Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

tRansLucet

TurboBoost на процесора!

Препоръчан отговор

Здравеайте! Вчера си закупих този лаптоп: https://www.technomarket.bg/products/09141580/lenovo-ideapad-y50-70am-59442649, на който пишеше следното:  CPU INTEL CORE i7-4720HQ 6M Cache, 2,60GHz to 3,60GHz. Когато дам десен бутон на на Моя компютър и натисна Properties, там ми изписва, че честотата на процесора е 2,60... До колкото знам за да стане на по високата(3,60GHz) честота, трябва да направя TurboBoost. Та, въпросът ми е: Как да направя този TurboBoost. 

Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се прави каквото и да било - ако процесорът реши, че има запас откъм температура и отделяна топлинна мощност и ако товарът не е върху всички ядра, той може да вдигне донякъде честотата си. Тези 3.6 GHz най-вероятно са възможни тогава, когато се товари само едно ядро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честотата май се вдигаше, когато процесора се натовари и му трябва мощ.

Но за какво ти е ?

Да ти излапа батерията ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@tRansLucet ти нищо не трябва да правиш. Тази технология си присъства в самия чип и осигурява един вид "автоматичен овърклок", когато процесора се натовари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...