Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Трябва да избера интернет доставчик и тези са ми най-удоби, тъй като и двата доставчика имат кутии във входа. Апартамента е в Оборище (София). Имам договор с Мегалан, за предплатен интернет и мога да му сменя адреса или да избера някоя услуга на Net1. До момента съм бил доволен от Мегалан, но малко свалиха качеството на обслужването в последно време, но от самият нет съм доволен. Търся все пак някакви мнения за случващото се в центъра (до сега бях в Студентски град).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нет 1 няма кой да ги бие за момента.

Мтел също не са зле, но там проблема е докато се настрои всичко и системата заработи синхронно, а и цените са им добри.

Който и за избереш няма да сбъркаш според мен, но все пак давам малко преднина на Нет1 към днешна дата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на ул.Гео Милев и съм на Виваком от 3 години преди бях на Мегалан!Доволен съм от Виваком ,съседът ми е на Нет1 също е доволен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Megalan, въпреки че са под крилото на Мтел. Виж дали Булсат имат изградена мрежа с директна оптика gpon при теб(нова, а не придобита). 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Megalan, въпреки че са под крилото на Мтел. Виж дали Булсат имат изградена мрежа с директна оптика gpon при теб(нова, а не придобита). 

Как мога да проверя това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали Булсат имат изградена мрежа с директна оптика gpon при теб(нова, а не придобита). 

Колега, не знам защо намесваш Булсат при положение, че момчето наистина има два перфектни избора (и то с оптика) при него, но ако наистина въпросния Булсат превъзхожда с нещо Мтел и Нет1 би ли го споделил с нас?

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Трябва да избера интернет доставчик и тези са ми най-удоби, тъй като и двата доставчика имат кутии във входа. Апартамента е в Оборище (София). Имам договор с Мегалан, за предплатен интернет и мога да му сменя адреса или да избера някоя услуга на Net1. До момента съм бил доволен от Мегалан, но малко свалиха качеството на обслужването в последно време, но от самият нет съм доволен. Търся все пак някакви мнения за случващото се в центъра (до сега бях в Студентски град).

И аз имах същата дилема преди 2-3 седмици. До последно сравнявах и четох мнения по мрежата. Но продължих с Нет1, чиито услуги ползвам вече 2 година. През всичкото време съм на предплатен 6 месечен договор. Със съвсем малки забележки качеството им е добро. Но всяка година вдигат таксата с по 10 лв. Отначало беше 49 лв за 6 месеца, миналата година вдигнаха на 59, а тази година вече е 69 лв. Излиза малко по-скъпо от доставката на М-тела. Обосновават се с по-висока скорост, но аз лично не намирам някаква разлика. Препоръчвам ти да прочетеш общите условия на двата доставчика и да се ориентираш. Предимството на Нет 1 е, че предлагат ползване без обвързващ договор за 6 мес., а М-тела е с 24 мес договор. Това беше решаващото условие поне за мен, защото за 2 години много неща могат да се обърнат и да има много по-изгодни оферти, още повече, че броят на потребителите едва ли се увеличава толкова много, а по-скоро става едно динамично преразпределение на пазара в релация с преместване на потребителите от един към друг доставчик. 

За качеството на М-тела нямам мнение, тъй като не съм ползвала нет-услугите им, макар, че от години ползвам GSM услугите им и досега не съм имала проблем.

Успех! :)

Редактирано от cveteto3101 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A може ли да се предплаща за по-къси периоди?

Не - минималният срок е 6 месечен, както и не можеш да предплатиш за по-голям период. 6 мес период си е константа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дръж голяма дистанция от мега оператори като ментел , близу и виваком . Иска ли питане при положение че има нет1  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм от София но ако бях на твое място щях да избягвам монополите ментел , близалката и бибата не искам да се занимавам с договори . Така ако бях на твое място от съседи  щях бързо да проуча кой малки фирми извън булсата , близо имат изградена перфектна мрежа . И щях да се насоча към НЕТ 1 а защо не питаш за Fiber 1 ??

Редактирано от adersa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не - минималният срок е 6 месечен, както и не можеш да предплатиш за по-голям период. 6 мес период си е константа!

Това не е точно така. Има оферта, на която аз съм в момента. Досега ползвах 6-месечният предплатен интернет, но тъй като не знам още колко време ще съм в настоящето ми жилище под наем, минах на новите условия.

Услугата се казва NET 25, 25 мегабита за 20 лева. Ако искаш да прекратиш, се пуска едномесечно предизвестие.

Поздрави.

Редактирано от housetime (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е нужно да уведомявам ? плащам 20 кинта , ползвам един месец и нета ми автоматично спира . Не съм длъжен да уведомявам никой че няма да плащам повече . След като отново отида и платя - нета потича  :) Какво ще стане ако не ги уведомя  :(

За да съм длъжен да уведомявам некой , то нета не трябва да ти го спират  ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Чудя се между двата, защото имат изградена мрежа във входа, като с единият имам безсрочен договор  на принципа "предплащаш"  - > получаваш. Освен това до момента съм бил доволен от услугите им (мегалан). Реших че това ще ми е най-бързият вариант с най-малко чакане. Не знам кой друг доставчик може да ми предостави също толкова бързо качествена услуга.

Fiber май нямат покритие в Оборище - справка

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е да стоиш далеч от ментел. Нямам представа как са нет1 като доставчик, но с мтел имах договор 2 години. Отвратителен съпорт ( по 40-50 мин на телефона слушаш как да си рестартираш устройствата), странно вариращи такси, а разтрогването на договора като изтече е цяла сага. Никога повече няма да ползвам услуги на мтел!  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено NET-1. На тях съм без договор. плащам 30 лв. за телевизия и интернет. Предплащам за 3 месеца и получавам 4 месеца услуга. А имат и достатъчно HD канали.

За Мегалан/Мтел имам доста неща за казване, но за съжалението времето сега ми е кът. :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, не знам защо намесваш Булсат при положение, че момчето наистина има два перфектни избора (и то с оптика) при него, но ако наистина въпросния Булсат превъзхожда с нещо Мтел и Нет1 би ли го споделил с нас?

Благодаря!

Бих. Цени и скорости. А за оптиката можете да се поинтересувате кой какво предлага. В крайна сметка младежа сам ще реши и ще си вади после изводите, които все пак отново биха били малка извадка от цялостната картина.

Моля! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще питам в близкият офис на булсатком какво точно ще ми предложат. Другият вариант изглежда остава Нет1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих. Цени и скорости.  

Не знам защо опитвате да подвеждате, но сигурно имате основателна причина.

Цените за 50 мегабита при трите оператора:

Мтел - 50 бегабита с договор за 9.90;

Нет1 - 45 мегабита с договор при два безплатни месеца се получава 14,91 на месец;

Булкатком - 50 мегабита с договор за 15 лева на месец.

И при трите доставчика скоростите са:

1. осигуряване на високоскоростен неограничен достъп до Интернет с негарантирана скорост на трафика в Мрежата.

Тоест негарантирана скорост.

Та казвате цените и скоростта на Булсатком са по-добри?

Надали!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо опитвате да подвеждате, но сигурно имате основателна причина.

Цените за 50 мегабита при трите оператора:

Мтел - 50 бегабита с договор за 9.90;

Нет1 - 45 мегабита с договор при два безплатни месеца се получава 14,91 на месец;

Булкатком - 50 мегабита с договор за 15 лева на месец.

И при трите доставчика скоростите са:

Тоест негарантирана скорост.

Та казвате цените и скоростта на Булсатком са по-добри?

Надали!

Принципно спорът ни е глупав, но за да няма недоразумения ще уточня - когато гледам за предложения за доставка на оптичен интернет търся най-висока скорост. При Булсат имаме 100Mbps за 19.00 лв., а при пакет с цифрова телевизия излиза на цената искана за 50Mbps. Да, максималните скорости не са гарантирани, но до 94Mbps са и пак офертата е по-добра. Ако някой умишлено се опитва да заблуждава(подвежда) аудиторията, то това определено не съм аз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-хубавото нещо на НЕТ1 е, че не им работят шейпърите :D Ако сте малко маймуни на клона, ще си теглиш с макса на ЛАН картата ти. В нашия блок има 2-3 абоната на НЕТ1, освен мен и особено вечерно време дърпам с 11MB/sec, при което ми зацикля компютъра :D За 12 кинта на месец първата година, освен въпросния интернет имам и 130 канала телевизия, от които най-интересните са FullHd. Преди година на друго място в София, бях на Ментел и няма толкова смотана услуга. Бях си изкарал номерът им на бързо избиране и всеки ден се чувахме дежурно :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

Изтича ми договорът с Виваком за мобилната услуга и видях, че Мтел предлагат GSM+ 30Mbps нет за 15 лв. та сега взех да се колебая дали да не мина към тях и при двете услуги.

Интернетът ми е от НЕТ1, ползвам предплатената им услуга от самото начало на предлагането и, и въобще интернет от тях повече от 6 год. Само адмирации, стабилна връзка, бърз интернет с(и често над) заявената скорост и мога да разчитам на постоянен съпорт. За всичките тези години краткотрайните прекъсвания се броят на пръсти а дълговременни прекъсвания да е имало 3-4 пъти. Почти винаги на телефона им вече има информация за аварията/ремонта и време до пускането на услугата или пък оператор веднага те насочва към съпорта. Цената, въпреки че бе завишена в последните години, все още остава приемлива за скоростта и качеството, които получаваш, още повече, че няма срочен договор(разбирай скрито покрито).

Какви за отзивите ви от Мтел-ския(Мегалан-ския) интернет предлаган в последно време?

Най-хубавото нещо на НЕТ1 е, че не им работят шейпърите :D Ако сте малко маймуни на клона, ще си теглиш с макса на ЛАН картата ти. В нашия блок има 2-3 абоната на НЕТ1, освен мен и особено вечерно време дърпам с 11MB/sec, при което ми зацикля компютъра ............

Така беше преди(поне при мен - живея близо до "Оборище"). Откак вдигнаха таксата за предплатената на 69 лв. лимитираха скоростта твърдо до 55 Mbps иначе преди и аз удрях тавана с 95 Mbps за 8 лв. :D

Редактирано от bakhus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

Виждам че темата е стара, но не мога да се сдържа : - С кой акъл разправяте че мтел били добри?

От 2008-а година бях абонат на Мегалан, всичко беше дето се вика ток  жица, един проблем не съм имал, единствено съм ги викал да ми сненят накрайника на кабела щото нямах рутер и го чупех често заради лаптопа. Техника винаги е идвал миути след като се обадя.

Няколко години по-късно Мегалан бе продаден на Мтел и от там насетне услугата тръгна стремглаво надолу : Телевизията почна да насича все по често, интернета почна да спира, първо по-рядко но с времето все- повече, а най лошото е че мониторинга го нямаше никакъв. Убиха и мегаланския форум, направиха си техен, но там всяко нещо дето не им отърваше се триеше, а оплакванмията валяха едно след друго като порой.

Отделно, че по телефона не можеш намери никой след 18:00 часа в работен ден, а през почивните изобщо.

През Май им теглих майната и дето се вика направо се родих, умишлено няма да кажа кой ми е доставчика за да не прозвучи поста ми като реклама.

Но каквото и да правите, стойте далече от мтел!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване