Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър вечер, колеги!

Нов съм тук, като регистриран потребител, иначе постоянно следя определени теми. 

Много спешно се нуждая от помощ за три задачи по теоретична електротехника. Много ще се радвам, ако помогнете!

Ето ги и задачите:

post-358218-0-17855600-1427739336_thumb.post-358218-0-96431700-1427739336_thumb.post-358218-0-77241200-1427739337_thumb.

П.С. Не обръщайте вниманието на "импедантите" :D Т.е. грешка в бързината

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението на задачата ли търсиш ? То вероятно се крие някъде из учебниците ! ...а може би, и по - назад в тетрадката. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то се крие сигурно, учебника го препрочетох 3 пъти, по консултации в университета ходих и нищо не вдявам... някакви преобразувания, неща, с които явно съм адски скаран, след като не мога да включа за какво иде реч...  :smash:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимали сте няколко метода за изчисление, използвайки Законите на Кирхоф и Ом. Ето пример със задачка. И аз съм го учил това и честно казано повечето от колегите ми ги късаха по няколко пъти.

Между другото, тези твои задачи вероятно са курсова работа. Питай асистента, който ти води лекциите.

Второ - КУПИ СИ УЧЕБНИКА "Основи на електротехниката" на издателство ТЕХНИКА с автори инж.Любен Георгиев Ананиев, инж.Пешо Илиев Мавров. Това е учебник за "Техникуми", т.е професионални гимназии по електротехника и електроника. Той е един грозен, жълт с формули на корицата, написани с розово-червеникаво. Втора ръка го купи, но го имай. Много ще ти бъде полезен. Всичките методи и преобразования ги има там как стават, само дето са с резисторчета, не с комплексни съпротивления. Ще трябва да и малко да се напънеш, да вкараш новите формулки.

Ето една курсова задача от мене. Добре, че ги писах на Word, не на ръка. :)

8016729G.gif

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съветите и насоките... Дано се получат нещата. Стискайте палци ;)

Взимали сте няколко метода за изчисление, използвайки Законите на Кирхоф и Ом. Ето пример със задачка. И аз съм го учил това и честно казано повечето от колегите ми ги късаха по няколко пъти.

...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Електротехника в ТУ София.Ако можеш да помогнеш ще съм благодарен.

Редактирано от Angel Tankov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Електротехника втора част.Да мисля че има ние този семестър ги изучаваме.Мисля,че трябва да първо независими начални условия после закон на комутацията правят се уравнения после се начартава схема след комутацията мисля,че се прави детермината и от нея квадратно уравнение и от там се намира какъв е процеса.После стационарен режим и общо решение.Мисля,че като цяло е така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте ,случайно ако Любен Ананиев автора чете,бих искал да попитам защо е толкова сух учебника.Имал съм проблеми с този материал .в основното образование ни учат източник на енергия проводник прекъсвач консуматор крушка.Това се забравя не е ли по добре да се направи едно въведение в учебника на тази тема. и припомняне,защо ли първите три урока във вашия учебник повтарят вселенския закон   енергия проводник консуматор.първите три урока могат да се обяснят по този начин.от тази стъпка нататък се направи прехода към пресмятане на проводник,пресмятане на съпротивление основни неща,като свържем   проводниците без консуматор какво става и защо слагаме защитно съпротивление (предпазител).тва е най основното но оттам тръгва всичко.може да ви е смешно но от там тръгва всичко енергия консуматор  проводник

Редактирано от мартин4780
грешка (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 05 май 2016 г. at 16:33, Angel Tankov написа:

Електротехника втора част.Да мисля че има ние този семестър ги изучаваме.

Това за преходните процеси е малко по-особено. За съжаление тая част ще ми трябва леко опресняване...
Иначе задачката не е сложна. Извинявам се, че те наплюх, преди да я разгледам хубаво.

преди 2 часа, мартин4780 написа:

здравейте ,случайно ако Любен Ананиев автора чете,бих искал да попитам защо е толкова сух учебника.

Учебникът си е много хубав, простичко е обяснено всичко. А авторът не съм уверен, че все още е жив. Учебникът е писан по времето на соца. Просто е преиздаван многократно.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, simtech написа:
преди 12 часа, simtech написа:

ова за преходните процеси е малко по-особено. За съжаление тая част ще ми трябва леко опресняване...
Иначе задачката не е сложна. Извинявам се, че те наплюх, преди да я разгледам хубаво.

Значи,ще можеш да ми помогнеш.Няма проблем,че така реагира в началото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване