощ! Ще бъда много благодарен. 😊

• Дарение

• Добави ново...