Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 2

Препоръчан отговор

Да де, и за това на въпроса какво знаят за Левски стандартния отговор на учениците сега е- създаден 19... година, стадиона му е... :D  Хайде стига глупости, преди поне имаше образование, а сега новите ти приятели нямат интерес да има образовани хора тук. От както дойде демокрацията любимото ми четиво са кандидатстудентските бисери. Да не говорим, че ни управлява човек дето е чел само "Винету" :D  Честита ти демокрация и НАТО.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

И аз съм безплатен. Винаги съм бил срещу руснаците. Американците изобщо не ги възприемам като заплаха. Има много неща, които не одобрявам, като бомбардировките в Сърбия например. 

Руските власти ги считам за постоянна заплаха и в мирно и във военно време. 

Бил Клинтън, когато беше на посещение в България, цитира Паисий

"О неразумний, слабоумний и юроде,

поради що се срамиш да се наречеш българин." 

Помня, даваха го по телевизора. 

Завърших образованието си по време на руското робство (не го казвам за да те дразня), такова ми е отношението към този период. Сега децата на руските марионетки управляват България, ограбват я и изнасят капиталите в чужди банки. И все пак, поне нас не могат да ни малтретират така както техните предци постъпваха с нашите такива, тъй като сме в западната зона на влияние, където едни основни човешки права се спазват. 

Та за образованието. Спомням си отношението към Паисий и към възрожденците въобще. Били наивни. Не разбирали същността на нещата. Раковски това не разбирал. Стамболов онова. Захари Стоянов трето. Но най свинско беше отношението към Паисий. Наивник бил. Не разбирал от история, простоват бил. Мразя ги още тези даскали, които правеха това. 

Е да, много ясно, че Паисий трябва да е наивник, нищо че цял живот е обикалял Европа и е чел хроники и документи в много библиотеки. 

Е то хубаво руско робство, ама тогава за няколко хиляди не стигнахме 9 милиона население. Тогава имахме 36 000 студенти! И то безплатни! Сега колко имаме и къде са бившите студенти? Риторичен въпрос, но ще отговоря. Една част забегнаха на Запад, друга част като мен са някъде ниско по етажите в мизерията, трета част бе облагодетелствана от шуробаджинащината, а вероятно една много малка четвърта част, наистина постигна нещо със собствени усилия. Сега БЪлгария падна под 7 милиона население, като единствено в Сливен има ръст на населението. Защо ли? 

ПП:Имахме и 110 000 редовна армия.  Сега колко е армията ни и какво е въоръжението и? Какви задачи изпълнява, след като не я пускат дори да защитава турската ни граница, щото видиш ли, не трябвало да има армия там?

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то хубаво руско робство, ама тогава за няколко хиляди не стигнахме 9 милиона население. Тогава имахме 36 000 студенти! И то безплатни! Сега колко имаме и къде са бившите студенти? Риторичен въпрос, но ще отговоря. Една част забегнаха на Запад, друга част като мен са някъде ниско по етажите в мизерията, трета част бе облагодетелствана от шуробаджинащината, а вероятно една много малка четвърта част, наистина постигна нещо със собствени усилия. Сега БЪлгария падна под 7 милиона население, като единствено в Сливен има ръст на населението. Защо ли? 

ПП:Имахме и 110 000 редовна армия.  Сега колко е армията ни и какво е въоръжението и? Какви задачи изпълнява, след като не я пускат дори да защитава турската ни граница, щото видиш ли, не трябвало да има армия там?

Границите бяха затворени. Беше забранено да се ходи на запад. Тези които бягаха от България ги наричаха предатели и про руските власти малтретираха семействата им. А тези, които не успяваха да избягат, за хванатите живи говоря, щото имаше и разстреляни при опита, тях ги вкарваха в затвора.

Нямаме голяма армия, защото не ни вярват. Но не са нарушили териториалната цялост на държавата. 

Имало било образование. Имаше образование по природоматематическите науки и по география.

По хуманитарните науки и история си беше промиване на мозъци. То и за това сега в България е все още презрително отношението към хуманитарното образование и с право.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то се видя докъде ни докара НАТО и ЕС. Когато аз съм се раждал, в града ни е имало над 20 бебета за едно денонощие. Сега са двойно по-малко, като повечето вече са от малцинствата. А имай предвид, че малцинствата тук бяха не повече от 9000 човека, включая и турци.  За 200 000 град не са много. е, вече града е около 150 000, а циганите имат превес при бебетата. Само до 20 годни тия 50% малцинства ще раждат 4 пъти повече и градът ни от 150 000 може би ще е вече 100 000, като близо 50% ще са от малцинствата. ЕС ни докара дотам, че привлече мозъците, за които държавата е плащала милиони за обучение, а ни върна циганите. Защо не си вземе циганите, нали са евтина работна ръка? Да, ама това е фашисткия ЕС. Гони определени групи хора, като привлича други, привлекателни за развитието му. И това ако не е фашизъм, здраве му кажи. Да, няма камери, но фашизма може да съществува и без камери, както се вижда от историята. Та така. Запомни ми думата. След максимум 50 години няма да има България, ако запазим членството си в ЕС и НАТО. Българи ще има, някъде там до и зад Атлантическия Океан, но максимум за две поколения и те ще забравят, че са българи. На практика тия, дето заминат към ЕС и САЩ, ще предадат и предават държавата ни на цигани и донякъде турци, защото Турция няма да спи през това време. Ето, загнездиха се в Кипър, където е ЕС. Само че какво казва ЕС по въпроса за турските кораби в Кипър? Нищо. А уж това е територия на ЕС. Е как да му вярваме на това НАТО и ЕС, след като не може да защити границите си и след като НАТО не е никаква гаранция за териториална цялост?

Аха.. значи след фалита на соца и разпада на СИВ... казваш .. ЕС трябваше да ти ражда бебетата...  хм.. интересна логика :)

Интересна, ама туземска :)

Едно време точно така оправдаваха всички беди и неволи с боговете Тангра и др... :)

Аз съм ОК с твоето мнение .

Алтернативата каква беше ? 16-та република ?

КАкто Иво Инджев попита за българското малцинство.... а къде са 1.3 млн българи  ?

Бедна ми е фантазията какво би попитал сега, при евентуално  руско влияние и реализирана нациоална катастрофа с 16-та република  ... - къде са 8 млн българи ?

За мен е вярно обратното,че именно нато и ЕС ни направиха на кайма,накълцаха ни на парченца,разединиха нацията,дивият капитализъм ни обрече на мизерия(бедност),няма постоянство в никоя сфера на живота,всеки ден се променят закони за да се угоди на някой от висшия ешелон,хората са нищо,няма общество,няма закони(за някои),младите нямат перспектива,бъдещето е неясно и т.н.Има единствено лични облаги.Работника е парче месо,раболепен и мълчалив,защото знае,че за неговото място има опашка от чакащи,дори да не е съгласен с условията на труд,дори да знае,че труда му не се заплаща подобаващо той мълчи и работи.Малцина са избраните да се облагодетелстват от членството ни в нато и ес.Какво печели обикновения човек от такова членство,че може да мие чинии в някой ресторант в Германия?или да мие колите в Англия на привилигерования вид хомо сапиенс?Мерси.

Същото мислене...

А какво трябваше да дойде след фалиралия соц ?

Лавината да ти и ви припомня, започна от СССР, не от България.

Започна с т.нар. "перестройка" , която трябваше да оправи кривиците  и проблемите в систеата, и да продължи към светлото комунистическо бъдеще, под ръководната ръка на партията :)

Горбачовската перестройка бе върха на айсберга... дъното  бе далеч по зле.

Питам се.. защо утопически повтаряте този идиотизъм.. че ... ет дошли ЕС , дошло НАТО и станахме най зле...

"най зле" станахме '80-те години , драги другари... и за това никой не ни е виновен, а тромавата нерентабилна фалирала соц система.

Така че.. не смесевйте така нещата.. само  пенсионер и необразован тийн може да говори такива глупости.

За да не съм голослвоен :

http://desebg.com/2011-01-06-11-51-03/2105-2014-12-15-11-49-54

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо май нищо не сте разбрали от родното ни образование. Много пъти съм казвал едни думи на един мой професор, когато ни даваха дипломите. Той каза нещо такова:

Ние не ви готвехме за техници. Техници се готвят в техникумите. Ние ви подготвяхме за инженери, а инженера не е нужно да знае всичко наизуст. Необходимо е когато възникне проблем, той да знае как да го реши. Взема си лист и писалка (не бе популярен интернет тогава, а и бе беден като информация), нахвърля се план за действие, набелязват се книги и се отива в библиотеката. Няма нужда да откривате топлата вода, защото тя е открита преди вас. 

Ето това бе нашето образование, когато завършвах аз. Ние не станахме техници, но станахме хора, които могат да решават проблеми.  Имах щастието да съм последния титулован инженер в България. Дори нашия университет забави дипломите с една година, като през това време бяха въведени вече магистърски и бакалавърски степени. Дори мои колеги от други потоци станаха магистри, но пък ме изкефи, че нас ни оставиха инженери, като последните мохикани :) Затова и днес мразя някой да се подпише "маг." като магьосник. Само че е лайно с извинение. 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо май нищо не сте разбрали от родното ни образование. Много пъти съм казвал едни думи на един мой професор, когато ни даваха дипломите. Той каза нещо такова:

Ние не ви готвехме за техници. Техници се готвят в техникумите. Ние ви подготвяхме за инженери, а инженера не е нужно да знае всичко наизуст. Необходимо е когато възникне проблем, той да знае как да го реши. Взема си лист и писалка (не бе популярен интернет тогава, а и бе беден като информация), нахвърля се план за действие, набелязват се книги и се отива в библиотеката. Няма нужда да откривате топлата вода, защото тя е открита преди вас. 

Ето това бе нашето образование, когато завършвах аз. Ние не станахме техници, но станахме хора, които могат да решават проблеми.  Имах щастието да съм последния титулован инженер в България. Дори нашия университет забави дипломите с една година, като през това време бяха въведени вече магистърски и бакалавърски степени. Дори мои колеги от други потоци станаха магистри, но пък ме изкефи, че нас ни оставиха инженери, като последните мохикани :) Затова и днес мразя някой да се подпише "маг." като магьосник. Само че е лайно с извинение. 

Хм.. супер :) наричайте ме от тук нататък инженер.

Скромно , защото не искам да се хваля с по нататъшни квалификации :)

Та, след като се оправихме с бебетата дето ЕС ни е виновен, и с титлите, хайде да се върнем на темата а ?

:)

От Хоалндия някои нови неща се появиха :

http://nos.nl/artikel/2027660-justitie-zoekt-getuigen-van-neerhalen-mh17-door-buk-raket.html

За сваления Боинг и пътя на руския БУК.

Новина за мен са публикуваните разговори между сепаратистите, които до момента не бях чувал.. т.е. имаше публикувани едни .. дето се вайкат  за сваления самолет, но тези са други .

И един дребен факт който също до момента не е споменаван - от екипажа на БУК-а , е бил "забравен" един на някакъв  пропускателен пункт /блокпост/ :)

При връщането на БУК-а в РФ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли цяла Германия е настръхнала  срещу САЩ? А Холандия, как стоят нещата там?

Призовавам да не обръщаме внимание на троловете агенти, пълен бойкот! Аз изобщо не ги чета, не ги четете и вие, губят ви от ценното време и от зрението ви! БОЙКОТ И ПАК БОЙКОТ!

Победи ли Русия, ще накараме руските власти да ги издирят и унищожат, за да не тровят мозъците на децата с глупости. Те знаят само да лъжат и манипулират историята!

Редактирано от Anne (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.........Победи ли Русия, ще накараме руските власти да ги издирят и унищожат,.......

Култово.... и тъжно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за едни е тъжно,за други празник,винаги е било така! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Култово.... и тъжно...

Още по-тъжното и плашещо е, че има хора, одобряващи подобни психопатски призиви...
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за едни е тъжно,за други празник,винаги е било така! :)

Тъжно ми е не точно за казаното , а за човека.. не за друго...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още по-тъжното и плашещо е, че има хора, одобряващи подобни психопатски призиви...

Щото нацистите в Украйна и феновете им тук хич не са психопати...........

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото нацистите в Украйна и феновете им тук хич не са психопати...........

Къде има такива бре АНи ? :) :)

Нацистите  си направиха конгрес в РФ, не в Украйна.. ей на.. оня ден беше... четеш ли новини ?

За възрожденците не четеш, за русктие лъжи не четеш.. тогава защо се цупиш когато се докаже че говориш спекулации и / или откровенни лъжи ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм.. супер :) наричайте ме от тук нататък инженер.

Скромно , защото не искам да се хваля с по нататъшни квалификации :)

Та, след като се оправихме с бебетата дето ЕС ни е виновен, и с титлите, хайде да се върнем на темата а ?

От Хоалндия някои нови неща се появиха :

http://nos.nl/artikel/2027660-justitie-zoekt-getuigen-van-neerhalen-mh17-door-buk-raket.html

За сваления Боинг и пътя на руския БУК.

Новина за мен са публикуваните разговори между сепаратистите, които до момента не бях чувал.. т.е. имаше публикувани едни .. дето се вайкат  за сваления самолет, но тези са други .

И един дребен факт който също до момента не е споменаван - от екипажа на БУК-а , е бил "забравен" един на някакъв  пропускателен пункт /блокпост/ :)

При връщането на БУК-а в РФ

Тия като развалено радио повтарят едно и също. А защо не дават продължението на историята, след изстрелването на ракетата (ако изобщо е изстреляна по самолета), когато бе заснета цялата установка без ракета на територия под украински контрол? Как така пъро БУК  е отвлечен, после сваля самолет и след това заминава за Русия, като междувременно за по-напряко прецапва през територии, контролирани от Украйна? Или викаш разследващите се надяват паметта на хората да е къса и да не си спомнят резила първите дни, когато бе показан клип с празна установка БУК?Е, ние помним. БУК бе украински и на украинска територия. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как така пъро БУК  е отвлечен, после сваля самолет и след това заминава за Русия, като междувременно за по-напряко прецапва през територии, контролирани от Украйна?

Никой никога не е казвал че е отвлечен :) и че е прецапвал през територия контролирана от украинците :)

Просто си е доставен от руснаците, заедно с екипажа, който после е изведен обратно в РФ.

А, или имаш някаква нова версия ?  брех.. с вас винаги е весело :) все измисляте по нещо ново :)

пс

А в Полша посрещат американските военни :

https://www.facebook.com/video.php?v=799475640131908&fref=nf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Никой никога не е казвал че е отвлечен :) и че е прецапвал през територия контролирана от украинците :)

Просто си е доставен от руснаците, заедно с екипажа, който после е изведен обратно в РФ.

А, или имаш някаква нова версия ?  брех.. с вас винаги е весело :) все измисляте по нещо ново :)

пс

А в Полша посрещат американските военни :

https://www.facebook.com/video.php?v=799475640131908&fref=nf

Миро! И в Украйна ги посрещат.

Новият "джип" на чичо Сам!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста сте далеч от истината и няма как да не е така защото повечето от вас непознават миналато...... Ала който непознава миналото няма как да се орентира в настоящето и бъдещето. Който контролира миналото, контролира и настоящето в последствие и  бъдещото..... Тези които четат книги, винаги ще управляват онези които гледат филми и тв...... Това което не ви казват, невиждате и незнаете, е че и от двете страни на театъра Украйна стоят евреи... Следователно не ме питайте кой ще спечели най много от тези събития и за какво се случват тези войни  постоянно по света......  Доста държави по света престанаха да съществуват, ала техните ресурси сега са в правилните ръце....

Справка, макар и доста завоалирано, този масон казва малка част от истината.......      http://news7.bg/predavania/vapros-na-gledna-tochka/vsichki-videa/rotshild-familiyata-koyato-varti-sveta/141133#.VRnN6FxRf8s

п.п Ако евреина Путин искаше да се справи с ЕС/Еврейския Съюз/ просто щеше да спре кранчето на газта и Европа щеше да спре и да  замръзне. Доста правителства в Европа щяха да се чудят какво да сторят. Но защо ли не го прави?! Това ще научите от Лъжите по Би Ти Ви които поддържат грандиозния театър. Ала един ден когато примката се стегне тогава и да излезете по улиците ще ви посрешнат с дрънкането на оръжие което сега вкарват в България от Авганистан. Сигурно с него ще нападат Русия? Наивници! Тогава няма да имате възможност да сторите нищо.......

Редактирано от Myhito (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижда се края на хегемонията на фащ, а това води до паника и необмислени решения и действия от страна на обама. Маймуняка използва нато като инструмент, да разрушава и контролира правителства и държави. Няма да се учудя, ако военнине действия в Украйна се възобновят в най-скоро време. Война е жизнено необходима за тези паразити фащ.

[

А това е повече от ясно поредният здрав пирон в ковчега на доминираната от САЩ следвоенна Бретън - Ууудска финансова система.

http://www.banker.bg/pari-i-pazari/read/veche-se-vijda-krahut-na-bretun-uudskata-finansova-sistema

[

Кой е "маймуняка"?

Какво е "фащ"?

Какво общо има този дълбокомислен анализ с темата за Украйна?

Нато не разбира, какво ще му докара походът срещу Русия

Американците и европейците са доста невежи какво става извън собствените им страни. А Русия е най - голямата им загадка.

А това просто си е отделна цивилизация - империя, построена на принципа на отбраната. Исторически Русия не е почвала война, но може и да нанесе първия удар при конфронтацията.

Ти сериозно ли?

Много ли са невежи европейците и американците? Знаеш ли, че ЦРУ предвижда с доста голяма точност събитията в края на 80-те в СССР десет години преди да се случат? Доста сериозен икономически анализ са направили.

Исторически Русия е започвала десетки войни, да споменем за пример най-известната ни - Руско-Турската от 1877г.

Някакви Сталингради им се присънват на Руснаците. Не, никой няма да ходи да ги избива. Икономическата преса ще даде необходимите резултати. Проверено ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно са врабчетата кълвящи разпиляното зърно по пътя , съвсем друго са камионите изнасящи зърното на пристанището..... :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо толкова много хора в света одобряват опита за насилствено украинизиране в Донбас.   Преди около 30 години в България бяха дори насила сменени имената на турците - тогава САЩ, Европа и СССР ни критикуваха.  Защо нашето мероприятие беше оценено като груба политическа грешка - а украинското поведение сега не е?  Не е ли случващото се в Украйна нещо като пряк резултат от политиката на САЩ? Американците просто се ръководят от собствените си интереси - както винаги са го правили и правят.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много просто - защото този конфликт бе изкуствено внесен и доразвит от Путин.

Никога преди  руските спец операции в Украйна, не е имало никакви конфликти между украинци и руснаци.

Относно санкциите :

http://www.dw.de/%D0%B1%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D1%8B%D0%B5-%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F%D0%BD%D0%B5-%D0%B2-%D0%B8%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4%D1%8B-%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC/a-18348943

Испания замразява сметките на много руски олигарси, които не са успели да докажат произхода на парите си .

Австралия също въведе санкции, на подобие на канадските, американските и ЕС :

http://www.theaustralian.com.au/news/latest-news/sanctions-against-russia-start-up/story-fn3dxiwe-1227285759603

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаше да има украино-руска криза - ако не бяха събитията с Майдана.  И Крим още щеше да е с автономията си в състава на Украйна.В историята е имало и други  конфликти между украинци и руснаци.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...