Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Имам следната грешка при опита да инсталирам настройките за wi-fi (no rule to make target load'. stop). Ако някой може, моля помогнете ми!

Редактирано от Александър Емилов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имаш впредвид "инсталиране на настройките за wifi"?Някакъв wireless драйвер ли инсталираш?

Коя е командата която изпълняваш за да ти върне този резултат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да wireless драйвер се опитвам да иснталирам
първо свалям драйвера на десктопа след това отварям командера и пиша cd Desktop след това ls  след това  cd compat-wireless-2012-12-01 след това ls след това make unload след това make load и ми изписва no rule to make target load'. stop
Забравих да кажа, че пробвам Linuxa под виртуална машина с програмата vmware Workstation 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо правиш такива неща? Нямаш драйвер за безжичната мрежа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

понеже искам да съм с kali linux и го изпробвам да ли всичко върви и стигнах до този проблем но искам да го разреша преди да премина към linuxa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С някакъв безжичен USB адаптер ли си?Каква марка и модел е?

Редактирано от TheSmoKeR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да си случайно с Интел WiFi ? Споделяйте ги тия неща щото иначе  няма как да ви се помогне. Колкото повече инфо дадете толкова повече ще има шанс  за помощ.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми интересна работа как инсталирате драйвер като не знаете марката и модела на безжичната си карта ?

sudo lshw -C network

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мога да видя марката и модела?

Пич сигурен ли си че има изобщо някаква карта закачена и позволена за използване от виртуалната машина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са нужни какви драйвери. Пиши каква ти е машината, CPU и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP PAVILION
Processor: Intel® Pentium® CPU 2117U @ 1.80 GHz 1.80 GHZ

Рам Памет : 6 гб
Видео карта : вградена VGA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да ви дам и на вас тая вълшебна програмка Speccy - System Information    че иначе   ше трябва да будим врачката .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP PAVILION

Processor: Intel® Pentium® CPU 2117U @ 1.80 GHz 1.80 GHZ

Рам Памет : 6 гб

Видео карта : вградена VGA

какво друго трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да wireless драйвер се опитвам да иснталирам

първо свалям драйвера на десктопа след това отварям командера и пиша cd Desktop след това ls  след това  cd compat-wireless-2012-12-01 след това ls след това make unload след това make load и ми изписва no rule to make target load'. stop

Забравих да кажа, че пробвам Linuxa под виртуална машина с програмата vmware Workstation 11

И на виртуална машина как очаквате да достъпите директно безжичния контролер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво да очаквам аз не мога да се справя затова се допитвам до вас! аз казах какво излиза !!!!!!!!!!!!!!!!

Та искам да разбера какво е това  rule to make target load' и как да го оправя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво да очаквам аз не мога да се справя затова се допитвам до вас! аз казах какво излиза !!!!!!!!!!!!!!!!

Та искам да разбера какво е това  rule to make target load' и как да го оправя

И на виртуална машина как очаквате да достъпите директно безжичния контролер?

Четете какво сме писали, не повтаряйте едно и също като папагал. Пробвайте дистрибуцията с жив диск, не във виртуална машина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И няма сега да се цупиш и да се сърдиш  като дете. 

И аз до колкото знам за виртуални машини не се инсталират дарйвери на виртуалната опер. с-ма. Най много да ви трябва да добавите  видео драйвер и до там. Ако имате интернет  на лаптопа  виртуалката прави NAT връзка   и създава виртуален адаптер за интернета.  Тия драйвери дето  се опитвате да ги инсталирате не ви трябват изобщо.  Драйвер се инсталира на реална инсталация а не на  виртуална. Ако заредите  дистрибуцията от диск или флашка във Live  режим тогава ще ви се зареди и  драйвера за мрежата . Тогава реално ще може да прецените кое работи и кое не работи със истинския си хардуер. Помислете реално колко точно  разновидности има HP PAVILION  серията лаптопи  и какво общо има тука процесора ви и колко ви е видео паметта ! Вие се опитвате да инсталирате драйвер за безжичната си карта  а не за процесора,звука и тн.  не случайно ви дадох софтуер с който да видите какво точно има във тоя лаптоп като хардуер !!!! Когато публикувате тука 2- 3  скрийншота   ще можем и да ви  кажем евентуално кое ще работи и кое няма да работи като хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.