Премини към съдържанието
Wankata

Положението в Украйна - част 2

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Всъщност Украйна в момента е пример за това в какво щеше да се превърне Русия, ако Путин не беше дошъл на власт там-държава на олигарси със собствени армии по-силни от самата държава!И не руснаците са проблема на украинците, а точно олигарсите им и докато не решат този си проблем са обречени!

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)
  • Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито Джепо, нито Миро, нито Блажко знаят какво е цитирам дословно:

"Москаляку на гиляку"

Чакам отговори да видим.

Москаляку на гіляку   е украински бандеровски антируски израз в смисъл " Москала на бесилото!".
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кредиторите на Украйна са вбесени от изявлението на Украинското министерство на финансите,че част от външният дълг  на Украйна ще бъде опростен от кредиторите.

http://ru.focus.lv/pasaule/eiropa/times-kreditorov-vzbesila-uverennost-kieva-v-tom-chto-emu-spishut-dolgi

Как сообщает Times, кредиторов Украины «привело в бешенство настойчивое утверждение» украинского министра финансов Натальи Яресько о том, что кредиторам придется списать часть внешнего долга страны. При этом, отмечается в статье, заявила она об этом еще до начала переговоров.

Как сообщает Times, одному из крупнейших украинских государственных банков Укрэксимбанку грозит дефолт, если, конечно, держатели еврооблигаций на сумму 750 миллионов долларов не согласятся продлить срок погашения этих ценных бумаг. Этот срок, напоминает издание, истекает в конце текущего месяца.

Еще на прошлой неделе, отмечается в статье, агентство Fitch понизило кредитный рейтинг банка, констатировав при этом, что дефолт по внешним долговым обязательствам Укрэксимбанка «теперь неизбежен».  

Обращенная к кредиторам банка просьба продлить срок погашения ценных бумаг прозвучала на фоне переговоров между Киевом и «держателями облигаций из Сити и с Уолл-стрит» по поводу огромного украинского долга. Как отмечает издание, министр финансов этой страны Наталья Яресько призвала кредиторов «простить» Украине более 15 миллиардов долларов долга.

Дефолт Укрэксимбанка, говорится в статье, не приведет к нарушению Киевом никаких кредитных соглашений. Однако то, как кредиторы отреагируют на просьбу о продлении срока погашения этих бумаг, продемонстрирует, в каком направлении будут двигаться более крупномасштабные переговоры по реструктуризации украинского долга, пишет издание.

Издание Sunday Times подчеркивает, что держатели еврооблигаций во главе с американским инвестиционным фондом Franklin Templeton были «приведены в бешенство» прозвучавшим еще до начала переговоров «настойчивым утверждением» Натальи Яресько, что кредиторам придется списать часть украинского внешнего долга. При этом министр финансов подчеркнула, что вопрос по его реструктуризации должен быть решен до конца мая, для того чтобы Украина не оказалась вне программы помощи МВФ.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че ти не знаеш, не означава нищо. Ти много неща не знаеш.  ;)  Ще го кажа така. Всички преврати в латинска америка, са извършени от САЩ. Пиночет, идва на власт, с помощта на САЩ, след преврат. А Куба, и Залива на прасетата? А хилядите опити на ЦРУ, да убият Кастро? А Гватемала? Панама, Доминиканската република. Още искаш ли? Пак ти го казвам, спри с лъжите.  ;)

И аз ще добавя към твоя коментар още 2 неоспорими факта!

1.Военния бюджет на САЩ е по-голям от сбора на военните бюджети на следващите 9 страни от първата десетка в света!

2.САЩ имат 702 военни бази в 130 страни по света!

Защо ли?

http://bulgaria.indymedia.org/article/6409

НЕ знам в каква връзка го казвате това, но тези неща не са отговор на върпоса ми :

Ами нещо нямам спомен САЩ или НАТО или който и да е друг да е вкарвал някъде окупационни войски , да се прави година ни лук ял ни лук мирисал, и накрая да каже - опалянки, това бе наша военна спец операция :)

Всъщност Украйна в момента е пример за това в какво щеше да се превърне Русия, ако Путин не беше дошъл на власт там-държава на олигарси със собствени армии по-силни от самата държава!И не руснаците са проблема на украинците, а точно олигарсите им и докато не решат този си проблем са обречени!

Всъщност, РФ вече се е превърнала отдавна в такава държава - на мафията и олигарсите.

Проблема сега е малко в подруг аспект - че парите на тези олигарси са повечето навън... в "злия запад" , Деца, роднини , и т.н.. се учат и развиват в "злия запад" ... и т.н. и т.н..

И санкциите малко или много пречат на бизнеса. А в бизнеса чувства няма...

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И там се казва, че тайно е бил евакуиран действащият президент. После Путин казва, че е поставил задачи на четиримата присъствали при него да започнат работа по връщане на Крим в състава на Руската федерация, но само ако са абсолютно сигурни, че самите живеещи там искат това. "Трябваше да дадем възможност на хората да се самоопределят, да изразят мнението си. Говоря напълно откровено - това ни беше целта. Ако хората го искат, значи така и трябва да бъде. Ако хората поискат по-голяма автономия или да останат в състава на украинската държава, то значи така и трябва да бъде. Ако те поискат нещо друго, то ние не можем да не се съобразим с това".

И така нататък... Та?

Това е само една малка част от филма

Какво та? 

Искаше доказателства - представени са. От самия другар Путин. На него не може да не се доверим, нали, Ванка?

Сега, предтекста, който се ползва за това нахлуване, е само това - предтекст. Целта е отцепването не само на Крим, щот там инфраструктурата е гола вода, а и още украински територии, за да могат да се снабдяват по сухопътен път кримничани спокойно с вода, папкане и пр.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та аз ти преведох буквално какво казва той. А ти ми твърдиш, че той си бил признал, че бил организирал нахлуване в Крим, че той бил организирал референдума и т.н.

Какво нахлуване??? Къде го чу/видя? Я пак прочети внимателно какво казва.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та аз ти преведох буквално какво казва той. А ти ми твърдиш, че той си бил признал, че бил организирал нахлуване в Крим, че той бил организирал референдума и т.н.

Няма нужда да чета превода ти. Руският ми е майчин език.

Ти изгледа ли целия филм? Той е култов в буквалния и преносния смисъл. Такъв герой е чичко Путин, такъв човеколюбец и патриот, че на моменти дори и на мен ми идеше да се просълзя от умиление. А гордостта, с която разказваше, че така били укрепили Крим, че дори обърнали в бягство тежко въоръжен кораб на НАТО - не беше ли много силен, драматичен момент? С последен модел оръжие, което го няма никъде по света. :)

Сега, аз не отричам, че ЦРУ да речем, е мътило водите в Украйна така, както се опитваше да ги мъти и в Грузия. Те са известни с тази си политика и за Путин това не е никаква изненада. Но това, което вие не разбирате е, че Путин успява да превърне всяка "негативна" за Русия ситуация в позитивна и всеки път, когато американците оплетат конците някъде, където Путин има планове, той се възползва от това, за да засили и укрепи влиянието си. Всички онези загинали или онеправдани руснаци, за които той, уж, мило и драго дава, ги изпраща като пушечно месо без да му мигне окото. После им продава пропагандата - за Путину, за Родину, по стар, ленино-сталиниски образец, и Русия расте.

Лично нямам нищо против да имаме две велики сили в света. Предпочитам този вариант в пъти пред една евентуална щатска хегемония.

Но Путин си нахлу незаконно в Украйна, презследвайки интересите на Кремъл - дойде, видя и победи. В какви дрехи ще облече това нахлуване, е въпрос само на пропаганда. Която засега върви адски успешно дори и в България. :ph34r:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ знам в каква връзка го казвате това, но тези неща не са отговор на върпоса ми :

Ами нещо нямам спомен САЩ или НАТО или който и да е друг да е вкарвал някъде окупационни войски , да се прави година ни лук ял ни лук мирисал, и накрая да каже - опалянки, това бе наша военна спец операция :)

Ако можеше да мислиш, щеше да разбере смисъла. И ако беше чел достатъчно, щеше да знаеш, в изброените от мен държави, кога и какви войски са вкарвали САЩ.  Ама както казах, много неща не знаеш. Само опорните си точки. :D И освен лъжи, друго не си писал.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да чета превода ти. Руският ми е майчин език.

Ти изгледа ли целия филм? Той е култов в буквалния и преносния смисъл. Такъв герой е чичко Путин, такъв човеколюбец и патриот, че на моменти дори и на мен ми идеше да се просълзя от умиление. А гордостта, с която разказваше, че така били укрепили Крим, че дори обърнали в бягство тежко въоръжен кораб на НАТО - не беше ли много силен, драматичен момент? С последен модел оръжие, което го няма никъде по света. :)

Сега, аз не отричам, че ЦРУ да речем, е мътило водите в Украйна така, както се опитваше да ги мъти и в Грузия. Те са известни с тази си политика и за Путин това не е никаква изненада. Но това, което вие не разбирате е, че Путин успява да превърне всяка "негативна" за Русия ситуация в позитивна и всеки път, когато американците оплетат конците някъде, където Путин има планове, той се възползва от това, за да засили и укрепи влиянието си. Всички онези загинали или онеправдани руснаци, за които той, уж, мило и драго дава, ги изпраща като пушечно месо без да му мигне окото. После им продава пропагандата - за Путину, за Родину, по стар, ленино-сталиниски образец, и Русия расте.

Лично нямам нищо против да имаме две велики сили в света. Предпочитам този вариант в пъти пред една евентуална щатска хегемония.

Но Путин си нахлу незаконно в Украйна, презследвайки интересите на Кремъл - дойде, видя и победи. В какви дрехи ще облече това нахлуване, е въпрос само на пропаганда. Която засега върви адски успешно дори и в България. :ph34r:

Тъй, тъй...

1. След като ти е майчин език и си разбрала добре какво казва, защо ми го сочиш като доказателство, а след като ти се посочва, че това не е вярно, тръгваш да се хващаш за други части от филма? Как да нарека това???

2. Какво търси въпросният натовски кораб в Черно море в акваторията на Крим?

3. За пропагандата си права - същото обаче се прави навсякъде по света, включително и тук.

4. Имаш пълното право на свои предпочитания. В случая съвпадат напълно с моите.

5. ...и се връщаме в началото. Къде е нахлул, че то и незаконно? В България вървят две линии на пропагандата - едната е на САЩ и ЕС, другата е на Путин и Русия. Не го приемам за нормално, но е факт. За втората част - виж "Атака", например... Никой не отрича, че Русия не е китка за мирисане, че има куп проблеми, че прави куп неща, които са нередни (извиване на ръце на по-голямата част от Европа чрез цените на горивата; това, което се случва в България с "Лукойл" и което се случваше доскоро - допреди да ги изхвърлят - с "Лукойл" в Румъния и т.н. Погледни обаче и другата страна - нещо по-различно ли правят ЕС и САЩ? Русия поне не е нападала страни и не е сваляла правителства заради едните ресурси и геополитическо влияние.

6. В България са доста, според мен болшинство, хората, които мислят като мен по отношение на случващото се в Украйна. Показателни за това са и двете теми за това тук, в този форум. Безплатно, по убеждение. За което разни, дори колеги, ни наричат веро- и родоотстъпници, лъжци и какво ли още не.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си. Защото не са свикнали да слушат своята интуиция, а слушат интуицията на руските СМИ.

Иначе не мога да си обясня, как могат да отричат очевидното погазване на международното право при анексията на Крим и последвалото окупиране на чужди територии.

Очевадно няма никакво погазване на това което наричаш международно право защото Косовския прецедент даде санкция и сложи кръст на всякакво право а колкото до анексията да такава имаше но тя би извършена преди 24 години когато незаконната украинска власт подмени резултатите от два референдума и сега две десетилетия по късно се видя че проекта наречен унитарна Украйна това изкуствено образувание не се състоя,фалира и се разпада по югославски вариант а началото на края му беше сложен през 2004 година погазването на Конституцията от т.нар оранжева революция Е наскачаха се сега идва ред на страданието защото глупостта и идиотията в тази област водят до кървави събития .

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй, тъй...

1. След като ти е майчин език и си разбрала добре какво казва, защо ми го сочиш като доказателство, а след като ти се посочва, че това не е вярно, тръгваш да се хващаш за други части от филма? Как да нарека това???

3. За пропагандата си права - същото обаче се прави навсякъде по света, включително и тук.

5. ...и се връщаме в началото. Къде е нахлул, че то и незаконно? В България вървят две линии на пропагандата - едната е на САЩ и ЕС, другата е на Путин и Русия. Не го приемам за нормално, но е факт. За втората част - виж "Атака", например... Никой не отрича, че Русия не е китка за мирисане, че има куп проблеми, че прави куп неща, които са нередни (извиване на ръце на по-голямата част от Европа чрез цените на горивата; това, което се случва в България с "Лукойл" и което се случваше доскоро - допреди да ги изхвърлят - с "Лукойл" в Румъния и т.н. Погледни обаче и другата страна - нещо по-различно ли правят ЕС и САЩ? Русия поне не е нападала страни и не е сваляла правителства заради едните ресурси и геополитическо влияние.

6. В България са доста, според мен болшинство, хората, които мислят като мен по отношение на случващото се в Украйна. Показателни за това са и двете теми за това тук, в този форум. Безплатно, по убеждение. За което разни, дори колеги, ни наричат веро- и родоотстъпници, лъжци и какво ли още не.

Виж сега, ЦРУ така си плете межите, че де факто, много рядко може да се каже - американците нахлуха или американците окупираха дадена територия. Те са като балерини. Стъпват внимателно, купуват хора на ключови позиции, тихомълком, нежно, с финес. Оставят даден конфликт да набъбне, скед като сами са го раздухали и оставят на самото местно население "да решат" кой път да поемат. :D

Путин не е вчерашен, цял живот е бил шпионин, знае в пъти по-добре от всички нас тук какви игри се играят, къде и от кого. Но по типично руски образец, работи грубо, със сила, недодялано, без финес. Такава е руската школовка.  :D Затова операцията му в Крим, макар и успешна като резултат, не му донесе очаквания успех на Запад, а по-точно в Европа. Защото създаде прецедент, не се съобрази с толкова международни спогодби и договори, с което буквално им изправи косите на европейците! А на всички в Европа им е още много пресен спомена от ВСВ - втората световна война!

Отделно, че лъга толкова дълго, че нямало руски войски, прави се на луд, защото се кефеше да разиграва света. Затова си мисля, че е крайно време да се признаят очевидни неща и да започнат да се наричат с истинските им имена.

Нахлу ли Путин в Украйна - нахлу.

Изопачи ли интерпетацията на международните спогодби - изопачи я. Не само ги изопачи, но и изобщо не се съобрази с тях. В конституцията и на Украйна, и на Крим е записано, че кримската дума не може да взема самостоятелно решения за отцепване без решение на украинската дума. Ако ще и Обама да е взел властта там. Или Киркегор. Или Бойко Борисов. :D Това гласи законът.

Подготвял ли е отдавана презвемането на Крим и други украински територии - подготвял е.

Успя ли да бие американците в собствената им игра - успя.

Срина ли се Украйна до основи - срина се.

Какво следва е в пъти по-интересно за мен. Някой да има идеи?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това съм го повтарял, няколко пъти тук, Че и другия трол, ползва тази опорна точка. За нарушения договор. Ама файда няма.  :D

Така си е а ето за тези които все още реват че имало анексия макар че понятие си нямат какво е това  цялата документална правова база относно казуса Крим и го препоръчвам особено на оня дето руския му език бил майчин поне да обърне малко внимание :                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     http://sevkrimrus.narod.ru/ZAKON/zakoni.htm

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, той казва "...да си върнем Крим..."  - Да , върнаха си го ... Но не с демократични методи , а с военна специализирана операция.

"Референдума" пак да ви припомня бе под дулата на рускяи спец наз, Плюс това дето и във вашия филм се споменава , а Гиркин потвърждава в едно по старо интервю - насила събраха  Кримския парламент да прогласува декларация за преисъединяване към РФ .

Това и много други неща дава основание на всеки нормален човек да не признае толкова явно манипулриан  вот и незаконна аресия.. Което направиха  почти цялата международна общност.

Сега, за влиянието на САЩ с което толкова псекулирате, ще припомня отново няколко неща

- Украйна , по точно украинските служби , бяха филиал и под тотален контрол на руските.Още от съветски времена.

В по новите времена и военни и служби релано бяха про-руски ориентирани, т.е. ясно за кого работещи.

Дори бях споменавал тук причината за всичките военни провали -  военните украински планове по бързо пристигат на бюрото на Путин , отколкото при Порошенко .

След цялото това руско влияние, как ми кажете Украйна била манипулирана или ръководена от САЩ , идея си нямам. ?

Търсите сламката , а не виждате гредата.

В тази връзка и прословутия военен триумф в Крим - точно защото всичко ставащо в украинската армия се знаеше от руснаците, затова и толкова успешно успяха да парират и неутрализират ВСЯКАКВО противодействие.

Във филма, другари, дори си казаха че и секретните връзки в армията били парирани и заглушени, и никой в Киев нито между украинските  подоеления е знаел какво става, камо ли да предприеме решения...

Да парираш толкова масирано и тотално една чужда армия... не става току така... Това показва тоталния не американски а тоталния руски контрол над украинците.

Да, някои ви харесва това, Харесвате хитлеристките руски методи, повтарящи се почти едно към едно с онези времена... аз съм ОК с това, но не може да се смята за "нормално".

Между другото, подобно е руското влияние и в България... Да нес е чудите защо и ЕС и НАТО ни смятат за руски троянски кон, и реално не ни допускат много до структурите си .... Те много добре си знаят за какво става въпрос, и не е нужно публикация в Държавен вестник за да си правят изводите :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето пак.

Значи тия така си действали от време онó, та дай затуй да одобряваме всичко, което правят, щото го правят с финес. И не съм съгласен, че рядко може да се каже - то е очевадно. Другите действали грубо, затова дай да ги оплюем. За изправянето на косите - време беше, че иначе тия ще подпалят целия свят. И когато най-после се намира някой, който да се опита да спре това... действал грубо и бил нарушил не знам си какви закони (не е вярно - за това след малко). Що за логика???

Какви войски, какво нахлуване - продължавам да чакам доказателства за нахлуването им. За останалото - пак по-горе.

Разрови се назад в темата - имам работа и не ми се занимава - там съм дал линкове към законовата база за това, което се случи. Кнституцията на Украйна тук не играе никаква роля. Предизвикването на това, което става днес, започна още след удължаването на договора за ползване на руската база в Крим. Невинното ЦРУ е това, което нарушава законите, организирайки преврати. Не само в Украйна.

Подготвял е присъединяване, и то като вариант - виж превода.

Засега не се знае кой е победител и кой - победен, пък и какво от това - това няма никакво значение нито за мизерстващите украинци, нито за роднините на загиналите и от двете страни.

Какво следва - не знам. Дано е мир...

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега, ЦРУ така си плете межите, че де факто, много рядко може да се каже - американците нахлуха или американците окупираха дадена територия. Те са като балерини. Стъпват внимателно, купуват хора на ключови позиции, тихомълком, нежно, с финес. Оставят даден конфликт да набъбне, скед като сами са го раздухали и оставят на самото местно население "да решат" кой път да поемат. :D

Путин не е вчерашен, цял живот е бил шпионин, знае в пъти по-добре от всички нас тук какви игри се играят, къде и от кого. Но по типично руски образец, работи грубо, със сила, недодялано, без финес. Такава е руската школовка.  :D Затова операцията му в Крим, макар и успешна като резултат, не му донесе очаквания успех на Запад, а по-точно в Европа. Защото създаде прецедент, не се съобрази с толкова международни спогодби и договори, с което буквално им изправи косите на европейците! А на всички в Европа им е още много пресен спомена от ВСВ - втората световна война!

Отделно, че лъга толкова дълго, че нямало руски войски, прави се на луд, защото се кефеше да разиграва света. Затова си мисля, че е крайно време да се признаят очевидни неща и да започнат да се наричат с истинските им имена.

Изопачи ли интерпетацията на международните спогодби - изопачи я. Не само ги изопачи, но и изобщо не се съобрази с тях. В конституцията и на Украйна, и на Крим е записано, че кримската дума не може да взема самостоятелно решения за отцепване без решение на украинската дума. Ако ще и Обама да е взел властта там. Или Киркегор. Или Бойко Борисов. :D Това гласи законът.

Подготвял ли е отдавана презвемането на Крим и други украински територии - подготвял е.

Малко бъркаш нещата. Имаш много верни заключения, но за някой не съм съгласен. Прецедента, е Косово. Сърбите гласуваха на референдум, че Косово е неделима част от Сърбия. Но това не попречи, косоварите едностранно да обявят независимост. Така че, не е коректно, да казваш, че прецедента бил Крим.

Русия не е нахлула в Украйна. Ако това беше станала, за 5 дена щяха да са в Киев. И всички щяха да знаят.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Балерините" отново са се проявили:

Президентът на Чехия Милош Земан определи като „недопустима“ публичната критика, изказана от американския посланик по повод планираното участие на чешкия държавен глава в тържествата за 9 май в Москва, съобщава ТАСС.„За посланик Шапиро вратите на Пражкия замък са затворени“, коментира Земан. „Не мога да си представя чешкият посланик във Вашингтон да съветва американския президент къде да пътува. Няма да позволя на никого да се меси в програмата на задграничните ми пътувания”, допълни чешкият президент.Американският посланик в Прага Андрю Шапиро коментира по-рано пред местна телевизионен канал, че решението за участие в тържествата в Москва по повод 70-годишнината от края на Втората световна война на държавите от ЕС са недалновидни.

http://monitor.bg/article?id=465822

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Путин никъде не е нахлувал седи си в Москва и най много да мръдне на лов в Сибир Ако руската армия беше нахлула то на втория ден щеше да е на западната граница и няма да има кой да ми разтяга локуми поръсени с невежество Никой не установи наличие наличие на руска армия абсолютно никой :нито американско разузнаване нито ОБСЕ  нито друг независим източник освен воя на укропитеците на които никой не вярва освен балъците Изопачил бил интерперетацията на международните договори -за кои договори става въпрос Будапещенския меморандум който третираше териториалната цялост на Украйна първо е споразумение а не договор второ не беше ратифициран от нито една от страните в него включително и Украйна трето основанията за неговото отпадане настъпиха още преди 10 години когато първия майдан заяви че Украйна се отказва от извънблоковия си статус и заяви че ще влиза в НАТО и ЕС Ами да влиза но първо да върне всички територии с които изкуственото болшевишко отроче УСССР беше захранено от съветската власт пък после да върви ако ще и на МАРС .И за каква Конституция и закони става въпрос след като Кримския парламент беше единствения легитимен орган по това време в цяла Украйна където беше дошла хунта на власт ,беше суспендирана Конституцията ,беше разпуснат Конституционния съд и Върховната Рада нямаше необходимото болшинство да свали легитимния президент и да промени Конституцията Това бил гласял законът хайде бе кой закон 

Редактирано от elemag1967 (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какви войски, какво нахлуване - продължавам да чакам доказателства за нахлуването им

хех :) наистина няма какво да отговоря на това - затапи ме тотално :) Те руснаците не с военнен спецназ, а с цветя и бонбони превзеха Крим :)

В Добнас пък се сражават възкръсващи нескончаеми опълченци и извираща от кладенци и пещери танкове и муниции....

А да.. Земята е плоска също.. прав си .

И преди съм казвал -  на виц няма какво да се отговори , освен да се усмихне човек :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докажи, че е нахлул. Щото групата на ОССЕ дето е там не можа да докаже, пък ти изобщо няма да можеш.

Тъй, тъй...

"Русия прави куп нередни неща".  Всеки монополист диктува пазара. капитализма има един основен проблем монополизацията и изконния стремеж на капиталиста към монопол. Като стана дума за Лукоил те произвеждат евтино но държавата налага огромни данъци и акцизи за БГ говоря. Даде ни хляб в ръцете отказваме, кво искаме. дава безплатно образование за бг студенти.

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, абсолютно съм съгласен. Всяка фирма е създадена, за да генерира печалба по един или друг начин. Само че те го ползват и като инструмент за натиск.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето пак.

Значи тия така си действали от време онó, та дай затуй да одобряваме всичко, което правят, щото го правят с финес. И не съм съгласен, че рядко може да се каже - то е очевадно. Другите действали грубо, затова дай да ги оплюем. За изправянето на косите - време беше, че иначе тия ще подпалят целия свят. И когато най-после се намира някой, който да се опита да спре това... действал грубо и бил нарушил не знам си какви закони (не е вярно - за това след малко). Що за логика???

Какви войски, какво нахлуване - продължавам да чакам доказателства за нахлуването им. За останалото - пак по-горе.

Разрови се назад в темата - имам работа и не ми се занимава - там съм дал линкове към законовата база за това, което се случи. Кнституцията на Украйна тук не играе никаква роля. Предизвикването на това, което става днес, започна още след удължаването на договора за ползване на руската база в Крим. Невинното ЦРУ е това, което нарушава законите, организирайки преврати. Не само в Украйна.

Подготвял е присъединяване, и то като вариант - виж превода.

Засега не се знае кой е победител и кой - победен, пък и какво от това - това няма никакво значение нито за мизерстващите украинци, нито за роднините на загиналите и от двете страни.

Проблемът е в това, Ванка, че никой не може да докаже, че ЦРУ е организирало или правило, каквото и да е в Украйна. Нали ти казах каква им е тактиката? С което не изказвам одобрение, нито възхита. Но е…по-умно, като стратегически ход. Ако нещата се объркат и плановете им не потръгнат в очакваната посока, те винаги могат да излязат сухи от водата. Не са нарушили никакви спогодби. Не са нахлували никъде. Може да се спекулира много, но доказателства за американско присъствие, подготвяне на преврат и т.н… Къде са?

Докато тактиката на Путин не остава никакво съмнение. Понимаеш?

Мирният европейски народ нямаше нужда от демонстрация на сила. Това можеше да стане и по друг начин. Мирен, културен, без много шум. Но Путин искаше да се вдигне много шум за неговите си цели. Какво е една срината до основи държава, при положение, че Путин в момента е герой в очите на сънародниците си? А на враговете му им тракат зъбите от шубе и пищят "санкции", на които той се залива от смях и с право. Разбираш ли, че той с действията си допринесе също за влошаване на отношенията му с Европа? А това не е добре за нито една държава на този континент. Отново се разделихме, а, уж, Берлинската стена вече я няма…

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е в това, Ванка, че никой не може да докаже, че ЦРУ е организирало или правило, каквото и да е в Украйна. Нали ти казах каква им е тактиката? С което не изказвам одобрение, нито възхита. Но е…по-умно, като стратегически ход. Ако нещата се объркат и плановете им не потръгнат в очакваната посока, те винаги могат да излязат сухи от водата. Не са нарушили никакви спогодби. Не са нахлували никъде. Може да се спекулира много, но доказателства за американско присъствие, подготвяне на преврат и т.н… Къде са?

Мирният европейски народ нямаше нужда от демонстрация на сила. Това можеше да стане и по друг начин. Мирен, културен, без много шум. Но Путин искаше да се вдигне много шум за неговите си цели. Какво е една срината до основи държава, при положение, че Путин в момента е герой в очите на сънародниците си? А на враговете му им тракат зъбите от шубе и пищят "санкции", на които той се залива от смях и с право. Разбираш ли, че той с действията си допринесе също за влошаване на отношенията му с Европа? А това не е добре за нито една държава на този континент. Отново се разделихме, а, уж, Берлинската стена вече я няма…

Ти не си способна да анализираш политиката на Путин, щото не си прочела и два реда от Иван Ильин. и анализа ти за украйна е до болка погрешен. Субсидиите на Русия възлизат на 250 милиарда долара за Хохляндия. Сега да ги субсидира запада да види как се пълни буре без дъно.

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не понимаю. За ЦРУ никой не може, а за Русия може, и то без доказателства?

Кой му демонстрира сила на мирния европейски народ безброй пъти? Кой пускаше бомби в Югославия? Путин?

Значи ти хем признаваш, че ЦРУ е организирало Майдана (което и те самите си признаха - в предишната тема са дадени и двата клипа, в които и Нюланд, и Обама го признават) и останалите размирици, които доведоха до това положение на нещата, хем обвиняваш за това Путин?

Нонсенс.

За санкциите съм съгласен. За влошаването на отношенията - отчасти - той беше предизвикан и просто нямаше какво друго да направи.

Отново се разделихме, а, уж, Берлинската стена вече я няма…

Ей това беше една от целите на ония отвъд океана. И я постигнаха. Какво са куп сринати държави в сравнение с това.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доказателствата са, на репортажи и клипове. Американски политици, ходят на Мейдана. Раздават курабийки или каквото беше там. САЩ са дали 5 милиарда, за 'развитие на демокрацията'. Няколко пъти, и Нюланд и Обама в интервюта си признаха, че стоят зад събитията в Украйна. Защо ползваш, лъжите на трола?

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.